mees80

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

86 meeldimist
1 postitust
220 kommentaari
Viimased kommentaarid

Võiks ju öelda, kui oled kaks nädalat terve olnud ja sinu sõbrad ka, siis peaks vast kokkuhoidma ja grupiga teistest eralduma. Kõik haiged Saaremaale saata ja terved mandrile jätta.

Itaaliast kinnitatakse ka, et neil on palju nooremaid inimesi, kes on kriitilises seisus: https://forte.delfi.ee/news/teadus/itaalia-tegelikkus-pooled-intensiivravil-olijast-on-noored?id=89318037

Miks arstidel on paanika? Loomulikult on. Neil ei ole kaitsevahendeid ja need on antud olukorras nõutud. Kui varem läksid perearsti juurde, siis ta maski ei kandnud, kui nüüd nad peaks kandma seda iga patsiendi vastuvõtul. Arst, temal on ühiskonna ees vastutus. Mis juhtub kui 50% arstidest haigestuks? Me võime kirjutada, meil on palju haiglaid ja voodikohti aga palju on meil aparaate haiglates, mis aitavad kriitilises seisus inimesel hingata. Lisame siia veel teised õnnetud, kes mingil põhjusel haiglasse satuvad. Teised haigused ja õnnetused jäävad ikka alles.
Miljard millest räägitakse kõlab tõesti uskumatuna, kuid seda ei saa keegi tasuta. Soovib eraettevõtja sellest osa saada, tähendab see intressiga laenu. Kindlasti kulutab riik omaosa, kaitsevahendid, erakorraline tööjõud mida haiglad võivad vajada.

Ei ole imestada, keegi ei taha hetke olukorras raha käest anda.

Ma soovitan siiski koju saada. Vaadatakse ka Euroopas turistide peale viltu, nemad oleks justkui need haiguse levitajad. Mis võib juhtuda nendes riikides, kus enamus on mustanahalised, palju rumalaid inimesi, kes siiani usuvad vaimudesse jne. Valge inimene sellisel juhul on hea süüdlane. Lisa vähe mõnuaineid ja ongi ohtlik olukord käes.

Petlik, lendavad need kellel on tõesti vaja lennata. Ärireisid.

Hiinlastel saab esimesena karantiin läbi. Vajadus puhkuse järele peale sellist rasket aega ainult suureneb. Probleemiks saab ainult see, kunas Euroopa ja USA oma piirid lahti teeb.

CashPoint on virtuaalne raha sinu kontol. 

  • CashPoints will be issued to the Norwegian Reward account for the person who made the booking.
  • If you did not add a Norwegian Reward account at the time of booking or you do not have a Norwegian Reward account, you will be asked to provide this information or sign up after you have submitted your claim.
  • The complete value of the ticket will be reimbursed in the form of CashPoints (1 Norwegian Krone = 1 CashPoint).
  • CashPoints will be issued to one Norwegian Reward account only, but the CashPoints are not personal to the Norwegian Reward member and can be used as payment towards all Norwegian flights and services.
  • CashPoints issued will be valid for redemption until 30 November 2020.

https://www.facebook.com/majandusministeerium/photos/a.452300871482471/2895029477209586/?type=3&theater

Tähelepanuks lisaks juurde: Alates 17. märtsist 2020 jätkub meretransport Eesti ja Soome vahel vaid tagamaks eestlastele koju tagasi saamise võimalus läbi Soome ning tagamaks naaberriikides elavate inimeste koju suundumine läbi Eesti transiidikoridori. Jätkub ka kaubavedu Eesti ja Soome ning Eesti ja Rootsi vahel

Kummipaadiga põgenike moodi, Eesti poolele jõuate, kutsute päästeameti appi. Must huumor.

Olete viimasel ajal näinud, milliseid riike veel keelatud nimekirja on lisatud?
Seda enam ei ole vaja, ei ole vaja teha poliitilist avaldust, sest enamus riike on seadnud ranged piirangud ja turistidel ei olegi enam kusagile minna. Isegi koju ei saa enam.
Samamoodi võiks öelda, mis paanikat on selles, et Hiinast lennud Euroopasse tulevad. Nemad on oma viirusest võitu saanud, hea ongi kui tulevad. Hotellid pannakse kinni, ei ole kliente jne. 
Nüüd on küsimus, kauaks riikidel raha jätkub ja kas ühel hetkel ohverdatakse mõned tuhanded vanurid, et majandus jälle käima saada.

