trip-krainetrip-ukraine-dark

Iniki

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
40 kommentaari
Viimased kommentaarid

Arvan, et läheb küll buss Pattayast lennujaama ka varahommikul.

600 bahti on vist ikka rohkem 200 eeku. Mitte erit odav ja Tai kohta ikka megakallis. Aga üldiselt on enam-vähem õige info. Kui ma eismest korda kuulsin hinda olles ise pigem pool-kohalik kui läänlane, siis tundus uskumatu. Helistasin pigem sõbrale, kes Patongi mind kohale tõi. Kui saate, üritage hiljem motikas rentida, eriti kui tahate ringi vaadata. Liikumine Phuketis na kallis.

Antav viisa peaks esmalt olema ikka 60 päeva (isegi kui on formaalselt 90 päeva). Piiril lüüakse temple sisse 60 päevaks. Peale seda sai varem pikendada Tais kohapeal üheks kuuks ja peale seda juba tuleb riigist lahkuda iga kuu. Lisaks tuleks lahkumine teha lennukiga (veidi kallis). Bussireisi puhul pikendatavat vaid 14 päevaks. See olevatki mõeldud selliste pikaajaliste kohalolijate vastu. Ametlikult tuleb ka elada hotellis mitte kusagil korteris (v.a. kui omad korterit). Võib olla õnnestub sellest ka mööda hiilida. Tean kindlasti, et ka kortereid saab üürida vaid üheks ööks. Tihti aga tahetakse 6 kuulist lepingut ja võidakse uurida ka viisateemat. Nii et päris kindel selle kõiges pole.

Kui ajate hiinalstega äri, siis vist ei ole liiga palju kui kulutate ka raha veidi, et ikka ka nende kultuuri kohta veidi lugeda. Muidu nagu veider tunne nagu, et ei viitsi vastasriigi kohta eriti uuridagi. Tellige mõni raamat, hiina kultuuri ja äritavade kohta. Hiinlastega on see asi, et neile sageli meeldib endale tavaliselt saada võimalikult head tingimused. Võrdset tehingut on raske saavutada.

Ma arvan, et takso üle 300 bahti küll pole (aga teemakse võib küll juurde küsida kokku ca 50 bahti). Ülemiselt korruselt saab ka takso ,aga nad teevad seda illegaalselt ja peate tingima (ei maksa taksomeetri järgi). Aga ka alt umbes 300 bahti. Tipptuni ajal muidugi läheb sõit kallimaks, Bangkokis on palju ummikuid. Võiksid minna näiteks kuhugi Sukhumvit Road kanti ehkki see on veidi kallim piirkond, aga veidi lähemal lennujaamale (samas ikka suht kesklinn).. Võid talle öelda sõita Phrom Phongi BTSi juurde või Asoke BTS jaama juurde (metroojaama nimed), aga seal tuleb siis otsida mõni väiksem hotell. Odavad guesthouse hotellid on Kaosan Road (kaugemal kui eelmised). Võite võtta ka lennujaama bussi .. peate kauem ootama, pilet üks ots on umbes 150 bahti. Või kui tahate veel rohkem jännata, siis saate võtta ka linnaliini bussi, aga ma ei tea kas viitsite jamada ... (peale südaööd pole mõtet seda varianti arvestada).. linnaliin maksab umbes 40 bahti üks ots (1eek = 3 bahti).

Jah, veebruar on pigem vihmane.. Suvel on kuiv. Aga vihm on pigem tugevate hoovihmadena. Eelmisel veebruaril oli ka kuivi päevasid. Päevitamise mõttes tuleb päikeselised päevad täiega ära kasutada. Samas päevitub nahk seal vist ka pilves ilmaga kuigi palju (?) .. Ka saare ringreis tehke siis päikeselisel ilmas kui on alguses, igaks juhuks. Veebruari alguses seal on muide kohalik uus aasta. Ma ei tea hetkel öelda, mis ajal see täpselt on, ma ise jäin sellest ilma.

