trip-krainetrip-ukraine-dark

Kata212

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Vietnami viisat Kambodzast saada oli üle ootuste lihtne. Ka meid hoiatati ja soovitati Malaisias juba organiseerida, ent igas teises Guesthouses oli võimalik seda teha. Ainuke probleem, et Vietnami saatkond on ainult Sihanoukvilles ja kui sinna ise ei satu tuleb pass kohale saata. Tõsi, pisuke kõhe oli vaadata kuidas su pass tundmatu, mitte väga usaldusväärse välimusega khmeeri taskusse rändab ja see kohe motika selga istub ja öhe tõmbab. Aga jänes ju Vietnami ei saa:) ja järgmine õhtu kell 5 olid passid viisadega olemas. Phnom Penhis juhtus nõnda Sunday Guesthousis ja see on ka muidu väga ok ja usaldusväärne paik peatumiseks. 30 USD oli vist viisa koos toomisteenusega ja saime kätte alla 24 tunni.

Väga lihtne leida. Kui ei leia külalistemaja, siis Vietnamis oli ka palju kodumajutust. 4 USD eest ööpäevas tahtis perenaine meil isegi jalgu pesta:):) Meie keeldumist ei võetud arvesse...Külalislahkus lokkab, hätta ei jää igal juhul. Väikelinnades on keeleprobleem ja tihtipeale võetakse pass ära, et kohalikus politseis välismaalased registreerida. Kommunism ikkagi. Mingit muud dokumenti nad peale passi ei aktsepteerinud, suurlinnades piisas passi koopiast. See oli rohkem kui aasta tagasi, äkki on aeg seal neilgi edasi läinud. Kui Kambodzas Phnom Penhi satud oli Sunday Guesthouse väga ok ja odav, väikelinnade kohtade nimed kahjuks ei tule enam meelde ja osadel vist polnudki nime. Enamus kohtades ei pea isegi öömaja otsima vaid nad leiavad su ise üles, niipea kui turisti nägu ees ringi liigud.

Vietnamis rändamiseks soovitan kasutada mootorratast. Kui satud linnakesse Da Lat, siis seal tegutseb mootorratturite rühmitus Easyriders, kes sind mööda Vietnami on nõus ringi tuuritama. Plusse on seesugusel rändamisel palju, nimelt pääsed kohutavalt piinarikkast bussisõidust a'la Vietnam, mis tähendab 30 km tunnis kihutamist pideva signaalitsemise ja öökivate kaasreisijate saatel. 300 km läbimiseks võib vabalt 10 tundi varuda. See on ka muidugi vahelduseks täitsa vahva. Teiseks viivad easyriderid kohtadesse, mida üksi kindlasti ei leiaks. Siidiussi kasvatused; tehased, kus tädid paljakäsi telliseid voolivad jne. Asjad, mida ei kujutaks ette, et maailmas enam sellisel tasemel kuskil tehakse. Ja muidugi gurmeesöögid päris rajudes kohtades, kus pärast korralikku õhtusööki esitatakse ca 4 EEgune arve. Megahea söök muidu, aga igaks juhuks võiks pudel viina kaasas olla, sest hügieen jätab kõvasti soovida ja võidu süüa tuleb igasugu tiivulistega. Meid päästis see hulleimast. Rändasime nendega 2 päeva Da Lat-ist Mui Ne-ni.Igal juhul 2-kuulise rändamise 2 kõige meeldejäävamat päeva. Motika papid on lahedad ja motikad vanad, aga sellest ei tohiks heidutada lasta. Mui Ne on kahjuks liiga turistikaks juba muutunud, aga eks see ole maitse asi. Vietnamis on palju lahedaid kohti. Kokkuvõttes maa, kuhu tahaks jälle minna