trip-krainetrip-ukraine-dark

Täpi

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
9 postitust
19 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

EMT küll töötas. Usun, et teised samuti. Samas oli levi vaid linndes ja nende läheduses. Suur maa ja kõik kohad pole leviga kaetud- sellega peab arvestama, kui on hädavajalikke kõnesid vaja teha.

Seal mitu firmat- emt järgi on ühes kõne hinnaks ca 30 eeku ja teisel mingi 60eek. Arvestus on minutipõhine. SMS'id ei ole kallid. Sealt võib osta ka kõnekaarte kuid polevat kindel kas kõigis meie telefonides töötavad- seda ei hakand ise järgi ka proovima. Odavam on helistada mingist nt internetipunktist, kus pakutakse helistamisteenuseid ka.

Minu jaoks oli üllatus see, kui selgus, et nad seal arvestavad kohati naljakalt kõneaega või maksumust. Tundub, et nii mõnigi kord maksustati ka kutsumine (kõne ei toimunud).

LP hindadele lisa julgelt vähemalt 50MNXi otsa (nt osad sissepääsud jne). Kusjuures mul oli septembris 2008 välja antud uus LP ja ikkagi hinnad väga muutunud. Ja meie 750MNX oligi kaubeldud hind:D ok, unustasin lisada, et tegelt oli selline hind 5le inimesele nn colectivo taksos nagu nemad armastasid öelda. Vot see oli ka uus liiklemise vahend, millest kuulnud polnud (muidu peaks collectivo olema selline odav väikebuss). Point selles, et linna siis maksis 150MNX'i inimene kusjuures bussi mahutati veel mitmeid kaaskannatajaid. Meil siis õnnestus terve buss enda kätte saada.

Playa del Carmenis ei oska ööbimist öelda sest seal pikemalt ei peatund, meil piisas Cancunist, Hotel Margarita kesklinna piirkonnas kuid kohapealt ostes kallis. Meie bronnisime enne netis ära.

Reisi edenedes ei olnud meil ühtegi bronni ning kõik hotellid jäid alla 400 MNX tuba (2 in toas). Ja hotelle on pea igas nurgas. Tegime nii, et valisime LP järgi sobivaima piirkonna (meile sobis väga hästi keskuse kant), läksime sinna kohale ja põhimõtteliselt esimeses hotellis saime toad.

Mexico Citys võid nõrkemiseni sõita metrooga 2 peeso eest;)

Meie rentisime Cancunist auto. Võtsime Jeep'i ja 2 päeva maksis ca 2400MXN. Õige oleks lepingu pisikesed kirjed läbi lugeda,kuid meie seda ei teinud ajapuudusel ning nii ei teagi mis kindlustuse variant seal hinnas oli. Samas andis rendifirma eraldi mingi väga tähtsa kaardi, mida me jamade korral oleks pidand politseile esitama. Teise jama korral aga oleks pidand juba ise miskit maksma. Võibolla on selline "süsteem" levinud kõigis rendifirmades.

Esimesel päeval kasutasime nn kiirdeed, et liikuda Merida poole. Nn kiirtee (tolliga tee) oli iseenesest äärmiselt sirge tee kuid piiranguks oli ikkagi 90km/h. Ei näinud sealkandis ühtegi teed kus oleks olnud 180 lubatud. Hiljem juba liiklesime nn kõrvalteedel- Chichen Itza, Valladolid ja edasi lõuna poole. Midagi hullu polnud. Teed polnud kah hullemad kui Eestis kuid kitsad.

Mõni aeg tagasi oli ka mul selline küsimus kuid nagu siin räägiti, siis seal pole tõesti probleeme ATMst raha välja võtmisega, samuti valuuta vahetusega.

Meie jaoks oli üllatus vaid see, et pank nõudis vahetusel passi koopiat. Kusjuures ise nad koopiaid ei tee. Samuti oli mõnes linnas valuutavahetuse leidmisega probleeme. Osad meist vahetasid lennujaamas MC. Seal suht soodne, kui tiba otsida.

USAdega saab maksta küll aga osad küsivad a la näiteks 4USD või 40 MNXi.Vast on soovitav ikka peesosid kasutada.

Nädal tagasi oli kurss ATMist raha välja võttes selline, et kui seal sai 1000MNXi võetud, siis maha on kontolt läinud ca 800eeku. Arvuta edasi ise :)

Kui lähed Cancuni lennukiga, siis kindlasti ole ettevaatlik taksodega. Me "unustasime" selle osa Lonely Planetist läbi lugeda ja nii õnnestus lennujaamast linna saada 750MNXi eest :) Kuna Mexico City´i lennujaama takso oli odav ja norm, siis ei osand seal linnas sellist asja ette näha. Värskelt meeles paarkümmend pisikest võidu karjuvat tumedat taksojuhti, kes tegid tormijooksu värsekelt saabunud turistidele:)

Kulutuste osas- oleneb mida teha tahad ja kus ööbid. Meil kujunes umbes 1000eeku 2 päeva (sh jagatud ülikallis taksosõit ning hea kuid kallis õhtusöök). Sellele lisandus hotell.

