toomasherp

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
5 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jalgratas reisilennukile

Tahan minna Ryanairiga suvel Šotimaale või Hispaaniasse matkama ja olen mõelnud, et teha ca nädalane jalgrattamatk seal. Loomulikult saaks kohapealt jalgratas laenutada, aga mul on oma ratas sedavõrd mugavaks tehtud, et tahaks oma rattaga seda teha. Mitte aga kohapeal mingit suvalist ratast laenutada. Kuna ma ei ole aga välismaale oma ratast veel lennukiga transanud, siis võib-olla on siin keegi, kes on kompetentsem.

Kas lennufirmad, näiteks Ryanair võtab ratta üldpagasisse ja mis see umbes maksta võiks?

Juhul kui ratta transportimine on lennukiga võimalik, kuivõrd turvaline on see rattale? Kuna pagasit loobitakse nii nagu juhtub, siis võib-olla on oht, et ka ratas võib sealjuures kannatada saada- mõlgid, muljumised jne. Kas kellegil on kogemusi?

Balti-Jaamas rahvusvaheliste rongide piletite kassast saab osta rongipileteid Venemaa siseliinidele.

Huvitab kõige rohkem üks seal elutsev maoliik - pruun puumadu (Brown Treesnake) / Boiga irregularis. See on sinna sattunud kogemata II maailmasõja järel ja on seal meeletult paljunenud. Seetõttu on paljud Guami väikesed linnud hävimisohus. Kuna Guamil elutsev pruun puumadu on suurem kui mujal (Indoneesia saartel) elutsevad liigikaaslased, siis toitub ta erinevalt oma mujal asuvatest liigikaaslastest väikestest lindudest.

Kas sa võid avaldada allikad, kust sa need andmed said? Vaataksin ka igasugu huvipakkuvaid marsruute sealt.

Ma olen alati foto- ja videotehnika väiksema õlakotiga lennuki salongi kaasavõtnud. Ei ole usaldanud neid üldpagasisse anda. Minu kogemustele vastavalt tundub et pagasit loobitakse ja ta võib sattuda ka muljumise alla. Olen ostnud näiteks CD plaate ja pärast lennureisi olen avastanud, et plaadikestas on mõra. Millest see võis tekkida? Kui ma ta kotti panin, siis ta oli terve. Järelikult võidakse seal samamoodi ju ka fotoaparaat või videokaamera ära lõhjuda.

Seda ma lugesin teie reisi kohta küll jah. Mõte on iseenesest hea. Aga tegelikult ma küsisin siin Euroopa ja Sulawesi otseühendust sel põhjusel, et vältida neid Indoneesia siselende, kuna need va indoneeslased (nagu kuulda on) ei tule lennuki õhushoidmisega toime ja lennukid kipuvad allakukkuma. Või isegi kui lend õnnestub, siis lennuväljal maandudes kipuvad nad oma lennukikeresid äralõhkuma. Reisilaevad aga kipuvad indoneeslastel millegipärast sageli ärauppuma. Ma mõtlesin seetõttu, et kuna ma Sulawesile minna tahaks, siis põrutaks siit mingi soliidse Euroopa lennufirma lennukiga.

Võib-olla mu jutt on indoneeslaste suhtes liiga karm, aga nad on põhjust andnud ka. Vedagu siis reisijaid turvaliselt. Selge on see, et kõik lennukid neil alla ei kuku ja kõik laevad põhja ei lähe. Aga sellegi poolest juhtub neil õnnetusi millegipärast liiga sageli. Nad ilmselt eiravad igasuguseid turvalisuse nõudeid - lendavad tormiga, laevad ei ole tormikindlad, lennukid tehniliselt korrast ära jne. Seetõttu pole ime, et EL ei luba Indoneesia lennukitel oma lennuväljadel maanduda. ........................................................... EL keelas kõik Indoneesia lennufirmad Eesti Tarbijakaitse Liit / http://www.tarbijakaitse.ee/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=4455&mode=thread&order=0&thold=0

NB! Sel aastal on Indoneesia lennukitega juhtunud rida õnnetusi. Uusaastal kukkus merre lennuk, kõik pardal olnud 102 inimest said surma. Mõned nädalad hiljem murdus üks lennuk maandumisel pooleks. Ja märtsis süttis põlema maandumisrajalt välja sõitnud Boeing 737, õnnetuses hukkus 21 inimest.

Mul ei ole iseenesest midagi brittide vastu. Aga samas pole ju sugugi kindel et need britid, kes iraanlaste poolt vangistati ei olnud Iraani vetes.

Aga teine värk on see, et kui meist kedagi kasvõi Iraanist väljaostetakse, siis läheb see maksumaksja raha vähemalt täie ette.

Kui meie Riigikogu saadikud pumpavad lisaks oma suurtele palkadele kõiksuguseid bensiinihüvitisi ja muid hüvitisi. Mõnel bensiinihüvitise küsijal polegi autot, siis aidata mõni matkafänn kusagilt teisest maailma otsast välja polegi nii paha rahakulutus. Nagunii raisatakse miljoneid kroone pidevalt kusagile mõtetusse korstnasse.

Sorry! Panin kogemata veidi pada. Võib-olla siis ehk lendbussid nimega AirBaltic. Hehee!

Mul jäi tegelikult kogemata märkamata, et kirjutajal oli AirBaltic sulgudes äramainitud. Ja kuna Riia kaudu läheb busse küll igasugustesse huvitavatesse kantidesse, nagu näiteks Pariis, siis ma algul mõtlesingi, et miks mitte ka Bakuu bussiliin.

Uskumatu, et Riiast Bakuusse bussiga saab. Aga ilmselt oleks siis vaja ka kahekordseid Vene ja Gruusia transiitviisasid, kuna reisil läbib buss ka neid maid.