trip-krainetrip-ukraine-dark

krosu

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

3 meeldimist
5 postitust
17 kommentaari

Olen 54a, ja olen armastanud reisimist juba lapsepõvest. Meeldib iseseisvalt reisida kuid vahel on mugav ka nn pakettreisiga minna. Minu vanemad olid nooruses suured reisisellid, reisides kogu toonase NL territooriumil ja käies mitu korda mootorrattaga Jawa ka Gruusias. Ju see on ehk geenides.

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

7 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Rendifirma oli Interrent. Inimesele, kes soovitab autot Austriast rentida, soovitan tutvuda Tallinnast väljuvate lennuühendustega. Alpide suusakeskused asuvad Münchenis sama kaugel kui Nuustaku Tallinnast. Veelkord, autot rentides pole võimalik valida eri kvaliteedikategooriaga talverehvide vahel. Kui on M+S märge peal, siis on jokk. Ma ei vali ju kõige odavamat vaid vajaliku suurusega. Valisin Hyundai i30 or similar. Sain Astra Sports Toureri, diisel. Väga hea auto, läbisõit 18000km. Võiks olla ikka valikuvõimalus aastaringsete korraliku rehvimustriga autode ja kettide vahel.

Tahad suusatama ja majutuse termide lähedale? Nii ju ei tehta. Tahad olla iga päev termides, siis niipidi. Aga muidugi, inimesi on igasuguseid. Suusasõbrad võtaks ikka pigem mäe lähedale (Jasna). Auto rendin mina billigermietwagen.de lehe kaudu. Pole pettunud ja hind on alati parim. Renditingimused tee ise endale selgeks.

Eesti vihmases sügises tundub see olevat ulme aga käies oktoobri lõpus Makraskas ja Trogiris ning tulles viimase otselennuga tagasi võin öelda, et vesi oli ujutav aga mitte üle 20 kraadi ja temperatuur väljas max 20kraadi päikselise ilmaga. Fakt oli, et üks päev sadas mis on normaalne sügis ja pooltel päevadel puhus väga kõva tuul, nn buura. Üllatav on see, et vaatamata päiksepaistelisima piirkonna tiitlile Euroopas kestab ka seal turismihooaeg juunist augusti lõpuni, kuni saksa lastel algab kool. Oktoobris on enamus restorane kinni ja randades ei toimu mingeid pakkumisi kalastuseks ega muudeks atraktsioonideks. Kõige üllatavam kogemus oli sõites Dubrovniku poole ja peatudes sellel u 7km pikkusel Bosnia Hertsegoviina mereäärsel lõigul, kus rannapiirkond oli täiesti välja surnud nagu Võsu talvel. Süüüa saime lõpuks kiirtee ääres restoranist veidi enne Dubrovniku poolset piiripunkti, olles suure restorani ainsad külalised. Krka pargis sai see-eest mõnusalt rahulikult jalutada mööda laudteid, ei mingit trügimist. Veetase oli maksimumis, kohati loksus vesi üle laudtee ja selle peale oli ehitatud kõrgem tee. Mingit kose all ujumist polnud, vesi külm ja liiga mäslevad vood ei lubakski seda teha. Aga mõnus oli selliste ilmadega jalutada Trogiri vanalinnas või Shibenikus, mis jättis sama võimsa mulje. Kokkuvõttes, oktoobri Horvaatia on mõnusalt soe ja pakub lahedalt ruumi olemiseks-liikumiseks. Ja veel, nädalaks auto rent koos kindlustusega kokku 78 euri (Seat Leon, oli 3 kuud vana auto.)

Käidud. Sinna sõites tundus, et lund polegi. Õnneks ikka liustikul oli lund palju ja rahvast väga vähe. Siis sadas pea nädal järjest juurde ja viimasel päeval Zillertal Arenal sai nautida päikesepaistet. Kõik päevad liiklesime autoga, rong on küll lähedal aga ei süvenenud. Bussiühendus jäi ka selgusetuks. Puudustest: internet proua toas oli ikka kohutavalt aeglane ja kasseeriti 4 eurot päeva eest. Köögis tundsime puudust veekeetjast, rösterist. Kohvitassid olid ka minimõõdus nii et neid tuli pidevalt täita. Noad olid ka väga viletsad. Aga muu oli ok. See eelnev köögisisustus on võrrelduna nt. Skandinaavia kogemustega. Ja veel, kes tahaks putru teha hommikuti, siis kaerahelbed vm pudrumaterjal võtke siit kaasa, sest seal selliseid asju poest ei saa. Muu toidu ostsime küll kohapealt ja toidukorv tuli odavam kui Eestist ostes, kui minna nt. Skandinaaviasse oma autoga. . . . Trip.ee parandas teksti ja muutis selle loetavaks!