Backpackeritele sobib KUTA. Üsna turistlik koht. Samuti sobib surfajatele. Öösel on ka veidi backpackerite ööelu ja shoppingukohti on seal ka piisavalt. NUSA DUA on keskmisest kallim ja kena rand, kuid jääb muust saarest kuidagi veidi eemale (lennujaamast teisele poole sõit kui KUTA või sealt edasi). Sobib ka SEMINYAK või LEGIAN. Seminyak on veel üks üsna populaarne turistlik piirkond, ka piisavalt ööelu on seal. Rand on lähedal. LEGIAN on samuti rannaga ja piisavalt hotelle, veidi Kutast või Seminyakist edasi (lennujaamast eemale). Raha ärge lennujaamas liiga palju ruupiateks vahetaga. Vist maksavad altkäemaksu vms sest ilge kirve rate on neis KÕIGIS (Seepärast saavadki küsida). Rate on 1/3 madalam kui peaks! Seega vaid hödavajalik ja üritage kusagilt pangast (parim variant) või tõsiselt võetavad rahavahetuses vahetada. Hoiatatakse ka laialdase valedollarite teema pärast Indoneesias. Seega pank on parim. Veidi selline krimi teemaga riik kui mitte tähelepanelik olla. Ja muidugi pidevalt tingige. Hotellides kui pole eel-broneeringut, peaks üritama ka veidi tingida. Võin kohalike tuttavate käest järele uurida mõne hotelli asjus kui vaja.

Saab ka lisainfi kui väga vaja. va991 a t hotmail.com

tjah... Bangkok - Kaosan Road piirkond - backpacker ala, odavama meelelehutuse otsimiseks hästi turistilik piirkond. Mõni ööklubi ka olemas. Bangkok - Silom. Ka palju turiste, ööturg. Samuti go-go baaride ja ööklubide piirkond. Veidi rohkem kohalikke kui kaosanil, aga ikka üsna turistlik. Üsna kesklinn. Bangkok- Sukhumvit Road. Kallimad ja suured hotellid (ehkki leidub ka odavamaid, kuid mitte kunagi liiga odavaid). Täielik kesklinn. Palju turiste, aga mõnedes kohtades ka piisavalt palju kohalikke. Ühes piirkonnas ka go-go baaride ala (NaNa). Keskmine/ kõrgem hinnatase. Bangkok - Ratchada. Veel üls ööelu keskus. Vähem turiste, rohkem kohalikke. Siiski ka seal on suuremaid hotelle olemas, aga mitte nii palju. Keskmne hinnatase. Pattaya - suur ööelu linn koos arvutute hotellide, baaride, go-go baaride ja ööklubidega. Pidutseja unistus heheh... hotell sobiks siis ilmselt Central Pattaya või South Pattaya piirkonda.

OK -) ... lihtsalt üritage saada Taisse... BANGKOK. Sealt võite minna kas bussiga või lennukiga.

Malaidele eelding igal sammul Singapuri kritiseerida, aga alateadlikult mu meelest nad üritavad Singapuri jäljendada. Ei õnnestu eriti, aga Singapuri detaile on võimalik leida K/Lumpurist. sarnasusi linnaplaneerimises. Lisaks on malaidele omane ambitsioonikas ellusuhtumine, millele sageli ei järgne samasugust töössesuhtumist. Nii on K/Lumpur saanud omale Petronase kaksiktornid ja ka Putrajaya. Viimane meenutab tõesti veidi hermeetilist, eraldatud multifilmilinna. Ei oska öelda, kas selle rahaga oleks olnud targematki teha, aga üldiselt pole viga. Valitsushooned näevad head välja. Tai kohta. Chiang Mai ja Põhja-Tai meeldib traditsiooniliselt rohkem (rahva-)kultuurihuvilistele (ja mõningal määral loodushuvilistele, veidi erinev lõunaosast). Mina nende hulka ei kuulu, seega mulle Põhja-Tai ei meeldi. Laos on lihtsalt sama asi võimendatult, mistõttu Laos mulle absoluutselt ei meeldi. Laos meeldib ka neile, kes tahavad lasta ajal lihtsalt voolata. Laod ongi sellised, ei kiirusta kuhugi. Laos on ka kommunistliku valitsusega riik, muide. Paistis silma, et Laoses polnud üldse vanema-ealisi turiste. Väga palju oli lääne noori turiste. Mul sõbral on seal tuntud baar Luang Prabangis ja paljud noored kogunevad neis kohtades õhtul. Vanemad inimesed otsivad suuremaid mugavusi ja võib-olla mitmekesisemat meelelahutust.

