trip-krainetrip-ukraine-dark

janika29

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
12 postitust
40 kommentaari
Viimased kommentaarid

Vaba wifi on väga levinud - kõik maanteel olevad söögikohad ja bensiinijaamad ja motellid vähemasti. Ise käisin viimati Läänerannikul tuuritamas ja kõik ööbimised broneerisin kohapeal ... Kordagi ei tekinud probleemi, et oleks pidanud vaba netti otsima. Tasuline internet oli vaid Vegase hotellis mis ei küsinud kuurortimaksu vms ja LA Marriotis .... Arvan, et te ei jää hätta

Tere! Ei ole lolle küsimusi :)

Ütleksin, et neli päeva on suurlinna nagu Rooma jaoks vähe või siis absoluutne miinimum. Seega rannaküsimus langeb juba iseeneset ära - arvan, et tahate ju ikka kõigest osa saada mida selline ajalooline linn pakub .. rannas saab ka kodus pikutada ...

Kui aga rannasoov tugev, siis mina soovitaksin näiteks hoopis Nizzasse lennata ... rand, Nizza ise, Monaco ... saab nelja päevaga natuke ümbrust vaadata ja rannad on imepärased (Prantsuse Riviera vajab korralikuks tutvumiseks küll autot ja pikemat reisi, aga aimduse selle paiga võlust saab kindlasti kätte ka nelja päevaga :). Peaks isegi Estonian Air vast otse lendama (aga muidu vahet ei ole - kogu rannik k.a Itaalia on super oma väikeste linnade ja randadega, arvan vast et muretumalt ja otse saab vast kõige lihtsalt Nizzasse).

Tervitades Jaanika

Taormina kindlasti ... kogu Sitsiilia on muidugi vaimustav, ära jumala eest 2 ndl Cefalus ole. Rendi auto ja tee saarele tiir peale - imeilusaid väikeseid linnakesi on.

Etna - ise käisin 4 aastat tagasi. Sõitsime gondliga nii kõrgele kui sai ja siis ronisime jala tippu :) ronimine oli juba elamus omaette - aega võttis tunde ja üles jõudes kangelase tunne! 100% soovitan läbi teha! Alla saab tulla mõnusa jooksuga - hea lihaseid lõdvestada! siis ehk väike vein ja ruttu merre ujuma! Väga mõnus!

Tulin hiljuti sealtkandist. Reisisme kolmekesi, 18 aastase tütrega. 2,5 nädalat kõik siinmainitud pargis ja metsad ja ka linnad. Ööbimised va esimene ja viimased ööd sai võetud kohapeal. Kalleim 158 New Yorkis, odavaim 23 Las Vegases de lux tuba keskstripi tagasihoidlikumas hotellis - kuna maksis nii vähe võtsime 2 tuba. Parimaid hotelle oleks saanud igal juhul alla 100 tuba, aga no palju sa Vegases toas istud? Oluline on asukoht ... Või kui tõesti oled kaua linnas või tahad luksust, mida saab Vegases ikka super odavalt. Vegases saad raudselt elamise odavamalt kui New Yorkis ja Los Angeleses.

Kasutan juhust tänamaks kurimoori julgustamast kohapeal ööbimise valimist. Leidsime superlahedaid elamisi ja Euroopaga võrreldes ikka väga odavaid - keskmine öö umbes 70 USD. Samuti tegi ilm meiega julma nalja ja muutsime oma esialgseid plaane päris korralikult.

Just tulin sealtkandist. Kindlasti ei saa võrrelda surmaorgu grand canyoniga - vaata pilte, neil pole miskit ühist. Mõlemad on külastamist väärt. Sul aega ei ole vast, aga kui kanjonite vahel valida, siis mina pigem läheksin Zionisse kui Grandi. Samas Zionis vaga lahedad rajad jne, et ehk ainult vaateplatformidest ei piisa ... Vaga äge on Bryce kanjon, aga vast liiga kaugel. Vegasest Los Angelese poole jab ka Sequoia park, maailma suurimate puudega. Tegelikult on seal tohutult tegemist ja vaatamist ja nii loodus kui ka erinevad asulad on nii erinevad, et vaga raske just kõige kõigemat valida. Lahe on igal juhul :)

Olen käinud kolmel korral ja alati võtnud majutuse siit: http://www.skistar.com/en/Are/

Elamise saab valida kõige vajaliku ja mõnusaga (saun, kuivatuskaup, köök) ja samas pisikese 1 magamistoaga. sobib vabalt kahele inimesele.

