loviis

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
16 kommentaari

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Mina küll ei arva, et peale 28ndat enam midagi maksma peab, või piltidega jändama, muidu see ei oleks ju viisavabadus. Igaks juhuks võib siiski fotod taskusse pista ja viisaraha käepärast hoida, äkki info ei ole alguses veel kõikidesse piiripunktidesse jõudnud. Ise lähen 19.2, ehk on selleks ajaks juba selgus majas, kuidas asi toimib.

Meie saime ka väga sujuvalt viisad Phuketi lennujaamas tehtud, peale meie oli veel soomlaste lennukis terve ports eestlasi ja kellelgil probleeme polnud. Kviitungit 1000 bahti maksmise kohta ei antud ja tagasisõidul ka seda ei soovitud. Mul olid kõik blanketid täidetud, pildid peale kleebitud, andsin kogu paki koos tagasisõidupileti ja sularahaga ametniku kätte. Lennukis unustati sülelapsele immigratsioonikaart anda, selle täitsin sealsamas.

Andke andeks rumal küsimus, aga kui nüüd piirilt viisa käes, kas siis tuleb uuesti passikontrolli sappa seista? Või kuhu peaks seejärel siirduma? Ilmselt näidatakse...

Andromeeda- kas 1000 Bahti uuesti küsimise intsident toimus riigist väljumisel?

Aitäh! Võtan siis ilmselt ikka eurosid kaasa, Tai raha ikka muidugi ka, vähemalt viisalõivu jaoks. Andromeeda, millises lennujaamas olid? Kas sabad olid pikad? Meil aastane ja natuke peale laps kaasas, teaks valmistuda.

Minek meil 19.märts. Eks natuke vahetaks ikka kaasa, et kohapeal kohe ei peaks hakkama rahavahetuskohta otsima (kuigi turismipiirkondades on neid seni olnud külluses) Võtaks eurosid kaasa ja siis jupikaupa vahetaks. Aga jah, juhul, kui ametnikul tekiks huvi raha näha küsida, kas eurod sobiks... kuskilt lugesin, et krediitkaart ei olnud millalgi sobinud, kuigi on kaasas kindlasti.

Suurimad tänud, Andromeeda.

Eks mina ka seda pabistan, et äkki on pikk järjekord. Samas on Estraveli kaudu tehes meeletu hinnavahe, kolmele inimesele kokku ligi 200eur. Karm... Ma arvan, et siiski riskin ja ette ei tee. Võtan selle nõutud 20000 Bahti ka kaasa. Mõtlesin et jälgin Phuketi lennujaama lennuinfot, et mis lennud sellel nädalapäeval meie lennu ajavahemikus saabuda võivad. Veidi jabur idee, aga ehk mingi ülevaate ikka annab. Kui tuleb samal ajal lennuk Indiast, võib ilmselt kaua minna.

Mina saabun Phuketi lennujaama kella 7 paiku hommikul, eks paistab, kuidas siis järjekordadega. Lennukitäis soomlasi viisat ei vaja, aga eks võib ju mujalt lende ka samal ajal saabuda.

Küsiks veel, kas VOA blanketid antakse kohapeal või peavad enne juba täidetult olemas olema? Ja kui sagedasti kontrollitakse 20000 bahti olemasolu? Meil siis perega minek. Päris suur hulks sularaha, aga kui nõutud, siis ilma ka ei julge riskima minna.

Ma plaanin kogu reisi ära maksta kuu enne väljumist. Siis peaks ometi veel jõudma viisad teha.

Tänan! Paistab, et esialgu saab takistuseks lennupilet, kuna selle annab ju reisibüroo vahetult enne reisi.

Nojah. Lisaks sellele teatati Estravelist, et saatkonnast võidakse ka 2-nädalasele reisile viisat andmast, kuna seda saab piirilt. On ikka segane lugu. Ühesõnaga on nagu kaks võimalust, saata ise dokumendid saatkonda ja loota, et ehk saab viisa või närvitseda kogu tee lennukis, kas pääseb maale... Pere peale pidi vist päris suur hulk sularaha kaasas olema? Lisaks viisade raha. Oletame, kui teha viisad kõigile piiril, kas siis tagasi tulles peab ka veel eraldi mingeid protseduure läbima?

Mul küsimus selle pangaväljavõtte kohta, kui suur summa seal peal näha peaks olema, et viisa saamiseks kvalifitseeruda?

Meie lähme ka reisibüroo kaudu ja pisikese lapsega. Reis 15 päeva. Kas piiril tehes peab olema sularaha ette näidata? Olen nagu lugenud, et peab olema. Ma teeks ausalt öeldes ise reisibüroo kaudu, teades, milline pabistaja ma olen, et kas kõik sujub ja soomlased bussiga enne ära ei sõida, kui meie viisadega jamame. Aga see summa, mis teenustasuks küsitakse on ausalt öeldes jube :(

Tuleks see viisavabadus juba rutem. Peaks hetkel arutlusel lausa olema..

to: kellyploom Meil sama mure, ka Estraveliga reis ja kolm inimest. Aastaid tagasi sai ka käidud ja Estraveli kaudu viisa võetud. Ei mäleta, et siis selline õudne hind oleks olnud. Nüüd ma täitsa mõtlen, kas üldse reisile minna.