siristik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

7 meeldimist
2 postitust
28 kommentaari
Viimased kommentaarid

Teab keegi öelda- kas Türgi apteekides on meie retseptiravimid vabalt kättesaadavad nt antibiootikumid?

Eile siis laksid Hurgadas taevased piged niivord suureks, et oioioi toimuski ara: paris korralik aikesevihm oli :-) Aga et siis peaks Egiptuses nuud rahu maa peal olema, voi...?

Kui aprilli keskel toesti oli turiste vahem, siis nuud on need kolm hotelli, mille territooriumil ma Hurgadas viibin, 100% taidetud. Sama lugu pidi teiste hotellidega olema. Tanavapildis see ei kajastu absoluutselt: tundub, et on antud soovitus hotellides pusida. Peamiselt on venelased, sakslased ja inglased, nuud on hakanud ka teisi rahvuseid tulema. Kas Sharmis on samamoodi voi teisiti - ei oska mina oelda.

Leokran, kuidas sa nii oigesti teadsid: tana toesti Hurgadas muristas ja ahvardas aikesevihma sadama hakata. Aga see oi-oi-oi lukkus taas natuke aega edasi ilmselt :-)

Aaker, ära riku traditsiooni!!! Kui oled lõunamaareisil käinud, tuleb rääkida suvepäikesest ja soojast rannaliivast :D!!! See on lausa kohustuslik. Vaatamata sellele, et tegelikkus päris kõvasti võib (oleneb, kuidas ilm juhtub olema seal) kujutelmadest erineda. Ka minu üllatus oli suur, kui avastasin, kui hirmus see talv seal kütmata hoonetes ja vinge tuulega rannas võib olla ja olen eelistanud igal juhul Eestis kodus olla ning ahju kütta.

hahahah :D 100% kindel on, et igal pool juhtub midagi - oled Eestis või kusagil mujal. Juhtub väikeseid ja suurema tähtsusega asju, kohati häid ja vahel halbu asju. Võib-olla täpsustate, et mislaadsetes juhtumustes Teie vanemad Teie puhul 100% kindlad on, ja kas Teil endil ka on kahtlus, et vanematel võib õigus olla? Siis võibolla saab rohkem abiks olla :)

...kas kohalikud on need kes parasjagu kohal on? :D?

Kuna teema on siin petuskeemid Egiptuses siis räägin enda omadest :P minu esimesed egiptusekeelsed sõnad olid - anna aisa hena. Pidin suutma neid lausuda unepealt ladusalt ja veatult. Tõe ilmsikstuleku oht oli väidetavalt olematu, sest peale selle lausumist ei olla enam kellegi õigus mulle vähimatki tähelepanu osutada ja minul ei olla enam mingit kohustust kellelegi midagi selgitada. Aga praktikas jäi võlusõnade toime testimata, kuna ma nt dokumentide kontrollijatele olin nagunii nagu õhk. Teise petuskeemi avastasin endalegi üllatuseks - kuidas mind kohalikuks hakati pidama. Selleks on tarvis seljakott seljas (st ilmselt töötab kohapeal) minna poes ilma pikema vahtimiseta ja seletamiseta selle kauba juurde, mida vajad, ning olla seejuures tõsine ja asjalik (mul oli kõrge palavik, säästsin energiat). Aga kui tahad kohalikke petta ja jätta muljet, nagu oleksid turist, siis säti hotelli randmepael hästi nähtavale kohale, liigu ringi aeglaselt ja vahtides. Suheldes ilmuta hirmu ja kimbatust kammerdudes enda käekoti külge. Ja lustimise suurendamiseks võid väita, et oled min masry või aisha hena või mida iganes :D

Minu mõtted liikusid kohe Küprose poole: oled nagu täidsa Euroopas, kuid natuke nagu ei ole ka (: (loodus, kliima sarnaneb juba Egiptusega jne). Baltic Airil on Riiast soodsad otselennud. Limassolis saab korteri kindlasti ja siis olete nagu lihtsalt ühes kenas päikeselises kuurortlinnas. Odav seal siiski ei ole, ilmselt sama mis meilgi siin elamine või isegi natuke kallim.

