lillekke

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
24 meeldimist
2 postitust / 85 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Oktoobris voib olla kahtlane. Ilm on heitlik. Olen kainud kahel korral. Ühel korral mehega kahekesi nov lopp-dets algus. Saime ka siis reisi alguses 2 paeva pigem põrgu ilma kui paradiisi.  Bangkok-Krabi (ao nang)-phiphi-ko Lanta-phuket. Ko Lipe jäi välja, läks kiireks. Käisime läbi phiphi, sest siis tahtsime Jensi kahepäevast paketi, tegi neil päevadel. Muidu oleks voinud krabist otse ko lantale minna.  Mulle krabi/ao nang ei meeldinud. Küll soodne, aga nagu eelpool rääkija kirjastas, ei ole seal ao nangis midagi ilusat. Railay rand on kena. Seal tasub ara kaia. Ko Lantat mina kiidan.  Super. Selle reisi koige mõnusam aeg ja piirkond. Phiphil tasub ära käia. Tänu Jensile vt paradiisisaared.ee, sai Taist teada palju jne. 

Phuket ei ole ainult Patong ja veel paar randa. Ajaliselt meie jaoks nii kujunes. Tasus ka ara kaia. Kas just lastega seda soovitaks, vist mitte. Patongi st. Bangkoki linna külastuseks jatsime ka aega. Tõenäoliselt esimest ja viimast korda tegin seda. Kui eesmark puhata, pole mottet suurulinna hullusesse minna.  
Teine reis loppes just moned ndl tagasi. Kaisime kahe perega koh changil. Meeldis väga. Lapsed meil alla 10. Ise tunnen, et valisime just selle koige õigema koha. Vesi ei lahe akki sygavaks. Monus rahulik. Veetsime reisist ka moned paevad pattayas. Seda ei soovita. Larmakas, must, õhku vähe, ei ole kena randa lahedal jne. 
Lastega reisides tasuks votta basseiniga majutus. Miskiparast nii minu ja mu soprade peredes kyll on kujunenud, st bassein laste jaoks väga oluline. 
Minu jaoks märtsi algus oli ikka vaga kuum. Moned raagivad, et palju mõnusam aeg kui nov, aga isiklikult ise eelistaks pigem seda nov lopu perioodi. 
Kuna lapsed teil suht suured juba, soovitaks toesti krabi-phiphi-ko Lanta. Koige pikem aeg reisist olla siis ko lantal. 
Vabandan trykivigade parast.  Tehtud mitte tahtlikult. Telefonis trükkimise tulemus.  

