trip-krainetrip-ukraine-dark

larosa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Palun! Loodame, et Teil tuleb meeldiv ja huvitav reis!

Kui viitsimist on, siis pärast reisi võiksite paari sõnaga kirjutada, kuidas see läks, järsku sattume sinnakanti kunagi uuesti ja siis on ka meile Teie kogemustest abi :)

Ja kui Te juustusõbrad olete, siis kindlasti tasub maitsta seda valget pehmet brasiilia juustu, mis on natuke mozzarellaga sarnane, kuid on sellest tunduvalt parem (sai vist igast poest osta)! Head reisi ja toredaid elamusi Teile! :)

Linnade vahel liikusime nii lennukite (sh Rio de Janeiro - Sao Paolo), kui ka rendiautoga. Rio de Janeiros aga käisime jala ja paar korda kasutasime taksot Kristuse juurde ning Botaanikaaeda sõitmiseks. Orienteeruvat hinda sihtkohta sõitmiseks võib eelnevalt hotellis küsida, kuid üldiselt on hinnad umbes Tartu-Tallinna omadega suhteliselt sarnased. Suhkrumäele läksime, kuna see asub ülalmainitud hotelli üsna lähedal. Muidugi palju sõltub ka vanusest (meie oleme 32 av). Ja tõepoolest ei tasu valgel inimesel minna sinna, kuhu tal asja pole ning peateelt kaugele kõrvale keerata (eriti FAVELATE poole – suure huvi korral nende vastu võib sinna ekskursiooni osta). Pimeduse saabudes ei tasu üldse peatänavalt kõrvale põigata (st Ipanemalt ja Copacobanalt sh liivaranda ka mitte !!!) - lugesime, et see võib vägagi ohtlik olla ning meil ei tekkinud soovi omal nahal kontrollida selle hoiatuse paikapidavust ;). Peatänav on aga mõnusalt lai, puhas, ilus ja ohutu ning seal on palju kohvikuid ja restorane, kus saab õhtut nautida, kui eriti jalutada ei viitsi. Bussid käivad seal ka, kuid nendega me igaks juhuks ka ei hakanud sõitma. Botaanikaaed , täpsemalt oli see Rahvuspark Tijuca, on omapärane hiigelsuur aed vägevate puude, kohalike taimeliikide ning imeilusate lõhnavate orhideedega. Minu suurem soov oli aga näha seal marmosette ning leidsimegi sadakond neid loomi ühe puu otasas, kus neil parasjagu lõunaaeg oli – hästi armsad pisikesed olendid! Ei tea, kuidas sellel aastaajal seal lood ilmaga on, kuid soovitaksime , et kui hommikul ärgates avastate, et taevas on selge ja pilvi ei ole näha, kohemaid suunduda Kristuse juurde või Suhkrumäele (sõltuvalt Teie prioriteetidest), sest pilvise ilmaga jalutate Te otseses mõttes pilvedes ja ei näe sealt mäe otsast mitte kui midagi (paremal juhul näete kuju ennast) ning meie 5-päevase viibimise ajal oli ilm sobivalt selge ainult ühel päeval. Nii et kasutage võimalust! :)

Olime kaheses toas ja maksime tollel ajal vist 800 või 900 krooni (tuba/päev) ringis. Kohapeal viibisime 5 päeva. Kuid mäletan, et hinnaalanduse asemel pakuti meile standarttoa hinnaga hoopis suuremat ja kallimat tuba. Jäime igati rahul sellega. Samast hotellist ostsime piletid Maracana jälgpallistaadionl toimunud finaalmägule - giidi saatel viidi meid minibussiga turvaliselt kohale ja lõpus saime ilusti samal viisil ka tagasi. Igati vaatamisväärt sündmus oli - isegi jälgpalli vihkajatele :)) Ipanemas olid paljud hotellid märksa korralikumad, kuid ka tunduvalt kallimad. Sama hinnaga natuke odavamalt aga leidsime Ipanemalt ja mujalt ainult kahtlastes ning mürarikkades kohtades selliseid hotelle, kus, arvatavasti, ei pruukinud olla hoovivaadetki... Aga see on muidugi nö maitseasi ja võib-olla mõnel veaks otsingutega rohkem... Ipanema poole on mõnus jälutada õhtul, kui päike hakkab loojuma seal lõpus asuva mäe tipu taha - tõeliselt imetlusväärne pilt!!!
Aga kuidas Teil plaanis on seal Rios oma aega sisustada? Meie oleme käinud Maracanal, Suhkrumäel, Kristuse juures, Botaanika aias ja lihtsalt jalutasime. Vahel seal rannas toimuvad ka muusikakontserdid. Nii et kui küsimusi tekib, võib-olla saaksime kuidagi abiks olla...

Tere! Ise oleme käinud Brasiilias puhkamas eelmisel aastal ning Rio De Janeiros valisime Acapulco Copacabana hotelli: http://www.acapulcohotel.com.br/index_i.htm Oma hinnaklassi jaoks on see päris tore ning väga korralik hotell, mis asub ühe tänava kaugusel rannast. Järgmisel päeval oli meil viitsimist otsida midagi paremat sama hinna eest isegi Ipanemast, kuid lõpuks otsustasime ikkagi oma hotelli kasuks. Asukoht tundus päris turvaline ja mugav - kõik vajalik käepärast. Meie toast oli isegi näha osakest ookeanivaadet:)) Kohad saime saabumisel, kuid tavaliselt broneerime hotelli eelnevalt 1-2 päevaks ja kohapeal otsustame kas jääme sinna või hakkame midagi paremat otsima. Brasiilias igas hotellis võib julgelt toa eest madalamat hinda küsida - tihti selle ka saab:))

Kas korteri omanikuga sai inglise keeles ka suhelda? Kas Teie kaudu oleks järsku võimalik selle omanikuga otseselt ühendust võtta, kui tahaksime kunagi Pariisi nädalaks minna? Sõidame sinna 18.09 -22.09, aga selleks ajaks on seekord juba hotell reserveeritud:(