Võib-olla on parem Lufthansaga TALLINN-MADRIID 3333 krooni, sealt edasi kohaliku lennu või rongiga.

Kuidas Tansaania eelarve saab suureks minna võrreldes Malediividega. Praegu ju kestab mu meelest BRITISHi kampaania Keeniasse (erilist vahet pole, Tansaania ja Keenia on naabrid). Oli vist 7777 krooni, mis on selgelt odav (pole kindel lennujaamamaksu osas). Ega India lennud eriti odavamad pole. Tavaliselt lend on juba suur osa reisi kulust. Malediivid on siiski kena koht ka. Sri Lankal on aeg-ajal rahutu sõjakolle, pulmareisiks vist liiga ebastabiilne koht (nagu ka India tänu oma räpasusele).

Paar asja siiski malaisia kohta. Esiteks, Borneo saarel on välismaalastel kõrgem moslemi terroristide inimröövi oht Malaisia Sabahi osariigi (kus on Kota Kinabalu) idaosas. Seega K/Kinabalu ise on turvaline. Sellele lisanduvad mõned põhja- ja idapoolsed saared. Samuti on Malaisia Taist ohtlikum tänavakuritegevuses (vargust ka ise tunda saanud, lisaks sõrade hoiatustele). Ilmselt taide budism on sealse kõrgema turvalisuse taga. Viimase asjana malaisia kohta on ,et ühistransport sakib seal. Bangkokis on palju parem ühistransport kui Kuala Lumpuris ja üldiselt sarnane on ka mujal. Malaisia taksojuhid on legendaarselt rasked tegelased, üritavad pidevalt petta. Tais on ka see asi rohkem kontrolli all. Malaisia kasuks on see, et ta on Taist veidi rikkam, K/Lumpur üldiselt jätab veidi arenenuma mulje, ehkki ta on ka palju uuem linn (pole uurinud põhjuseid).Need on muuseas ka paljud põhjused, miks just Tai on turistide lemmik (lisaks sellele, et Malaisia on Euroopast kaugemal ja moslemiriik).

Nonii.. söögist? Oma nelja aasta jooksul Tais sai hästi tundma õpitud ka kohalikku sööki. Elasin Bangkokis piirkonnas, mis oli küll kesklinnasle üsna lähedal, aga seal polnud küll peaaegu üldse välismaalasi. Toit seega kohalik, sesst kööki polnud ja kohalikelt osta on odav (ei pidanud aega raiskama söögi tegemisele kodus). Teiseks oli söök ka töökohas tai stiilis, sest reeglina mu kolleegid olid taid. Aasia peamine söök on muidugi riis. Ilmselt populaarseim ka turistidele on praetud riis lisanditega (igasugused salatid, lillkapsas, tomat, muna, krevetid, vorstid jne). Või siis sagedane - keedetud riis pluss jällegi lisand. Sagedane on lisada vaid ühelt küljelt praetud muna (mulle meeldis lisada näiteks muna mingis stiilis koos saltiga või vahel krevett - vältisin kalorite mõttes pidevat liha). Tänavalt ostes on sagedane näiteks riis keedetud või praetud kanaga. Üldiselt siiski paljudes kohtades on riisile lisamiseks suur valik kandikuid, kust ise tõstate omale lisandeid. Mulle endale reeglina neist 80 protsenti üldse ei meeldinud ja sageli ei tea nende asjade nimesidki. Tšilli mulle ka ei istunud. Kolmandaks suunaks on supid - reeglina nuudlisupp lisandiga (kana jne). Mainida võib ka kleepuvat riisi, mida ka süüakse lisanditega, aga on harvem. Algselt sõin vahel, aga hiljem ei meeldinud eriti. Odavad on ka kõikvõimalikud troopilised viljad, mida süüakse samuti. Restoranides leiate muidugi väga laia valiku, ka lääne kööki. Itaalia restoranid on levinuimad oma pasta jms-ga. Tänu võrreldes oma palju suuremale turistidearmeele, on Tais valik suurem.

