lillekke

Reisisell, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
21 meeldimist
2 postitust / 80 kommentaari
13 (2.1%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mul sõber Phuketil. Tal A kategooria olemas. Eile politsei pidas ta kinni, kontrollis lubasid. Ütles, et kõik korras. Ei olnud rahvusvahelisi vaja. Seega vist sõltub politseist, kes kuidas asjadest aru saab.

Mar11. Jah olengi sealt saatnud. Enda konto alt. Bookingu lk peal on see 24/7 küsimused. Olen teinud juba kaks kirja. Lisanud ka bookingu nr ja kuupaevad ja probleemi jne. Saatsin ndl tagasi ja reedel uuesti. Näitab, et kiri saadetud. Aga mitte midagi keegi ei vasta. Ei teagi, kas see norm selliste asjade puhul, et vastamine võtab päevi.

To mar11. Jah, saatsin inglise keeles sinna 24/7. Oli äkki E või T kui saatsin. Ei ole mingit vastust tänaseni saanud. Äkki peaksin siis uuesti saatma. Kõik nr ja kontaktid lisasin ilusti juurde.

Mul hetkel endal on selline probleem, et tegin ka bronni pikalt ette. Tingimustes oli kirjas, et ettemaks 110 eur. Krediitkaardi andmeid ei pidanud sisestama. Oli kohe kirjas, et parast bronni kinnitamist saan majutusasutuselt kirja, kuhu ettemaks kanda. Ettemaksu saab tagasi kui tühistada märgitud kuupäevani. Kandsin raha paypali kaudu. Tühistasin varakult. Nüüd aga nad raha tagasimaksmisega venitavad. U et tavaliselt nad ei maksa ja vaatavad mida teha saavad jne jne. Mis aadressile bookingus peaksin nüüd kirjutama, et uurida, mida sellises olukorras teha? Saatsin sinna 24/7 probleemi ja küsimused. Mingi 4 p tagasi. Mingit vastust ei ole saanud.

Käisin möned aastad tagasi Bangkok-Krabi-PhiPhi-Koh Lanta-Phuket-Bangkok. Sellel reisil jätsin Bangkoki külastuse reisi lõppu. See linn on väga väsitav. Enam sinna linna ringi rändama ei läheks. Samas üks kord käia oli õige otsus.
Sel aastal maandun Bangkokis ja sealt otse Ko Changile. Reis ongi Bangkok-Ko Chang-Pattaya-Bangkok. Tellisin ara minivani. Kaks peret. Perele läheb transport 190 eurot st kolm bussisõitu siis. Pattaya jaoks jätsin kaks täispikka päeva. Osa seltskonnast soovis sinna minna. Olen moelnud ka selle välja jätmisest ja keegi vastu ei vaidle ka hetkel enam. Aega veel natuke mõelda on :).

Kallid reisihuvilised. Ma soovitan siiralt teil enne reisile minemist teha kindlaks, mida teie kindlustusfirma teile hüvitab, kui peaks ka tegelikult seda firmat vaja minema. Uurisin nüüd SEB kuldkliendile pakutavat reisikindlustust. Ei vasta tõele see, et kõik summad tabelis on ühe inimese kohta. Tingimused on muutunud. Telefonis rääkisin pikalt ja laialt konsultandiga ja ta seletas, et (https://www.seb.ee/kindlustus/varakindlustus/reisikindlustus#huvitise-piirmaar) kuni reani "surmajuhtumikindlustus" on kindlustusjuhtumi korral võimalik maksimumäär inimese kohta. Edasi aga pere kohta kokku st kui minu sõlmitud kindlustuslepingule on märgitud perena juurde ka mees ja lapsed ja me kõik läheme reisile. St kui mul nüüd pere 4 inimest ja mul plaan Taisse minna ja lennupiletid ostetud ning peaks tekkima reisitõrge, siis maksimum, mis ma hüvitisena seoses reisitõrkega saan, on 2000 eurot kokku. Kui lennupiletid maksavad 2500 eurot perele, siis üle 2000 euro ei kompenseerita. Kui perega minna, siis tuleb ikkagi hoolikalt vaadata neid krediitkaardiga jms kaartidega pakutavaid kindlustustingimusi.

