Merks20

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie 2 kuuks Taisse veebr-märts. Oleme viimased 2 aastat juba pikemalt olnud Pattayal, varasemalt Phuketis. Kúll mitte kogu aja, vaid käinud nii saartel kui ka Kambotzas. Sel aastal plaanime minna mõneks ajaks riigi põhja ossa, Bangkokki ja Vietnamisse. Miks me oleme Pattaya valinud? Ilmselt seetõttu, et Bangkok lähedal, kiirelt saab kohale, tuttavad juba, tuk- tuki hea liiklus, pikalt olles soodne ja oleme enda jaoks basseinidega apartmentid avastanud. Ka juba minekuks eestlaste poolt renditav apartment broneeritud. Meie elukoht on keskusest ja möllust eemal. Vaikne piirkond, meri ja tuk- tukid jalutuskäigu kaugusel, söögikohad ja poed kohe majade juures. Kuna meil 8 aastane poiss kaasas, siis vôib juhtuda ka, et teiste eestlaste ja soomlaste lapsi, kuna see eestlaste- soomlaste arendus. Ja tegevustest puudust ei tule, igal aastal oleme jällegi uusi toredaid tegevusi leidnud ja vanu ja tuttavaid kohti jâlle uuesti kúlastanud. Kyll pole Pattaya ujumiseks, aga sel aastal kãisime Huahinnis ja armeerannas ning bassein oli meie lemmik ilusa vaatega.

Mina ei soovitaks üldse rollerit rentida, kui tervis kallis on. Pole just väga lahe sõita kui minge Euroopa memm, kes ei saa siingi roolis hakkama, tuleb su rollerile oma rendiautoga vastasuunas õnnelik nägu peas vastu. Ja ega kohalikudki väga normaalselt ei sõida. Phuketis, kui käisime rannapiirkonnast eemal suurematel teedel, oli pooltel kordadel keegi kõhuli. Ja oli mujalgi seda. On ka muid transpordi võimalusi. Sõltuvalt reisi pikkusest ja kus liikuda tahad. Takso on reeglina lühikeste vahemaade läbimiseks odav ja mõistlik variant. Meie kasutasime sellist transporti: Phuketis ja erinevates maapiirkondades ringi tiirutamiseks võtsime auto 18000bht/kuu. Vaikstes maapiirkondades, kus liiklust ei olnud-roller. Paljudes kohtases kasutasime linnast välja sõitudeks kohalikku ühistransportti. Bangkok-Skytrain ja ühistransport, äärelinnas vahest takso. Pattayal on marsuuttaksod, millega võid mõne krooniga ühest linnaservast teise sõita. Sai isegi koolibussiga sõidetud. Minu loogika ütleb, et kui lähed pikemaks ajaks, vaata erinevaid võimalusi. Kui on paarinädalane reis, sõida taksoga. Tasub kulutada mõnisada krooni rohkem, kui mitmekümnetuhandene reis õnnetuse pärast nässu keerata. Õnnetusi juhtub ka muidugi autos. Sellel ajal kui Pattayal olime said kaks eestlast taksoga surma. Aga kindlasti on ikka ohutum kui sul neli ratast all aja seinad ümber.

Ööbimist ei tasu praeguse majanduslanguse ajal küll kinni panna ennem. Piltidel võib kõik ilus olla, a kohapeal hoopis muu.Käisime Chumpon, Phuket, Bangkok, Pattaya, saared ja leidsime igal pool poole tunniga ööbimise(Phuketis läks pool päeva). Ja ükski ei olnud neist sama, mis enne netist valmis vaatasime. To: naksitrall Hea pea sul kui nii hästi kannab. Ma tulin just tiirult, pea sassis ja läks 800B koos go go´ga :) Naiselegi sai sissepääs makstud. Nõrk olen selle kohapealt vist.

Sri Lanka megalahe koht minu arust, a pooleks aataks minnes võib igav hakata. Sõltub muidugi, mida otsid. Saar iseenesest väike ja põhja pool need tiigrid kipuvad närima ja sinna minna ei soovitata. Seega ringivaatamist väga kauaks pole. Aga endale väga meeldis ja eelnevatele juttudele lisaks-nett oli meil ka täitsa toimiv seal.

Tõmbasid üle 3000€ ninna kahe nädalaga? :) Eks see võimalik, kui 5* hotellides olla. Saab ka kallimalt kui väga vaja. Aga TA ei plaaninud viiekaid võtta.

Me ka lõpuks Taimaal. A sattusime kaheks nädalaks Chumphonisse. Tiirutame siinkandis ja saartel niikaua ringi ja siis plaan Phuketti. Kaua te veel ise seal olete. Oleks kindlasti majutusasutuste kontaktidest huvitatud.

Reisitõrge ei kehti massirahutuse ja sõja puhul.

Kus kandis ja kauaks teil hotell makstud on? Me proovime neljapäeval arvatavasti uuesti, aga mitte Bankoki kaudu. Ka see häda, et palju kulutusi tehtud ja kindlustus ei maksa midagi tagasi. Õnneks hottelli ei saanud ära broneerida. Ei aksepteerinud millegipärast krediitkaarti.

Aga me reis vist lõppeb külm välismaal, aga Soomes. Me piletid tühistati ära ja pakutakse alles märtsiks pileteid. Väike lootus veel täna, kuna kuulsime Soome raadiost, et vist täna midagi toimub. Lähme igaks juhuks kohale. Kui sinna kanti satume, siis kindlasti võtan ühendust,

päikest.