Isiklikult eelistan Tegefjälli - majakese saab võtta mäele st suusad ukse ees jalga ja tõstukile ja pärast otse mäelt kohe maja ette. Tegefjäll ja Duved on ühenduses st vabalt võib neis kahes keskuses aega veeta mitu päeva. Sobib vabalt ka algajale - ise käisin seal elus teisel mäesuusakorral ja sain hakkama - palju siniseid radu ja ka punased on täitsa lihtsad ja mõnusad.

Are keskusesse bussi või autoga! Ka toredad mäed, eriti kui päris tippu ilm lubab.

Björnen liiga igav isegi algaja jaoks.

Kui lapsi ei ole ja jala pidutsemas käia keskuses ei taha, siis 100% valiksin Tegefjälli majakesed.

Selline küsimus veel, et kui Las Vegasesse ööbimist Pricelinest vaadata, siis milline see õige piirkond on? seal ei ole valikut strip, vaid on east on strip jne .. millised need jalutatavad piirkonnad on? tekkis huvi katsetada :)

ei me ikka ühte voodisse minna ei taha :) ja reeglina olengi reisidel alati toad kinni pannud va eelmisel aastal tippajal Prantsusmaal kus probleeme ei olnud.

USA-s olen idas käinud korra ja kõik hotellid ette kinni pannud,aga reis oli natuke teistsugune st pigem linnades ja suhteliselt kindla kavaga. Nüüd kavatseme sõita tuhandeid kilomeetreid ja ei ole kindlad hetkel üldse kas kõik kuhu minna tahame ka teoks saab või jätame kusagilt jupi järgmiseks korraks ... seetõttu ei tahagi broneerida ette ... et siis soovitus broneerida teel olles?! wifi-ga OK lood?

Suur aitäh veelkord! uurin betterbiddingust järgi kuidas hotwire't kasutada!

Aitäh, et siis proovin nii ... kui enam vähem selge kuhu peaks ööseks jõudma, siis priceline lahti ja katsetama

Et siis ei ole mingit probleemi kui broneerin twini ja oleme sel kolmekesi?

aitäh! ostan siis kohe piletid ära :)

Ryanair - kas osta pilet varakult? Mida meeles pidada? Soovitusi! Tere

Lugesin kõik varasemad Ryanairiga seotud teemad üle, aga oleks veel paar küsimust. Vabandan kui küsimused rumalad, aga ma ei ole enne odavlennufirmat kasutanud ja natukene kõhe on :)

Soovin lennata juulis, aga kuupäevad ei ole olulised. Kas te soovitate osta piletid ära nüüd või oodata, et ehk tuleb mõni pakkumine. Kuidas Ryanairiga on, kas nagu tavalennufirmadel, et piletid lähevad kallimaks mida lähemal lennuaeg? Olen kuulnud linnalegende: et nad müüvad enamvähem topeltkoguse pileteid ja kes ees see mees? Kas on asi nii hull? lennuk lendab välja näiteks paar tundi varem kui graafikus kirjas? 3. Mida ma peaksin silmas pidama otsustades odavlennufirma kasuks! hinnavahe on tohutu st est airi piletite eest saan ryanairi piletid ja 12 päeva autorendi.

Tänades Jaanika

:) vabadust! Liitu ehk varsti saab :)

Huvi on puhata.

  1. Kuna tütar lõpetab põhikooli, siis enne juulit ehk siis suurimat kuumust kahjuks reisida ei saa.

  2. Ema lubatud reisile viia. Tema huvid on rand ja ehk natuke ka ringi piiluda. Siit tuleb ka väike rahaline piirang (miks kirjutasin selle eksliku sõna Euroopa)

Kuna on aja, finantsi, ja seltskonna piirangud, siis ongi raske valida. Võrdselt huvitav tundub nii Euroopa kui Türgi :)

Ise ööbisin Flathotelis ja maksis küll umbes 2000 öö, aga seda kolmele. Hotell oli kohe Timesi väljaku juures st kõik kus vaja sai jala käidud! Pole nii hullu midagi - iseasi muidugi mis kellegi jaoks taskukohane on?! New York keskmise eestlase jaoks odav vast kuidagi ei ole :(

Mul abikaasal ka põlv ja reis igasugu põnevaid kruve täis ja mitte kordagi pole probleeme olnud. Lennanud oleme arvan umbes 20-30 korda ja mitte kunagi pole mitte mingit intsidenti sellega seoses olnud - vist pole siis märku andnud väravad? Ma isegi ausaltöeldes ei olnud mõelnud sellele eriti

