trip-krainetrip-ukraine-dark

dif

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Enne Bialystok'i on üks suurejooneline teede ümberehitus, kiirus umbes 40 km/h. Peale seda teel Lublini poole on veel nii mõnigi lõik, kus teeremont ja foori taga ootama peab. Aga midagi eriti hullu ei ole ja suure ringiga mööda sõita ei ole ka vaja.

Bialystok-Lublin lõigul kuskil oli päris mitu kohta, kus pidi foorituld ootama ja sabad venisid pikaks.

Kazimierz Dolny on üks ilu koht. Käisin ja jäin rahule. Lublin samuti ilus, losse ja ilusaid järvi on seal ikka päris palju. Vene keeles paari poolakeelse viisakusväljendiga sain hakkama igal pool. Krakowisse veel ei jõudnud. Varssavit poolakad eriti ei armasta, pidavat kole ja must linn olema.

uurisin veidi poolakeelseid saite ja sain siis targemaks nii palju, et kui kiiruseületust on umbes 20-31 km/h, siis on trahv 100-200 zlotti(vastavalt politsei suvale) pluss karistuspunktid. Alla 10 km/h puhul ei olnud kirjas, järelikult mõttetult väike. Tuttav poolakas ületas 60 km/h, sai 400 zlotti. Tundub, et trahvimäärad eriti suured ei ole. Arvatavasti neil menetluskulud läheksid kallimaks, et siitkaudu trahvi nõuda. Ja sellega tegelemiseks on politseil 30 päeva.

Veel juhtus poolas selline asi, et parkisin auto sinna, kus oli P täht, nagu parkla ikka (mitte tasuline), teisi autosid oli seal veel. Ja siis leidsin tagasi tulles poola keeles kirjakese, mis oli hoiatus valesti parkimise eest. Teistel autodel ei olnud midagi. Huvitav.