dj

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
18 kommentaari

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Tänan, kes on soovitusi jaganud. Kuna meil minek suvisel ajal, siis see teeromondi tõenäosus on tõenäoliselt suur... Hetkel veel 100% otsustanud pole, aga hetkel tõmbab ikka Soome poolelt minek, eks siis näis :)

selge, siis hakkab ikka läbi Soome minek rohkem mõistlikum tunduma...paar nädalat veel aega mõtisklemiseks.

Kas keegi teab, et kui Soome-Vene piir ületada Raja Joosepi piiripunktist, kas seal vene poole peal ka kohe tanklat leidub või alles Murmanski lähedal?

Tänan apeks. Eesmärk on jah see vahemaa võimalikult kiirelt läbida ja loodust naudiksime juba Koola poolsaarel kohapeal.

Kui üldse nii küsida saab, siis milliseks hindad M18 keskmist liikumiskiirust teeremontide jms tõttu? Google Mapsi pakutud 20h pole vist mõtet tõepähe võtta?

Julgen soovitada Palawani ja täpsemalt El Nido kanti. Võrratu loodus ja väikesaared. Boracay ei olnud minu jaoks.Liiga palju rahvast ja kära. eie reisist võib lugeda http://filipiinid.blogspot.com/

Ise olen käinud Mindoro põhjaosas ...Puerto Galera, Sabang. Väga palju ringi ei kolanud. Vaatasime natukene omal käel sealkandis ringi. Natukene on sellest kirjutatud siis http://filipiinid.blogspot.com/

Kui väikeseid lapsi kaasas pole, siis soovitan kindlasti kohapealt vaadata. Seal andis nii palju tingida ja ka oma silm on kuningas...

Sõltub sellest, kas pead terminale vahetama. Peast seda ma ise ei mäleta. Kui mõlemad lennud uuest terminalist lähevad, siis peaks jõudma, kuigi Cebu ise vist 3 h ümberistumise aega sõovitab varuda.

Ühiskondlikku õhtul vist ei läinud jah. Kui tahad õhtupoole minna, siis on kohalikud sind alati nõus mingi summa eest viima. Kaubelda tuleb kõvasti ja teenusepakkujad hakkavad sind ümbritsema juba lennukist maha tulles. Vali ainult sobiv välja. Valikus nii kolmerattaline, kui erinevad auto ja bussivariandid. Mitmekesi minnes tuleb päris soodne.

Kõige soodsam on jah lennata Cebu Pacificuga, aga internetist pileti ostmine krediitkaardiga võib riskantne olla....firma on inimestele tünga teinud. Kohapealt ostes võib CP-ga sõita küll. Alternatiivid on Cathay Pacific ja Philippine Airlines lendas ka vist seda marsruuti. Filipiinidel soovitan külastada El Nidot,võrratud mälestused. Meie hong Kongi ja Filipiinide blogi on siin http://filipiinid.blogspot.com/

Boracay jättis ka minule käidud kohtadest kõige kehvema mulje. Liiga turitikas ja näeb välja nagu iga teine kuurort. Aifu, kui pilte netti paned, siis viska siia link, vaataks ka üle, saaks lisaks veel Cebus ja Boholil käidud :)

Raha sai ATM-dest probleemideta. Hea oleks, kui kaasas oleks nii Visa kui Mastercard, sest automaadid tunnistavad omaks kord üht, kord teist. Sularaha tundus olevat kõige mõstlikum just automaadist võtta, sest mida kaugemal pealinnast, seda rohkem kursiga kottida saad. Teenustasud ei olnud suured... oli vist ca 50-60 kr 1200 kr sularaha väljavõtmise korral. Kasutasime 2007 septembri raamatut, II trükk. Info pidas enamjaolt paika ja sellist suurt möödapanekut nagu ei mäletagi. Merisiile on igalpool, ka Palawanil ja Boracayl. Aga merisiilid peamiselt korallide vahel, liivarannal neid ei kohta. Küll soovitan osta eestist või kohapealt sussid ujumiseks-snorgeldamiseks... sest nendega on tunduvalt muretum ringi sebida, ei pea igal sammul uurimistööd tegema.

Lisan siia meie reisikaaslase Katriinu poolt kokku kirjutatud blogi, kust leiate nii häid nõuandeid sinna reisimiseks kui ka mõningaid pilte! http://www.filipiinid.blogspot.com/

Aifule ka minu poolt toredaid reisi ja kindlat meelt peak seasonil hindade kauplemisel. Lausvihma sain ainult Filipiinidelt lahkumise päeval. Aga öösiti sadas ikka teinekord, samuti mõni päev peamiselt pilves oli. No merevesi lastebasseiniga võrreldav, 3h vees tundus nagu pikk vanniskäik. Temperatuuriks pakun 28-30 kanti.