Aastal 2015 käisin mehega nii Phuketil kui Krabis. Tänaval tehti pakkumisi. Korjasime pakkumiste lehed kokku. Mõnega ajasime ka juttu. Huvitav ka kohalikega suhelda. Siis hiljem laksime valitud kohta. Ei pakkunud mehele keegi miskit lisaks. Äkki naisega koos minnes siis teine teema.

Mul mehel swed krediitkaart. Ostsime sellega lennupiletid ja bronnisime majutuse, perele neli in. Siis küll need limiidid väga ahvatlevad ei tundunud. Telefonis infot küsides soovitati osta juurde limiiti.

Ma ka kasutanud kunagi SEB pakkumist. Siis reisisin üksi või kahekesi. Aga kui minna nüüd reisile perega, siis kuidas neid piirmäärasid ma loen?
Kas see 2000 eur reisitõrget on siis pere peale st nelja inimese peale? Ma tglt nagunii võtan kindlustusega ka ühendust. Aga minu jaoks see tabel kogu aeg mõistatus olnud, et mis on inimese peale ja mis pere peale.
https://www.seb.ee/kindlustus/varakindlustus/reisikindlustus#huvitise-piirmaar

Rolleriga sõitmine pole seal just turvaline. Krabis rollerit ei votnud. Koh Lantal võtsime. Mees sõitis mul, küsis, et kas ka tahan proovida. Eestis rolleriga sõitmine ja seal rolleriga sõitmine, ei saa võrdusmärki nende vahele panna. Mina ise ei proovinud ka. Piisas lihtsalt vaatamisest ja mehe taga istumisest. Phuketile jõudes oli mul kindel EI! Ma polnud nõus ka taga istuma. Müts maha nende ees, kes rolleriga seal kimavad. See on ikka puhas ekstreemsus. Votsime endale kohaliku koos juhiga, kes sõidutas meid kuhu soovisime. Leppisime hinnas kokku ja see tundus igati mõistlik valik. Nägime ka paari turisti, kes olid hunnikusse sõitnud.

Ei ole A kategooriat enamusel. Trahv ongi seal 500 bahti ringis. Sellest süsteemist ei saagi aru. Maksad ara ja siis soidad edasi??? Äkki keegi oskab tõesti valgustada, et kui A kategooriat pole, mis siis ikkagi saab. Trahvi tehtud seal ka selle eest, et pole kiivrit. Politsei seisis rolleri kõrval ja näitas suuna kätte ja ütles, et maksa trahv ära. Tuttav käis ja vaatas, kus jaoskond on, maksis ära ja tuli tagasi. Õnneks oligi maksmine seal làhedal ja ta sai sõitu jätkata.
Rahvusvahelise lubade kohta ma lugesin, et ka need tglt ei päästa isegi kui on A kategooria. Nii ma sain aru. Tai jaoks pole see piisav. https://paradiisisaar.ee/tai-elu/#tai-liiklus

Lähen ka ise veebruaris Koh Changile. Mulle tundub, et minu tutvusringkonnas vaid seal viimasel aastal ongi käidud (kui sihtkohas on olnud Tai).
Ole hea, räägi pikemalt sellest ilusast rannast. Kuidas sinna täpsemalt saab?

