mees80

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
12 meeldimist
0 postitust / 36 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kas  ei olnud reegel, et lendude vahe peab olema minimaalsetl 1.5 tundi ja siis on lennufirma kohustatud edasi toimetama järgmise lennuga?
Momondo pakub mõnel lennul ümberistumiseks 30 minutilist akent, kuid Istanbulis see väga võimalik ei ole.
AirBalticuga olemas selline kogemus. Piletid ostetud AirBalticu lehelt. esimene lend hilines, Riia-Tallinn lennule oodati. Lend Riiast, AirBaltic kodulennujaamast!!! hilines vast 5 minutit. Pagas saadeti järgmise lennuga Tallinna.


Küll aga maj.asutus ei tohi müüa odavamalt, kui Booking, kallimalt, ise, müüa võib. 

Küll saab hotell pakkuda paremat tuba või mõnda muud boonust.  

Kas hotell annab bookingu kästusse 100% tubadest või jääb midagi ka hotellile varuks?

Ma soovitan selliste probleemide tõttu lennust loobuda ja kodus istuda. Tollis vaadatakse väga närviline inimene ja USA oma rangete reeglitega võib üldse loobuda riiki lubamisest. Unikaalne nimi ka veel.

See, et Ivan Julm ei ole B ja C grupist kuulnud, tähendab ainult seda, et vähe reisinud.
Autod jagunevad A,B,C,D jne gruppidesse. On veel olemas i33, p33, a44, g44
ABCD jne valikus on auto suuruse näitajaks esimene täht. Teised tähed on täpsustavad lisad. Mõned firmad kasutavad mitmetähelist kombinatsiooni, mõned arvestavad ainult esimese tähega.
Sooduspakkumisi tasub jälgida ka lennufirmade kaudu. Näiteks SAS tegi vahepeal ülisoodsaid pakkumisi, hinnad mida isegi Eestis ei ole võimalik saada.
Kindlustus tasub võtta kohapeal. Sellest võib mõnikord ka sõltuda, kui hea auto saate. Tõesti võimalused õnnetuseks. Näinud õnnetusi, kus auto tagastatakse ja parkides mõlgitakse auto. Unustatakse käispidur peale panna ja auto veereb teisele otsa. Teel väljasõit, teisele autole otsasõit võib lõppeda väga kulukalt. Arvestage, tänapäeva autodel on üha rohkem elektroonikat peal, mis tähendab omakorda erinevaid andureid, nii ees kui taga ja need maksavad!
Lisaks on võimalik nõuda raha auto remondipäevade eest, juhul kui puudub kindlustus.
Üks lihtne näide. Jaguar. Ilus suur iluvõre. Öösel lõigati iluvõrelt Jaguari embleem. Arve 1000 eurot! See on reaalne hind.

See restorani jutt on BS. Käinud mitu korda, söönud sellistes kohtades kuhu tavaline turist jalga ka sisse ei tõstaks, kohad kus ainult kohalikud käivad söömas.
Ometi sain toidumürgituse. Kaubanduskeskus, sushi söömine korralikus kohas.
Tuleb süüa vürtsikaid toite, see aitab. Coca Colat tarbida, see hävitab ka neid baktereid, mis organismile mitte nii head võib-olla ei ole.

1000 eurot deposiiti on madala kuritegevusega riigis palju. Horvaatia... ei oska kommenteerida. Tuntumad firmad võtavad tagatiseks kütuse eest, kui tagastad tühjalt. Pluss siis see summa, mis reaalselt tuleb maksta, rent, kindlustus jne. Võimalik, et kontrollitakse limiidiulatust, et kui omavastutus on 1000 eurot, siis pank on usaldanud niipalju krediiti. Sellise summa broneerimist ei ole kunagi näinud.
Kuritegevusest. Hertz Eestis ei anna luba sõita autoga Leetu. Liiga kõrge risk.

