AroundTheWorld

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Loomulikult Sunny Beach. Lähemalt on sellest juttu siin: http://trip.ee/node/32643

Kuldsetest veel niipalju, et aeg-ajalt - olenevalt tuule suunast - on sealses rannas vesi väga saastatud, et mitte öelda s.tane. Probleem, mida Bulgaaria üritab mõistagi kõigest hingest maha vaikida. Saastatuse põhjus on see, et solk juhitakse Golden Sandsi juures otse merre. Aastal 2006 ja 2007 tuli Kuldsete liivade rand korraks isegi sulgeda. Eelmisel aastal tehti veefirmale selle "pulli" eest ka Bulgaaria kõigi aegade suurim trahv - 60 000 € (2007 aastal 21 000 €). "We need to take urgent measures to solve the problem of insufficient capacity of waste water treatment plant in Golden Sands. Otherwise, the facility will not be able to absorb the additional sewage from new facilities that will open during this season." This said water-Varna manager, Valentin Valkanov March 6th 2009.

Ja veel jõledamat lugemist: They took samples of faeces contaminated with sea water. The signal was made by doctor and her husband, a professor of American Health Organization Martina Kostadinova. Sea water to waste water treatment plant in Golden Sands resort in the area of Panorama is highly contaminated. According to the woman, near shore water laha of stools, but the surface swim condoms and sanitary napkins. She was on tour with her husband when both noticed yellow-brown stain in the sea with a diameter of about 50 meters. Doctor has already made several attempts to contact the relevant institutions, which should take the case on the issue, but its only hope to get to result in adequate media attention.

Kulla viivis, sinu suurim õnnetus saab olema kaart ja GPS. Selle järgi kulgeb Rumeeniast Bulgaariasse kaunis punasega tähistatud peamagistraal. Kas tead, miks see punane on? Mitte sellepärast, et nii tähistatakse asfalti. See on tuhandete turistide veri, vaev ja pisarad. Eelmine kommentaator polnud kesk Rumeeniast kaugemale jõudnud. Aga sa oota see ära, juhul kui ta muidugi üldse kuskile välja jõuab. Tee muutub kohati arenenud lehmarajaks, kus 40 km/h on juba autotapjalik. Bulgaariasse jõudes tahad sa suudelda korralikku asfalti. Ootamatult märkad, et sinu 7 aastane tütreke on saanud mitu aastat vanemaks... Igal juhul vali Serbia: teed küll umbes 300 km ringi aga usu, see bensule kulutadud raha kuluks sul muidu psühhiaatrile ja uue auto ostuks.

Olime juulis Sunny Beachil kortermajutuses kohas nimega Pacific II. Maja on tuttuus ja vinge basseiniga (isegi mullivann bassu sisse ehitatud). Korter oli puhas ja tiba-toba nagu uuest asjast oligi arvata. Mahtusime neljakesti lahedalt ära. Kõik noad-kahvlid-klaasid-rätikud jms. olemas. Kaugus rannast ca 300-400m, nii et läbu meieni ei ulatunud. Olen oma reisidel igal juhul eelistanud villa/korteri rentimist hotellidele, sest ei kannata, kui mõni lakku täis eurooplane mul käe-jala juures rögiseb. Eriti kehtib see Bulgaaria ja Sunny Beachi kohta, kuhu lääne turist tuleb odavate hindade jahil läbustama. Võrreldes Kuldsete Liivade ja Sunny Beachi hinnataset, pean ütlema, et SB-s on hinnad oluliselt odavamad: nagu oleks Norrast Eestisse sõitnud;) Kokkuvõttes: seda Pacificut soovitan soojalt. Selle eestlastest abielupaari, kes välja rendivad, kodulehekülg on http://pacific2.co.cc/ Igal juhul soovitan vältida Sunny Beachil hotelle nimega Orel ja Astoria (mida pakuvad Eesti reisifirmad)! Käisin seal külas ning Orel meenutas seest vana head Inturisti. Riu Helios oli väga korralik, kuid selle eest küsitakse ka vastavat hinda.