väljaotsa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
21 kommentaari
Viimased kommentaarid

Gdanski ümbruses on neid palju, mõnda kus ise olnud saan soovitada. Elblagis camping nr. 61, Panienska 14. Swarzevo, Gdanskist Pucki poole mere kaldal. Mõlemad korralikud, duššiga.

Unustasin Prantsusmaa. Võib leida kohtasid, näiteks tanklad Intermarche kaupluste juures, kus hind on veidi alla EUR, 0.998, tanklates 1,02 - 1,05 EUR

Paar päeva tagasi Šveitsist, DK hind 1,51 EUR ja seda ka Liechtensteinis. Mis seal teha plaanid ? Kui on midagi millega saan aidata siis anna märku. Odavam tankida Austrias, DK hind 0,95 - 1,05 EUR, Saksas keskm. 1,12 - 1,14 EUR.

ja lõunarannikul oleme orienteeruvalt 27. juulil. Plaanime sealkandis olla 3-4 päeva. Eelmisel aastal olime ka samas piirkonnas, Marineland tuttav koht. Jäta kontakt, võibolla satume kokku.

Sealt leiad antud maade kohta, kuhu tahad minna küll piisavalt infot. Kui just midagi konkreetset tahad, siis ehk saab vastata, aga kõike ümber kirjutada ei ole ju mõtet.

Veinimõisa külastustest ma arvan võib sulle ixxx pajatada. Kämpade hinnad on igal pool enam vähem ühesugused, 4-5 EUR nägu + auto 1 EUR + telgikoht 1-2 EUR. Majakese hind on ikka eraldi aga neid suveperioodil raske saada, isegi telkimisplatsid suht täis, kõik puhkavaid hollandlasi ja muid tegelasi täis. Aga hätta, et kohta ei leiaks, ei jäänud kusagil. Näiteks Antibesi lähedal olime kämpas peaaegu, et mere ääres 2 päeva 86 EUR 6 nägu, 2 telki ja väikebuss, see teeb 7 EUR nägu üks päev.

Oleneb kui kiiresti tahad kohale jõuda. Kui koguaeg mööda kiirteed siis ca 1000 km, oleneb millise trassi valid, kas läbi Luxemburgi või veidi lühem tee läbi Stuttgardi.

Kas Bodensee järve ääres ööbisid ka, kas on väga ülerahvastatud ? Ehk on infot. Ise stardin sinu kirjeldatud marsruudil juuli lõpus.

Laevaga Saksa on tõesti kallim kui läbi Poola sõita. Aga kui ise järgi ei proovi, ei tea ju mitte midagi. Eks se reisimine omal käel ongi ju paras katse-eksituse meetod, et kas ja kuidas. Mina ka rohkem ei lähe laevaga sest teha pole seal peale söömise ja purjus rekkameeste mölina kuulamise mitte midagi. Ainuke pluss on see, et jõuad puhanuna Saksa ja saad kohe täiega panna. Pileteid saab muideks VIP reiside vahendusel Lätist väljuvatele laevadele. Haagisega sõitmisega saab kindlasti hakkama, ei ole asi loomulikult nii, et ei saa ja jätan katki. Kõrguse piirangud siiski on, kas just igal pool aga kohtasin isegi. Eriti parklates ja oli ka kämpades, isegi katuseboksiga (auto kõrgus 2,35 m )ei saanud igale poole sisse. Aga hakkama olen saanud igal pool, reisiussilegi head maade avastamist.

