klaabukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
4 meeldimist
6 postitust / 17 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Aprilli lõpu temperatuurid Dubais küündivad 40 kraadini, enamike inimeste jaoks on see liig. Kunagi olime seal sel ajal - hotellist saime välja alles õhtupimeduses, päikse käes ei kannatanud olla.

jüts, jah, aga kui lähemalt vaatama hakkad, siis on neil sees klausel, et see eriolukordade kindlustuse poliis tuleb vahetult peale lennupiletite ostmist juba soetada. Mul aga on piletid juba kaks kuud ostetud.


Laiendus „Eriolukordade kindlustus“ kehtib juhul, kui see on ostetud hiljemalt 7 päeva jooksul pärast reisi broneerimist, kuid mitte vähem kui 14 päeva enne reisi algust.

Aitäh, Gjensidiget polegi varem vaadanud. Tundub jah, et nende kaudu saaks selle kindlustuse teha.

Ei ole otseseid märke, aga eks kõlakaid ikka liigub. Norwegianist jutt ja lend veebruari lõpus. 

Playerfm, selle lisakaitse oleksin sel juhul pidanud kohe peale piletite ostmist tellima, nüüd kuid hiljem enam ei saa (vähemalt paaril, mida olen uurinud).

Ma süstiks natuke positiivsust - ca 5 a tagasi oli meil sarnane juhus, kui lendasime maismaalt Zanzibarile. Mingi kohalik lennufirma ei läbinud auditit ning kõik lennud seoses sellega tühistati. Päev või paar enne meie lendu tuli meilile teade. Õnneks saime mingi teise lennu organiseeritud ja Eestisse jõudes nägin, et ka tühistatud lennu eest oli raha tagasi kantud. Kahjuks ei mäleta, mis firmaga tegu (Fastjet ei tule tuttav ette, ilmselt see ei olnud).

Finnairi/Norra Tallinn-Helsinki lendudel ongi nii, et poolte inimeste käsipagas mahub riiuile, ülejäänud peavad jalge ette panema. Seal poleks lahenduseks ka nö määratud käsipagasikoht. Pagasiriiulid on väiksed, tihti ei mahu sinna normaalmõõdus käsipagasikohvridki. Lisaks on tagumiste kohtade pea kohal olev pagasiriiul juba täis lennukisaatjate enda asju. Kui reisin kohvriga, siis üritangi võimalikult kiirelt lennukisse saada, et kohver ära paigutada. Kui on lihtsalt käekott, siis pole kiiret, selle saab ükskõik kuhu lükata. 

Ise küsisin, ise vastan. Kuna õnnestus siiski viisa koos passiga enne kätte saada, siis läks kõik korda. Pass ON vajalik, ilma selleta poleks saanud.

Olen Legolandist läbi Poola tagasi tulnud. Mina ei näinud telkimisel mõtet, otsisime kämpingu kahe magamistoaga, maksis vist 30-40 eurot umbes. Taanis jättis meile väga hea mulje Moens Klint, soovitan soojalt. Aga pealinn on neil ka muidugi armas.

Minu "keelebarjääri ei pea kartma" väite all mõtlesin just seda, et ei ole vaja karta, et jääd kuskile metsa alla ilma toidu ja peavarjuta. Mingit dialoogi arendada jah ei saa, kui keelt ei oska, aga igas suvalises sõnastikus on käibefraasid olemas ja nendega saab hakkama. Kui oled valge inimene, siis sinust huvitutakse nagunii. Ei väitnud, et inglise keelega saab hakkama.


Igaks juhuks mainin, et olen Hiinas aastaid elanud, ja pooled provintsid läbi reisinud, nii et päris võhik pole.

Rongid on täitsa usaldusväärsed ja lõbusad reisimiseks. Ilmselt peate muidugi ka bussidega tegemist tegema, kui just juhti koos autoga pole plaanis palgata. Samas olen ise Hiinas palju ringi liikunud ja ei mäleta, et lennud pidevalt hilinesid. Ette tuli muidugi, aga üldiselt oli siis ka mingi adekvaatne põhjus (näiteks äikesetorm vms). 


