trip-krainetrip-ukraine-dark

roi

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
29 kommentaari

1 külastatud kontinenti

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Elan pool aasta Tais iga aasta. Pileti edasi tagasi sain juulis sooduspakumise ajal 670 Euriga. Kindlustuse aastaks saab panga kaudu kõige odavamalt.

Ilm on jätkuvalt ilus aprilli keskpaigani Pattayas, linnas palav aga mereääres mõnus kerge tuul.

Tegin viisa Stockholmis, küsis palju vaja, kuna elan talvel Tais, panin risti et kolme korra viisat ja täitsin paberilehe et lähen Laosse ja Cambodza. Kuna pidin varem lendama sain viisa 3 päeva pärast kätte. Kahe kuu möödudes siin Tais soidan Cambodza piirile teen viisa runi ja saan veel selle viisaga 2 kuud olla ning seejärel uuesti Cambodza et teha viimane viisa run, seega saan kokku olla pea 6 kuud nii.

Ostsin Taisse lennu 5 kuuks, soovisin kahe sisenemisega viisat Soome saatkonast, kõigepealt nõuti väljalendu esimese 3 kuu jooksul, ostsin pileti netist Laosese ja tagasi Bangkokist saatsin saatkonda emaile ja sain ühe sisenemisega viisa. Tais käisin Lao airlines ja ütlesin et ei saa lennata ja nad maksid paari päeva jooksul raha arvele tagasi nii 35 Euro vähem muidugi.

Selline juhus ostsin lennupilet Taisse ja tagasi kohaloleku ajaga 5 kuud. Soovisin saatkonnast kahe sisenemise viisat nemad nõudsid lennupileteid vahepalseks väljasõiduks Taist sest bussiga väljasõitu nad ei aksepteeri, ostsin siis lennu Laosesse kuu ajalise seal viibimisega aga viisa sain ikka ühe sisenemisega.

Neile kes tahavad Tais kauem peatuda kui viisavõimalused lubavad teadmiseks, sisened riiki saad viisa 2 nädalaks tasuta ja kui ükskord väljud maksad 20000THB ja ongi kõik korras.

Käisime Rootsi-Taani kaudu, laevad maksid 115 EUR üks suund(saab ka silla kaudu üks ületus 40 EUR, aga üks ots tuleb ikkagi laevaga võtta, mis maksis 74 EUR) + Paldiski -Kapelskäri laev. Hamburgi lähedal Soltaus lõbustuspark Hyde park, kus päev läbi saab atraksioone kasutada, eriti lahedad Ameerika mäed. Pilet päevaks 37 EUR/in.

Jõekääru Kämpingus on olemas kiiking ja ka palju muud huvitavat. http://www.joekaaru.ee

Sai oldud 3 kuud Tais. Kahe entriga viisa puhul on nii et tollis saad templi kaheks kuuks seejärel käid korra üle piiri ja saad jälle kaks kuud Tais olla. Majutus läks kesmiselt maksma 400 bahti päev, selle raha eest saab viisaka elamise nii Phuketis kui Pattayas. Rolleri 125 kuubikulise sai kuuks 3000 bahtiga ja lühemaks ajaks 150 bahtiga päev. Hea söögi saab Tesko Lotosest 30-50 bahti.

Plaan olla 27 jaanuarini ehk ka kauem siis veel hiljemalt 9 januar Malaisia ja Samui kant viimaseks.

Leidsime hästi suure toa köögiga Kata ranna lähedal hind 12000 bahti kuu, 15 minutit rannani, kaabel tv, interneti vöimalus, soe vesi ja nurgake aias. Suhtleme meeleldi tel. Tai nr. 0810306103 Kohe varsti valmivas algasid hinnad 10500 bahtiga kuu see oli suure aknaga väike tuba aga oli ka suuremaid.

Asume momendil Phuketi linnas ja otsime korterit kuuks ajaks ehk ka kauemaks, hotell kus asume maksab 370 bahti, tuba on suur ja dussi ruumiga, suure voodiga, hinna sees on hommiku kohv ja saiakesed. Nimeks Talang Guesthouse tel.076-214225. Rollu rentisime kuuks hinnaga 3200 bahti.

Kurss on Tais max momendil olnud 1 eur - 44 bahti.

Meil on poole aasta viisa ja Bangkokis pandi kahe kuu tempel passi, saabusime 11. november.

Töö kohaks pane siis sinna viimane töökoht. Turistiviisa kahekordsel sisenemisel maksab 50 EUR-i.

Sai tehtud viisa Startouri kaudu kaks sisenemist ja kehtivus pool aastat, varjant on nüüd seal pikendada pärast 30 päeva ja siis kahe kuu pärast korra Malaisiasse ja piiri ületades peaks veel kuu aega saama ju olla? Varjant 2 on vahepeal kuu olla Malisias

Kuidas viisa teha kui kohapeal olla kuni 90 päeva, kas kuidagi üle 60 päeva ei saa turismiviisat?

Plaan minna 3 nov. Tallinast ja tagasi 30 jan. Hong-Kongist hind edasi tagasi 10768.-EEK inimene. Sealt vaatan edasi kuidas Taisse saab. Võib olla Air Asiaga Macau -> Bangkok. Kas keegi teab kas peale Tai viisa veel mingit viisat vaja? Lohesurfi kama kaasa ei võta kuna kaaslane ei surfa küll aga plaan lainelauda sõita (kohapealt rentides).

Olen rekkadega hääletanud Malagani välja, tee kulges läbi Hollandi ja aega vist kulus nädalajagu, naisterahvastel muidugi kergem küüti saada samas aga vastasugupoole sexsuaalne huvitatavus võib olla häiriv. Malagast edasi sai juba lennu Tenerifele(1000.- kr). Samas soovitaks kaaluda ka soodsaid lende mis aitavad säästa tegelikul nii raha kui närve.

Otsin ise ka soodsat pakkumist veel, varjant on ka HEL-BKK. Millal need hullud päevad hakkavad? Lohesurfar roi Pärnust.

Hinnad suht muutlikud küll olen igatepidi toksinud ja alla selle 15109 kr enam välja ei võlu, lihtsalt kui alustasin otsingut näitas 13500.- ja rahvas siin sai 11500.- pileteid. Varjant on ka Hong-Kongi kaudu sealt nati soodsam aga pikem reis tuleb. Meil naisega plaanis rolluga mööda Taimaad ringi kolada, snorgeldada ja positiivsete inimestega suhelda. Suured Tänud naabrimehele abivalmiduse eest!

Targem oli jah helistada ja pakkuda oli neil alates 18000.- inimese kohta ja sedagi oktoobri algusega.

Ma ei saa sellise hinnaga pileti leidmisel hakkama, need kuupäevad sobiksid ja hind oleks supper aga kuidas ikka saaks piletid ?

No ise otsides ma leia nii soodsaid pileteid, aga kas targem on oodata ehk sünnipäeva pakkumisi? Meil mineku soov oleks novemri algul ja tagasi jaanuari lõpp.