nepal trekking

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
18 kommentaari
Viimased kommentaarid

Samuti helistasime lennujaama ja küsisime järele. Ei läinud transiitviisat vaja, viidi pisibussiga kena proua poolt saadetuna ühest terminalist teise. Edu!

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297698-d301929-Reviews-Nikko_Bali_Resort_Spa-Nusa_Dua_Nusa_Dua_Peninsula_Bali.html

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297700-d658058-Reviews-Segara_Village_Hotel-Sanur_Bali.html

St: kasuta googlit ja sa näed.

Endale Sanur eriti vaimustavat muljet ei jätnud. Hotell oli reisi kalleim ja viletsaim, rand suht igav, muu elu kah kuidagi unine ja paketireisjaterikas (see ei ole sama, mis rahulik).

Ubud jättis parima mulje. Kuta oli meeleolukas noortepiirkond. Nusa Duat ei tea. Hinnaklass sõltub teie ootustest, uurimistööst ja maksmissoovist. Nagu rääkisin, kalleim ei olnud sugugi parim.

Edu ja rõõmsat reisi.

Kuna olen leebema huumorimeelega kui prox olen ostnud läbipaistvad 60 L kilekotid. Müügihind oli ca 1 EEK tükk. Ei ole küll päris kindel, kuid võimalik, et riidest korduvkasutatav masinpestav kott tuleks keskkonnasõbralikum.

Saar pidada malaariavaba olema. Siiski võib olla on võimalik, et mõni nakkusekandja mujalt kohale lendab. Ennast miski ebameeldiv ei tabanud.

Ma olen reisinud nii üksi kui kahekesi kui suuremas seltskonnas.

Üksi pole veel kunagi igav hakanud. Kahekesi sõltub palju sest teisest asjaosalisest. Grupiga pole eriti mõtet kaugele minnagi, sest muud elu nagunii palju ei näe, enamus energiat läheb grupisisesele suhtlusele.

Üksinda tehtud reisidelt on palju suurepäraseid mälestusi. Igav pole kunagi hakanud, vaielda pole ka kellegagi ;) Milline lust on tegelikult olla puhtalt ise enda peremees ja toimetada kogu reisi vältel vaid enda tahtmise (ja seaduslike ning sisemiste reeglite) kohaselt. Suurepärane puhkus ja parim ajakasutus, sest kõik on isetehtud ja hästitehtud!

Kui sa ise liigselt ei reklaami, et sa üksi reisid, ei saa suurem osa nimesi sellest muuseas arugi. Mida selgemini räägib sinu olek, et sa ei ole hädas, vaid sa tead täpselt mida ja miks sa teed, seda vähem sind tülitatakse. Kui õhtuti üksi väljas söön, siis valin sellise laua, kust mina näeksin ruumi paremini ja ei torkaks liigselt silma. Õhtuti üksi söömine ongi ainuke tüütu lugu üksinda reisimise juures, aga ega see on olnud ikka vabatahtlik ;) Alati on ju võimalik keegi endaga kaasa sööma kutsuda ;)

Kainet mõistust, kohast ettevaatust ja piisavat avatust ning kõik on suurepärane!

Ilusat reisi!

Kui 24st seal ööbinud ja kommenteerida viitsinud külastajast ütlevad enam kui pooled, et kogemus on jube, siis oleks ka väga imelik midagi muud oodata...

24 reviews Excellent 2 Very good 2 Average 7 Poor 8 Terrible 5

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187791-d528684-Reviews-Amico_Hotel-Rome_Lazio.html

Lisaks veel hulk kirjeldusi Venere'is:

http://www.venere.com/hotels/rome/hotel-amico/?gclid=CNHOm-KLp54CFQk13godL2qvkg&kwp=73-h8403&ref=630975#reviews

Aga teil internetis juurdepääs ainult tripi leheküljele?

108 inimest leiavad, et käib küll see hotell, 17 leiavad, et keskpärane ja 6 et vilets.

www.tripadvisor.com

No siis Kyoto ja mina soovitaks Mt Koya'l kloostris elada ka. Seal on nii kultuuri kui aedu ja hea söök ka.

http://www.japan-guide.com/e/e4900.html

Ma oleks esimesed kaks päeva Osakas, sealt Kyoto paar ööd, siis Mt Koya üks öö ja lõpetuseks taas Osaka.

Aga valik on muidugi teie.

Ehedama Jaapani elamuse saamiseks soovitaks ööbida Kyotos võimalusel (tavaliselt pisut kallimad kui läänelikud hotellid) ryokanis. See siis nn jaapanipärane hotell, st toas voodit pole vaid õhtul pannakse futonid ehk matid, aga see-eest pakutakse tavaliselt suurepärast mitmekäigulist hommiku ja õhtusööki, millist Kyotos nt kaisekiks kutsustakse.

Edu ja nautige!

Kas Air Asia, Jetstari, Tiger Airi pakkumised lappasid kõik läbi? Kui otse ei ole, siis vahepeatusega nt Singapuris, Kuala Lumpuris, Johor Bahrus? (Singapur - Johor Bahru on iseenesest ka bussiotsa vahemaa.) HK asemel võib alustada ja lõpetada ka Macaos - sinna saab HKst kiirlaevaga.

Kui on tahe, küll leidub ka võimalus - if there is a will there is a way. Edu!

Balil on kenasid elamisi nii 50 eeki öö kuni 35 000 eeki öö. Eks igaüks vali oma maitse ja rahakoti järgi, aga meie suhteliselt pretensioonikas grupp oli igati ülivägarahul 150-400 krooni öö kahele maksvate tubadega (tingimus oli basseini olemasolu, hea asukoht, kena dekoor, laitmatu puhtus, hea hommikusöök jne ja jne ja seda nim. hinnas ka pakuti). Aga rohkem on muidugi ikka soovikorral lubatud maksta. Ise mõtleksin välja, millised on mu soovid ja siis vaatksin mõnelt "review"sid sisaldavalt internetisaidilt, mis neil minu soovidele sobivat leidub.