Laste pärast valiks Finnairi kiirema lennu. Istumine jääb slle 12 tunniga väga valusaks. Lapsed veel saavad vähe rohkem sirutada.
Olen Istanbuli edasi-tagasi Taimaale lendamiseks kasutanud.
Lastega on ikka ka seal raske. Rahavast on palju, istumiskohti vähe, lisaks jälgi veel lapsi. Siis soovid veel süüa ja juua. Edasi-tagasi lennu puhul tõuseb ka sellelet kulu.
Reisiks üksi, oleks nõus ka 200 eurot rohkem maksma, et 10-11 tunniga kohale jõuda.

Ranna puhtus sõltub ilmastikuoludest. Piisab tõusust ja kogu see kaunis rand on kadunud. Nähtud seda Ao Nangis. Viimasel hommikul randa minnes oli kogu see päevitamise ala veeall. See sodi mis randa tõusuga jõudis, sellist asja ei korista ka kohalikud ühe päevaga. Snorgeldamiseks kindlasti see koht ei ole.
AoNangi rannas, peatänavalt vasakule, Last Fisherman Bar- mõnus koht palmide all istumiseks.
Keskusest taksoga eemale sõites, leiab sellise koha mida väga paljud turistid ei tea. Rohkem leidus seal rannas Tai inimesi. Mõõna aeg saab kõndida saarele: https://goo.gl/MFomnj

Üks restoran mida sai külastatud oli Wang Sai Seafood. Otse rannas ja heal juhul saate kusagile rannapoolsele äärele istuma, kus mõnus tuul värskendavalt mõjub. https://goo.gl/DpE2Y1

Hotellide poolelt, 4-5 tärni hotellid asuvad rannale kõige lähemal ja hinnad on seal krõbedad.
Krabi Tipa Resort oli kus peatusin ja ausalt öeldes kaugemal eriti ei viitsiks ka peatuda. See on piisav kaugus, randa jalutamiseks. Hotellil oli ka oma bassein olemas. Tänavanurgal oli väike kauplus, kus sai kaasa osta juua.
Arvamused võivad siinkohal vähe lahku minna aga palju seal hotellis ikka viibid. Sajab vihma, ikka on parem kusagil baaris-restoranis istuda.

Seal kus asuvad Boogie Bar, Gringos. Üks koht kuulub soomlastele, Gringos võib-olla. Seal saab Gin-i osta, mida me tavalselt Eestis poeriiulitel näeme.
2 nädalt on päris pikk aeg ja ma soovitan reis mitmekülgsemaks teha. Liikuge rohkem ringi ja ööbige ka mujal saartel. Ao Nang on 3-4 päeva koht.
PhiPhi saared- koht kus filmiti filmi The Beach. Kiirpaadi valimisel saate hoiatuse, et nii pika sõidu aeg võib süda pahaks minna, kui eelnevalt ei ole kogemusi. PhiPhil võib majutusega probleeme olla. Tasub planeerida- vajadusel hommikul sinna ja õhtul tagasi. Või sealt edasi Ko Lantale näiteks.
Kõik oleneb eelarvest.
Shoppamine... Ma ei soovita osta riideid eriti. Ainult kohapeal tarbimiseks, tassid koju kaasa ja siis avastad, et peale teist-kolmandat pesukorda kannatab ainult koduriietena kanda, kui sedagi. Olen käinud mitmeid kordi Taimaal ja alati läinud käsipagasiga. Kui plaan on palju liikuda, siis ei ole mõtet eriti suuri kohvreid kaasa tassida. Ainuke kestev asi mis Taimaalt on ostetud ja kestab ikka veel aastaid on odav reisikohver, ostetud kaubanduskeskusest. Tänavalt ei tasu neid osta. Need kohvrid mis on Eestist ostetud on vahepeal kõik lagunenud.
Hotellide juurde veel tagasitulles. Rand, 4-5 tärni hotell- sellisel juhul on mõtekas vaadata Resorti, sellist mis on suuremast melust eemal.

