siim77

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
30 kommentaari
Viimased kommentaarid

to heix1234:

https://www.airbnb.com/rooms/2124346

Väiksema seltskonna jaoks oli samal krundil ka teine majake, kus vähem kohti. Omaniku järgi otsides peaksid üles leidma.

Mina tegin California roadtripi selle aasta aprillis. Kohapeal 2-20. aprill. Olime kaheksakesi, rendist kaks autot (Autoeurope'i kaudu Alamost, aga olen siit nüüd lugenud, et Nationaliga natuke trikitades võib paremaid diile saada...). GPSi jaoks sai telefoni tõmmatud Sygic'u tasuline versioon, mis juhendab kiirteedel ja linnades ka sõiduradade kaupa ja anab aegsasti teada, mis rajale enne mahasõite hoida. Oli suureks abiks.

Marsruut oli: LA (3 ööd - airbnb majas) mööda rannikut kuni SF (1 öö teel - hotell hotwire'ist) SF (3 ööd - hotell hotwire'ist) Yosemite (2 ööd - maja airbnb'st) läbi sekvoiametsa Death Valley suunas (1 öö teel - hotell hotwire kaudu) Death Valley ja õhtuks Vegasesse Vegas (3 ööd) Hoover Dam ja Grand Canyon (1 öö kanjoni lähistel - hotwire hotell) sõidupäev ja õhtuks San Diegosse (3 ööd - maja ranna ääres airbnb'st) õhtuks Santa Anasse, kust läks lend kodumaale (1 öö lennujaama lähistel - hotwire)

Mis jättis siis kõige eredamad mälestused... LA's oli meil linna põhjaküljel Northridge'is basseiniga maja, mis võimaldas lennuväsimuse selja taha jätta. Tegime autoga väikseid sõite Beverly Hillsi, Hollywoodi, Santa Monicasse ja Venice Beachile. Aga üldiselt on LA tõesti üks suur ummik nagu varasem mulje oli ka jäänud.

Sõit mööda rannikut San Francisco poole oli tõesti väga ilus ja see tee tasub kindlasti ette võtta. San Francisco - ka väga tore linn. Tegime ära kohustusliku Alcatrazi (piletid kodust ette ära osta!) ja sõitsime ka teispoole Golden Gate'i mäe otsa loojangut ja linnavaadet vaatama. Yosemite - seal oli meil pargis sees maja leitud ja õhtuks jõudsime sinna, nii et terve järgmine päev jäi matkapäevaks. Sõitsime Yosemite Valleysse ning võtsime ette matka Nevada Falli otsa (~14 km; 5 h; kõrguste vahe 600 m) ja see oli kindlasti kogu reisi üks võimsamaid kogemusi. Temp oli kuskil 14, päike paistis ja kõrgemal oli veel lund ka natuke järel, aga mägedes ringi sõites olid teed kõik puhtad ja järel olid mõned üksikud juba praktiliselt ära sulanud lumevallid tee ääres. Seega - Yosemite on kindel soovitus!

Sealt edasi sõitsime läbi Sequoia National Foresti (ka väga võimas!) ja öise peatuse tegime linnakeses nimega Tehachapi. Järgmine päev läbi Death Valley Vegasesse, mis päevavalguses linna jõudes nägi päris armetu välja (eriti eeslinnade poolt). Aga öösel on pilt muidugi teine juba. Siis kolm ööd Vegases ja seejärel Hoover Dam ja sõitsime Grand Canyon Village'ini, kus jalutasime mööda kanjoni äärt ja vaatasime ära päikeseloojangu. Kanjonis all jäi käimata, sest otsustasime veeta ühe lisaööpäeva San Diegos. Seega üks öö veel kanjoni ja San Diego vahel ning siis päike ja rannapuhkus San Diegos. Airbnb kaudu õnnestus saada majake, mis oli rannaliivast umbes 40 sammu kaugusel otse Ocean Beaechil. Ja sealt siis juba viimane lühike sõit Santa Anasse, öö lennujaama lähistel hea diiliga saadud korralikus hotellis ja neli lendu hiljem olimegi kodus (Santa Ana - Dallas - London - Stockholm - Tallinn) :)

Aprill sai valitud just seetõttu, et pole veel suvehooaeg alanud ja rahvast vähem, kuid samas juba loodus ärganud ja meie jaoks ikka parajalt soe.

