Elli77

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
2 meeldimist
1 postitust / 6 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kas rolleriga (rolleril korraga 2 inimest) on mõeldav minna Khlong Phlu Waterfalli vaatama White Sand Beachel olevast hotellist? Või on tee liiga mägine ja ohtlik ja targem oleks võtta takso? Phuketil olles saime kenasti rolleriga hakkama ca 10 km raadiuses olevate linnakeste ja ka mäe otsas istuva Buddha külastamisega. Kuigi jah, minul tagaistujana olid teinekord silmad kinni, kui mäest alla sõitsime.

Tere. Kas keegi teab, kui palju läheb maksma autoga Pattayast Koh Cahngi 4 inimest ja 2 suurt kohvrit.
Ja kas tagasitulek Koh Changist Bangkokki on samas hinnaklassis?
Kas tuleks otsida ja kaupelda hinda tänavalt või on olemas mõni büroo?
Soovin kulusid kalkuleerida oma veebruari reisiks.

Ka meie peatusime eelmise aasta veebruaris Sanuris. Väga mõnus vaiksem kohake. Hotell oli rannast 500m eemal, aga rannas oli meie hotelli ala, ja toolid, käterätikud tasuta ning tüütuid kauplejaid ei lubatud sellele alale. Kutalt sõtsime paar korda läbi, peatuda ei soovinud, oli selline 24/7 pidev peopanemise paik. Ühel päeva veetsime Nusa Dual, külastasime 3 erinevat randa. Kõige väiksemad lained olid Nusa keskrannas. Aga ülejäänud rannad olid väga tugeva lainetusega. 1-2 meertrit saad vette astuda ja laine viskab sind juba pikali. Väga lahe oli kaljude sisse rajatud uus rannapiirkond Pandawa. Uskumatu, kuidas see tehtud oli. Aga ujuda ei saanud kõrge lainetuse tõttu.
Kõige ilusamd, rahulikumad rannad olid Gili Trawaganil. Oli saarenurki, kus on puutumatu loodus ja ei paista ühtegi inimest ega paati, on vaid helesinine vesi ja valge liiv. Jumalik.
Vesi on prügi täis peale mitmepäevast vihma. Siis tuleb mägedest kolinal prügi alla ookeani. Meie sõitsime Gilile peegelsileda ookeaniga aga järgmisel päeval tagasi tulles oli ookean prügi täis ja 5 paadimootorist 3 purunusid prügi tõttu. Nii et sadamasse sõitsime üliaeglase kiirusega. Järjekordne elamus.

Eestis saab IDR vahetada (kursse vaata Tavidist), aga Balil on kurss parem, kui pangaautomaadist sularaha välja võtta. Teenustasu minu teada ei olnud. Automaatides olid piirangud, kui palju päevas sai sularaha välja võtta (500 000 vist oli see piir). Kui lennujaamast edasi vaja liikuda taksoga, siis tasuks sula kaasa võtta. Hinda saab kaubelda alla kuni 50%.

Käisin 2015.aasta veebruaris täpselt sama lennugraafikuga esimest korda Balil. Jäin väga rahule lennufirmaga, teenindusega ja toitlustusega. Veinid oli väga head lennukis. Istanbuli lennujaamas leidus mulle kui esmaskordsele palju tegevust. On kohvikuid, kus sai kohvi ostes tasuta wifi kasutamise õiguse. Reisiärevus oli nii suur, et 6 tunnine ooteaeg möödus kiiresti. Pagas tuli Singapuris välja võtta ja Denpasari lennule registreerimine algas suht hilja. Pidime oma suure pagasi otsas istuma aga õnneks umbes tunnike. Balile jõudes oli meil hotelli takso vastas (meie nimeliste siltidega). Aga öösel kell 1 kihas väike Denpasari lennujaam inimestest ja takso pakkujatest nagu oleks keskpäev. Denpasari lennujaams tuli kohe maksta maale sisenemise tasu. Ja ees ootas öösel väga kõrge temperatuur, riided koorisime kohe seljast.

Soovin ägedaid reisielamusi. Bali sai minu lemmikkohaks oma imelise rahu ja samas kiire ja natuke räpase tänavapildiga.