mees80

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
20 meeldimist
0 postitust / 68 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Järelmaksuga reisile küll ei läheks, mulle see lihtsalt ei tundu mõistlik.
Sellega kaasneb intress ja kõige hullem, kui maksed hilinevad. 
Pigem koguge raha, summad kulutusteks ja siis krediitkaart ootamatuks väljaminekuks.Viisa taotlemisel tuleb määrata koht kus viibite, hotell. Kui sooviks ainult läbisõita ja Poolas ööbida, kas nii on võimalik?

Soovitan lennujaamades eelnevalt proovida ka teisi kaale, kui kodus võimalust ei ole. On olnud juhuseid, kus erinevad kaalud annavad erinevaid tulemusi. 

Sellest ei ole midagi, kui ei taha näha. Ma olen kuulnud mitmeid kordi põhjenduseks, ma tean seda kohutavat ajalugu ja ma ei taha sellises kohas viibida. Kes läheb austusest, kes ei taha minna austusest. 
Viibimine seal toob ajaloo lähemale. 

Leidsin ühe huvitava lehe, tundub üsnagi täpne. 
Võrdlusse sai panna erinevaid, plussid miinused kirjas.
Lisaks võimalus otsida parimat navigatsiooni jalgrattale, asukoha jagamise järgi, offline kaartide järgi.
www.slant.co

https://www.slant.co/topics/1978/~best-gps-navigation-apps-for-android
https://www.slant.co/topics/1182/~best-offline-gps-navigation-app-for-android
https://www.slant.co/topics/8311/~location-sharing-apps-for-android

Tähelepanu tuleb pöörata sellele, et mõnd asjad enam paika ei pea. 
Võtsin võrdlusse asukohajagamisel google maps ja glympse. Glympse saanud vahepeal piisavalt uuendusi ja neid miinuseid mis seal oli kirjutatud, enam ei eksisteeri. 

Lihtsam haagisuvilaga. Odav soetada või rentida. Pargid oma elamu ära ja jääb vabadus liikuda väiksema autoga.

Üks võimalus oleks Türgi kööki nautida ja Istanbuliga tutvuda.

Youtube on ka abiks, kui on raskusi millist valida. 

Rääkisin hiljuti autojuhiga, kes kasutab Garmin-it. Küsisin, miks, kas telefoni ei ole parem kasutada. Ta ütles, et vihkab seda navigatsiooni ja kui vaja, võõras tee, siis võtab telefoni kasutusele. Garminit kasutab ainult sellepärast, et tal see aastaid olnud ja kogu sõiduajalugu seal olemas, mitu kilomeetrit kokku, mitu tundi sõidetud.

Kavanejakole: Sellise asjaga võivad tegeleda ainult väiksed rendifirmad, kelle sissetulek põhineb klientide petmisel. 
Tahtlik petmine- palun ära levita sellist demagoogiat kui asjast midagi ei tea.

Omavastutust on võimalik vähendada, kui ostate lisakindlustuse Sixt-ilt. 
Tähendab loomulikult lisakulu. 
Rentalcars, kirjutatud sellest ka. Edu nendega asjade lahendamisel, kui midagi peaks juhtuma.  Soovitan vaadata ka oma krediitkaardi tingimused üle. Mõnel neist kaasneb kindlustus rendiautodele.

päike12- Täpselt, sellest ma olen teadlik. 

Küsimus ei ole tõenäosuses, küsimus on turvalisuses. 
Olukorrad kus kasutatakse elukaaslase krediitkaarti ja broneeringu teeb teine inimene, see ei ole midagi uut. Juhtub üsna sageli.
Kui teema algataja oleks läinud nüüd siina hotelli ja kaardi omanikku kaasas ei ole, siis hotell ei saa anda talle ka tuba. Lahendusi on kaks. Kas kasutab oma krediitkaarti või peab olema krediitkaardi omanik kaasas.

Käisin aastaid tagasi, ei broneerinud eelnevalt midagi. Krakow-i vanalinnas leiad kiiresti teenusepakkuja, kes järgmisel päeval kohale viib. Turisti hooleks jääb ainult parima pakkuja leidmine, kuid üldjuhul olid hinnad kõikidel sarnased.  Aega kulub, arvesta terve päevaga.
Soolakaevandusse on lihtne minna bussiga või rongiga, kohapeal ostad pileti. Võimalik, et pead vahepeal ootama, sest seal saab sisse gruppidena, vastavalt keele valikule.

Ma olen arvamusel, et ei pea maksma. 
Ma teen sõbra nime ja kolmanda isiku kaardiga broneeringu. Hotell nõuab teilt raha ja mina olen õnnelik, et sain sigaduse korraldada.
See on hotelli või booking.com viga, et selline broneering läbi läks.

Hotellide hinnavõrdluseks on väga hea rakendus google maps. Näitab milline broneeringu lehekülg parimat hinda pakub.
Lisaks võimalus palju kasutajate poolseid pilte, arvustused.

Waze-il tuli eelmisel aastal välja uuendus, mis arvestab teekonna koostamisel autojuhtide harjumust teekonna valikul. Mõne teekonna valikult toimib väga hästi, mõnel juhul mitte. 
iGO navi olen ka kasutanud, toimib. Nutikatele tasuta. 