Broneerisin Madesimos hotelli ära (pakuti 2200 EUR kolmele 4* hotell - sviit, hommiku- ja õhtusöök, mäepiletid, transfeer Milaano lennujaamast ja tagasi). Saab veel jaanuaris trahvivabalt tühistada.

reixxx

Kui veel piilud, siis ehk kommenteerid natuke radasid. Alla keskmiseks pean ennast kuna olen suht arg. Olen suusatanud esimesel korral Himosel, siis kaks aastat nädala Ares (sinised, punased kõik kolm kohta) ja paar päeva Axamer Lizumis (ka sinised, punased). Austrias oli küll punastega nii, et mõnel künkal julgesin ainult varbaid ja lund vaadates servast serva sõita kui vaatasin mäe lõppu seal kauguses, :) siis ikka värisesin korralikult. Eelistan laugemaid radasid. Jätkub seal selliseid nädalaks?

Njah, pealkiri ongi Hinnad Ameerikas, seega jagame kogemusi :)Mina planeerisin ja organiseerisin ka kõik ise. Ühtegi bürood ja vahendajat me ei kasutanud. Kui hind ei ole primaarne, siis soovitan julgelt kõiki hotelle kus me peatusime. Seega kui kellegil on minek ja huvi, siis võin pikemalt kirjeldada ja vastata ja välja tuua plussid ja miinused.

Ma tahtsin öelda, et miskipärast ma kujutasin ette, et näiteks kiirtoit on odavam kui meil, aga tegelikult päris nii ei olnud. 10 dollari eest sai osta 3 T-särki, iseasi kas sulle sellised särgid meeldivad. Oma ostudega jäin väga rahule, peamised ostud tegime Sawgrass millsis Miamist väljaspool - palju outlete ja super allahindlusi. Meie kogemus oli, et tasus osta just kallimate firmade kaupa, sest kui veel arvestada allahindlusi, on võit üüratu :) ja loomulikult oli valik ka väga-väga erinev sellest mis meil on. Poes olime järjest 11 tundi - väga väsitav, ag ajäime "saagiga" rahule. New yorkis olid ka parasjagu allahindlused ja kui keegi minemas, siis soovitan minna Century 21 kaubanduskeskusesse Manhattanil. Sinna ma läksin otsima peamiselt 2 pesueset ja välja tulles oli mul neid esemeid 21. Sama hinna eest mis need 21 ostsin, saab Eestis ehk 2. Arvan, et ka ülejäänud kaup oli sama soodne, aga kuna me olima ühe päeva kulutanud juba ostlemisele ja plaan oli see nii ka jätta, siis rohkem ma seal poes ringi ei vaadanud. Macys on minu arvates jällegi täiesti mõttetu koht.

... minu ja minu pere arvates oli see 100% seda raha väärt. Sõit oli elamus omaette ja ei peletanud alligaatoreid eemale, nägime neid lähedalt ja giid ehk siis paadijuht peatus aeg-ajalt ja selgitas jne st

100% soovitan minna!

... 7,5 eest? Siis oli küll super. Meie soov oli just boatiga otse sohhu :) sõita. 40 minutit kestis ja giid rääkis Evergladesist (mis on teglikult jõgi) ja kõigist asukatest jne, jne.

Loomulikult saab odavamalt kui minna mitme perega - jagada transpordikulud ja majutuse kulud.

Ja isegi kahekesi on odavam kui minna "täiskasvanud" lapsega - 15-aastane oli laps ainult New Orleansis. Igalpool mujal me maksime täiskasvanu lisatasu.

Olime kolmekesi ja ju siis korraldasime halvasti :( keskmine öö hotellis oli 200 USD või natuke peale (asukohad 3 erinevat Puerto Ricos (villa mägedes, hotell "laine toas" Rinconis ja 4* hotell San Juanis, Times Square kõrval NYC, Ocean Drive Miamis, kohe French quarteri kõrval New Orleansis)

majutus 18 ööd x 200 USD 43 000 EEK lennud ühil dasime Stokiga 20 000 EEK autorent (igaks juhuks täiskindlustused) 10 000 soppamine umbes 35 000

Nii kokku 108 000. Kolme nädala söögid ja meelelahutus kolmele inimesele lisaks 25 000 krooni ja iga ppäev oli mingi tasuline atraktsioon.

Missisipil aurulaev oli 45x3 Paraplex (omapärane hirmumaja) 23 x 3 Empire võtsime koos helikopteri showga (järjekord jäi ära) 47+47+38 USD Alligaatorid 21x3 + tip

jne, jne.

ja natuke ikka süüa ja juua tahtsime ka ja mõnikord ka kenas kohas.