hatshepsut

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
4 postitust
20 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kuidas on võimalik tulevikus seal talvituda? Ma arvan jah, et ikka üürikorteris või majakeses. Osta oma korterit vist ei ole mõtet eriti. Kui aga rahakott priske on ja võimalus endale pind soetada ning aegajalt seda ka teistele välja üürida- siis vast küll. Vat ei teagi täpselt, eks pea uurima palju enne, kui otsus teha. Seekord üürisin Cairos ca kilomeeter Püramiididest üht korterit 6-korruselises majas 5.korrusel. Flat oli suur-ca 120 ruutu, (kolm magamistuba) ja möbleeritud korralikult ning üpris puhas ka. Gaasipliit (eriti suur), istevann ja soe vesi boilerist. Aegajalt nägin köögis vaaraosipelgaid ja isegi paari prussakat, aga ei hullu. Maksin selle eest 340 naela päev. Kui rentida väiksem pind ja pikaks ajaks, siis saab tüki odavamalt. Lühikesed rendilepingud ongi kallimad. Nüansse jagub ja variante ning hindasid samuti. Võrdluseks sealsamas Piramidstreetil kolme tähega hotellis SNGL tuba B+B 125 taala ööpäev.

Sa pole ainus. Ma tulin nädal tagasi 7-ndalt tuurilt ja sama tunne- tahan jälle tagasi soojas olla. Olen olnud nii novembris, jaanuaris, märtsis, aprillis ja nüüd veebruaris. Arvan et vahemikus aprill-september seal olla ei tahaks kuumuse pärast, aga muu aja oleksin küll. Saaks juba pensionile, et kindel sissetulek igakuiselt, siis talvituks küll vist seal. Suvitaks aga Eestimaal, sest suvi on siin ilus ja mõnus. Enamasti.

Saigi siis jälle Egiptuses ära käidud ja ka rendiautoga sõidetud. Cairos sees mina küll suuteline sõitma ei olnud, aga linnas sõitis mu kohalik sõber. Ise sõitsin Saharas kõrbemaanteel, kohati 120-ga ja väga lahe oli. Käisime kahepäevasel retkel al-Fajumis, mida soovitan kõigile, kes sinnakanti satuvad. Näha ära kibesoolase veega üüratu järv, mille teine kallas ei paistagi õieti ja samuti käia kõrbes koskede juures- see on elamus omaette. Tuuritada al-Fajumi linnas ja mõtiskleda sealse elu üle ning jõuda järeldusele, et kui kuradi hästi me ikka Eestis elame (ja ikka vingume, et pole hea) Mulle igatahes jagub mõtlemist selle reisi järel pikemaks ja võibolla nii mõnigi senine arusaam vajab korrektuuri. Kellel on Cairosse asja ja kes vajab kohalikku juhti autoga, kas lihtsalt lennujaamast hotelli sõiduks või samuti al-Fajumi või kuhugile mujale sõiduks, siis mees nimega Sayed Hossein, on valmis teid sõidutama. Tema telefoninumber on +20101883270. Samuti võib saata meili alexandria_1956@hotmail.com Sayed Hosseiniga saab ka kokku leppida special-paketi osas ja pakett sisaldab Püramiidide juurde sõitu, muuseumi, citadelli jms.

Su info oli päris põhjalik. Olen nädalavahetusel Cairosse jõudmas ja mõte on Alex-is ja al-Fajumis autoga ära käia, aga eks kaeme kohapeal. Mu sealne sõber pakkus variandi välja, et rendime auto ja sõidame ringi. Tal ka load olemas, aga arvab vist, et minu pikaaegse staažiga euroopa load teevad minust väga ässa sõitja ja et tuleme kahekesi kenasti toime. Loodan, et mingisse jamasse ei satu ja et tore reis tuleb.

Kas kellelgi isiklikku kogemust auro rentimisega Kairos? Kas on mõeldav rendiautoga ringi sõita ja mis päeva rent maksab? Kuidas turvalisus on ja kui juhtub mingi avariikene tekkima, kes maksab ja kuidas maksab? Tänud ette.

Aga kui kallis võiks ikkagi kallis olla? Nädal näiteks. Eelmisel aastal maksin nädala eest Piramidstreetil ca 100 ruutmeetrise korteri eest vist 400 US. Kas sain kõvasti tünga või võib see isegi normaalne olla? Teine asi, lihtsalt huvi pärast, kui palju maksab neti püsiühendus teil seal kuus?

Maksis mullu novembris 75 le-d ja tagasi 80 le-d. Sharmist sõitsime Cairosse liini bussiga. Peale minu oli veel kaks eurooplannat. Tagasi sõitsin Sharmi nädala pärast ja ainukese eurooplasena ja samas ka ainukese naisena kohalike meeste hulgas. Mul mingit probleemi ei tekkinud. Mõlemad olid ööliinid. Mingi Easy Jet vms-ei mäleta enam. Mõlemal korral käis politsei dokumente kontrollimas, aga no problems. Magasin terve tee taga pikal istmel, samal ajal kui kohalikud mehed kahe koha peale ennast ära mahtuma pidid.