Olen nüüd reisilt tagasi ja annan väikse ülevaate. Äkki kellegile abiks.
Reisisime 2peret, mõlemas peres 2 last. Läksime Turkishiga Tln-Istanbul-Bangkok. Lend sujus väga hästi. Käisin teist korda Turkisiga ja endiselt ei ole ühtegi halba sõna öelda.
Reis sai lõpuks planeeritud järgmiselt: 8 ööd Koh Changil ja 2 ööd Pattayas. Isegi ei tea, miks see Pattaya sai sinna otsa liidetud, aga nüüd on see tehtud. Ise olen seda nn ööelu näinud Phuketil Patongis ja see on võrreldav Pattayaga. Lastega reisides oleks võinud selle Pattaya ikkagi välja jätta.
Tellisime transpordi Iani kaudu. Sellest tripis ka juttu olnud. Bangkokist Koh Changile hotelli maksis 5800 ja Koh Changilt Pattayasse 4300. Buss ainult meie päralt st see siis bussi hind. Sisaldas kõiki praamipileteid. Kõik toimis suurepäraselt. Oodati juba varakult kokkulepitud kohas jne. Suurepärane teenus. Koh Changile hotelli võttis reis aega natuke üle 6 tunni ja Koh Changilt Pattayasse umbes sama aeg. Kuigi kui vaadata google mapsist siis oleks pidanud Pattayasse jõudma max 4 tunniga. Praami järjekord aga oli pikk ja ootasime seal 2 tundi. Seega sellega võiks igaks juhuks reisi planeerides arvestada.
Pattayast (majutus oli u 1 km walking street) lennujaama aga ei kulunud kahte tundigi. Selle transpordi võtsime hotellist. Maksis 2500. Tänavalt oleks saanud 1800 buss. Tegemist siis 10 kohalise bussiga.
Kiidan Koh Chang saart. Lastega reisides on see hea valik. Olen käinud seljakotiga Krabis, Ko Lantal, PhiPhil, Phuketil, aga kui võrrelda neid piirkondi Koh Changiga, siis minu isiklik arvamus on, et Koh Chang oli just õige valik lastega reisimiseks. Mõnusad rannad, ei läinud kiiresti sügavaks. Väljas söömine tundus Koh Changil soodsam kui eelnimetatud kohtades. Rannas kujunes lemmikuks kaks söögikohta. Hinnad üldiselt nt Fanta/Sprite/Cola 30 bahti, korralik kohalik eine 60-150 bahti, lastele väga hea lihaburger friikatega 100 bahti või lihtsalt friikad kuni 100 bahti. Tänavalt puhastatud ananass 30 bahti, arbuus u 50 bahti, mango u 30 bahti. Puuviljakokteil 60-80 bahti. Euro kurss siis u 38.
Majutusasutuste tingimuseks oli, et peab olema bassein ja 2 suurt voodit toas. Olime mõned ööd Sofia Garden Resortis (omanik soomlane). Keskpärane hotell, teenindajad inglise keelest aru ei saanud. Üldiselt jäime rahule. Olime VIP peretoas. Seal oli üks suur voodi, ühekohaline voodi ja üks sofavoodi. Sofavoodil linu ja patja ei olnud. Saime ikka padja, aga linu ei saanud, teenindajad ei saanud aru, mida tahtsime. Kolmandal päeval siis kui koristajat nägin, tegin kehakeelega selgeks, et ma vajan linu, sest meil on neli inimest ja tahame kasutada kõiki magamiskohti. Rätikutega oli ka seal pidev jama. Aga see kõik oli pisiasi. Bassein oli väga hea. Asukoht enamvähem. Tagant järgi mõeldes, oli ikkagi natuke kallis, mingi 55 eur öö tuli perele, hommikusöögita. Miks tundub tagantjärgi kallis, seepärast et olime paar ööd ka teises kohas, Noren Resortis (rootslaste oma), kus maksime majutuse eest 60 eurot (bronnisime selle vahetult enne reisi, nn tagastamatu bronn), ja see sisaldas ka hommikusööki. Kui bronni oleks teinud nn tagastamisele kuulumisega, siis oleks olnud 85 eur. Seal oli kõik puhas. mõnus, hommikusöök hinna sees, rannarätikud, bungalows ka 2 suurt voodit jne.
Mida teha saarel? Puhata :). Kui jõuate pärast saarel käimist Pattayasse, siis saab aru, millest räägin.
Võtsime ka saaretuuri, 4 saart. Väga tore oli. Lastele väga meeldis. Käisime elevante vaatamas, randades jalutamas, rolleriga sõitmas jne jne. Ja need Tai toidud, need on nii maistvad. Ma ei saanud saarel kordagi toitu, milles oleksin olnud pettunud. Ja need puuviljad - ananassid, arbuusid, banaanid, mangod hmmmm. Neid sõin iga päev.
Pattayas aga lihtsalt olime need 2 päeva ära. Vaatasime rannad üle, käisime söömas, jalutasime mööda walking streeti. Meil oli väga hea basseiniga ja hommikusöögiga majutuskoht (Miracle Suites). Saan ristikese tõmmata, et olen Pattayas käinud :).
Palju kulus: kõik kokku 10 ööd koos lennupiletite, söökidega, sõitudega, majutusega 750 eur in.

