trip-krainetrip-ukraine-dark

kariinat

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sain vastuse - ei saa tühistada, ka lisatasu eest mitte.

On kellelgi kogemusi ühe lennupileti tühistamisega lendude järgnevusest nii, et hilisemad piletid jäävad alles? Lendame Finnairiga läbi Singapuri Balile, aga mõtlesime, et jätaks Singapur-Denpasar lennu vahele, tšilliks natuke sealkandis ringi ja lendaks Balile edasi veidi hiljem, et sealt siis jälle tagasi lennata, nagu planeeritud.

Eelpool olevatest kommentaaridest jääb mulje, et lennufirmaga on võimalik kokkuleppele jõuda, aga kas kellelgi on see ka reaalselt õnnestunud? Finnairi lehel ütleb küll, et tuleb teha kõik lennud nii, nagu piletil märgitud.

Ise talitasin oma loogika järgi, ehk siis vastasin esimesele küsimusele ikkagi "Ei", ning positiivne vastus oli kohe pärast krediitkaardiga maksmist kodulehel olemas.

AGA: nüüd sain lõpuks vastuse ka saatkonnast (helpdeskil pidavat vastamine võtma nädal aega), mis soovitab aga teha vastupidi. Tsiteerin:

You are quite right; this does seem to be a recurring issue with online applications. You should answer the first question truthfully, with 'Yes', and then leave the next part blank. If it does not allow you to proceed if you leave those fields blank, then provide just one of the countries you have been to.

After you have finished your application, email to the following address (and provide your TRN in the subject line):

eVisa.WHM.HelpDesk@immi.gov.au

Explain in your email that you were not in any one country outside of Estonia for more than 3 months, but that you had to enter one just to be truthful to the first question and to continue your application.

Ehk on tulevastele taotlejatele sellest abi. Ise loodan nüüd, et keegi surkima ei hakka ja sellest probleeme ei teki, sest templeid on passis ikka omajagu.

Kas keegi teab, kuidas saab sealse help desk'iga ühendust? Otsisin küll siit-sealt kontakte, aga midagi asjalikku ei leidnud (peale soovituse võtta ühendust saatkonnaga Berliinis, kuid saatkonda ma oma küsimuses hästi ei usaldaks).

Nimelt tekkis taotluse täitmisel ühe küsimuse kohta küsimus - ühes kohas küsitakse, kas olen korraga üle 3 kuu Eestist eemal viibinud. Kui vastan, et jah, siis palutakse täpsustada, millistes riikides olen viibinud korraga üle kolme kuu. Probleem ongi selles, et olen Eestist ära olnud enam kui kolm kuud, kuid üheski riigis ei ole korraga üle paari kuu viibinud. Kui jätan teises küsimuses väljad täitmata, tuleb veateade. Kui vastaksin esimesele küsimusele "ei", siis oleks see ju valetamine. Kui vastan "jah" ja panen kõik riigid kirja, kus ma üle kolme kuu Eestist ära olles olen viibinud, tekivad neil ilmselt täiendavad küsimused ning äkki saadetakse veel röntgeni, sest osa riike on kõrge tuberkuloosiriskiga (kuid viibinud olen neis mõni nädal). Röntgeni ei tahaks eriti minna, sest aega on jäänud napilt.

Kas järgmine punkt Salva reisikindlustuse tingimustes ei viita mitte sellele, et korraga saab kindlustatult reisida ikka ainult 90 päeva? Pisut segane...

3.3. 1-aastase kindlustusperioodi, kuid piiratud 90-päevase kindlustuskaitsega kindlustuslepingu korral kehtib kindlustuskaitse reisi(de)l viibitud esimese 90 päeva jooksul. Kindlustuskaitse 90-päevane tähtaeg hakkab kulgema kindlustuslepingu sõlmimise järgselt esimesele reisile minemise päevast ja lõpeb, kui kindlustusperioodil on välismaal viibitud kokku 90 päeva.

Oleks siis ainult katus puudu olnud, aga s-täht ise oli ka läinud :)

Täna sain ka lennufirma kätte, lubati bookingus nimi ära parandada ja lubati, et lennujaamas probleeme ei tule.

Tänan vastuste eest!