Ööbimiskohtadest sai enne reisi buukitud suurte linnade öömajad (LA, SF, Vegas ja San Diego ning Yosemite'i majake). Teised said vastavalt edenemisele jooksvalt hotewire'i kaudu võetud.

Kokku tuli siis 18 ööd ja kuna linnades sai kõigis 3 ööd võetud, siis oli võimalust hinge ka tõmmata sõitmise vahepeal. Seetõttu tundus väga optimaalne aeg ja vahemaa.

Igatahes edu reisil!

Mina leian, et rahvusvahelised load on mõttetu rahakulu. Maksavad üle 25 euri, kuid mul pole kolmel korral USA-s käies neid veel kordagi küsitud. Ja vahepeal küll Florida tekitas paanikat, et ilma ei saa, aga see nõue kadus sama kiiresti, kui see tekkis...

Sai just nädala eest Floridas Alamost auto renditud. Ei tehtud seal minu Eesti lubade peale teist nägugi - sobis kõigile. Politseile polnud küll naidata vaja.

Kui Ryanis riigiks Eesti valid, siis tekib ka ID-kaardi variant juurde.

Sain EMTA lehte lugedes asjast aru nii, et Euroopasse tohib sisse tuua ainult 1 liitri kangemat alkoholi - nii et Puerto Rico rummi väga palju kaasa tuua ei saagi. Sain ma sellest õigesti aru? Või tahetakse lisaliitrite eest lihtsalt tollimaksu? Ja kuidas selle tolliga üldse on- kus selle kontrollimine ja lisamaksude maksmine toimub - USAst väljudes või Euroopasse sisenedes? Eriti veel juhul, kui Puerto Ricost tulles on üks stop-over USAs ja sama ka Londonis. Kogu selle aja liigub tšekitud pagas ju ise. Või tuleb seda vahepeal kuskil välja võtta - USA-st lahkudes/Euroopasse sisenedes?

Ehk oskab keegi midagi tarka selle kohta rääkida?

Soovitan sul http://www.betterbidding.com/ foorumisse oma pakkumiste kohta teema teha. Sealsed teadjad soovitavad, kuidas oleks kõige otstarbekam soovitud tulemust saada. Mina sain selle foorumi abil endale nii NY, Washingtoni kui Puerto Rico öömajad kätte :)

sake31 - kui kõrgele sa oma pakkumistega üldse läksid?

Seda, kas mingis piirkonnas on vastava tärniga hotelle, saad kontrollida näiteks siit lehelt: http://www.re-bidding.com

ja teine võimalus (mida ma ise kasutasin, sest mulle jäi siiski kahtlus, et mingil vahenduslehel ei pruugi olla kõige värskem info) on seda priceline'i enda lehelt vaadata. Kui sa valid oma valitud linnas mõne piirkonna, siis ei lase ta ühe linnukese korral valida suuremaid tärne, kui seal piirkonnas olemas. Näiteks siis New York - Piirkonda "Long Island City" ei lasta mul 3,5* ja 4* hotelle valida. Nii et kui sa oled esimese korraga teinud mõnda kesklinna piirkonda soovi saada 4* hotelli ja nüüd lisad piirkonnaks selle Long Island City ning tärnivalikut ei muuda, siis ei ole võimalust, et sa oma hotelli sinna Long Islandisse saaksid.

Mindki huvitaksid samad teemad, mis kolmepunktigi... Ei oska keegi oma kogemustest rääkida? :)

Mina täitsin kõik täidetavad lahtrid enda aadressidega. Riigi ja osariigi lahtrid, kus valida tuli, valisin USA ja suvalise osariigi (valik langes Delaware'i kasuks). Indeksi ja linna lahtrid said minu Tallinna indeksi ja linnaks paningi Tallinn. Kõik toimis.

mina kavatsen märtsikuus viis päeva veeta selles hotellis: http://www.marriott.com/hotels/travel/sjumr-courtyard-san-juan-miramar/ kahese toa hind ühe öö kohta ilma maksudeta oli $79. Kaks sellist tuba viieks ööks kokku läks 11140 krooni - mis teeb siis öö hinnaks inimese kohta 557 krooni. Ja tegu 3-tärni hotelliga. hotell saadud priceline.com kaudu

