klaabukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
0 meeldimist
4 postitust / 6 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Küsimus, kuidas käituda, kui lennufirma väidab, et hilinemise põhjustas force majeure. Tegu ühe rohkem kui aastataguse lennu hilinemisega ja plaan kompensatsiooni küsida. Lennufirmaga võtsin ühendust, nemad väidavad, et sissetulev lend juba hilines, kuna oli halb ilm ja seega force majeure. Kahtlen, kas see ikka nii oli, iga vihmasabin seda ju ei ole ja teised lennud väljusid plaanijärgselt.

Ühtlasi küsiks ka, kas kuskilt on võimalik näha aasta vanade lendude saabumis- ja väljumisaegu?

Aitäh!

Igaks juhuks ütlen, et hiinlased pole linnakaartidega eriti sina peal kahjuks, kaardi järgi liigelda oskavad vähesed. Ka võivad nende jaoks sinna kirjutatud hieroglüüfid liiga väikeseks osutuda, paljud taksojuhid lihtsalt ei näe nii peenikest kirja lugeda. parem on lasta huvipakkuvate kohtade nimed suuremalt valja trükkida.

Väga vähesed taksojuhid raagivad inglise keelt, selle peale ei tasu küll lootma jaada.

Aga muidu on linnas liikumine lihtne, metroo on tasemel ja takso odav.

Kui muud pähe ei tule, siis võid alati ka ühineda ülalnimetatud klubiga ja teha ühe päevase matka kuskil Pekingi ümbruses mägedes. Väga kõrged need just pole, aga ilusaid vaateid jagub ja transpordi pärast ei pea ka muretsema. http://www.beijinghikers.com/v2/upcoming-hikes/

olen ka ära käinud, minu nõuanded järgmised:
kui tahad pigem rannal peesitada, siis soovitan hoopis Beidaihest 5 km kaugusel asuvat Nandaihet, kus on palju ilusam ja suurem rand. Samas linn ise ei ole nii maaliline, kuid on rahulikum.

See Hiina müüri jupp on nagu iga teine turistilõks, kui just aega laialt käes pole, siis ei soovita. merevaade nagu merevaade ikka, midagi erilist pole peale suure trügimise ja hind oli ka suhteliselt soolane.

See Silk Market on jah üks suurimaid kohti, kus nö "firmakaupa" osta saab, kuigi ka teistel turgudel müüakse sama kaupa (Yashow jt). Hinnad saab odavaks peale pikka kauplemist, msanderi hinnakiri eespool tundub isegi liiga kallis, ise olen ostnud selliseid asju:
teksad 80 RMB
matkapüksid 70 RMB
linased püksid 50 RMB
seelik 40 RMB
traditsiooniline hiina pluus 40 RMB
pikkade käistega T-särk 40 RMB
nahkvöö 40 RMB (aga ei soovita, pole hea kvaliteet), samuti ei soovita jalanõusid osta turult
lipsud 10 RMB
siidsall 25 RMB
kashmiirsall 20 RMB
fliisvoodriga sportlik jakk 100 RMB
kimono ehk hommikumantel 50 RMB

pärlikee alates 30 RMB, tasub meeles pidada, et mida väiksemad ja ebaühtlasema kujuga, seda odavamad. mida siledamad, suuremad ja ümmargusemad, seda kallimad. ja ehtsust saab kontrollida ka nii, kui palud neil ühest pärlist tükikese välja lõigata - seest peab siis olema sama värvi. kunstpärleid ja korallpärleid müüakse siiski ka, aga üldiselt tunneb kohe ära, et tegu pole päris pärlitega. enamasti müüjad ei ürita ka neid päris pärlite pähe müüa.

elektroonika - tasub osta küll, kui garantii pärast ei karda. ise olen fototehnikat ostnud pea poole odavamalt kui Eestis.

tingimisel siis tuleb alustada meie mõistes naeruväärsest hinnast ja teha nägu, et oled siin juba mitmekümnendat korda. ja kindlasti ei tohi välja näidata, et kaubast väga huvitatud oled, pigem anna mõista, et kui soovitud hinda ei saa, siis lähed kõrvalleti juurde ostma. aeglaselt minemajalutamine annab alati hea tulemuse :)

Vaatamisväärsustest oli ka juba juttu, Badalingi müüri asemel soovitaks Mutianyu müüri (neile, kes tahavad renoveeritud müürile ronida), on võibolla natuke rahulikum. Ise olen roninud renoveerimata müüril, kus oli õnnis rahu ja vaikus :)

Lisaks soovitan Houhais jalutada/lõunat süüa ja kuskil hutong'is ringi kolada.