Lisan lihtsat informatsiooni mõttes, et kuidas mind majutusasutus tahtis tüssata ja kuidas booking.com mind aitas. Majutusasutuse bronnisin pikalt ette. Tingimustes oli kirjas, et ettemaks paypal kaudu esimese öö eest. Kuna bronnisin kahele perele, siis oli ettemaks u 110 eurot. Tingimustes oli selgelt kirjas, et kui tühistada enne 16.02.18, siis saab ettemaksu tagasi. Tühistasin majutuse jan lõpus, kirjutasin majutusasutusele, et tühistasin ja palun ettemaks tagasi kanda. Nad aga ei suvatsenudki seda teha. Hakkasid rääkima sellest, et kuidas ma hoidsin nende tube kinni ja nad ei kanna ettemaksu tagasi, aga vaatavad mida teha saavad. Kuna midagi nad ei teinud, kirjutasin neile paar korda veel, et tingimustes selgelt kirjas, et pean tagasi saama ja endiselt ootan. Nad ei reageerinud endiselt. Siis võtsin bookinguga ühendust. Nad kohe ei vastanud, tegid seda u 4 päeva hiljem. Aga nad aitasid mind. Saatsin väljavõtte ülekandest. Tuli vastus, et nad kannavad raha tagasi. See, mida nad ja kuidas majutusasutusega organiseerisid, ei tea. Kogu raha aga miskipärast ikkagi tagasi ei saanud. Mingid eurod läksid vahelt ikkagi kaduma, aga jah, kiidan bookingut abi eest.

Mul tuttavad laksid Helsingist. Votsid üheotsapileti. Ka küsisin, et misasja, et kas sellest probleeme ei tule. Kõik sujus.

Tellisime bussi, 10 kohta bussis. Kell 10.30 oodati lennujaamas kokkulepitud kohas. Andsin eelnevalt teada lennu saabumisaja. 8 inimest, kell 17.00 olime Koh Changil hotellis. Maksis 5500 kokku. Üks in seega u 18 eur. Kõik toimis suurepäraselt. Tellisin ka Iani kaudu. Eelpool keegi andis ka lingi. Lennukis magada ei saa, aga bussis magasin hästi. Minu jaoks see sõit vist seepärast küll miskit hullu ei tundunud. Tehti 3 peatust. Praami ootamine tundus kõige tüütum. Esimese peale ei mahtunud. Jäime järgmist ootama.

Mul sõber Phuketil. Tal A kategooria olemas. Eile politsei pidas ta kinni, kontrollis lubasid. Ütles, et kõik korras. Ei olnud rahvusvahelisi vaja. Seega vist sõltub politseist, kes kuidas asjadest aru saab.

Mar11. Jah olengi sealt saatnud. Enda konto alt. Bookingu lk peal on see 24/7 küsimused. Olen teinud juba kaks kirja. Lisanud ka bookingu nr ja kuupaevad ja probleemi jne. Saatsin ndl tagasi ja reedel uuesti. Näitab, et kiri saadetud. Aga mitte midagi keegi ei vasta. Ei teagi, kas see norm selliste asjade puhul, et vastamine võtab päevi.

To mar11. Jah, saatsin inglise keeles sinna 24/7. Oli äkki E või T kui saatsin. Ei ole mingit vastust tänaseni saanud. Äkki peaksin siis uuesti saatma. Kõik nr ja kontaktid lisasin ilusti juurde.

Mul hetkel endal on selline probleem, et tegin ka bronni pikalt ette. Tingimustes oli kirjas, et ettemaks 110 eur. Krediitkaardi andmeid ei pidanud sisestama. Oli kohe kirjas, et parast bronni kinnitamist saan majutusasutuselt kirja, kuhu ettemaks kanda. Ettemaksu saab tagasi kui tühistada märgitud kuupäevani. Kandsin raha paypali kaudu. Tühistasin varakult. Nüüd aga nad raha tagasimaksmisega venitavad. U et tavaliselt nad ei maksa ja vaatavad mida teha saavad jne jne. Mis aadressile bookingus peaksin nüüd kirjutama, et uurida, mida sellises olukorras teha? Saatsin sinna 24/7 probleemi ja küsimused. Mingi 4 p tagasi. Mingit vastust ei ole saanud.

