trip-krainetrip-ukraine-dark

abur

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Antonioni "Elukutse — reporter" tekitas tahtmise näha laivis Gaudi arhitektuuri Barcelonas. Aga pole selle soovi realiseerimiseni seni veel jõudnud.

Kassandra, mõned ajalootunnid oleksid vist hädavajalikud. Nõukogude võimuga 1940.-41. aastal kaasajooksikute hulk oli suurem, kui seda tänapäeval meeldiks meile tunnistada. Paljud nendest evakueerusid Nõukogude tagalasse, sest kartsid oma elu pärast - ja mitte asjata. Aga evakueerusid mitte ainult kaasajooksikud. Jaroslavli kunstiansamblitest olete kunagi midagi kuulnud? Kas Te teate, kus valmis Gustav Ernesaksa "Mu isamaa on minu arm", mis kujunes nõukaajal Eesti mitteametlikuks hümniks?

Kassandra, minu teada Lilli Promet ei olnud küüditatud. Ta lahkus Eestist Tatarstani koos taganevate Nõukogude vägedega. (Seda puht ajaloolise täpsuse huvides.)

Cluj-Napoca on mõnus kakskultuuriline linn, kus leidub nii rumeenia kui ka ungari elementi. Käisime rumeenia ooperis (ungari ooperimaja on eraldi) ja etendus oli muusikaliselt väga hea, kuid hoone igatses hädasti renoveerimist. Kunstimuuseum oli umbes samasugune: sisu huvitav, vorm luitunud. Üheks päevaks rentisime auto ja sõitsime põhja poole küladesse puukirikuid vaatama. Üsna vinged. Turda soolakaevanduses käisime ka ja võime soovitada. Söögist-joogist jäi meelde ehtsast sidrunimahlast tehtud limonaad. Muljed on umbes viis aastat vanad.

sai paar aastat tagasi Damaskuse lennujaamast küll. Aleppos peaks samamoodi olema. Noorematel vallalistel naistel võib tõesti tekkida raskusi riiki pääsemisega (ehk ollakse transiitviisa korral leebemad). Süüriast ärasõidul tuleb tasuda riigist lahkumise maksu (mõned US dollarid, kui mälu ei peta).