Käisime veebruari lõpus seal ning kuna lennukeid lendab MC-Cancuni vahel nii palju, siis meie pileteid netist enne ära ei ostnud. Ostsime Mexico Citys Mexicana kontoris piletid järgmiseks päevaks. Vabu kohti oli küllaga- üle poole lennukist tühi. Maksis 1500MNX.

Ehk on MC ja Acapulco lihtalt suuremad linnad ning seetõttu seal on pakihoid. Meie küsisime, suhtlesime väiksemats kohtades ja seal vastati, et ei ole. Õnneks meil miskit ka ei juhtund, et pakihoidu ei leidnud. Oligi pigem kergem hotellis tuba omada kus siis nt enne minekut veel ennast mugavalt kasida.

Võibolla aga olime teistsugustes bussijaamades. Meie sõitsime nt OCC (ADO) omadega enamuse reisist.

Saabusin just Acapulcost. Lühidalt öeldes on seal kuum. Nii kuum, et päeval rannas olla ei suuda, va vees. liikuda saab aga ei kujuta ette, et peaks lesima rannas.

Puerto Escondidoses veelgi kuumem. Seal suutsime päikese käes olla ca 15mintsa ja siis vette jahtuma. Päeval käimisest ei tulnud midagi välja, lihtsalt vegeteeriti see aeg:)

Me olime Acapulcos Hotel del Angel. See oli mõni tänav keskväljakust aga samas üle tee oli rand. Ok, rand polnud küll kõige peenema liivaga aga arvestades kui vähe me suutsime rannas päeval olla ning kui lähedal olid erinevad asjad (zocalo, kaljuhüppajad jne) siis oli väga hea asukoht. Hotell oli odav, mõnusa rõduga peatänavale ning randa ja kruiisilaevade sadamale. Toa hind oli 320.- ning hind ühele inimesele olenes nüüd sellest mitu "magajat" toas on (mahutas kuni 4 inimest). Kõrval asus ka Hotel Enrique kuid selle kohta lähem info puudub.

Acapulcos polegi suur miskit teha. Meie olime seal 2 päeva ning no ütleks, et 3 oleks paras olnud. Esimesel päeval tegime jalutuskäigu nn kesklinna piires, väheke õhtupäikest ning siis kaljuhüppajad. Teisel päeval käisime linnatuuril (ca 3h)- näidati vana linnaosa, mis kunagi väga kuulus oli jne. Lõpuks käisime ka nn uues Diamont Acapulcos. Lihtalt huvi pärast. Eks seal on uhke jah, nagu teine USA:)) ranna liiv on pehme (aga tuline) rannas sõidavad ATV ning ratustatakse. ujuma ei soovitata minna sest laine liiga suur. Ja õhtul käisime härjavõtlust vaatamas. Siis on seal võimalik minna laevaga merele- kas siis pidutsema või kalastama. No ja eks sealt miskit leiab veel...

Meie üritasime paaris bussijaamas tuvastada pakihoiu olemasolu kuid kahjuks ei õnnnestunud leida. Võibolla mõni töötaja lihtsalt võtab oma valve alla mõne peeso eest, kuid eraldi hoidu polnud. Hiljem me üldse ei arvestanud selle võimalusega ning ausalt öeldes ei hakand ka bussijaamades seda silmagi. Kuna meie seltskond oli parajalt suur, siis me lihtsalt orgunnisime mõnes odavamas hotellis 1se(või 2se) toa ning hoidsime oma pagasit seal.

Saabusime just sealt ning mingit ohtu küll kuskil ei näinud ega tundnud. Pealegi jäi tuurijuhi ja raamatu põhjal arusaamine, et zapatistid ei ole mingid niisama pätid-kaabakad vaid pigem nn vabadusvõitlejad või miskit seesugust, kes püüavad võidelda oma õiguste eest ja ei ole turistide piinajad:) Aga noh, ettevaatlik tasub ikkagi olla.

kas seal ATMist raha välja võtta ainult krediitkaardiga või ka tavalise deebetiga? Mõnel reisikaaslasel polegi veel krediitkaarti ning nüüd oleks mõjuv põhjus tegemiseks:))

Kui ma nt siselendude piletite hindu vaatasin, siis seal tuli USD ja MNX hinnavahe ca 50eeku. Seetõttu ei tundund, et väga hull oleks.Netist kahjuks sealset kohalikku vahetuskurssi ei leidnud, et võrrelda. David hetkel vahetab peesosid ca 0,9 eek kurss. See ei pruugi muidugi hea kurss olla.