Minister Reinsalu andis juba mitu päeva varem teada, võimalikult kiiresti tagasi pöörduda. Mina näen Poolast kolonnis liikumist võimalusena neile, kes on juba teel või jäänud piirile lõksu ja ootavad lahendust.

Ümberistumiste puhul, üks oht on reisil haigestumine. Sellisel juhul ei lubata enam edasi lennata ja tuleb leida teised võimalused.

Arvestage ka sellega, et need 10 päeva ja kaks nädalat mis erinevad riigid on teatanud, neid pikendatakse. Vaadates kui kaua võttis aega Hiinas viirusest võitu saamine, siis meil on veel pikk tee ees.

Kui riik rahvusvahelisi lende ei ole keelanud, siis läbi transiittsooni lendamine ei tohiks probleeme tekitada.

Välisministeerium: kõik Eesti kodanikud, kes soovivad jõuda koju, peavad seda tegema selle nädalavahetuse jooksul.

Eesti suursaatkond Londonis soovitab kodanikel naasta kodumaale veel sel nädalavahetusel, märkides "teadmiseks, et me ei saa korraldada eritransporti, sest üle Euroopa rakendatud piirangud ei luba seda teha".

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/koroonaviirus/otseblogi-valitsus-paneb-eesti-saared-lukku-siseneda-tohivad-vaid-nende-elanikud-jousaalid-spad-ja-paevakeskused-tuleb-sulgeda-ule-eesti?id=89225163

Siin tekib küsimus, miks me nüüd seda olukorda tavalise gripiga ei võrdle. Foorumikasutajad.

Norwegian: At the moment we have a very high volume of enquiries and our wait times for assistance are unfortunately long.

If you are not booked to travel in the next 3 days, we ask that you wait to contact us until a later date.
We thank you for your understanding at this unprecedented time.

Ümbermuutmiseks ei pea kusagile helistama. Piisab lehele logimisest ja vajalikud muutused uuteks kuupäevadeks saab ise teha.

Ohutaseme määramine on puhas matemaatika. Eestis hakkab ametlikult kehtima see 16.märtsist, vaatame siis. Hetkel oleme tabelis 12 kohal. 

Mis määrab ohu suuruse, ikka kui suure tõenäosusega nakatud. Paraku rahva vähesus paneb meid kehva seisu.

Triin_K

Norwegian:

We understand you may have a lot of questions about your travel plans – we recommend you head to our Covid-19 webpage to see the latest travel information and what rebooking options are available to make online. Our website is continuously updated and the best source of information relating to your journey. We also want to assure you that if there are any changes to your flight, we will contact you directly via SMS and email.

Our Customer Care team can be contacted via Twitter, online chat and telephone; however, they are experiencing much higher call volumes than usual so please accept my apologies if the wait to get through is longer than you would expect.

https://www.norwegian.com/uk/flight-status/updates?utm_source=Responsys_Reward&utm_medium=email&utm_campaign=2020-11-Covid19

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
Võtame sealt tabeli lahti riikide järgi. Järjestame populatsiooni ja haigusjuhtumite järgi miljoni elaniku kohta.
Eesti on 19 kohal, Soome 20 kohal, Saksamaa hetkel 17 kohal.
Eestit võib-olla hetkel veel ei peeta kõrge ohutasemega riigiks, kuid see tõenäoliselt muutub kiiresti, just tänu sellele, et riigis kuulutati välja eriolukord. Paberitel see midagi muud ei tähenda, kui seda, oleme ohupiirkond.
Norra uudiste järgi on kõik väljaspool Skandinaaviat asuvad riigid kõrge ohutasemega riigid.
https://www.helsedirektoratet.no/nyheter/information-about-quarantine-after-traveling-outside-the-nordic-countries

  • All who have been outside the Nordic countries are to stay in their homes for 14 days after arriving home to Norway, regardless of whether they have symptoms.
  • Travellers from countries outside the Nordic region who are not residents of Norway will be asked to return. The alternative for these travellers is quarantine. Travellers with symptoms will be isolated.
  • This means that everyone presently staying in Norway and who has been in a country outside the Nordic region in the past 14 days is to be quarantined.

Eesti olukord huvitab paljusi riike. Eriolukord tähendab, et saabute kõrge ohutasemega riigist, mis omakorda võib tähenda, teid ei võeta vastu või pannakse karantiini.