Me siin Soomes kükitame. Meie lend näiteks pidi eile õhtul 20.15 väljuma, aga tühistati ära. Uusi pileteid pakuti märtsiks. Loodame veel täna, lähme lennujaama, aga... . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Tänud info eest. Oleme juba Soome poole teel, aga ei tea kas lennukit veel läheb.

me peaks täna õhtu lendama soomest. eks paari tunni pärast midagi ehk kuuleme.

Meil piletid homseks. Helsingist Finnairiga.On keegi veel Eestist minemas?

To: af. Phuketgazettest ei tulnud ka midagi. Kirjutasime kõigile, kellel mailid olid(u´ paarkümmend). Kui üldse vastati, siis "sorry pole midagi pakuda" Soovitatud eestlastele ja mujale ka oleme kirjutanud-hinnad ulmelised. 200000 kohaliku, 4000$ kuu ... Normaalne. Kurat, ma tahan rentida kahetoalist korterit, mitte osta. Sõber käis eelmine aasta samal ajal ja ütles, et kohapealt saab hästi. Ta korralik poiss-kõik kirja pannud palju midagi maksab.800-1100EEKu öö.Nu kaheks nädalaks pole hullu a kaks kuud nats jama.Ei saa sotti kas ongi seal nii hullud hinnad. Aga eks me lähe siis ja kohapeal uurime asja. Nu asjad pidid seal vähemalt odavad olema. Eks me osta sealt siis endale telgi elamiseks. Kahekorruselise. Basseiniga. . . . Trip.ee lisas tühikud sõnade ja lausete vahele!

To af: nu nüüd saan aru miks õpetaja koolis sellele lugemisoskusele rõhus. Viskasin pilgu peale ja arvasin, et see lihtsalt mingi infokas Phuketi kohta. Kinnisvara ei pannud tähele. Ei saa küll praegu asjaga tegeleda, arvutil ekraan kotis. Aga niipalju kui aru sain seal tõesti täitsa norm pakkumised. Tnx . . . !

Sellel aadressil sellne viga, et seal ainult hotellid. s.t. väike tuba, söögitegemise võimalust ei ole ja kallis. Toksisin sisse 10. dets-5. jaanuar Patong, sain kõige odavama 46€ variandiga, et "kirjuta meile, vastame". Sellistelt olen saanud vastuseks, et hooajal ikkagi kallim või kohti pole ja variandiga "Book" oli odavam 64€ ja alates 20. detsember 84€. See kallis väikese toa eest. Nagu enne kirjutasin, sooviks mingit kahetoalist leida. Praegu kõige parem pakkumine see 1920 kohaliku eest, see suur ühetoaline millest enne kirjutasin. Kohapeal ei viitsiks eriti ringi joosta ja puhkuse ajal hotelli otsimisega tegeleda. Muidu poleks vist seal probleem a see tipphooaeg. Kui Tripist elamise kohta küsisin siis arvasin, et eestlased sinna kõvasti väljarentimiseks kinnisvara ostnud ja kukuvad kohe pakkuma :) a tundub, et see bisnis toimib seal vist läbi kohalike kinnisvarabüroode. www.firstbuddy.ee on väga hea kontakt. Nendest polnudki kuulnud. Kui saame, läheme kindlasti ringi ulpima. Lapse pärast otsime just eestikeelseid kontakte, tal ka huvitavam. . . . Trip.ee palub postitajal järgmise kirjutise puhul lisada komad ja tühikud ise!

Kohavalik tuli sõprade poolt,kes pidid sinna jälle tööle minema a sattusid hoopis mujale:).Kohapealse orgunniga ei arva küll et mingit jama tuleb,käinud mingis 20 riigis ja alati hakkama saanud.On juhtund,et peale paari päev hakkan ise "kohalikuks giidiks"ja kukun ise sõpradele/hotellikaaslastele ekskursioone orgunnima. Phuket tundus lihtsalt kõige mõistlikum koht.Esialgsed plaanid autoga üks nipsakas Samui poole teha ja teine Krabisse ja sealt edasi lõuna poole.Phi Phile ka plaaniks minna.Phuketis oleme vaadanud elamiseks Patongi-hea õhtuti pidus käia(muidugi kui lapsehoidja leiame) ja ei tohiks vist nii lõuna kui põhja pool olevatesse randadesse(Karon,Kamala) ka eriti raske minna olla.Aga nagu enne kirjutasin elamine ikka lahtine,ei leia sellist kahe toaga nagu tahaks.Kui on siis jube kallis. Auto kohta ka saanud väga vastandiku inffi.Mõni ütleb sõida tuk tukiga,teine et see kallis võta auto.Pikema otsa jaoks muidugi auto a nii ühest rannast teise kas rentida auto või saab paremini tuk tuki/taksoga?A eks sellest saa ka kohapeal sotti.Suurem mure ikka elamisega.

Tnx. Vaatasime sealt ka a alla 2000 öö ei ole vist sellel ajal võimalik midagi saada. Mingeid korterite pakkumisi ei ole mõistlike üldse leidnud, rääkimata siis nendest "kobarmajadest" kus bass ja oma sisehoov. Praegu parim asi mis saanud ja sealtpoolt vastatud ka on Patongis mingi Aquarius Guesthouse, kus 40m2 apartment suite maksis 1920. Väga hea variant ei ole kuna lapse pärast tahaks kahte eraldi tuba. Proovime veel otsida.

Eks me proovi koolitada. Ja selleks oleks ka lapsehoidjat vaja, et õppimise ajal nats silma peal hoiaks. Oleks endal rohkem vabadust.