Inglise keelest. Jah, provintsis ei saa inglise keelega, aga mu enda vanemad on käinud LP-ga, seal tagaküljel on mingid käibefraasid ja said hakkama selle ja oma vigase inglise keelega. Kuskil provintsikeskuses andsid isegi kohalikule televisioonile inglisekeelse intervjuu. Nii et seda keelebarjääri ei pea väga kartma.

Kohalik telefoninr osta kindlasti nagu siin eespool juba soovitati.

Hindadest - Shanghai kui suurlinn on loomulikult kallis, kui tahate normaalselt ööbida. Turistilõksude (mida su nimetatud on) sissepääsud on samuti kallid, aga elamise võid suhteliselt soodsalt saada, kui nõudmised kõrged pole. November pole antud kohtades kõrghooaeg, seega ette broneerida pole vaja, kui just kuskil spetsiifilises kohas (näiteks Huang Shani mäel) ei taha ööbida. Aga arvestada tuleb kindlasti sellega, et ilm on sel ajal juba sügisene (kui mitte talvine), mägedes on nagunii niiskem ja külmem. Nii et need odavamad ööbimiskohad võivad olla väga külmad ja rõsked. Ja võib juhtuda, et sõidate küll kohale, aga loodetud mäed jäävad udu tõttu nägemata.

Mina jagaks aja umbes pooleks. Shanghai kohta on siin juba palju soovitusi antud, ma soovitaks siis Pekingis ka üht-teist. Pekingis on palju huvitavat peale Hiina müüri tegelikult.

Hiina müüri peale läheb terve päev, Keelatud Linn on ka selline "must do", kui juba seal olete. Arvestage samuti pea terve päevaga. Taevase Rahu väljak on ka sealsamas ja Mr Maole võite ka samas juba külla minna (pass kaasa!).

Veel julgen soovitada 798 Art Districti, seal võite ka rahulikult terve päeva mööda saata. Seal mõnusad kunstigaleriid ja kohvikud. Mõnus suur maa-ala praktiliselt ainult jalakäijatele ja kõik kunsti täis (osalt küll kitš, aga ikkagi hiina oma).

10 aastat vanu olümpiarajatisi tasub külastada õhtul pimedas, kui need on valgustatud. Sinna saab metrooga.

Seigelge hutongide piirkonnas Houhai lähedal või mujal.
Suvepalee ja seda ümbritsev park on ka kena.

Käige ära ühes Pekingi kõrgemas hoones, China World Summit Wingis, see on hotell, aga ca 80ndal korrusel on baar ja restoran. Kui õhk on hea, on linnale ja isegi mägedele hea vaade. Hea aeg on minna enne päikeseloojangut ja seda sealt nautida.

Mulle meeldisid väga ka Pekingi turud. Panjiayuan on suur kirbukas, kus leidub kõike. Sinna tasub vara kohale minna (avatakse juba kella 5-6 hommikul), et kuumusest ja rahvamassist pääseda.

Söögikohti ei julge soovitada, viimati olin Pekingis 4 a tagasi ja hiina söögikohtadele on see terve igavik. Aga kui tahate kohalikku toitu, siis otsige restoran, kus on palju kohalikke söömas. Kindlasti proovige ära pekingi part (see, mida meil selle toidu nime all pakutakse, on hoopis midagi muud ja mitte heas mõttes).

Kahe linna vahel liiguks mina rongiga, näete hiinlasi omas elemendis rongijaamas trügimas ja sihvkasid närimas ja natuke ümbrust ka.

Igaks juhuks arvestage, et august on tõsiselt palav aeg, võib juhtuda, et te päevavalgel ja päikese käes ei tahagi eriti ringi liikuda. Päikesevari tuleb kasuks.Temperatuur võib vabalt olla +40 ja on kohutavalt niiske. Kuu lõpp peaks juba parem olema.

Küsimus, kuidas käituda, kui lennufirma väidab, et hilinemise põhjustas force majeure. Tegu ühe rohkem kui aastataguse lennu hilinemisega ja plaan kompensatsiooni küsida. Lennufirmaga võtsin ühendust, nemad väidavad, et sissetulev lend juba hilines, kuna oli halb ilm ja seega force majeure. Kahtlen, kas see ikka nii oli, iga vihmasabin seda ju ei ole ja teised lennud väljusid plaanijärgselt.

