tonyx

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
20 kommentaari
Viimased kommentaarid

Igavesti vahva, et sul poiss sellisesse kohta saab minna, aga öömaja otsides täpsusta siiski palun, kuhu kanti sa kontreetselt kohta otsid. Suuremal osal inimestest pole ilmselt õrna aimugi, kus issanda kohas see David Beckham Academy asub.

!

algselt pidi meid neli olema, aga üks ratas tuli alt ära, seega igasugune liitumine oleks teretulnud. plaan muidu selline:

New York: 17. märts – 21. märts
Washington: 21. märts – 25. märts
Miami/Orlando: 25. märts – 01. aprill (+ Florida lõbustuspargid ja Everglades)
San Juan: 01. aprill – 08. aprill (+ võibolla ka Virgin Islands)

kellel reisiplaanid kasvõi kohati kattuvad, andke julgelt teada!

Hong Kongis on vähemalt kolm korda puhtam, arenenum ja odavam kui Eestis. ütleks, et saksa puhtuse ja korra ning hiina hindadega ingliskeelne linn. mida veel tahta? sealkandis mujale minnes võivad hinnad ehk isegi odavamaks minna (kuigi odavamalt kui Hiinast, ei saa tehnikat ja tarbekaupu ilmselt kusagilt soetada), aga samasugust parimal Euroopa tasemel hügieeni/puhtust/korda/tsiviliseeritust/keeleoskust mujalt vaevalt leiab.

kuna HK on Aasia moepealinn, siis sealsed ööklubid kubisevad supermodellidest. aga lastega soovitan üles otsida näiteks kesklinna mänguasjapoed (Toys R Us keti poed on mõttetud, aga kohalikud väikepoed vägagi huvitavad). kui saate külastage ka vanakraamipoodide kvartalit - erinevalt tapvalt igavast hetkekaubast, mis kogu maailmas alati ühesugune, on vanakraamikaupmeeste väljapakkumistes alati kordades huvitavam läbilõige viimase saja aasta "hetkekaupadest". sealsamas läheduses on ka põnevad kohalikud templid.

linnaekskursiooni on mõtet teha kahekordse lahtise bussi teisel korrusel, sest enamuse ajast on pea pilvelõhkujate poole kuklas. lisaks võib iseendale linnaekskursiooni teha ka kohalike kahekordsete trammidega tiirutades - suht pisikesed ja kitsad (ikkagi kohalike mõõte arvestades tehtud), aga väga armsad retrod ning pilet ei maksa praktiliselt midagi.

tänavalt soovitan täiesti julgelt kohalikku kiirtoitu osta. kusjuures mida eksootilisemad, seda maitsvamad (meenuvad kasvõi fritüüritud minikalmaarid taignas).

õhtupoole soovitan spetsiaalse raudteega öist linnavaadet vaatama minna (kuigi lasershow võib sealt vaadates kaugeks jääda, see jäägu teisel õhtul lähemalt vaatamiseks) sealsamas asuv kohalik madame tussaud's koosneb ~50% osas Aasia superstaaridest, kes meie jaoks võõrad, aga see on pigem "kas klaas on pooltäis või pooltühi" küsimus.

tehnikaostude osas kindlasti vältida peatänava (stanley street) fotopoode (neoonkirjad "Sony" ja "Canon" on kõige suuremad ohumärgid), need on täielikud tüssupesad (petetakse rahaga, kaubaga, kõigega millega võimalik), aga veidi kaugemal asuv tehnikapoodide kvartal on juba 100% viisakas (kuigi kallim).

küll aga leiab stanley streetilt soodsa hinnaga viisakaid hosteleid (ülalnimetatud manorid), nii et ööbimine küll rahakotti murda ei tohiks. majad ise võivad alguses õõvastavad tunduda, aga iga hosteliomanik on oma hirmsas majas asuva hosteli üles vuntsinud ja ära turvanud, nii et hostelites endites on kõik igati tip-top. enne otsustamist muidugi tuleb alati tuba näha küsida ning siis on ka alati kauplemisruumi.