Ei saa varem. Kõik asjatoimetused nii plaanitud. Aga tagasiteel võibolla trehvame, oleneb kui kaua olete seal:)Alla kolme nädala sellisel reisil ei jõua midagi korralikult vaadata, kogemus olemas. No rahaliselt tõesti me priisanud ega hoidnud ka kokku, söögid tegime hommik-õhtu ise, lõuna väljas, nii, et saab odavalt reisida küll kui oskad. Prantsusmaal kiirteedega jah sama nagu Itaalias. Haagissuvilaga võid minna ka läbi Šveitsi, seal ju ka kiirteed, sest haagissuvilaga mööda mägiteid turnida ei ole tõesti mugav. Ja kas tingimata peab minema haagissuvilaga. Meie oleme kõik korrad väikebussiga käinud ja ööbinud oleme eranditult kämpades telkides. See ei ole nii kallis ja kui arvestada, et haagisega läheb oluliselt rohkem kütust ning ka liikumiskiirus on aeglasem. Pange boks katusele ja telk kaasa, usu te ei kahetse. Ja veel, et haagisega liikudes jääb tõesti kusagil käimata, millest tõesti oleks kahju:( Lõuna - Prantsusmaa on eranditult kõikjal turistidest üle küllastunud aga see ei sega absoluutselt, küll ise näed. Aga Pariis, noh maitse asi, korra käisin rohkem ei taha, ma rohkem looduse inimene:)

Vaata minu reisikirjeldust reis prantsusmaale 2008. Kogemusi kahe nädala jagu. Ise stardin 20.07 3-ks nädalaks sinna kanti. Kui midagi veel täpsemalt tahad teada siis küsi rain@tehnopuit.ee

Eelmine aasta sõitsin Chamonix poolt Šveitsi, vinjetti keegi ei pakkunud, ostsin esimesest suuremast tanklast. Aga igati nõustun sellega, et erinevate maade nõuetest peaks rändajad lugu pidama, mitte hakkama otsima võimalusi kuidas nendest mööda hiilida. Aga noh meil ju N-liidu kogemus ju nii veres alles, et mõni ei saa kohe üle sellest.

Kleeps maksab 40 CHF, see on siis ca 400 EEK. Sisse sõites ja riigis sees vast keegi ei kontrolli, aga välja sõites piiri peal kindlasti vaadatakse, nii et ära ostmata jäta.

Mis nii varakevadise reisi eesmärk oli, kas käisid head veini otsimas, suusatamas või kevadet nautimas? Avaldad mõned muljed ka ehk, kui viitsid. Ise lähen juuli lõpus samal marsruudil kolmenädalasele tripile

Idiootseid kommentaare teemal kui sul pole raha ei ole vajagi, piisab sellest, et golden tahab laevaga Sveitsi minna. Aga edu kindlasti ja reisimuljeid siis ka paluks.

Oleneb milline marsruut sul on aga Poolas Katowice suunal ei ole tasulist lõiku. Poznani suunal maksad iga natukese aja järgi 11 PLN, kokku ca 45 PLN. Tsehhis tuleb osta kiirteekleeps aknale esimesest tanklast hind 200 CZK, kehtib aasta, saksamaal ei ole tasulisi kiirteid, austrias jällegi esimesest tanklast kiirteevinjett, hind 7 EUR nädal aega kehtib, ja kui uue ostad tuleb vana eemaldada. Itaalias kiirteed tasulised, maksmine toimub tee peal, nii et varu münte, hind oleneb läbitava lõigu pikkusest 1-10 EUR. Ise ka juuli lõpus Genovas, orienteeruv kuupäev 31.07

Mine Ventspilsist, proovitud variant ja kõige odavam. Tallinkiga küll lähemal minna aga kallim ja laevadel ühtmoodi igav ikka. Vaata www.scandlines.lt. Eelmine aasta käisin Ventspils-Rostock. Söök rahuldav, baar on ja õlut saab ka.

Igal juhul läbi Viini. Marsruut Varssavi (E67-E75) – Katowice (E462) – Cieszyn –Olomouc - Brno (E461)- Mikulov – Viin – (E60) Linz – A1 …)on kõige parem variant, sõitnud aastaid seda trassi pidi. Usalda vana rekkameest:)

Kõik kohad on huvitavad. Isiklikult arvan, et reisile ei saa minna raha kokku hoidma aga seda on võimalik teha kui koostad enam vähem plaani kuhu lähete, kus ööbite,kus sööte jne. Eelmisel aastal käisin Prantsusmaal kus kulus 2 nädala peale keskmiselt 11000 EEK nägu näiteks. Vaata reisikirjeldust reis Prantsusmaale kui huvitab. Ja kui nende maade hulgast valida siis Lõuna-Prantsusmaa on ikka ilus. Sel suvel plaanis Sveits-Austria