A muidu jah - 20 kilo lubab muidugi ise riietust igaks päevaks 4 nädala jooksul, aga eks seda peab ise hindama, kas sel mõtet on. Üksi reisimine ei ole sealkandis probleem - minu meelest reisisid seal pooled inimesed üksi. Aga kokkuvõtteks: et süda ei muretseks broneeriks ise vist paariks esimeseks ööks mõne hotelli ära, aga siis oled juba kohanenud ja ringivaadanud ja tead, mida tegelikult tahad ja millise hinnaga.

Toredat reisi!

ananass 20 March, 2009 - 13:45 Kreeta Reisiöömaja Küsimus

Kas keegi oskab anda infot sellise hotelli kohta nagu Bali Star Kreetal?

Keegi siin küsis Kreeta hotelli kohta. Internet ei lõpe tripiga. Vaadatagu nt www.tripadvisor.com

Balis Star: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g189421-d493948-Reviews-Bali_Star_Hotel-Rethymnon_Crete.html

Ja arutut kola ei ole vaja mäkke vedada! Ikka vaatasime silmad suured milliseid röögatuid tavaarilademeid veeti kaasa lihtsalt niisama. Ei olnud need tipugrupid vaid niisama jalutavad kenad inimesed. Iga gramm mõtle läbi, kas sul on seda ilmtingimata vaja või on ilma ka võimalik piiratud hulk päevi toime tulla. isegi kui ise ei kanna, on kandja ka inimene.

Tavaari suhtes - kui Pokharasse peaksid lendama, siis seal on ka kõiksugu ""North Face"" i poode. Kui just tippu ei kavatse ronida, siis ajavad asja kenasti ära.

Jäta pikkadeks lendudeks mõni varupäev - lennud toimuvad kohati "mitte-päris-graafikupäraselt". Meil tõsteti Pokhara - KTM järgmisele päevale ja siis jäi ka 5 tundi hiljaks.

Nauditagu! Ja tarvitatagu vähe plastikut Nepaalis, sest kohalike andmel nad seda eriti kokku ei koguvat ja mägedest alla ei toovat, vaid kui, siis lähevad pudelid teetäiteks või põletatakse ära. Kes tahaks pattu hingele?

KL on suurepäraste hotellihindadega linn ja lennujaama ei tasuks, kui just häda ei sunni, kindlasti jääda. LCCT saab kenasti Sentralisse ka bussiga hinnaks 8-9 RM ots.

Kui tahad Sepilokki minna, või oled niisama Sukausse teel, siis soovitan öömajaks www.paganakandii.com Ühelpool mets, teiselpool mets, tore pererahvas ja tore elamine. Sandakanis soovitan ööbida ainult häda sunnil või kui, siis ühel ööl teel ühest kohast teise. Toredat reisi. Kinabatangan ületas ootused.

Tänud Margusl pakkumise eest! Samsonite'i tõesti ei osanud kahtlustada. Väiksem neist on isegi märgitud 3 lb-seks. Kui nüüd veel musta värvi sarnase leiaks oleks eesmärk päris täidetud! :)

Teistele samuti tänud pakkumast. Tänan Porilane hea soovituse eest! Enne siinsete spetsialistidega konsulteerima asumist googeldasin pool (lääne) maailma läbi ja lappasin läbi umbes 650 väljapakutut. Aga näe - ei vastanud ükski tingimustele. Lähimaks osutus vist (kaalus pole päris kindel) http://www.overstock.com/Luggage-Bags/Heys-Atlas-3-piece-Rolling-Backpack-Set/3127567/product.html?cid=131148&fp=F&srccode=cii_9324560&cpncode=24-17228741-2 , aga koos maksude ja saatmiskuludega hind kolmekorditub ja kolmega ei ole mul ka miskit teha. Muidu mõjus meeldivalt ka http://www.rei.com/product/776094?cm_mmc=cse_nextag--datafeed--product-_-776094&mr:referralID=b4c23bce-da68-11dd-9f5b-000423c27407 aga kaugelt liiga raske.

Muuseas, täna leidsin Järve keskusest miskist Cameli poest ühe, mis vastas tingimustele must ja ratastega, aga riiulistki oli välja tõsta raske. Kui mõni suur ja/või tugev mees tahab, siis seal üks suuremat sorti on.

Tripp: tänan küsimast, muuhulgas on jalutatud ka Nepaalis. Milleks mul kotti vaja on panin omast arust suhteliselt selgelt kirja: linnamaastikule harvade eraanditega, mil pinnas ei kannata veeretamist (ja rohkeid abistavaid käsi pole läheduses). Tänan muretsemast, Nepaalis oli suureks abiks magava rebasega ratasteta kott. Aga neil, eile uurisin, ei ole miskis põhjamaises raskusteületamisromantismis olnud tahtmist kottidele rattaid külge monteerida.

Aga lootus jääb, lootus jääb! Keegi kindlasti on vajanud kusagil sedasama, mis mina. Ja keegi on kindlasti tema rõõmuks selle tootnud.

Tere Nallan,

Plaanime olla kuni 3.okt. Nepaalis ja viimased päevad tulla Pokharast ja olla veel Kathmandus. Kui Sul peaks huvi olema Thamelis ajakavade ja plaanide sobivusel kohtuda ja teed juua (võimalik, et tuleme just Annapurna poolt, kuigi mitte ringilt), siis jäta enda kontaktandmed: nepal.trekking@mail.ee