Olen olnud Jasmine Villages ja tahan Blöösile julgustavalt öelda, et lastega olemiseks on territoorium vahva: ilus suur aed igal pool. Peaasi, et kellegagi mängida oleks. Rand on ilus ja liivane, rannal on kõrkjaonne kodu mängimiseks ;)Lasteanimatisoon toimis. Väga lastesõbralik tundus Jasmini poolepeal õhkkond olevat. Ja Alladdin Beach´i majutus on loodetavasti värskem, kui Jasmine oma oli. Kusjuures söök olla Jasmines jälle parem.

Eks see reisi ostmine olegi üks paras õnnemäng: millal ja mida osta - käiku tuleb panna vaist ja eelnevad kogemused. Kuidas õnnestus, see selgub sageli hiljem. Tagantjärele võid vaid järeldusi tuleviku tarbeks teha. Nutta ja kahetseda küll mõtet pole, sest nii jääd reisi mõnust ilma ja oled tõesti kaotaja. Reisfirmad on äriasutused ja täiesti arusaadavatel põjustel on neil ärihuvid mängus. Reeglid siis ju ka vastavad. Kogenud Egiptuses käijatele nad tegelikult viisat praktiliselt ei pakugi, võibolla ainult lõpuks muuseas korraks võtavad teema üles:"..ja et viisa ostate siis ise kohapeal?" ;)

Johhaidii - ämm võib (välis)koridoris magades omale boyfrendi leida..siis on jälle probleem ja kade meel ka..tuleb ikka kõik enne korralikult läbi mõelda..

Olen ikka alati püüdnud toapoisiga kenast läbi saada ja teda jootrahaga poputada - et minu käsi ikka hästi käiks ja mu asjad alles oleks ja wc-paberipuudust kannatama ei peaks. Päris naljakas kohe, kuid mida aeg edasi, seda vähem on minul nagu seda silmaga-nähtavat tolku selle jootraha andmisest olnud - raha läheb nagu tuulde. Võiksin kurta, et toapoiste kvaliteet, nende erialased oskused ja sobivus ametikohale langeb iga aastaga ;)Küllab tulevad Luxori- ja Aswani-tagustest kõrbekolgastes ja ei tea kvaliteetsest koristamisest mitte tuhkagi. Või on lihtsalt laisad. Aga tippimata ka ei julge jätta: toapoisi lahke naeratus ja kujutlus, et asjad on ehk alles ning kui käterätikuid küsid, siis ehk ka saad (vähemalt nagu oleks õigustatud saama) - see on ka midagi väärt.

Hotellidest võin mainida ka Titanicu vastas olevaid Jasmine Villaget, Alladini ja Ali Baba´d. Seega oleks veepark kohe üle tee kättesaadav, samas enda hotell oleks otse rannas. Titanicu rand asub siis nende hotellidega ühes rivis. Ma ei saa küll kiita, et on tegemist äärmuslikult heade hotellidega, kuid neil on omad head küljed. Olin Jasminis, mis on neist kõige vanem, seetõttu olid bungalod pisut väsinud. Ilmselt Alladin ja Ali Baba on värskemad. Kuid mis neid hotelle iseloomustab, on tohutult suur kenade aedadega territoorium,kus nägin esimest korda muuhulgas õitsemas ka tõelisi jasmiinipõõsaid.Kolme hotelli aiad (ja ka rannad) ja territooriumid on ühendatud: kenad kõnniteed, ilusad õitsevad taimed, väikesed loomaaiad, pisike rong sõitmas peamaja ja ranna vahet (territoorum on tõesti suur). Peamine väärtus neil hotellidel ongi osaliselt imeilusa liivaga rand. Need hotellid tunduvad olevat mõeldud just eriti lastega peredele. Vähemalt seal olles ma tundsin, et kui oleks lapsega, siis ümbrus oleks seal lastesõbralik.