Kallimatel on lisavõimalusi, just neile, kes kasutavad pidevalt navigatsiooni ja autos puudub ekraan. Võimalik ühendada näiteks parkimiskaamera. 
Saabuvad kõned ja sõnumid nähtavad ekraanil. 
Mõned "huvitavad" lisad on aastase tasuta litsentsiga, mis tähendab lisakulu tulevikus.
Kõrvalmärkusena näiteks uued BMW-d, kus parkimisel on 360 vaade reaalajas. Paraku see teenus on kuumaksepõhiline. 
Lisaks sellele võib tulla hinnaerinevus ka kasutatavas tehnoloogiast. GPS asukohamääramise kiip, kui täpne, kui kiire. Võrdle seda arvuti protsessoriga. Mida parem, seda kallim arvuti.
https://www.garmineesti.ee/teele/auto-gps

Telefoni ekraan ei pea sisselülitatud olema, kui kasutate navigatsiooni. Vähemalt Google Maps ja Waze  kuvavad ennem suunamuutmise vajadust info ekraanile. Waze puhul nüüd ei mäleta, kas ka muud märguanded olid, politsei jne.

Pidevale autoga reisijale, inimesele kelle tööks on pikamaasõidud, neile vast on mugavam korralik navigatsiooniseade. Need kes teevad ühe reisi ja enamuse ajast keerutavad tolmu kodumaal, neile vast odavam on ikka nutitelefon.

Üks pluss veel korraliku navigatsiooni kasuks on täpsem parem/täpsem GPS. 
Võtame näiteks olukorra, kus olete piirkonnas, kus mobiiltelefoni levi ei ole ja gps signaal nõrk. On võimalus, et telefon kaotab seal oma täpse asukoha ja siis olete probleemi ees. Mul oli sellega kogemus mõned aastad tagasi Lätis. Võimalik, et uued telefonid ja kallimad telefonid on parema võimekusega. Ei jäänud muud üle, kui tuli andmeside sisselülitada ja olukord lahenes. 
Veel keerulisemaks võib osutuda olukord, kus sõidate pikemates tunnelites. Seal kaotab telefon täpse asukoha suure tõenäosusega. Jälle olemas kogemus, kus tunnel hargnes kaheks. Teeviidad aitasid aga telefonis oli asukoht ebatäpne.

Lisaks sellele arvestage, et tänapäeval on veel alles see võimalus mis oli vanasti, peatuda ja küsida kohalike käest abi.

Soovitakse vist kütuselt võimalikult palju säästa. Lõpuks maksate pileti eest oma kehakaalu järgi!

On olemas ka Live uuendustega TomTom ja Garmin, kuid see eeldab ikka ühendust mobiiltelefoniga ja võimalik, et osa sellest on ka tasuline.
Seadmed ise on kallid ja mina pean nõustuma, et ole sellisel asjal mõtet.
http://www.gps.ee/toode/garmin-gps-drivesmart-61-lmt-d/


Soovite eraldi seadet, siis pigem tõesti telefon või väike tahvelarvuti.
Navigatsioone mida kasutada on mitmeid. Eelmainitud Maps.Me, peale selle on näiteks HERE WeGo, mida kasutab ka VW grupp oma autodes.
Google Maps on vast parim, kuigi aasta alguses tehtud uuendused rikkusid osaliselt selle mugavuse ära. Kui sa sõidad teeotsast mööda 100 meetrit ja Google Maps soovitab 5km ringsõidu teha tagasipöörde asemel, mis antud kohas on ka seaduslik.... Ei oska midagi öelda selle loogika kohta.
Waze on ka nii ja naa, ma eelistaks kui teine navigatsioon kõrval töötab. Waze mõnikord soovitab keerukamaid kõrvalteid kasutada ja pakub sellega 1 minutilist ajavõitu.
Kas Maps.Me probleemiks ei olnud tülikas kaartide uuendamine? Laeb täielikult uue kaardi alla, mitte paari megabaidi suurust faili?
Sygic mis vanasti oli hea, enam ei soovitaks. Laadisin telefoni, tasulise eluaegse litsentsi. Ühendasin auto multimeedia süsteemiga ja telefon hakkas tegema tühje kõnesid tundmatule numbrile ja seda varjatult taustal. Aru sain sellest, et muusika katkes tunnise sõiduga ikka mitmeid kordi ja hiljem kõnelogi vaadates.

Google maps, Maps.Me kui ka HERE on võimalik kasutada ilma internetiühenduseta. Google mapsi puhul tuleb küll vähe rohkem vaeva näha.
Lisaks on olemas veel Glympse, mis kasutab google mapsi kaarti(midagi oli veel valikus). See võimaldab reaalajas oma asukohta jagada, sõidukiirust. Google mapsil ka see nüüd olemas, kuid kiirust vist veel ei kuva.

Tahvelarvutile, telefonile saab lisaks tõmmata "autokaamera" rakenduse. 
Eelnevalt tasub kõiki neid rakendusi katsetada, tunnetada milline mugavam on, et reisil pettumust ei tekiks. Autokaamera rakenduse samaaegsel kasutamisel(töötavad ka tasutal, vähemalt mõned neist) on võimalik, et ei sobi telefoni võimekusega. Protsessor saab liiga palju tööd, telefon kuumeneb liigselt.

Soovitan ka 1Autorenti. Viisakad autod. Tagatise vabastamine toimus kohe, auto vaadati üle ja kõik oli hästi. 
Kliendile, usalda aga kontrolli. Nii väldite probleeme, kas midagi oli eelnevalt kahjustatud või mitte.

Mida arvaksite sellest postitusest, kui see otseselt teie äri kahjustaks? Tuletame meelde, et vahepeal harrastati selliste inimestelt kahjunõude nõudmist hotellide poolt.
Liiklusseadusega on samamoodi, teadmatus ei ole vabandus ja trahvist ei päästa.

Ööbinud olen Krabi Tipa Resort-is: https://bit.ly/2LNVGoN
Bassein oli, väga vähe kasutati. Rand on jalutuskäigu kaugusel, pood tänavanurgal. 
AoNang rand hea liivane, rahulik. Laine vähe tugev oli, lapsi päris valveta ei jätaks, kui nad vette soovivad minna.