Nii mõnigi siselend sai Cebu Pacificuga tehtud. Olin ka ise nende tüngalugusid lugenud ja interneti kaudu krediitkaardiga ei julgenud meie selle firma pileteid osta. Tegime kolm lendu ja üks oli probleemne...lend Boracayle canceldati tehnilise rikke tõttu. Esialgu tundus lennufirmal suva olevat, aga kui manageri välja sebisime ja talle natukene survet avaldasime, siis korraldati asenduslend, lisaks anti ühe siselennu tasuta kupong. Asenduslend toimus teisele lennuväljale ja sihtkohta viidi isegi Cebu poolt tellitud väikebussidega. Seega lõpuks lahendati asi väga viisakalt, aga üldjuhul ei pruugi asi nii hästi minna. Cebu lennukid on uued ja piletid teistega võrreldes odavamad. Ning kui tahtsid lennu päeval piletit saada, siis üldjuhul Cebul oli ainukesena vabasid kohtasid.

Hotell tuli kohapealt jah, seal valikut palju....jalutad rannas, kaupled ja valid sobivama välja.

Kohalik rumm on tõsiselt maitsev...isegi see kõige odavam (0,75l 18kr). Paradiis noh... :)

Sukelduma ei jõudnud jah, kuna aega jäi väheks. Selle eest sai kokku mitu päeva srorgeldades veedetud... Mindorol, El Nidos, ja ka Boracayl. Kuna vesi oli selge ja nähtavus hea, siis väga ei kripelda ka, et sügavamale ei jõudnud. Kuigi laevavrakk oleks kindlasti elamus olnud. Busuanga lähiümbrus jah vrakke täis, sukeldujatel seal kindlasti igav ei hakka. Aga sukeldumispakkujaid on kohapeal jalaga segada, vali ainult enda jaoks sümpaatne välja. Reisi pärle oli mitu: Bagisõit Mondoro saarel mägedesse, EL Nidot ümbritsevad saared ja võrratud snorgelduskohad, kohalikud kalatoidud.

Jõudsime Filipiinidelt tagasi 8.dets, olime kohal paar nädalat. Infot võin ikka jagada, paari nädala jooksul peaks ka blogi ülesse saama. Meie marsruut oli Hong Kong- Manila-Mindoro saar- Manila- Puerto Princessa- EL Nido-Puerto Princessa-Manila- Boracay-Manila- Hong Kong

Viisa peaksid 4 nädalaks probleemivabalt saama. El Nidosse saamine ongi paras peavalu. Meie sealolekul SeaAir sinna ei lennanud ja ega pole vist teada, kuna ka lendama hakkab. Kuna sa lähed alles kevadel, siis võib liin avatud olla. Kui nad selle liini avavad, siis teevad seda tipphooajal. Kui liin avatud pole, siis PP-st konditsioneeritud väikebussiga El Nidosse. Sõit kestis 5-6h ja on paras piin. Pileti hind odav 600 peesot.

Meie käisime RG raamatuga ja sellega võis küll rahul olla. Mis puudutab hinnataset, siis Eestiga seda üldjuhul võrrelda ei saa (va mõnes mõttes Boracay). Üldiselt restos söömisel praad 40-60kr, õlu (soovitan soojalt San Miguel Light)10kr, rumm +cola 12kr, puuviljad megaodavad, siselennud keskmiselt 500-600 kr.Majutus üldiselt hea hinnaga Õnnestus saada nt Mindorol kondiga ilus tuba 200kr öö, EL Nidos sama hinna eest tavaline ventikaga tuba, Boracayl kondiga tuba 500-600kr. Bussid, laevad ei ole väga kallid, aga kui plaanid palju siselende võtta, siis nende peale (lisaks terminalitasud jms)võib lõpuks korralik summa kokku kuluda. Turismiatraktsioonide (paadirent jms) peale võib korralikult raha kuluda, kui ühe või 2 inimese peale paati soovite.

Aprillis ei tohiks üldiselt muda ja vihmaga probleeme olla, teed peaks sõidetavad olema. Rollereid saab peaaegu igalt poolt laenutada. Meie vaktsineerisime A+B, kõhutüüfuse, difteeria-teetanuse vastu. Võtsime ka Malaronet.

Väga tore koht reisimiseks, soovitan! Kui veel küsimusi, lase tulla...

Täpsustaks natukene.... A-hep vaktsiin mõjub ikka 25+ aastat kui vaktsineerida nii nagu skeem ette näeb ja pikemaajalise immuunsuse omandamiseks on vaja natukene suuremat rahasüsti kui 400kr. http://www.vaktsiin.ee/reis/vaktsineerimisskeemid

Soovitan samuti septembris Türgi lõunarannikut. Ideaalne ilm, 25-30C reeglina.