Ei tunne need taksojuhid linna jah. Tihti tulnud kusagilt küladest, kuna seal tööd ei ole. Kohalikud teavad ka rääkida, kuidas turiste ringiga sõidutatakse.
Võtsime takso kohalikuga Bangkokis asuva suure Templi juurest(ei tea täpset nime).
Soov siis sõita sinna kus elu käib ja 2 km vast sai sõidetud kui taksojuht auto peatas ja püüdis meile teise takso. Ütles, et ta ei oska sinna sõita.

Varakult lahkumisest hotellis tasub teada anda. Isegi minu valitud odav hotell pakkis mulle hommikuks võileivad kaasa. Ei oska öelda, kas see on kuidagi reegel või mitte aga näiteks ka Tallinna suuremates hotellides toimib asi samamoodi.

Norwegianiga teed online check-in, pardakaardi võid ise trükkida aga võid ka teenindusletist võtta. Maksma selle eest eraldi ei pea. Mobiili salvestatud pardakaarti võid ka kasutada.
Broneeringu kinnitus/number olemas on, siis on kõik korras.

Kindlasti ei ole vaja. Taimaal on igapäev aastavahetus :D

Viimane lend saab ainult tasuta võimaluse hotellile ja juhul kui kahe rahvusvahelise lennu vahe on 10 tundi, tavaklassis.
http://www.turkishairlines.com/en-us/travel-information/frequently-asked-questions/travel-information/special-service-requests

Hotell asub Terminalis.
http://www.ataturkairport.com/en-EN/shoppingdinning/pages/airporthotel.aspx
Võimalik on loomulikult ka ise tuba võtta, tunnitasuga.
Odavam on võtta takso ja 2 km eemal on juba väga odavad hotellid.

Turkish Airlines pakub ka tasuta linnatuure, info leiate kodulehelt.

Taksoga sõit on siis odavam, kui kohaliku kaasa võtate ja tema hinda kontrollib.
Seda isegi riikliku taksoga, ehk Taxi Meter-iga. Paljud taksojuhid on üllataval kombel sellised, kes valget rahvast vihkavad, kuigi valge inimene on see, kes temale raha annab.
Lennujaamast tuleb võtta takso 0 korruselt, mitte esimeselt. Esimesel korrusel on mitteametlikud taksod ja hind lõbusale ajaveetmise tänavale oli esialgu 2500 ja peale seda kui ütlesin, et ei ole siin esimest korda, langes hind 1500 peale.
Jätke meelde, kui küsivad kas esimest korda, siis öelge ei ja nii igalpool.

Kui võimalik on, siis mahuta seljakotti või mõnda spordikotti need asjad. Nendega saab palju lihtsamalt. Loomulikult väga täis ei tasu kotti toppida.

Kohalikud naised rääkisid, et turiste vihatakse seal. Mitte kõik ja kindlasti sõltub kohaliku elaniku majanduslikust olukorrast. Probleem on just rahas! Turist on rikas ja meie läheme sinna nende riiki odavat elu nautima ja kui jootraha ka ei anna... Mida teha Taimaal mugavaks elamiseks/puhkamiseks. Lähed lõbutsema, siis joo. Jootraha pole mõtet palju anda, neil muidugi on vaja seda kuna palgad tõesti väikesed. Lõpptulemus on ikka see, et oled üks rumal turist ja kodus mõtled miks oma raha ära andsid. Eriti kui tead, et see naeratus ja kõik muu on võlts.
Tee oma asja seal ja ära usalda kohalikke, kaastundest pole mõtet rahaliselt lahke olla. Kõnnid kõnniteel, ka sealt tõmmatakse mobiiltelefone ja tahvelarvuteid käest. Politsei ei taha isegi kohalikke väga aidata. Kui maksad, siis on teine lugu. Kõik on odav ja tänu sellele kultad ka palju raha. Näed pahurat turisti vaidlemas maksumuses, siis tõenäoliselt on tegemist mitmekordse külastajaga.
6 kuud on seal kindlasti väga mõnus olla, kuid igal hetkel peab seal mõtlema, et nemad suhtuvad turistidesse, kui lõputusse rahaauku. Kui suudate igasuguseid kõike seda vältida, siis jääb tagasitulles positiivne elamus.