Ma ise lähen perega ka märtsi alguses Koh Changi. See pakett (hind 1149eur), mida teema algataja välja tõi, on hotelli arvestades enamvähem sama, kui ise hakata reisi kokku panema.
Kui võtta sama hotell (The Emerald Cove Koh Chang 5) 12 ööks www.booking.com, siis tuleks 700 eur inimene (tühistamisega) ja 550 eur in (tühistada ei saa) kaheses toas. Märtsis.
Lähen Turkishiga läbi Istanbuli. Sain lennupileti 440 eur. Ka mina võtan bussi Bangkokist Koh Changi Ianilt (ian@iamkohchang.com). Mul tuttavad ka varem temalt võtnud. Inimene tulebki max 20 eur ots. Seega 40 eur edasi-tagasi. U sama tuleks ka kui minna nn ettetellimata bussiga. Seega sõit edasi-tagasi läheb minul 480 eur. Kui tahaksin sama hotelli, mida teema algataja paketis pakutakse, siis raha tagastamata korral saaksin enda reisi 1030 eur in kaheses toas. Aga ma arvan, et Turkish ei paku enam sellise hea hinnaga lennupileteid. Seega iseenesest see pakett, mida välja tõite, ongi ligikaudu see hind, mis tuleks ka välja käia reisi ise organiseerides.
Kui leppida lihtsama hotelliga ja soov kaheses või max kolmeses toas olla, siis saab reisi ikka tunduvalt soodsamalt. Kahesed toad ja bungalow kahele saab väga hea hinnaga, ka hea asukohaga. Natuke otsida ja surfata. Kui ühes kohas enam ei saa 12 ööd, saab liikuda ka teise. Kuna minu peres neli inimest ja tahame ühes toas (bungalows) olla, langes palju majutuskohti ära. Lihtsalt ei pakuta neljaseid tube. Õnnestus saada siiski 52 eur öö bungalow neljale (kogu reisiks ei saanud enam) ja mõned ööd teise kohta (80 eur öö). Tagasiside bookingus nendele kohtadele on üle 8. Rannast u 300 m.
Teema algajata paketis pakutava hotelli kohta on paketis kirjas "Majutus garanteeritult Deluxe toas (40m2, max 3 täiskasvanut + 2 last)". Booking sellist varianti ei anna, annab vaid kahesed toad. Hotelli enda lk kirjutab toa kohta "Approximate size – 50 square metres, ( Max 3 Adults or 2 Child)" Hmm. Ei saa aru. Ju on siis mingid teised toad, millest bookingus ja kodulehel ei kirjutata.
Arvestasin enda reisi ära, keskpärase majutusega (bungalow, hommikusöök, bassein), kokku läheb 2 täiskasvanut ja 2 last (kui oleks 12 ööd) u 480x4+52x12 . Mõned ööd võtaks paremat hotelli ka. Teeks u 2800 pere. Kui võtta teemaalgataja reisipakett, siis täiskasvanu oleks 1150 ja laps 700. Seega tuleks mul perele 3700. Aga paketis pakutud hotell on kena :D. Majutus maksabki. Võib võtta majutuse 12 eur öö in ja samas on seal ka väga uhkeid ööbimiskoht, kus koht kaheses toas on 100 eur. Endal jäi nüüd kripeldama, et mis valemiga sinna kahesesse tuppa teema algataja paketis pakutavasse hotelli on võimalik 3+2 in. Vist uurin ikka välja, et kas siis sinna kahesesse saab 2 täiskasvanut ja 2 last, lähen proovin ikka mõned ööd seda hotelli ka :).
Olen käinud mõned aastad tagasi Krabi, Phi-Phi, Koh Lanta, Phuket. Söögi osas nõustun eelkõnelejatega. Kiidan tai toitu. Saab 2 euroga hea kõhutäie ja samas võid maksta ka 10 eur.

Ise käisin üksaasta Dubais. Jaanuari lõpus. Oli väga soe ja päike paistis kuumalt. Vesi küll oleks võinud soojem olla. Norwegian pakub Helsingist väga häid lennupileteid.

Kuuba osas teen väikse ülevaate enda reisist. Vaatasin enda reisikausta üle. Kokku oli see 9 päeva (oli esialgu meeles, et 8), seega üks päev enam kui teema algataja soovis. Ostsin selle aurinkomatkadest, tõesti jah viimase hetke pakkumisena. Aurinkomatkat pakub ka ainult lennupileteid. Võtsin aga terve paketi, kõik hinnas, 5 tärni, algusega Helsingist.