Elusalt- tervelt Mayrhofenist tagasi. 2 esimest päeva liustikul, siis 2 päeva Kaltenbachis, 1 päev Mayrhofenis ja viimane päev Zillertal Arenal. Esimene ja viimane päev säras päike, vahepeal oli ikka tsist lumesadu, mis tähendas muidugi värsket lund aga ka kohati 0 nähtavust. Õnneks on mäed tühjad. . . . Tore et said end lõdvaks lasta aga nüüd ole hea ning pinguta ka, eriti suurte algustähtedega lausete alguses ja kohanimedes. Muidu peame järgmised postitused eemaldama! Trip.ee

Passin ka neid web kaameraid. Mayrhofeni koduleht lubab nüüd hooaja alguseks oletatava lume puhul 05.12. Aga eelmisel aastal olime alates 08.12 St. Antonis ja seal oli küll tugev lumeuputus õnneks sel ajal. Aga riskivabam on siiski vast planeerida reis veidi hilisemaks. Kas keegi oskab kommenteerida, mis ajal on tipptunnid Hintertuxis+ kas teed umbes või tõstukid umbes? Saan aru, et suusabussid on tasuta Mayrhofenist Hintertuxi ja tagasi?

Selliste küsimuste puhul pöördu kõigepealt Google poole, saad abi nii majutuse kui ka kohalejõudmise osas. Kui rendid auto, siis gps viib kohale.

Tänud kommenteerijatele. Pakkumised olid huvitavad aga valime sel korral trippppi soovitatud koha. Hind on tõesti suht norm ja kõik vajalikud mugavused tagatud. Kui rendiautoga olla, siis pole vajadusel väiksed sõidud õhtul nt. Mayrhofeniise probleemiks. Ise annan ka ühe lingi, mida esialgu kaalusin, sest asukoht hea ja tube eri maitsele. www.rauchenwalderhof.at

Käisin seal 2008 detsembri alguses ja lund oli juba siis paari meetri jagu. Lechis ja Zürsis oli ikka puudrit ka kõvasti ja rahvast õnneks väga vähe.

tulin Münchenist detsembris ja pidin 2 suusakoti eest maksma kuskil 2000eeku, pool rahast et Riiga saada ja siis teine pool Riiast Tallinna. Minnes õnneks ei pidanud maksma ja seda ebameeldivam oli üllatus Münchenis.

on pakkuda Garmin Nüvi 200 kus sees kõik vajalikud kaardid eesti keelse menüüga, uus hind 3000 või rent 1000 kr 2ks nädalaks. ain@rentman.ee

Pr-s ja nt. Floridas liiklemiseks on ikka rendiauto- oled enda peremees aga samas pead oskama ka sõita, see ei ole naljaasi, kui ühes suunas nt.7 sõidurada või kui Puerto ico tasulistel teedel Ponche poole pead vältima löökauke keset asfalti. Meenutas tee kangesti kodulinna Tallinna. Aga peaks mainima, et estravelile tuleks ka anda aasta tegija tiitel- no El Yungosse miines kohtasin vähemalt 4 eestlaste seltskonda, lisaks oma suvalises San juani hotellis paari seltskonda, neid oli igas outleti poes üksteise võidu hilpusid sobramas ja ka rendiautot tagastades kohtusime eestlastega, kes just rentisid autot. Ja ponche koleda ranna peal kohalik pensionär oli juba jõunud paljudele eestlastele oma kodusaart tutvustada.

On ehk kellelgi kuskil ka mõni Puerto Rico teemaline reisikiri avalikustada? Ja Miami kohta?

no see on neil ju ette teada, et minnes on tunnel kinni ja sõidetakse suure ringiga kohale. käisin ka nendega 2 aastat tagasi ja kui nad ikka reklaamivad transfeeri lühikesena siis see on alatu, sest km on ringiga ikka palju rohke, Aga selge on see, et kallim majutus on küla keskel aga samas pole suusabusside kasutamine probleem, kui inimene tunneb kella ja oskab oma tegevusi planeeria.

sain täna sama soodsalt Kalevatraveli kontorist piletid marsruudil stockholm-London-NY-Miami-San Juan-NY ja tagasi Tallinna. sooduspakkumine oli 4400+ piletid Tln-Stockholm-Tln. Eks ta ikka eksprompt minek ole aga nüüd tuleb siis hakata kohapealse tegevuse peale mõtlema. Minek on 15.01 ja ny-s oleme 15-19.01; Miamis 19-24.01 ja San Juanis 24-29.01. Äkki keegi lendab samal ajal või viibib samal ajal kusagil läheduses, oleks lõbusam seigelda koos? oleme 2-keisi.