veelgi odavamad ostud saab muidugi üle piiri mandri-hiina pool shenzhennist (ühepäevase viisa saab kohale jõudes piiril ning HK'st saabuv rong peatub otse ühes sealses kaubamajas), aga kaubavalik on sedavõrd üle mõistuse käiv (nt ühes viru keskuse suuruses kolossis müüakse ainult mobiiltelefone, teises selle kõrval asuvas ostukeskuses ainult kingi jne, pea iga nurga taga on järjekordne spetsialiseerunud virukeskus), et lõpuks võivad selle valikuuputuse ees ostud lihtsalt sooritamata jääda.

on olemas ka fikseeritud hindadega kaubamaju/ostmiskohti, aga kus hinnad fiskeeritud ei ole, siis seal on 50% soodustust saades veel halvasti alla kaubeldud ning alles 25-30% algsest hinnast makstes on asja n-ö "normaalse" hinnaga saanud.

ocean park pidavat tunduvalt parem olema kui kohalik disneyland. üldiselt HK disneylandi peetakse disneylandidest halvimaks (kordades vähem atraktsioone ja tunduvalt väiksemal alal kui mujal, aga hinnad vähemalt sama kallid), nii et pigem võiks selle asjaga oodata ja mõnes teises riigis külastada. samas kui pole väga oluline ning ka lapsed pole ülearu nõudlikud, siis saab linnukese kirja. teisalt kui seesama kohalik konkurent ocean park on peajagu üle, siis ei näe põhjust raha kehvemasse kohta jätta.

macaos on aasia las vegas (alalt väiksem, käibelt suurem) ning ühe sealse torni otsast üks maailma kõrgemaid benji-hüppeid, lisaks olenevalt võistluskalendrile ka mõned vormel 1 etapid (kui ma ei eksi).

multimeediapleierist (olenevalt mudelist 20-160GB) eelnevalt netist tõmmatud dokfilmide ja telesarjade vaatamine. kõrvaklappideks näiteks JVC Marshmallows, mis toimivad ühtlasi ka kõrvatroppidena ning blokeerivad lennukimüra peaaegu täielikult.

Viimati kui AA'ga sõitsin, siis jättis vähemalt teenindus lennukis sellise suht ligadi-logadi mulje. Aga see oli ammu, selle aja peale võivad asjad muutunud olla.

No kui lennuk just puupüsti täis ei ole, siis võid ka alati ümber istuda. Otsid koha, kus taga kedagi ei istu, ning lased oma seljatoe alla nii palju kui tahad või tool võimaldab. Kui jääd ümberistumistega oma lennuklassi piiresse (turist või economy, äriklassis ilmselt seda toolimuret ei teki), siis ei tohiks kellelgi sellega seoses mingit probleemi olla.

Ahjaa, pagas. No mulle tunduski, et "too good to be true". Kuidas seda saavutada, et Londonis saaks pagasi kindlasti välja võtta? Vastasel juhul on tõesti kellad - mina jään Londonisse, aga minu pagas ringleb kuskil Stockholmi lennujaamas, kuhu mul pole plaanis isegi mitte hiljem seda ära võtma minna.

Vaatasin praegu mingit suvakat Easyjet London-tallinn lendu märtsi lõpus, Easyjet pakub hinnaks 530 krooni. Tea kas selle raha eest isegi praamiga Stockholmist Tallinnasse saab? Tundub, et isegi nendel, kel pole plaanigi Londonisse jääda, oleks tagasiteel targem stocki lendamise asemel Londonist otse Tallinnasse lennata.

See Londonist otse Tallinnasse lendamine tundub päris hea. Üks võimalik miinus võib olla see, et kui su lennuk õigel ajal Londonisse ei peaks jõudma, siis läheb sul see Stockholm-Tallinn pilet vett vedama. Stockholmi lennutatakse sind ka hilinemisega edasi, aga sinu iseseisvalt ostetud London-Tallinn pilet pole kellegi mure (heal juhul võibolla reisitõrkekindlustus hüvitab midagi).

Siit aga tekib mõte, miks ÜLDSE peaks Londonist kohe edasi sõitma? Meenub, et "ametliku" Londonisse kauemaks jäämise hind oli tagasilennu puhul 1500 krooni. Aga milleks mulle see 1500-kroonine lisatasu veidi hiljem Stockholmi lendamise eest, kui ma võiks selle asemel Londonisse jõudes sinna natukeseks jäädagi ning hiljem Stockholmi kaudu tagasi sõitmise asemel juba omal käel millal iganes otse Eestisse lennata? Heal juhul tuleb see võibolla odavamgi, kui 1500 krooni pikendustasu pluss "vaata ise kuidas saad" transport Stockholmist Eestisse, mugavam aga kindlasti. Lisaks ei pitsita siis ka enam see kõikide lendude kuu aja sees tegemise nõue.