Käisime neljakesi. Eesmärk oli samasugune, nagu teema algatajal (v.a siis poed) - soe, meri, liivarand. Sel korral tahtsin lihtsat puhata, ei mingit seljakotiga rändamist, kauplemist. Puhas puhkus. Aurinkomatkat pakub pakette, alates stardist koju jõudmiseni 9 päeva. Võtsin selle. Kuna lapsed jäid Eestisse, ei tahtnud väga pikalt ära olla. Töölt 14 päeva eemal oleks olnud liiast.

Esimesel päeval läksin Tallinnast laevaga kell 12:00 Helsinki, sealt lennujaama (saab taksoga nt, mitu in, tuleb hind täitsa ok). Lend läks 17:10 ja kestis 11 tundi ja 40 min. Kohale jõudsime samal päeval (tulenevat ajavahest) kell 21:50. Ärkasime siis järgmisel päeval värskena ja puhkus algas.

Kohapeal olime kokku seega esimese päeva õhtu + 7 täispikka päeva. Lend tuli tagasi seitsmenda täispika kohaloleku päeva õhtul kell 23:50. Hotelli viidi ja hotellist toodi. Luksus. Tagasi saime Helsingisse kell 16.50 ja seda siis nn reisi üheksandal päeval. Lend kestis täpset 10 tundi. Sealt tulime taksoga laeva peale. Ooteaega praktiliset ei olnud. Saime kohe laevale. Laevapileteid saime suhteliselt soodsallt, flaiereid on saanud nn jooksuvõistlustel ja kampaaniaid tehakse tihti ka netis (sooduskoodid). Seega reis kestis kokku 9 päeva, millest kohapeal nautisime täispikki päevi kokku 7.

Kui soov on puhata ja eelarve ei ole väga piiratud, siis igal juhul tasub eelistada kiireid lende ja head hotelli. Kuna see hotell oli tõesti väga kõik hinnas (sh kõik joogid, mitte vaid kohalikud ja väga palju erinevaid kööke), siis tundsin tõesti, et puhkan. Võtsime kohapeal täispika päeva Havannasse, kasutasime kohalikku giidi. Sõitsime erinevates nn kohalikes elurajoonides ja näidati, kuidas elatakse, sõitsime läbi peamised vaatamisväärsused, tutvustati elu-olu, vastati kõigile küsimustele mida teada soovisime. Oli väga pikk, sisukas ja väsitav päev. Sellest meile täitsa piisas. Eesmärk ei olnud sel korral ringi rännata.

Varadero rannajoon on väga pikk, kõndisime ja nautisime ilusat sinist vett ja valget liivaranda ning soojust. Olen käinud ka Tais, kokku oli siis reis mineku-tulekuga 13 päeva. Siis oli puhas seljakotireis ja mitte kiired lennud. Eesmärk oli siis soodsalt palju näha. Sellest olen foorumis pikemalt ülevaate andnud.

Olen organiseerinud ise seljakotireise, siis taas olen lihtsat puhanud ja võtnud paketi reisifirmast. Ise orgunnites saab tõesti soodsamalt, aga vahel on lihtsat tahtmine niisama olla ja mitte mõelda :). Järgmine reis ma ei võta kõik hinnas, sest kaalu tuli päris mitu kg juurde :). Lähen ja rändan taas seljakotiga.

Käisin Tenerifel nov lõpus. Sain seitsmest päevast 2 päeva paduvihma, teed olid ka suletud. Võib vedada, võib ka mitte vedada. Kokkuvõttes aga jäin rahule, aga väike kampsun pidi ikka kogu aeg igaks juhuks kaasas olema. Tais käisin nov lõpus, said ka 2 päeva paduvihma. Kuna reis oli pikk, siis see vihm ununes kohe.
10 päeva Tai on ka ok. Kui on kiire lend, mida Finnair pakub, siis 10st päevast piisab. Sõltub jah, mida teha tahad. Kas ainult randa või ringi seigelda. Kuna te ei soovi seljakotiga rännata, siis 10 päeva paigal olla on väga ok.