Malaisia... olen käinud ligi 20 korda seal... Reeglina on malaisia toiduportsud veidi suuremad (rohkem riisi, võite muidugi ka osa riisi järele jätta, seda kohalikud teevad aeg-ajalt). Taid üldiselt mu meelest söövadki vähem kui malaid, seega siis võibolla sellest ka vahe. Kui vaatate inimesi, siis näete, et Malaisias on ülekaalulisi silma järgi rohkem. Osaliselt mõjutab ka see, et malais on maailmas ühed enim suhkrut tarbivad inimesed. Nad joovad väga palju suhkrustatud jooke erinevalt Taist. Kui taid ei armasta maiustusi eriti, siis malaid söövad ka muidu magusat veidi rohkem. Võib-olla veidi islami mõju (eriti naisi vaadates, ka Lähis-Ida naised on ju tavaliselt üsna täidlased). Malaisias lisanduvad ka karrikastmetega tehtud söögis ja roti (mõlemas on palju kaloreid). Malaisia köök on ka mõjutatud hindude ja hiinlaste poolt. Hiinlased armastavad erinevaid toite - riis kana või pardiga (taid ei söö parte eriti, part on väga hiinapärane) või sagedane on hiinlastel ka nuudlisupp. Malaisias on kergem leida kookosesoustiga tehtud asju, see on indoneesia mõju, aga seda on rohkem indoneesias (ka kaloririkas). karri- ja kookosekastmed (mitte magusad) on tegelt väga head.

mis puudutab tai suhkrusaiu, siis taid ei söö eriti meie stiilis sai/kondiitritooteid, nii et see oli rohkem lihtalt tais tehtid toode, ei enamat. kui üldse, siis taid käivad jäätisekohvikutes - peamiselt SWENSENS (seal on päris häid asju müüa). ses mõttes on jäätisekohvikutega Tai Malaisiast peajagu üle. malaisia jäätisekohvikud (isegi nende swensens oma erineva menüüga) jättis kesise mulje.

Niisis, selles mõttes on teatud sarnasused tail ja MY-l ,et nad on aasia- toetuvad riisile ja nuudlitele, muidu on teatud erinevused. praetud riis on kõige sarnasem, ehkki ka see on mõlemal riigil veidi erinev. Tais söövad vähem ja tervislikumalt (see vist on rohkem traditsioon kui selge taotlus). Lisandub siis ka veel hinnaerinevus - Malaisia on Taist umbes 20 protsenti kallim.

Sel juhul vahest siis juba Malediivid, kohe Sri Lanka kõrval, kuid elu on seal veidi kallim, samas ka palju rahulikum. POle käinud Malediividel, aga tean, et on väga ilus. Ma ise arvan,et poolekstreemsed kohad laste jaoks ja töötamiseks väga head pole. Kuid kui suudate kusagilt välja uurida ,et Sri Lankal on hea internet, siis võite proovi teha. Viimase asjana samas viitaksin legendaarsele India sub-kontinendi räpasusele, mistõttu mind eriti isegi ei tõmba hästi Indiasse reisima, rääkimata elamisest. Malediividel oleks vist nõus -) Tai/ malaisia debatist. Ise elasin Tais ja mulle küll taid üldiselt meeldivad. Nad pole ka nii pealetükkivad kui näiteks hindud. Malai inimesed jätavad mind külmemaks kui taid. Nad pole üldse nii sõbralikud kui taid. Keele osas üldiselt tais nelja aasta osas probleemi polnud, aga inglist räägivad Malaisias paremini küll. Olen üldiselt täiesti nõus M/M kirjutatuga. Ise olin Krabis vaid põhusalt. Muidugi Krabi turistlikuks nimetamine hiljem pole päris adekvaatne, ütleme on pool-turistlik. Lõppeks leiab ju ka Tais vaiksemaid ilusaid mere-äärseid kohti külluses, ega me ei saagi neid siin nii kergelt välja pakkuda, tuleb kohapeal uurida.

Miks Te jändate Tai viisa kirja teel taotlemisega. Minu teada meie reisifirmad on valmis selle lisatasu eest ära tegema, kindlam värk. Seda kas on vaja pilet lisada taotlusele (või pileti koopia), saate küsida reisifirmast (näiteks Reisiekspert) või otse konsulaadist.