Ma saan aru, et neid selline võimalus ilmselt eriti ei huvitaks, kel Stockholm-Tallinn piletid juba olemas. ilmselt ka mitte neid, kel puhkus üürike, kõik täpselt planeeritud ning tarvis aja peale tagasi jõuda. Aga neil, kel Stockholmi transport hetkel veel puudu ning aeg samuti ei pitsita, siis ma ei näe mingit põhjust, miks peaks laskma ennast londonist stocki vedada, kui võiks selle asemel "tasuta" londonisse jääda ning hiljem juba vabalt valitud ajal ning tunduvalt mugavamalt tagasi tulla. või on mul midagi kahe silma vahele jäänud?
.
.
.
Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

Niisiis jõuame selleni, et Estravel tegi siiski teadliku otsuse riskida, mille negatiivse poole peal on lennufirmade võimalik pahameel, positiivse poole peal kolm milli kasumit ning odavast piletist vaimustunud eestlaste invasioon Ameerikasse. Ei näe põhjust pahandada, et Estravel sellist teadlikku riskiotsustust sünnipäevakampaaniaks nimetas. Riski võtab ju Estravel ning kliendid on odava pileti näol kõik puha kingituse saanud ju.
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed!

Nagu öeldakse, julge hundi rind on haavlikuule täis, aga rasvane.

Kissmyjazz'i mure on mõistetav, aga nagu kohtukaasused väljaspool Eestit korduvalt tõestanud on, siis on autoriõiguste rikkumiseks autoriõigusega kaitstud teoste enda arvutist või serverist väljajagamine (hostimine, sharemine, mailiga edastamine jne), kuid mitte mujal asuvatele failidele linkimine. Kuid justnimelt mujal asuvate failide linke ma edastasingi, seega autoriõiguste rikkumist või selle propageerimist pole toimunud. Jätan seega ülejäänud vestlusosaliste otsustada, kas kissmyjazz'i otsus minu mailiaadressi kustutamisega minuga kontakteerumine ära keelata oli põhjendatud või mitte.

Raamaturiiul on vahepeal täienenud ning nüüdseks PDF kujul saadaval järgmised reisijuhid:

Chicago - Chicago And Illinois Travel Guide.pdf
Chicago - Downtown Transit Sightseeing Guide.pdf
Chicago - Frommer's Irreverent Guide to Chicago.pdf
Florida - Adventure Guide To Tampa Bay & Florida's West Coast.pdf
Florida - Alive Guides, Miami And The Florida Keys.pdf
Florida - Hunter Travel Guides, Adventure Guide To The Florida Keys And Everglades National Park.pdf
Miami - Snap Guide.pdf
New York - Frommer's Irreverent Guide To Manhattan.pdf
New York - Frommer's Memorable Walks In New York.pdf
New York - Frommer's New York State.pdf
New York - Rough Guides, New York Directions.pdf
New York - Snap Guide.pdf
Orlando - Frommer's Walt Disney World And Orlando With Kids.pdf
Puerto Rico - Hunter Travel Guides, Adventure Guide To Puerto Rico.pdf
Washington - Frommer's Washington DC from $80 a day (budget travel).pdf
Washington - Frommer's Washington DC.pdf
Washington - Metro Guide.pdf
Washington - Official Visitor's Guide.pdf
Virgin Islands Cruising Guide.pdf
WM5 WM6 PPC - DK Eyewitness Travel Guide New York.rar
WM5 WM6 PPC - Rough Guide Map New York 1.22.rar

PDF faile saab lugeda läpakas, pihuarvutis ja tõenäoliselt toetavad seda vormingut ka mitmed uuemad mobiiltelefonid. kahes

viimases failis on interaktiived reisijuhid, mis töötavad Windows Mobile operatsioonisüsteemiga pihuarvutites või

telefonides. kellel huvi, siis küsida maili teel E-posti aadress kustutatud, edaspidi paluks hoiduda autoriõiguste rikkumisest ja selle propageerimisest Trip.ee keskkonnas! - kissmyjazz

Elagu Estravel, mis siin muud:) ja igati ärateenitud kolmemilline kasum neil selle väikese kampaaniaga.

