chico

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

"Barcelona on tugevalt üleshaibitud ja Hispaania, mida nautida, on siiski Andaluusias".Phh.... Vaidleksin vastu! Natuke vale aken kuhu sellist moraali postitada - Barcelonat ja Andaluusiat ei saa, ega pole vajagi omavahel sellisel skaalal võrrelda - usun, et nii rumalad inimesed, kes Barcelonasse seda "õiget Hispaania essentsi" tunnetama tulevad, siinsed foorumlased siiski ei ole. Ennekõike tuleks Barcelonat vaadata ikkagi omaette nähtusena - metropolina, mis jääb Kataloonia epitsentrisse ja mida on kataloonlased kunagi autonoomsuse tuultes oma pealinnaks pidanud...ja mida paljud neist siiani oma pealinnaks peavadki. Kataloonia ja Hispaania vahelist suhet ei hakka siin lahti kirjutama, piisab kui märksõnana kasutada mõistet "vastandumine". Ehk iga katalaan läheb näost lillaks kui tema käest küsida härjavõitluse või Flamencotantsu kohta - need lihtsalt ei ole absoluutselt Katalooniaga seotud kultuuritraditsioonid. Sellest hoolimata tullakse siia ja nõutakse "Hispaaniat, mida nautida".

Barcelonast rääkides, siis oktoobris on siin keskmine Eesti suvi - täpselt sellega võitegi arvestada. Kuigi viimase aja Eesti suvesid mäletades võib pakkuda, et oktoobris on Barcelonas isegi keskmisest veidi parem Eesti suvi.
Liiklemiseks kasutage metrood - ostke kindlasti 10 korra pilet (T10), sest siis õnnestub teil ühe metroo külastuse (mis hõlmab endas kõiki sõite ja ümberistumisi metroosse sisenemisest metroost väljumiseni) eest maksta 75 eurosenti. Ühekorra pilet maksab aga 1.30 EUR'i. Ka rattalaenutused on okeid - www.mybeautifulparking.com võimaldab näiteks tudengikaardi olemasolul ratast laenutada 1EUR'i eest tunnis (tingimusel, et ratas on võetud vähemalt viieks tunniks...aga lühemaajalisemal laenutamisel ma ei näeks mõtetki). Kui vähegi ilma on, siis soovitan.
Igasuguste ajaveetmisvõimaluste kohta - nagu viitas ka eelmine postitus - leiate rohkesti infot igaltpooltmujaltki. Mina olen joodik ja väga noor - seega on minu siinsed meelelahutused seotud igasuguste ekstreemsuste ja alkoholi liigse tarvitamisega...mistõttu ei sobi soovitamaks.
Küll aga on mul paljuski teid HOIATADA!

!!!HOIATUS KÕIGILE KES BARCELONASSE TULEVAD!!! Kõlab küll kližeena, aga - hoidke omi asju! Siinne võimaluste hulk neist ilma jäämiseks paneks ka Bingo Loto saatejuhi üllatusest õhku ahmima. Ja ma ei tee nalja! (kuigi ma ei tea, miks just Bingo Loto saatejuht..) Selle tõestuseks toon teile mõned näited:
Olen kohtunud inimesega kellelt kõndimise ajal La Ramblal mootorrattur (!!!) mööda sõites kohvri (!!!) kaasa haaras. Samas tean tüdrukut, kellelt üritati kaelast kaelakeed ära varastada. Rääkimata lugematutest kordadest kus asju varastatakse ka kallites restoranides (!!!) inimeste või isegi paarikeste poolt kes riietuvad paremini kui sa ise ja kellele peale vaadates ei jääks kahtlustki, et neil on rohkem õigust saada restorani laud kui sul. Mind ennast on üritatud kahe kuu jooksul kolm korda(!!!) paljaks varastada. Ühel korral see neil ka õnnestus.
VARASTAMISE TEHNIKAD!!
TEHNIKA nr.1 - Ühel La Rambla kõrvaltänaval kõige rahvarohkemal kellaajal tuli üks vahva noormees tänaval minu juurde. Oli väga sõbralik ja rääkis jalgpallist. "Where You from?" Põhiküsimus! "Aa, Estonia - good football!" Väga lamp repliik - meil Eestis on sama good football kui neil seal (kustiganest ka tumedanahaline noormees ei pärinenuks) on lood naisekandmisega. Aga viisakusest naeratasin ja noogutasin. Noormees hakkas naljatlema ja tegi nagu mängiks jalgpalli ja üritaks minust mööda triblada. Seisin. See ei paistnud teda häirivat, sest ta lähenes mulle oma kujuteldava palliga...lai naeratus näol...ja tegi nagu triblaks minust mööda. Tegi seda pöördega ümber oma telje ja oli pärast seda kiiret manöövrit täpselt minu kõrval..kõksides endise aktiivsusega oma "palli". Samal ajal ta jalgu jälgides tundsin kuidas kellegi käsi minu tagataskusse libiseb. Libistasin oma käe kohe sinna järgi. Haarasin jalgpallihuvilise käe - mis oli sügavale mu pükste tagataskusse libisenud - randmest kinni. Sellest hoolimata ei kadunud tema näolt naeratus ja triblamine jätkus(!!!) Vähe sellest - ka kätt minu tagataskus suruti edasi sügavamale tasku põhja, kus tõepoolest oli mu rahakott. Mõneks murdosaks sekundis tekkis naljakas olukord - seisin tänaval ja hoidsin kinni käest, mida suruti sügavamale mu taskusse sellise loomulikkusega nagu oleksin mina idioot. Naeratus ei kadunud kummagi näost...kuigi minu oma oli selleks ajaks juba suhteliselt viril. Muidugi lahenes kõik lõpuks ikkagi selliselt, et vutifänn viipas käega, lubas kindlasti Estoniat külastama tulla ja lahkus järgmiste La Rambla jalkafännide juurde. Rahakott jäi alles. Pärast avastasin, et mu tasku oli ühest nurgast lahti rebenenud.
LOO MORAAL - Barcelonas käib see asi mingi üldise toimlemise nii loomuliku osana, et kohalikud ei tunne sellepärast mingit häbigi - kui sa oled Quiri (põlastav nimetus välismaalaste kohta), siis sa oledki loll ja loll jääbki oma lolluse läbi oma asjadest ilma - no problemos! (Moraal jätkub pärast teiste varastamise tehnikate kirjeldust)