Räägin enda Orbitzi-kogemusest kah. Mõne päeva eest bronnisin ära ühe 42. tänava (2. ja 3. avenüü vahel) 4-tärni hotelli (New York Helmsley nimeks). Võetud sai kahe suure voodiga tuba ja toa hind oli koos maksudega 180 dollarit, mis teeb ühe inimese kohta siis $45 öö. Ajaks märtsi algus. Võrdluseks - kui novembris NY-s käisin, siis pühendusime hostelitele (eeldades, et säästame ikka väga palju võrreldes hotellidega). Ööbisime hostelis 145. tänaval (sügaval Harlemis :P) ning seal oli öö ühe inimese kohta umbes 5 dollari jagu odavam... Nii et kes otsib, see ka leiab :) Samas eks ole muidugi alles märtsis näha, mis tingimused ja olud tegelikult ees ootavad... Aga vähemalt saja kvartali võrra kesklinnale lähemal :)

Suureks abiks pakkumise leidmisel oli betterbidding.com foorum.

tahtsin kah oma arvamust avaldada, aga tundub, et see piirdub ainult eelkõneleja jutu kinnitamisega :D Käisin minagi neljase seltskonnaga novembri alguses seal ja ööbitud sai samas DaysInnis. Täitsa OK koht ja tõesti - rand on kohe sealsamas. Ning šopping sai samuti Sawgrass Millsis tehtud - hotellis pakutakse võimalust bussiga sinna-tagasi kah saada. Selle pilet oli küll vist mingi 20 taala, aga keskus on tõesti vaatamist väärt ja selle bussipileti hinna tasus igatahes ära. Olime seal vist seitse tundi ja ikka ei jõudnud kõike läbi käia... Nii et vaata netist poed välja, kus kindlasti käia tahad enne - siis saavad vähemalt needki käidud :P Puma outlet oli näiteks kogu pood vist -60% kui ma seal olin...

See on küll huvitav jah, et kasutaja "martenmer" leidis endale pärast pikki otsinguid internetist taskulambi, aga Fenixi kontaktide all oleva kolme nime seast leiame ka sellise nime nagu Marten-Ingmar Merivee. Huvitav kokkusattumus :P

Ehk räägid natuke lähemalt kah... Näiteks kui palju aega ette tegid ja kas see on siis kahese toa hind?

mynameis, mida sa "vägevate elamuste" all silmas pead ka? Mina käisin novembri alguses NY-s ja ööbitud sai ühes Harlemi hostelis (146. või 147 tänaval asus) ja väga hilja peale ei tahtnud linna jalutama jääda :D Märtsis uuesti minek ja kõik ööbimissoovitused on oodatud :)

Meie olime South Beachil - hotell oli Days Inn (Days Inn Miami Beach/South Beach 100-21st St. -Collins Ave, Collins Ave & 21st Street) http://www.daysinn.com/DaysInn/control/Booking/modify_dates?id=04916&propBrandId=DI&variant=

Täiesti mere ääres - praktiliselt esiuksest välja ja kohe oledki rannas. Ocean Drive'ile on kuskil kilomeetri-paaari jagu jalutamist. Ja täiesti taskukohaste hindadega oli :)

Mina tulin Miamist nädala aja eest - temperatuur oli hea - selline pidevalt 25 kraadi läheduses - lühikese püksi ja plätuga oli sobiv ringi käia. Päikest oli aga vähe ja tuult oli palju... Nii et rannapuhkusest ei tulnud eriti midagi välja... Kolme päeva jooksul sain tunnikese rannas päikest nautida... Aga merevesi oli soe. Meie jaoks igatahes - Eestis vist suvel nii soojaks ei läinudki vesi :P Aga kohalikud nimetasid seda jõuluilmaks ja ujujaid väga palju tõesti polnud :)

PR-i ööbimiskohtade infot võiksid laiemaltki jagada =)

Ehk keegi jagaks ka linke, kust majutuse leidsite:)

Käisin minagi täna Estravelis oma kohti bronnimas. Mõni lennuk oli päris täis juba... Ja üllatas see, et Washington - NY lennukil oli istmeid ainult 3 rea jagu (1-2 jaotusega) ja ja niimoodi kokku umbes kümmekond rida... Sinna saimegi ainult neli üksteise taga olevat kohta kahestes pinkides... Aga muidu sai ülejäänud AA lendudel istekohad bronnitud - BA lendudele seda teha ei lastud.