Käisin möned aastad tagasi Bangkok-Krabi-PhiPhi-Koh Lanta-Phuket-Bangkok. Sellel reisil jätsin Bangkoki külastuse reisi lõppu. See linn on väga väsitav. Enam sinna linna ringi rändama ei läheks. Samas üks kord käia oli õige otsus.
Sel aastal maandun Bangkokis ja sealt otse Ko Changile. Reis ongi Bangkok-Ko Chang-Pattaya-Bangkok. Tellisin ara minivani. Kaks peret. Perele läheb transport 190 eurot st kolm bussisõitu siis. Pattaya jaoks jätsin kaks täispikka päeva. Osa seltskonnast soovis sinna minna. Olen moelnud ka selle välja jätmisest ja keegi vastu ei vaidle ka hetkel enam. Aega veel natuke mõelda on :).

Kallid reisihuvilised. Ma soovitan siiralt teil enne reisile minemist teha kindlaks, mida teie kindlustusfirma teile hüvitab, kui peaks ka tegelikult seda firmat vaja minema. Uurisin nüüd SEB kuldkliendile pakutavat reisikindlustust. Ei vasta tõele see, et kõik summad tabelis on ühe inimese kohta. Tingimused on muutunud. Telefonis rääkisin pikalt ja laialt konsultandiga ja ta seletas, et (https://www.seb.ee/kindlustus/varakindlustus/reisikindlustus#huvitise-piirmaar) kuni reani "surmajuhtumikindlustus" on kindlustusjuhtumi korral võimalik maksimumäär inimese kohta. Edasi aga pere kohta kokku st kui minu sõlmitud kindlustuslepingule on märgitud perena juurde ka mees ja lapsed ja me kõik läheme reisile. St kui mul nüüd pere 4 inimest ja mul plaan Taisse minna ja lennupiletid ostetud ning peaks tekkima reisitõrge, siis maksimum, mis ma hüvitisena seoses reisitõrkega saan, on 2000 eurot kokku. Kui lennupiletid maksavad 2500 eurot perele, siis üle 2000 euro ei kompenseerita. Kui perega minna, siis tuleb ikkagi hoolikalt vaadata neid krediitkaardiga jms kaartidega pakutavaid kindlustustingimusi.

Aastal 2015 käisin mehega nii Phuketil kui Krabis. Tänaval tehti pakkumisi. Korjasime pakkumiste lehed kokku. Mõnega ajasime ka juttu. Huvitav ka kohalikega suhelda. Siis hiljem laksime valitud kohta. Ei pakkunud mehele keegi miskit lisaks. Äkki naisega koos minnes siis teine teema.

Mul mehel swed krediitkaart. Ostsime sellega lennupiletid ja bronnisime majutuse, perele neli in. Siis küll need limiidid väga ahvatlevad ei tundunud. Telefonis infot küsides soovitati osta juurde limiiti.

Ma ka kasutanud kunagi SEB pakkumist. Siis reisisin üksi või kahekesi. Aga kui minna nüüd reisile perega, siis kuidas neid piirmäärasid ma loen?
Kas see 2000 eur reisitõrget on siis pere peale st nelja inimese peale? Ma tglt nagunii võtan kindlustusega ka ühendust. Aga minu jaoks see tabel kogu aeg mõistatus olnud, et mis on inimese peale ja mis pere peale.
https://www.seb.ee/kindlustus/varakindlustus/reisikindlustus#huvitise-piirmaar

Rolleriga sõitmine pole seal just turvaline. Krabis rollerit ei votnud. Koh Lantal võtsime. Mees sõitis mul, küsis, et kas ka tahan proovida. Eestis rolleriga sõitmine ja seal rolleriga sõitmine, ei saa võrdusmärki nende vahele panna. Mina ise ei proovinud ka. Piisas lihtsalt vaatamisest ja mehe taga istumisest. Phuketile jõudes oli mul kindel EI! Ma polnud nõus ka taga istuma. Müts maha nende ees, kes rolleriga seal kimavad. See on ikka puhas ekstreemsus. Votsime endale kohaliku koos juhiga, kes sõidutas meid kuhu soovisime. Leppisime hinnas kokku ja see tundus igati mõistlik valik. Nägime ka paari turisti, kes olid hunnikusse sõitnud.