TEHNIKA nr.2 - Istusin pargis pingipeal ja lugesin raamatut. Oli õhtu ja Port Velli jahisadama lähedal asuvas pargis jalutasid inimesed. Kõik oli rahulik. Mul helises telefon - omakne Eestist tahtis mind enda sünnipäevale kutsuda, teadmata, et ma juba kuu aega enam Eestis ei ela. Rääkisime telefonitsi ja tema imestas. Järsku, telefonivestluse ajal tundsin et pink vibreerib. Seejärel märkasin silmanurgast, et mu kott libiseb vaikselt, et järjekindlalt mööda pinki minust eemale. Võtsin telefonitoru kõrvaäärest ja haarasin kotist kinni. Peale seda tõusis pingi tagant keegi mees ja jalutas nagu muuseas tagasivaatamata edasi. See sama tüüp oli mind järelikult juba eelnevalt jälginud ning leidis telefonikõne sobiliku hetke olevat, et hiilida minu pingi taha, toppida seal kükitades oma käsi istme ja pingi seljatoe vahelt läbi ning vaikselt mu kotti minust eemale lohistada, et see siis selga tõmmata ja - kujutan ette - sama rahulikult minu kotiga edasi jalutada. Ma ei öelnud midagi, set alguses sa ei oskagi midagi selle peale öelda - aimdus, et sinult just su kotti varastada püüti, jõuab kohale alles teatud aja jooksul. Peale selle aja möödumist ei jäägi enam muud üle kui eemalduvale vargale järele vaadata ja...imestada.

TEHNIKA nr.3 - Istusime tüdrukuga Barceloneta (!!!)rannas rannaliival mereääres. Oli õhtu ja taevas paistis juba täiskuu. Kell ei olnud palju - healjuhul kümme. Meri kohises...jõime veini ja ajasime juttu. Rand paistis tühi olevat...kuigi taamal restoranides oli inimesi. Mõned korrad möödus meist üks tervisejooksja ja ühel korral üks meesterahvas, arvatavasti kohalik, kes oma puudlit rannas jalutas (koer oli armas, tuli ja nuuskis). Kui pudel tühi, otsustasime edasi liikuda. Tõusin püsti ja märkasin, et minu tüdruku kott, mis oli koguaeg tema kõrval olnud...samal ajal kui minu kott oli minu kõrval olnud.. et tema kott on meie istumise kohast umbes poolteist meetrit tagapool. Mulle tegi see nalja ja ma küsisin, et miks ta oma koti sinna pani... Seejärel märkasin enne kotti liival sirget lohisemise jälge ja avastasin koti kõrval vedelevat hügieenisidet. Siis sai kõik selgeks - keegi oli selle mõne minuti jooksul kui me ei vaadanud kuskile mujale kui merele või üksteisele otsa, hiilinud inimtühjal rannal meie seljataha...lohistanud vaikselt mu tüdruku käekotti tema kõrvalt mööda liiva meist pooleteise meetri kaugusele ning sealsamas, pooleteise meetri kaugusel meist(!!!) koti kõigest väärtuslikust tühjendanud. Alguses - võin seda kätt südamele pannes kinnitada - ei olegi võimalik seda uskuda. Ahmid õhku ja tatsud ümber tühjendatud koti - Milline külmakõhuline nahhaal suudaks selliselt kedagi tühjaks varastada..? Muidugi selgus, et kadunud olid kõik tüdruku kotis olnud ehted, rahakott koos dokumentidega ja mobiiltelefon - kusjuures läbi olid käidud KÕIK taskud, ka koti sees olnud ja lukuga käivad pisikesed sisetaskud ja eemaldatud oli k õ i k , mis vähegi väärtuslik. See kõik annab aimu sealsete pikanäpumeeste kõrgest tasemest...või jultumusest. Hiljem politseijaoskonnas kuulsime, et ilmselt oli see kott tollel näppajal juba mitmes, mida ta sellel päeval tühjendanud oli ja kuna läheduses ei olnud ilmselt ühtegi sobilikku prügikasti(!!!) kuhu kotti peale tühjendamist visata, otsustas varas asja sealsamas ära teha.

MORAAL (jätkub) - Kuna rand asus kõige külastatavamast barceloneta rannast kaks muuli edasi...kell oli õhtu ja väljas oli üsna tuuline, mistõttu ei liikunud rannas eriti inimesi... , siis võib arvata, et vähemalt meie puhul oli tegu "sellise-inimese" spontaanse mõtte realiseerumisega - Keegi, kes oli just linnast tulnud...olles eelnevalt varastanud kolm ridikülli La Rambla äärsetest restoranidest, kaks rahakotti mõnedelt "jalgpalluritelt" ning ühe ratastel kohvri nõrga haardega daamilt, otsustas koduteel meid nähes, et missealsikka - teen ka selle väikese otsa ära... See kõik näitab, et ei maksa arvata, et varguse ohvriks võib langeda üksnes kõige rahvarohkemates turistikohtades - vaid valvas tuleb olla koguaeg ja igalpool!!!

Tänan tähelepanu eest ja palun tähele panemist!

Lugupidamisega..