Käisin Kuubal, Varaderos, väga kiire lend Helsingist, võtsin Aurinkomatkadest. Suurepärane pakett, kokku 5 tärni hotellis kõik hinnas 8 päeva oli 1100 eur miskit. Märtsi alguses minna on norm.
Siis näiteks Dubai. Helsingist Norwegian lennud, väga soodsad. Lennujaamast saab nn trammiga läbi linna, võta millist majutust hing ihkab. Käinud, soovitan.
Näiteks Egiptus. Türgi on jahedam.
Kanaarid ? Ka väga hea. Soovitan.
Tai? Kiired Finnairi lennud. 8-9 p kokku on juba ok.
Kariibid. Ka käinud. 10 päeva kokku. Ka väga ok.

Olen seda meelt, et kui valida kiire lend, siis piisab ka 8 päevasest puhkusest ka kaugematesse sihtkohtadesse. Minnes harjub kohe ajavahega ära. Tagasi tulles võtab jah tõesti mõned päevad aega.

Klong Prao Resort on tõesi väga kena. Aga endiselt olen probleemi ees. Lapsed on 5 ja 7 ning resortis ei ole pakkuda peretube. Perele pakutakse kahte eraldi tuba st 2 in toas. Kas olete saanud kokkuleppe varianti, et saab tuppa ikkagi 2 täiskasvanut+2 last?

Plaan minna perega Koh Changi. Soovitage majutust? Vaatasin, et majutust pakutakse peamiselt kahestes tubades. Peretube on väga vähe ja hinnad on vaata et kallimad veel kui Eestis. Plaan minna märtsis 2018.
Teine küsimus veel. Lugesin, et väga palju seal teha ei ole. Meil on planeeritud reis 11 ööd. Seega kui minna nt Koh Changi viieks ööks, siis milline oleks sealkandis järgmine mõnusam koht, kus olla ülejäänud pool reisi?

Käisin 2015. a lõpus. Minu reisi planeerimist ja kokkuvõtet saab lugeda siit:
http://trip.ee/foorum/uldfoorum/phuket-phi-phi-koh-lanta-krabi-phuket?page=2 . Äkki on abiks.

Ilma osas ei tea iiali. Minu teada praegu, kui peaks seal olema head ilmad, seda ei ole. Loterii ühesõnaga.

Kui soov ringi käia, siis ikka ise omal käel minna.
Aurinkomatkat pakub Helsingist küll aeg-ajalt väga häid pakette, aga see tähendab ikkai kohapeal olemist st majutus sul ühes kohas makstud ja siis tuleks teha päevareise või paaripäeva reise mujale. Kui plaan minna suure kohvriga, siis iseenesest on hea, et on nn üks pidepunkt, kus asjad. Eks siin tulebki siis kaaluda, kuidas nii rahaliselt kui ajaliselt mõttekam oleks.
Kui Tais ära käisin,siis ise mõtlesin küll, et oleks pidanud hoidma Bangkokist eemale. Oleks võinud võttanTln-Helsingi-Krabi v Tln-Helsingi-Phuket. Oleks maksnud tsipa rohkem, aga oleks võitnud ajas ja mugavuses. Bangkokis jah, kui soov seda vaadata, siis kohe minnes, tagasitulles oli see minu jaoks liiga palju. Sõna otseses mõttes õhk tõmbas hinge kinni.

Äkki oled liiga tihti viimastel päevadel seda marsruuti vaadanud? Otsingusüsteemid on üles ehitatud sedasi, et mida rohkem samast seadmest vaatad, seda kõrgemaid hindu hakkab andma järgmistel otsingutel. Tihti annab ka kehvamat marsruuti. Endal see kõik läbi tehtud. Ka telefonist otsing annab teistmoodi tulemusi kui arvutist. Sai nii ostetud ükskord Los Angelese lennupilet, vist oli siis Lufthansa lehel. Minul näitas oi kui kõrget hinda juba, aga sõbrannal näitas esialgset soodsat, sest ta ei olnud seal lehel surfanud.