Tais leidub ikka vaikseid randasid ka, müüjad on turistlikes. Üldiselt pole rannad ka räpased, võibolla vaid kõige kõige turstlikemate kohtades osad rannad (Central Pattaya kohati, aga ka mitte väga) // Don, HK on veel kallim kui Singapur. Hotellid seal on ikka väga kallid. Ilmal aga pole viga. Talvel on +10 päeval külm. Keskmine on nii +15, vahel ka +20. See on detsember-veebruar. Kevad, sügis on +20 ja umbes 5 kuu jooksul +25 ... +33 > ikka suht soe. Pikaks ajaks aga selgelt liiga kallis eestlasele ja ka paljudele läänlastele. Muide nagu Singapuris, on ka HK-s liivarand. Siiski pole kumbki tuntud oma randade poolest. Muide, Filipiine võib ka mõelda, ma ise seda riiki nii hästi ei tunne. Sooja maa mõttes muidugi võiksid sobida ka Costa Rica, Belize ja mõned Kesk-Ameerika riigid ka, aga alatituleb uurida siis pikemaajalist viisaasja.

Sõltub kas eesmärk on maa tunnetamine või looduse, arhitektuuri vaatamine. Viimase puhul võib rohkem ringi sõita. Tunnetamiseks oleks parem püsida ühes riigis. Kahe nädalaga ühes riigis saab küll lõhna ninna niiöelda, aga mingist tunnetamisest jääb muidugi väheks. Ma ise peale nelja aastat ei tunne sealseid inimesi ikka veel piisavalt hästi, aga siiski kohati üsna hästi. Ise ma huvitungi rohkem riikide tunnetamisest kui askade vaatamas käimisest, aga kõige kuulsamaid kohti käin ikka tavaliselt uurimas. Mu meelest alla 3 nädalane reis on suht mõtetu. Kunagi mu esimene reis sinna oli 2 nädalat ,aga kahetsesin hiljem et ei läinud kauemaks. Hotellid seal pole mõistes kallid, seega lennuk maksab. Niisiis on parem reis võimalikult pikaks venitada. Kolm nädalat miinimum. 1nädala reis nii kaugele on TÄIELIK raiskamine, kaks on ebapiisav.

Sõitsin Ecolines`ga kaks-pool aastat tagasi Tallinnast Saksamaale. Lennukid olid täis juba. Mu meelest oli küll hea sõit. Hommikult Tallinnast umbes 6.30 väljus ja Riias mingi tunnine paus ja siis edasi. Peatusi ei olnud väga palju, vist läks sisse Vilniusesse, ise sõitsin Düsseldorfi, polnud päris otsem tee, sest läks Hamburgi kaudu Berliinist. Suvel tulin Aasiast ja siis olid Eurolines ja Ecolines bussid Berliinist täis ja läksin rongiga Berliinist Varssavi ja siis bussiga Eestisse.

Näiteks checkkisin LUFTHANSA pakkumist. Märtsis Helsingist Mexico City`sse on 2suuna pilet 660 eurot, maksud kaasaarvatud.

Viisade poolest tuleks meeles pidada, et Maiasiasse kehtib meile viisavabadus 90 päeva. Tai puhul minu teada saab esialgu 60 päevase viisa, kuid seda saab Bangkokis pikendada 30 päevaks (eeldab siis Bangkokki minekut, kuid võite uurida kas saab teha ka näiteks Phuketis kui peaksite Krabisse sattuma vms).. Üle 90 päeva puhul tuleb Taist lahkuda ning kui saabute Taisse lennukiga saate juurde 30 päeva korraga, bussiga sisenemisel vaid 14 päeva. Malaisia puhul pole hetkel pikendamise osas kindel.

Singapuri puhul võib mõnusa ranna nüüd küll ära unustada. Ja mitte ta ei ole ´kõige odavam´ vaid maailma kallimate linnade hulgas tõenäoliselt ilma tegev, rääkimata muidugi ´vaiksest kohast´. Muidugi infrastruktuuri poolest ta sobiks.

Olen nõus, et Krabi võib vastata neile kriteeriumidele ka. Mitte nii kommertslik kui Phuket. Ka PhaNgan näiteks on ilus koht.