Minule aga just suvel meeldib seal. Ja kuigi Eestist ei tehta Egiptusesse reise põhjendusel, et seal on väljakannatamatult palav, siis ülejäänud Euroopa (ka Hipaania jne) just suvekuudel käib Egiptuses puhkamas. Tõenäoliselt on meil reiside puudumine põhjus milleski muus - nt Türgisse on mugavam teha. Muidugi on suvel seal palav, aga ka Türgis ja Hispaanias ja Kreekas on metsikult palav ning lõuna-ajal ei jõua keegi rannas vastu pidada.Ka tänaval kl 12-14 kõndides võtab oimetuks. Seega jääb nagunii rannamõnude nautimiseks hommikupoolik (hommikuti on kuidagi eriti mõnus ja värske) ja õhtupoolik (päikeseloojang - nii kena). Ja loomulikult on öine aeg kõige mõnusam - külmaks ei lähegi :P. Seega tuleb siestaaega kasutada, pisut magada ja kohaneda kohalike elurütmiga: elavam elutegevus toimub siis, kui päike lubab. Aga Kairosse, või veel hullem Luxorisse (seal suvel ju +50 keset päeva vahel :P)reisile augustis tõesti mõlda ei tahaks: see saaks tõeline ellujäämiskursus olema :)

Olin Aqua Fun hotellis 2011 kevadel. Tahan selle hotelli kohta vaid häid sõnu öelda. Pigem on selline väiksemat sorti hotell. Aga isegi peale pingelist olukorda eaalmisel aastal, kui paljud hotellid olid tolmukorra all ning märgata võis masendavat tagasilangust ja kaost, oli Aqua Fun heas toonuses: kõik oli puhas ja hoolitsetud, hotell rahvast täis, animatsioonitiim andis endast igal õhtul parima, kõik toimis. Rand on kesklinna kohta täidsa ok. Minu arvates hotelli 3*+ arvestades väga tasemel Egiptuse kohta. Beirutis sees ei ole käinud, küll aga hoone taga, kus laevale sai minna. Siis piilusin pisut randa ka. Ok, ma viibisin pigem sellise majandus- ja köögipoole peal (mis on enamustel hotellidel pigem inetu), kuid ometigi jättis see ebameeldiva mulje, ja rand tundus ka kuidagi kõle. Võib-olla on selles hotellis käinud inimestel palju ilusamaid pilte hotellist, aga mina sinna heameelega kui 3* hotelli vastava hinnaga ei läheks.

Minek on Jasmine Village´sse. Kui keegi on seal varem käinud, siis sooviksin infot tubade kohta: kus on seal promo-ruumid ja kus standard-toad? Kuidas neil vahet teha nt et ei paigutataks standardi asemel promosse (ja mina ei saa nagu arugi, kuna olen vähenõudlik :P). Bungalow on vist kergemini eristatav ;)? Kas keegi on saanud lisatasu eest standardi asemel ka bungalow´sse? Kas seal rannas(mis on info järgi liivarand) on siilikeste ohtu või võib rahulikult paljajalu supelda? Kui on veel mingit tarvilikku infot, mida võiks selle hotelli kohta teada, siis ootan tänuga..

..kunagi jaanuari esimesel nädalal Hurgadas ja kahjuks oli tõesti väga tuuline ja külm. Natuke võib sealne ilm olla ka vedamise asi, noh et kuidas sel aastal just juhtub olema, kuid ainult suure lootusega kuumal rannaliival aega veeta vist ei ole vist jaanuari alguses mõtet.

On väga suur. Kui takso võtta kohe bussijaamas, siis ehk jõuab ka, kui muud asjad klapivad, nt bussil ei ole viivitusi jne. Takso muidugi maksab suhteliselt palju. Aga buss sõitis ikka oma pool tundi vähemalt bussijaamast lennujaama.