Kes on Taba eluga rohkem kursis, tahaksin natuke infot. Ise olen Tabas korra käinud mullu. Kas on seal praegu aprillis palju rahvast? Huvitav, kuidas suvi kujuneb? Rahvarohke või tühi nagu muu Siinai enamasti? Kuulsin justkui, et Taba Heightsis või kusagil selle lähedal tahetakse käima panna mingi araabia hobustega show etendus. On sellest kohapeal kuulda midagi?

on olnud iidne ja väga populaarne jumal.Teda kujutati alati sellisena nagu kujunagi praegu näha on. Kmkm ;)Lisaks oma erootilisele olemusele on tal alati peas kahe pika sulega ehitud kroon ja paremas ülestõstetud käes koot. Teda austati kui maanteede jumalat ja kõrbet läbivat inimeste kaitsjat. Mini peamine kultuskeskus oli rändkaubitsejate kokkusaamiskoht Koptos. Enne teele asumist palvetasid rändurid alati Mini poole. Min oli ka viljakuse- ja kasvujumal. Temale pühendatud peamist pidustust teatakse astmete pidustusena, kus ta trepiastmel istudes võttis vastu uue saagi esimese viljavihu ja selle pidi alati lõikama vaarao. Praegused Mini kujukesi müüvad egipti kaupmehed seda lugu nagu eriti ei teagi, millegipärast on olulisem reklaamida hoopis Mini uhket mehelikkust. Kuidas legend tema viljakusest lapsesaamisel mõjub- ei oska öelda. Aga tore onju uskuda ikka millessegi heasse ja müütilisse.

Meie läksime kesklinnast jõelaevaga mingile umbes 2-3 tunnise sõidu kaugusele delta poole. Seal oli peatus paar tundi ja käisime hobukaarikute ja duk-dukkidega kohaliku küla vahel sõitmas. Jõudsime söömas käia ja ringi vaadata. Mubaraki ühe residentsi juurest läbi sõita, suhkruroogu osta ja siis uuesti õhtupimeduses kesklinna tagasi jõuda. Laeval käis diskori saatel kõva tants ja trall- hästi lõbus oli igatahes. Jõelaevaga Cairo vahel mööda Niilust sõita ja kaldail olevat vaadata on ka esimesel korral üsna huvitav. Aga sellise sõidu võib muidugi ka igaüks ise endale võtta kesklinnast Niiluse ääres- ei pea selleks saatjat otsimagi. Igaühe enda otsustada, kuidas minna ja kas minna.

võtavad peale püramiidide lähedal linna serval. Enne muidugi tuleb selles tohuvabohus õige koht üles leida. Pakkujaid on palju ja hobused-kaamelid ridadeviisi ootamas. Bussi numbritest ma kahjuks midagi ei teagi, sest seiklesime teise süsteemi järgi. Hõikad bussijuhile, et kuhu lähed ja kui vastab sulle sobiva koha, siis istudki peale. Meie sõitsime kesklinnast Püramidstreeti lõpuni peaaegu ja siis vasakule ja veel kiira-käära kuni jõuadki kohani, kus saab tripi võtta. Kui tahad mu Co telefoninumbrit, kirjuta mulle meilile, mutianpu. See pharaonicvillage on ka ilmselt lahe koht, aga meil jäi ajanappuses käimata. Raha hakkas ka lõppema.

Noor on Eestis ja pakub lihtsalt kontaktivõimalust, kui kellelgi on Cairos olles igav või kui tekib soov midagi teha. Samu asju võib muidugi igaüks ka ise endale Cairos sebida, info panin üles lihtsalt teadmiseks. Aga tänud sultanja- äkki teeme ühel päeval firma ka.;)

Käisin 16.-27.11. Toptoursi kaudu Egiptuses. Tellisin ainult lennupiletid ja kohe 16.11. õhtul sõitsin Super Jetiga Sharmist Kairosse. Tahan öelda tuhat tänu Triinule ja Elleriinile vastutulelikkuse eest. Kui helistasin 24.11. neile Kairost, et äkki saavad nad mulle kaheks viimaseks ööks Sharmi mingisse hotelli koha bookida, siis see toiming tehti kiiresti ja korralikult ära. Sain peale Sharmi jõudmist kohe taksoga hotelli ning viimasel hommikul kenasti ka transfeeriga lennujaama. Jõudu Toptoursile.

Puhkasin hästi jah. Kõik oli väga lahe. Kas plaanid aastalõpu Sharmis olla või seikled ka ringi? Võid mulle meilida hatshepsut@hot.ee kui midagi rohkemat tahad küsida.