Ühtlasi küsiks ka, kas kuskilt on võimalik näha aasta vanade lendude saabumis- ja väljumisaegu?

Aitäh!

Igaks juhuks ütlen, et hiinlased pole linnakaartidega eriti sina peal kahjuks, kaardi järgi liigelda oskavad vähesed. Ka võivad nende jaoks sinna kirjutatud hieroglüüfid liiga väikeseks osutuda, paljud taksojuhid lihtsalt ei näe nii peenikest kirja lugeda. parem on lasta huvipakkuvate kohtade nimed suuremalt valja trükkida.

Väga vähesed taksojuhid raagivad inglise keelt, selle peale ei tasu küll lootma jaada.

Aga muidu on linnas liikumine lihtne, metroo on tasemel ja takso odav.

Kui muud pähe ei tule, siis võid alati ka ühineda ülalnimetatud klubiga ja teha ühe päevase matka kuskil Pekingi ümbruses mägedes. Väga kõrged need just pole, aga ilusaid vaateid jagub ja transpordi pärast ei pea ka muretsema. http://www.beijinghikers.com/v2/upcoming-hikes/

olen ka ära käinud, minu nõuanded järgmised:
kui tahad pigem rannal peesitada, siis soovitan hoopis Beidaihest 5 km kaugusel asuvat Nandaihet, kus on palju ilusam ja suurem rand. Samas linn ise ei ole nii maaliline, kuid on rahulikum.

See Hiina müüri jupp on nagu iga teine turistilõks, kui just aega laialt käes pole, siis ei soovita. merevaade nagu merevaade ikka, midagi erilist pole peale suure trügimise ja hind oli ka suhteliselt soolane.

See Silk Market on jah üks suurimaid kohti, kus nö "firmakaupa" osta saab, kuigi ka teistel turgudel müüakse sama kaupa (Yashow jt). Hinnad saab odavaks peale pikka kauplemist, msanderi hinnakiri eespool tundub isegi liiga kallis, ise olen ostnud selliseid asju:
teksad 80 RMB
matkapüksid 70 RMB
linased püksid 50 RMB
seelik 40 RMB
traditsiooniline hiina pluus 40 RMB
pikkade käistega T-särk 40 RMB
nahkvöö 40 RMB (aga ei soovita, pole hea kvaliteet), samuti ei soovita jalanõusid osta turult
lipsud 10 RMB
siidsall 25 RMB
kashmiirsall 20 RMB
fliisvoodriga sportlik jakk 100 RMB
kimono ehk hommikumantel 50 RMB

pärlikee alates 30 RMB, tasub meeles pidada, et mida väiksemad ja ebaühtlasema kujuga, seda odavamad. mida siledamad, suuremad ja ümmargusemad, seda kallimad. ja ehtsust saab kontrollida ka nii, kui palud neil ühest pärlist tükikese välja lõigata - seest peab siis olema sama värvi. kunstpärleid ja korallpärleid müüakse siiski ka, aga üldiselt tunneb kohe ära, et tegu pole päris pärlitega. enamasti müüjad ei ürita ka neid päris pärlite pähe müüa.

elektroonika - tasub osta küll, kui garantii pärast ei karda. ise olen fototehnikat ostnud pea poole odavamalt kui Eestis.

tingimisel siis tuleb alustada meie mõistes naeruväärsest hinnast ja teha nägu, et oled siin juba mitmekümnendat korda. ja kindlasti ei tohi välja näidata, et kaubast väga huvitatud oled, pigem anna mõista, et kui soovitud hinda ei saa, siis lähed kõrvalleti juurde ostma. aeglaselt minemajalutamine annab alati hea tulemuse :)

Vaatamisväärsustest oli ka juba juttu, Badalingi müüri asemel soovitaks Mutianyu müüri (neile, kes tahavad renoveeritud müürile ronida), on võibolla natuke rahulikum. Ise olen roninud renoveerimata müüril, kus oli õnnis rahu ja vaikus :)

Lisaks soovitan Houhais jalutada/lõunat süüa ja kuskil hutong'is ringi kolada.