lepatriin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Pangakaartidest- Eesti kaartidega saab kenasti raha ATM-ist katte. Neid on piisavalt palju. Raha valjavotmine on tasuline 30 000-60 000 dongi soltuvalt pangast. Kaasa tasub votta dollareid ja neid saab kenasti vahetada pankades kus ule maa on enam vahem sama kurss. Minu kogemus uhes pangas oli, et vaiksematele kupuuridele oli kehvem kurss. Samuti vahetavad raha backbackerite hotellid. Hotellis saab rahulikult tasuda ka dollarites.

Rongist- piletid ette tasub osta kohapeal ja moned paevad ette, eriti kui vajd ooseks rongi ja tahad sopradega sama kupeed jagada. 30-tunnise soidu asemel soovitan kas lennata (sel juhul osta piletid juba enne reisi voi esimestel paevadel ara, saad parema hinna). Kui tahta rongiga minna siis soovitan jagada soit paariks pikemaks ca 12-tunniseks otsaks. Vahepeal kuskil vaiksemas kohas ookene puhata ja jalutada. Veel see tarkus, et ronge soidab pohja ja lona vahel vaga vahe (paar tk paevas) ja rongide tase koigis klassides on vorreldav meie noukaaegsete rongidega. Ara liigset puhtust ja mugavust oota :)

Tõsi on , 45 USD tuleb lennujaamas stampingu eest tasuda. www.myvietnamvisa.com kaudu approval letteri tegemine samuti sujuv (kinnitus saabus ca 24 tunniga nagu lubatud). Kui mitme inimese eest korraga ankeet täita, siis tuleb per inimene see teenus ka soodsam.

Kas kellelgi on kogemust Helsingi saatkonnaga? Kas nad vastavad e-kirjadele? Kahjkuks nende kodukalt ei leia single-entry viisa hinda? (mingi dokumendi koopia on seal, aga tempel katab selle numbri täielikult kinni). Vaatasin ka Stokholmi saatkonna lehte aga seal on see sama visa fee dokument vietnamikeelne :).

Hei Liisi või teised hiljutised Moskvast läbi reisijad! Kas teil Moskvas ümberistumisega reisitud ? Kas oli transiitviisat vaja? Mul ka varsti minek. Kui ei olnud veel, siis äkki peaks saatkonnast ka küsima?

Kasutasime ainult peesot igapäevaste asjade ajamises. USD tasusime vaid lennujaamas maaletuleku tasu ja lahkumise tasu makstes ning vaalade vaatamise tuuri ostes. Igalpool mujal saab kasutada peesot ning kui kurssi tead, siis ei saa keegi ka alt tõmmata.

200 naelaga oli 2-nädalane reis, hindu tuleb proovida kodulehel 1 ja 2 nädalastega ja tõsta edasi tagasi, sest hinnad erinevad üsna palju erinevatel kuupäevadel.

Kasutasime lennuks Thomsoni Airways abi ja soovitan soojalt. E-piletid saab bronnida interneti teel ja see on väga lihtne. Soovitan vaadata hindu , näiteks meie lend oli edasi-tagasi 200 naela!, sisaldades kõik toidud, igaühele oma telekad ja kõik jutud. Tähelepanu tasub pöörata vaid sellele, et tagasilennu check-innis tuleb tasuda lahkumistasu 20 USD/in , mis ei sisaldu lennuhinnas.

Dominikaan ei ole väga levinud seljakotikate maa,samas on reisimine kohaliku transpordiga ja ööbimine ise hotelli otsides siiski lihtne. Kui sa ei puutu kokku ühegi resordiga, siis on basic-hispaania keele oskus hädavajalik. Kui keegi soovib nõu omal käel reisimise kohta, siis jagan meeleldi kogemusi.

Värskendaksin küsimust uuesti, et kas kellelgi on kogemust kuidas jõudsite 7.45 hommikul Czech Airlinesi lennule? Kas on lootust Rooma kesklinnast tulles jõuda ilusti varahommikuse rongiga? Ette tänades.

Tulin täpselt nädal tagasi Türgist ja Antalya piirkonnas oli päeval julgelt 35 kraadi sooja, õhtuks pimedaks viskas vb 26 kraadi. Kindlasti ei ole külmem. Reisikotist oli vaja pikad varrukad välja võtta ainult 1 kord kogu tripi jooksul kui ööbussiga Antalyast Istambuli sõitsin ja siis kell 1.30 bussijuht söögi-kaubanduskeskuse-vetsu-peatuse tegi. Siis kuskil keset seda marsruuti oli 16.kraadi.

Jamaika peale olen isegi mõelnud, kuid ilmselt romantiliseks rahulikuks pulmareisiks on see vb liiga rahutu (loe kaootiliselt chill). Kõik sõltub inimestest. Aasia on kindlasti hea valik, sest piisaval kuurorte ja ilus loodus garanteeritud. Keenia või Tansaania on kindlasti eksootiline ning matkata ja loodust nautida saab küllalt. Tansaania ääres olev Zansibari saar võiks olla eriline koht. Tansaania-Keenia puhul võiks võtta koos ette safariparkide külastuse.

Lisaks eelpakututele soovitan omalt poolt Koh Samui'd ja olenevalt rannast on seal võimalik leida nii perele , armunutele kui ka pidutsejatele piirkondi. Ise käisin ja tundsin end nagu paradiisis.

Cancun on üsna suur linn ja täis ameerika kruiisituriste, vaadata seal midagi suurt pole. Kõik rannad on linnast natsa väljas, suurte hotellide poolt ära piiratud, ja tükk tööd, et kuskilt sisse lipsata kui ise hotellielanik pole. Playa del carmen umbes sama,kuigi väiksem koht. See on kunagisest väikesest kalurikülast üles ehitatud kaasaegne asula ketikohvikute ja suveniiripoodidega. Kui Playa del Carmenisse ikka sattuda. Tulumi tasub kindlasti külastada sealsete varemete külastamiseks! Seal on ajalugu :)

Hola 1.Ei vaktsineerinud. 2.Surfarid minu teada lõpetasid tegevuse, sest riik ikka piiras nende tegevust täiega. 3.Pinal del Riot soovitan ka kindlasti. Seal on tubakakasvandused, sigarivabrik, Indiaani koobas (või midagi sellist) kuhu sisse veeti paadiga ja tiir sees tehti. Absoluutselt armas ja vaatamistväärt on Trinidadi linnake, mis ka Unesco kaitse all mu mäeltamist mööda. Armsad värvilised madalad majad taustal mäed. Seal käi kohalikes salsabaarides. Meie saime veel kohalike hobusemeestega mingisse eemal olevasse kohalike randa tripi. 4. Kodumajutustega ei peaks probleemi olema, sest tuleb jälgida vastavaid märke majade küljes. Ja alati küsi oma majutajalt mõne tema tuttava kontakti kuskil teises linnas. Neil on omavahel päris hea suhtlusvõrgustik loodud. Toad on üldjuhul puhtad ja mugavad ning suht turvalised, sest kohalikud ei tohi kellegi casa particulari sisse astudagi.