Kurb olen, et saigi see oodatud reis seekord jälle läbi. Sharmist Kairosse saab tõepoolest väga hästi. Ise jõudsin Sharmi 16.11. õhtul kella üheksa paiku, võtsin takso ja soovisin bussijaama, kust bussid Kairo poole lähevad. Toptoursi neiu ütles enne, et takso peaks maksma nii umbes 50 Le-d, aga mina ei saanud kohe kuidagi selle hinnaga. 25 USD-d maksin, sest kõik taksojuhid olid nagu kokku leppinud, et alla seda ei vii, aga vaja bussijaama saada oli ja nii siis maksingi 25 taala. Mõni saab nüüd nalja kindlasti kõvasti, et vaata lolli. Super Jet väljus kell 23.00 ja pilet maksis 80 Le-d. Kohver pandi bussi alla, kleebiti lipik külge ja teine pool lipikust anti mulle, et keegi teine mu kohvrit kätte ei saaks. Sõit läks el Tourist ja Suessist läbi ning hommikul olin enne 6-te tibake Kairo kesklinnas Turgumeni bussijaamas. Seal oli mul sõber vastas ja Kairo puhkus algas. Tagasi tulin 24.11. õhtul kell 19.30 Sharmi poole. Sõiduriistaks East Delta buss ja pilet 75 Le-d. Sharmis hommikuks kuskil enne 4. Bussid olid puhtad ja ei mingit probleemi, kuigi tagasisõidul olin bussis ainus euroopa naisterahvas. Öised liinid olid mõlemal korral pooltühjad, mina sirutasin ennast uhkes üksinduses kiiresti kõige tagumisel istmel horisontaali ja keegi ei tülitanud. Minnes, jah, oli natuke liiga kõva muusika käima pandud, tagasi tulles mängis hästi vaikselt.Bussis käis piletikontroll ja ka politsei, kes küsis passe näha. Kohalikud magasid oma istmetel- kes keras, kes istukil. Igaljuhul olen mina valmis järgmisel korral samamoodi reisima. Mingit hirmutunnet ei teki ja väga turvaline tundub sellisel moel sõita. Kairos sai ka väga palju põnevat tehtud ja nähtud. Hullumeelselt crazy linn, aga oma seaduspärasustega, millest alguses üldse aru ei suuda saada, tundub linn toimivat täielikult. Käisin ka paaril õhtul üksi väljas ja keegi lausa külge kleepima ei hakka, kui ise suudad kaine mõistusega ja sõbralik olla. Avastasin muideks ühe hea kavaluse. Kui mu isiku vastu hakati tõsisemat huvi tundma, siis ütlesin, et olen egiptlasega abielus ja kordi siin olnud (viimane on ka tõsi muide). Kohe tekkis selline respekt kaasmaalase abikaasa vastu, et ei mingit keele kõrva ajamist. Küsiti hoopis, et kes see õnnelik mees siis ikkagi on ja kas me oleme tõeliselt õnnelikud. No eks siis tuli natuke edasi udutada, aga sellega ka asi lõppes. Sooviti ikka õnne ja armastuse jätku. Niipalju praegu siis sellel teemal.

peaaegu 5 aastat tagasi Menkaura püramiidis sees. See on Giza kolmest kõige väiksem. Nüüd paari nädala pärast, kui veab, tahaksin ka kõige suuremas ära käia. Tookord maksis pilet Menkaurasse 20 EGP. Hufu püramiidi pääseb igal hommikul mingi kindel arv turiste- äkki 300- kui õigesti mäletan. Püramiidid on UNESCO maailma pärandifondis ja massiline turistide vool sisemusse on keelatud. Väikesesse püramiidi oli keelatud ka kaasa võtta fotokaid. Need võeti sissepääsu juures meilt igatahes tookord ära ja anti välja tulles tagasi. Sisse minek on mööda laudadega kaetud kaldteed ja suhteliselt kitsas ning madal. Mina igatahes lootsin seal sees mingit erilist feelingut tunda, aga turistide voolus seda ei tekkinud kohe üldse. Võibolla siis tunneks, kui oled seal sees väikese kambaga ja pikemat aega ning üritad kõigi oma meeltega tajuda seda, mida sellises kohas olek tajuda laseb. Sisse pääsuks suurde tuleb hommikul varakult kohale minna- äkki isegi kella 7-ks juba. Väiksemasse peaks saama päev läbi. Millal lähed, mutianpu? Ma olen kuu lõpuks tagasi Egiptist, siis võin ehk täpsemalt kirjutada veel. Endal ka küsimus püramiidide kohta. Kas Sakkarasse tasub minna? Seal ju see Džozeri astmikpüramiid. On mõtet vaatama sõita või pole seal erilisi vaatamisväärsusi? Kaugus muidugi pole suur, 25 km vist umbes Gizast.

Le ongi seesama egiptuse nael. Tänase müügikursiga 1EGP= 2,369 EEK. Seega siis üks ots bussiga Sharm- Kairo nii umbes 200 krooni. Üritan ise 16.11. õhtul mingi bussiga Sharmist Kairo poole minema saada ja enne kuu lõppu peaksin Eestisse jälle tagasi jõuda. Kui kodus olen, siis luban siia natuke lisainfot asjast huvitatuile kribada.

Millal plaanid minna? Äkki läheme ühel ajal, siis oleks seltsis segasem. Ma lendan 16.11. Sharmi ja edasi tahaks kohe Kairo poole bussiga. Lähen Toptoursi lennuga.