Mis puudutab artiklis mainitud kohvrimaksu ($15 per lend), mis ühe kohvriga rännates olevat kokku $160 ja kolme kohvriga koguni $560 (?), siis keegi on seal kommenteerinud, et:

"Estravelist edastati info, et kui siselennud on vormistatud samale piletile rahvusvahelis(t)e lendudega, siis kohvrimaksu küsida ei saa. Aga see pilet on just selline. Eks paistab, ei sure ära kui neid reegleid muudetakse. Ikkagi väga soodne reis."


Siin ühe neljase seltskonna sõidugraafik on järgmine:

New York: 17.03 - 21.03
Washington: 21.03 - 25.03
Miami: 25.03 - 28.03
Orlando: 28.03 - 01.04
San Juan: 01.04 - 08.04 (sellest mingi aeg neitsisaartel?)
Chicago: 08.04 - 12.04

Reisiraamatutest on mul PDF'i kujul järgmised (sobivad läpakast või pihuarvutist lugemiseks):

Frommer's Irreverent Guide to Chicago.pdf
Frommer's Memorable Walks In New York.pdf
Frommer's New York State.pdf
Frommer's Washington DC.pdf
Hunter Travel Guides - Adventure Guide To Puerto Rico.pdf
Hunter Travel Guides - Adventure Guide To The Florida Keys And Everglands National Park.pdf
Rough Guides New York Directions.pdf

ütleks siis juba sissejuhatavalt ära, et kui kellelgi reisilt tagasi tulles jäävad asjakohased lonely-planetid ja muud materjalid üle, siis oleksin huviline nende äraostmise osas (täpsemalt huvitavad puerto rico/neitsisaared, miami/orlando, NYC, washington ja chicago). ise sõidan märtsi keskel, nii et kes varem tagasi jõuavad ja millegi müümisest huvitatud on, siis palun kirjutada antonpoiss(ät)hot.ee

plaanis minna siis vahemikus veebruar-aprill, (eelistusega aprillis, NYC'sse lume sisse sumpama minna suurt ei tahaks), sihtkohad võiksid olla: miami/orlando (orlando teemapargid, everglade rahvuspark, florida keys, busch garden), chicago, new york, puerto rico ja siis veel mingi viies. piletid hetkel veel bronnimata, lootsin viimase kas resikaaslasi leida või ise mingi seltskonnaga liituda, aga ilmselt tuleb niisama piletid ära osta ja siis hiljem kohapeal vaadata, kes siinsetest samal ajal samas kandis juhtub olema. kuigi teoorias võib veel arutada, msn on antonpoiss(ät)hot.ee ja tartus olen ka kohapeal olemas.

läheks kevadel. floridas olevat maailma parimad lõbustuspargid ja kuna miamisse peab niikuinii minema, siis teeks äkki lõbustusparkide tuuri. universal studios, future world jne. sealt edasi siis juba vabal valikul. on veel huvilisi?

lex, mil moel sa eomapi kaardi PDA peal tööle said?

tahtsin suveks PDA peale (Windows Mobile 6 ja Dell Axim x50v) korralikku eesti kaarti, sest senised TomTom 6.80 ja Garmin XT peal töötav City Navigator olid väljaspool linnu suhteliselt nirud.

regiost öeldi, et nende kaardiga ei tohiks probleemi olla, aga eomapist öeldi, et selline asi polevat üleüldse võimalik ning kui regio väidab, et nende kaart erinevalt eomapi omast läheb PDA peal tööle, siis nemad seda küll ei usu. sügasin kukalt, proovisin regio kontoris regio kaarti, töötas, ostsin ära, proovisin eomapi kontoris eomapi kaarti, ei töötanud, jäi ostmata.

samas huvi on siiski säilinud mõlemaid kaarte PDA peal kasutada. äkki saad mingi instruktsiooni postitada vms, et mis imenipiga ka eomapi kaardi tööle saaks?

muideks mulle on uudis ka see, et TomTom uuem kui 6.80 PDA peal töötab. mõned kuud uurisin, et kas saaks versiooniuuendust teha, aga kõik maailma foorumid olid hala täis, et see polevat võimalik ning TomTom PDA peal on edaspidi surnud, nii et jätsin asja sinnapaika.