..et reisimuljete kirjutajal on päris hea huumorimeel. Aga minu isiklik arvamus on, et Egiptusesse egiptlasi kartma minna on päris huvitav idee :P. Reisi peaks ikka nautima ja egiptuse rahvuse eripäraks ongi minu arvates ikka hämmastav võime läbi suurepärase suhtlemisoskuse asju vägivallatult ajada ja lahendada (kuigi igal maal on hulle ja erandeid). Egiptlastele aga ei jää nt Eestist tulnud inimeste hirm märkamata ja on küsitud ka, et miks see niimoodi on. Ja eks mina olen siis aretanud teemat küll põhjamaisest kinnisest temperamendist ja kahtlustavast loomusest liiga intensiivse suhtlemisalgatuse osas ja küll hirmust saada haledalt pettetuks saada. Ning millest ma ei räägi neile ja omateada jätan, on siiski ka minu arvates sageli esinev soovimatus eelarvamusteta ja respekteerivalt suhtuda kohalikesse.

..arbuusidega ja melonitega jms ja mind seal keegi aasta tagasi küll isegi ei püüdnud takistada.Kusjuures ma ei saa väita, et mul seal nö käpp sees oleks olnud: ma ei tundunud ega tunne selles hotellis kedagi isegi nimepidi. Ma käisin kõige kraamiga igaks juhuks väga viisakalt toas ümber ja prügikasti panin ülejäägid hoolikalt kilekotti pakituna, sest trip kommentaaridest olin eelnevalt lugenud, et kõigil nii ladusalt ei õnnestu selle hotelli ust maitsvate asjadega läbida:P

Olen käinud hotelli keldrikorrusel asuvas diskobaaris. Tundus, et seda peetakse lähiümbruse arvestatuimaks pidutsemispaigaks. Ruum iseensest ei olnud suur. Sel õhtul oli võis näha ilmselt hotelli animaatorite-tiimi show´d. Minule ei meeldi jalutada King Tut´i hotellist välja tulles paremale so siis ElDahari poole, sest iga võimalik auto laseb signaali. Olin siis esmakordselt Hurgadas ja arvasin, et kogu see asula ongi selline psühhoterrori-paik:). Aga see ei ole nii, sest nt Hurgadas teisele poole minnes so Sakalast lõunapoole kõnniteedel jalutades minu üllatuseks ei signaalita nii naljalt keegi. Ja kui hotellist ElDahari poole jalutate, vaadake hoolega jalgade ette. Nimelt kõnnitee tundub turvaline ja ilus olevat, kuid mina leidsin seal end äkki suure augu ees, mis kolmnurkselt täies laiuses kõnniteed lõhestas. Kõrval oli meeletult sügav ehituskarjäär ja sinna oli ilmselt ka killuke kõnniteed kadunud. Asi tundus täiesti musta huumori valdkonda kuuluvat, sest sel hetkel oli see kõnnitee osa ilma valgustuseta ja punasetriibuline hoiatusnöör (ma kohe jälgisin seda mängu)pandi alles nii kolme päeva pärast ümber augu..ma arvasin, et küllap alles peale seda, kui keegi alla oli kukkunud..:D

..bussiga minek Hurgadast Sharmi läbi Cairo. Läheb muidugi ehk pisut rohkem aega aga tõenäoliselt tuleb 24 tunniga kenasti toime (võibolla jõuab isegi 12 tunniga)ja see saaks olema väga soodsa hinnaga - ehk veidi üle 100 poundi. Samas, kui nagunii nii palju raha on plaanis sõitu panustada, siis lennukiga Hurgadast Cairosse või siis ka lausa Sharmi kohale (ma ei tea, kas ja millal Sharmi lennud lähevad - tuleb lennujaamast küsida) on täiesti võimalik.