Inz

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ise olen käinud: Monaco - liivarand küll, kuid väga väike ala mere ja suure autotee vahel. Nice - kivikliburand. Samas Nice on oma promenaadi ja ööeluga täiesti OK koht. Kuid jah liivaranda pole. Enamus alasi on ka tasulised. Sorrento - kiviklibu, väike ja üsna räpane. Rand on kohe sadama kõrval ja laevad panevad kohe külje alt mööda. See räpane käib küll ainult ranna kohta, muidu on Sorrento väga ilus linn. Vahelduseks saab ka Caprile minna. Parim ehk Cannes - ilus liivarand, kuid tasuta ala on kitsas, ülerahvastatud ja halvas kohas. Tasulisi alasid on päris lahedaid. Üsna rahulik koht kah, kui just filmifestivali aeg pole. Nice ja Cannesi vahele jääb tegelikult veel hulgi igasugu väikeseid linnakesi ja mõnes neist oli ka täiesti korralik tasuta liivarand. Saint Tropez - oli vist liivarand kah, pikk kuid väga kitsas. Muideks samanimelise seriaali rannastseenid ei ole tegelikult seal filmitud.

Stockholmi bussijaamast (City terminal) käib Tallinki terminali juurde spetsiaalne ekspressbuss. Käis vist iga poole tunni tagant ja jõudis kuskil 30 minutiga ka kohale. Stockholmi transpordikaart selles bussis ei kehti ja tuleb eraldi maksta. Pileteid saab bussist, kuid enne peab kindlaks tegema millisest peatusest see buss täpselt väljub. Tallinki terminali saab ka linnaliini bussidega 1,72 ja 76, kuid neid pole kasutanud ja ei tea kuskohast ja kui tihti nad väljuvad. Metrood ei soovita kuna metroopeatus jääb ikkagi natuke eemale ja suurte kottidega oleks see liiga tüütu seiklemine.

Tuleb välja, et Euroopas terve hulk riike, kus esineb vanuselist diskrimineerimist vähem kui meil. Õlut ja veini saavad 16 aastased Saksamaal, Hollandis, Itaalias, Prantsusmaal, Hispaanias, Belgias, Bulgaarias ja Maltal. Nii et lase käia.

Mina aga jälle soovitaks KLM Tallinn-Amsterdam-San Fransisco, Hind jääb samasse suurusjärku hr. Nilsoni poolt soovitatule, kuid eeliseks on üks lennufirma, mistõttu jõuab pagas kindlamini kohale. Jama vähem ka olukorras kui lennu hilinemise tõttu jääd teisest lennust maha.

Käisin selle reisil juulis. Meie grupis oli neli üle 65 aastast inimest ja probleeme polnud neist ühegagi ja seda vaatamata sellele, et olid väga palavad ilmad. Germalo reisikavad ei ole ka enam nii tihedad kui varem. Jätkub aega ka lõunasöögiks ja hottellidesse jõudsime enamasti kella 8-9 ks. Ainuke füüsiliselt raskem osa on Vesuuvi otsa minek. Millestki muust küll loobuma ei pea. Capri saarel soovitan kindlasti ka selle tõstukiga üles tippu sõita. Eks see muidugi sõltu ka konkreetse inimese tervisest. Proovige testiks mööda Ehitajate teed (mööda kõnniteed muidugi) üles Nõmmele ronida. Kui õnnestub pole ka põhjust seda reisi karta.