ok,hea teada, et kaardi võib seal pigem ära unustada:) peaaegu oleks raha juba kaardile kandnud... Kas seal raha välja võtmine kalliks ei osutund? teenustasud? ning ATMi kasutamine oli lihtne- ikka inglise keelne?:)

Kas kartust ei olnud selliste sularahade summadega seal ringi liigelda? Ma mõtlen, et peaks siis suurema rahakoti ostma:D:D

Aga tänud vastajatele;)

Mul olek seal veebruari lõpp kuni märtsi algus. kas keegi veel sel ajal seal ka liigub?

Loogilised järeldused ei pruugi alati reaalselt toimida. Ja nagu ma juba tunnistasin, siis küsimus võib tunduda tõesti kummaline... Ning õnneks pole mind mu mälu alt vedand- vajaliku info suudan ikka meelde jätta :) Huvitav väljend "tõepoolest minemas"- ei tea küll miks ei võiks minemas olla:)) . . Aga samas kasutaks juhust ning küsiks siis veel ühe tobeda küsimuse. Kuna plaanis ka mõni hotell bronnida, siis sai netis erinevaid bronnimissüsteeme uuritud. Kuna aga hindade erinevus võib olla väga suur, siis mõtlesingi küsida kas ja millist kohta te olete bronniks kasutanud ja kokkuvõttes toimind on?

nonii, hakkab tulema väikseid olulisi detaile:) Eks imestaks isegi sellist tüüpi tobedate küsimuste üle, kui ise oleks juba riiki külastand. Samas ei tahaks ma avastada ennast kuskil väiksemat tüüpi linnas olukorrast, kus nt edasi saamine on on keeruline- nt liiguvad bussid vaid kord nädalas vms... ning seetõttu jääks tagasilennust Londonisse maha:)) oi, see vist ei oleks just kõige parem :D Idee on vahemaa läbida nii busside kui ka rendiautoga.

Nii, et seal on samuti olemas selline nähtus nagu tuul :)) vot seda "varjatud" asjaolu ma ei teadnudki.

Tänan asjaliku nõuande eest silverman ;)

Porilane - mõtlesin ühe otsa maad mööda liikuda kuna siis kogeb ja näeb ka tiba rohkem :)

mul minek alles veebruaris.

Suured tänud kõigile kogemuste jagamise ja nõuannete eest :) Jääb veel loota, et kohal olles hätta ei satu:))

Niih, nüüd tekkis veel küsimus kindlustuse kohta :) Sain nii palju juba targemaks, et võimalik on valida erievate variantide vahel. Supplemental Liability Insurance(SLI), Super Damage Waiver (SDW) ja LDW Collision Damage Waiver (LDW) - oskab keegi ehk tiba kommenteerida omast kogemusest, et kas on vajalik võtta vabatahtlik kindlustus (ja kumb siis) või piisab SLI-st. Ilmselt oleneb valik ka sellest kui hull liikluskultuur seal on :)) Tundub, et see SLI on pea sama nagu meie kohtustuslik liikluskindlustus. või olen asjast valesti aru saandud :)

Tänud info ja soovituste eest. Hea on teada kuidas reaalselt asjad käivad. Kolasin nüüd uuesti netis ringi ja leidsin selliseid pakkumisi. Kuna algul netis ei hakanud broneerima, siis ei näinud ka osasid makse (nt kindlustus)mis lõpphinda kujundavad. Lugedes total price (charge/rental), siis sai ka arvatud, et see on lõpphind.

Vaatasin siis ka Cancuni rendikaid nädalaks ja sain vägagi erinevaid tulemusi. Autoks valisin pigem väiksema, 4uksega ja sedaani.

Nt Alamo rent andis tulemuseks, et nädal renti maksab 120 USD. Sellele ilmselt lisandub kindlustus ca 84dollarit. ACE rent. See siis sinise kirjaga valgel taustal :) 79 USD. see pakub ka selgesõnaliselt kindlustust 77 USD eest. Dollar car rent - kokku 201 USD (selgusetuks jääb kas siin sisaldub ka kindlustus)

Tuntumatest siis HERTZ pakkus 130 USD. jällegi selgusetu kas ka kindustus sees.

Kas järsku on siis hoopis neti kaudu broneerida odavam kui kohalt otsida? Ning kas see kindlustus, mida osad netis broneeringut tehes pakuvad, on siis vajalik või on see kohustuslik...

Põhjalik info kogumine ja ettevalmistus ehk garanteerivad toreda reisi ;) ning sedasi ei tule ootamatuid üllatusi.