signe pool

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas keegi mäletab, et kui lennukis peab selle rohelise vormi ära täitma, kas seal on küsimus, et kas varem oled USAs käinud?

Kysimus selline- kui sa lennukist maha tuled, et kas piiriametnik vaatab arvutist, kas sa oled varem Ameerikas käinud?

Kui immigratsiooni kardad ja illegaalina töötada tahad, siis pole mõtet Floridasse või Californiasse või New Yorki kolida, sest seal on palju immigrante. Sisemaal on kõige parem. Elamine ka palju odavam. Aga kõige pealt pead inimese leidma, kelle kaudu töötada ja see on juba raskem osa. Eestisse tagasi tulles vaevalt probleemi tekib, aga vaat USAsse tagasi sa vaevalt enam saad. Ei ole midagi, otsid endale ameeriklase, kellega abielluda ja sinna saada ning siis lahutad, kui dokumendid oled kätte saanud.

Olen ise raha saatnud USAst panga kaudu. Olin Bank of America klient. Sai pangast telleri kaudu saata. Ylekanne 45 dollarit. Kõik käis väga kiiresti. Kellegile midagi ette ei lugenud. Toksis kõik arvutisse. Peab ainult teadma, kuhu panka saadad, mis kontonumber ja kui palju raha. Arvuti isegi arvutas välja palju eesti kroonides tuleb. Aga ise saab ka saata nende kodulehekyljelt. Otsid yles, kus on Wire Transfer. Siis sisestad andmed ja kannatki raha enda arvelt teisele arvele yle. Tasu ikka 45 dollarit. Vahe on ainult pangaga see, et võimalik ise on koheselt yle kanda 999 dollarit. Kui yle 1000 dollari,siis nad pakuvad osta mingit turvaseadet, mis maksab 20 dollarit. Kui panka lähed, siis saada niipalju kui tahad. Tasu ikka 45 dollarit.

Kõige parem viis JFK lennujaamast Manhattanile saada on bussiga. Võtab aega umbes 45 min kuni 1 h olenevalt liiklusest. Pileti hinda ei mäleta, aga kallis ei ole. Taksot ei soovita, sest hind on soolane ja nad armastavad tõmmat. Buss läheb kohe lennujaama ukse eest, kust saa välja tuled. Vaata ainult, et bussil on silt Manhattan. Bussi lõpp peatus on Greyhound Busstation, kuid ta teeb enne seda mitu peatust. Bussist võid kysida, kus sa pead maha minema.Ja kysi reisijate käest, bussijuht võib vale peatuse öelda. Kui ma esimest korda seal olin, siis minuga juhtus nii. Millegipärast kuues meel ytles, et pean kellegi käest veel kysima ja näed, oleks bussijuhti kuulanud, oleks vales kohas maha läinud. Kuna olen ise pikemat aega USAs elanud ja mitu korda New Yorgis käinud, siis võin lohutada, et ära sa ei eksi. Avenued on yhte pidi ja streets on teist pidi, nagu trips traps trull. Võta kaart kätte ja hakka aga minema. Veidi jalutades saatki kätte feelingu, mis yks suurlinn endast kujutab.