Kohalikke solvata ei tohi! Viisakas keeldumine on sellisel puhul kõige olulisem.

Kardate neid turisti pettureid? Mul on olnud neid allkirja küsijaid ja andnud ja muid tegelasi, kõik jätnud oma raha küsimusega sinna seisma. Selliste vastu aitab ainult politsei kutsumine kõva häälega kui rahule ei taha jätta.
Barcelonas, La Rambal õhtul neegrid tantsivad, naised purjus vaatavad ja silmad säravad. Tants lõppeb ja siis nagu peaks hakkama raha andma. Sellel hetkel keegi eemalt hõikas hispaania keeles "politsei" :D No mida muidugi ei olnud oli see sama politsei ja vennikesed jäid oma rahast ilma, kuid turistidel oli väga palju nalja :D

Sealt Taimaalt vist võib kõike oodata. Mina olin seal jaanuari alguses ja ka siis kohtasin kliente, kes nurisesid, et eelmine päev oli 10 BHT odavam hind. Tundus ebaloogiline sellel hetkel, kuid nüüd... Hämmastav.

Eine nooblimas kohas maksab 200-300 pluss. Need hinnad siis White Sands Beach-il.

Lisaks hoiataks selliste kohtade eest kes pakuvad maniküüri ja juuksuri teenust. Kõigepealt pannakse toolile istuma ja siis on kari naisi ümber, kes tahavad sinu küünte eest hoolitseda, kõrvu puhastada jne. Ei tohi ja öelda või vähemalt küsi kui palju see maksab iga asja eest. Kõrvad on kõige kallimad :D

Need on vanad hinnad. Pannkook maksab 50BHT, riided on tänaval 3 korda kallimad kui Bangkokis või Pattayal.
White Sands Beachil asuval tänaval on üks väga populaarne ja odav söömiskoht. Näeb suhteliselt nadi välja aga rahvast käib väga palju. Hinda ei mäleta aga 4-5 erinevat toitu koos jookidega läks vist 600BTH.

Skyscanner on hea asi, kuid alati tasub suuremalt mõelda. Tuttav otsis Varssavist pääsu Sevilla-sse. Mida head ei suutnud skyscanner leida! Lõpuks leidis ise lahenduse- Varssavist Londoni ja sealt edasi Sevilla. Tulemus- 3 korda odavam hind, mida suutis leida Skyscanner. Skyscanneri viga tundub olevat, et programm püüab leida võimalikult otse ühendusi linnulennult.

Täpselt nii on. Isegi kui ostad pileti 4 kuud varasemalt, tuleb teade, kahjuks enam sellise hinnaga pileteid pakkuda ei ole!
Tarbjakaitse?

AirBalticuga lennanud mitmeid kordi ja pole probleemi olnud. Pigem on just positiivsed kogemused.
Tegelikult üks negatiivne asi oli. Sai ostetud "paindliku turistiklassi" pilet. Lennu tühistamise puhul maksavad nad raha 100%tagasi. Seda raha ma ootasin 4-5 kuud ja peale mitut e-maili. Ei tea, kas see oli raamatupidajate kehv töö või loodeti, et asi ununeb- nimelt on krediitkaartidega tehtud ostudele raha tagastamine kallim, kui summa mis tagasi kantakse.
Hilinejatele on lennufirmadel ka lahendus olemas, see on äriklassi pilet. Ootavad küll kui vaja!