Ei ole A kategooriat enamusel. Trahv ongi seal 500 bahti ringis. Sellest süsteemist ei saagi aru. Maksad ara ja siis soidad edasi??? Äkki keegi oskab tõesti valgustada, et kui A kategooriat pole, mis siis ikkagi saab. Trahvi tehtud seal ka selle eest, et pole kiivrit. Politsei seisis rolleri kõrval ja näitas suuna kätte ja ütles, et maksa trahv ära. Tuttav käis ja vaatas, kus jaoskond on, maksis ära ja tuli tagasi. Õnneks oligi maksmine seal làhedal ja ta sai sõitu jätkata.
Rahvusvahelise lubade kohta ma lugesin, et ka need tglt ei päästa isegi kui on A kategooria. Nii ma sain aru. Tai jaoks pole see piisav. https://paradiisisaar.ee/tai-elu/#tai-liiklus

Lähen ka ise veebruaris Koh Changile. Mulle tundub, et minu tutvusringkonnas vaid seal viimasel aastal ongi käidud (kui sihtkohas on olnud Tai).
Ole hea, räägi pikemalt sellest ilusast rannast. Kuidas sinna täpsemalt saab?

Ma ise lähen perega ka märtsi alguses Koh Changi. See pakett (hind 1149eur), mida teema algataja välja tõi, on hotelli arvestades enamvähem sama, kui ise hakata reisi kokku panema.
Kui võtta sama hotell (The Emerald Cove Koh Chang 5) 12 ööks www.booking.com, siis tuleks 700 eur inimene (tühistamisega) ja 550 eur in (tühistada ei saa) kaheses toas. Märtsis.
Lähen Turkishiga läbi Istanbuli. Sain lennupileti 440 eur. Ka mina võtan bussi Bangkokist Koh Changi Ianilt (ian@iamkohchang.com). Mul tuttavad ka varem temalt võtnud. Inimene tulebki max 20 eur ots. Seega 40 eur edasi-tagasi. U sama tuleks ka kui minna nn ettetellimata bussiga. Seega sõit edasi-tagasi läheb minul 480 eur. Kui tahaksin sama hotelli, mida teema algataja paketis pakutakse, siis raha tagastamata korral saaksin enda reisi 1030 eur in kaheses toas. Aga ma arvan, et Turkish ei paku enam sellise hea hinnaga lennupileteid. Seega iseenesest see pakett, mida välja tõite, ongi ligikaudu see hind, mis tuleks ka välja käia reisi ise organiseerides.
Kui leppida lihtsama hotelliga ja soov kaheses või max kolmeses toas olla, siis saab reisi ikka tunduvalt soodsamalt. Kahesed toad ja bungalow kahele saab väga hea hinnaga, ka hea asukohaga. Natuke otsida ja surfata. Kui ühes kohas enam ei saa 12 ööd, saab liikuda ka teise. Kuna minu peres neli inimest ja tahame ühes toas (bungalows) olla, langes palju majutuskohti ära. Lihtsalt ei pakuta neljaseid tube. Õnnestus saada siiski 52 eur öö bungalow neljale (kogu reisiks ei saanud enam) ja mõned ööd teise kohta (80 eur öö). Tagasiside bookingus nendele kohtadele on üle 8. Rannast u 300 m.
Teema algajata paketis pakutava hotelli kohta on paketis kirjas "Majutus garanteeritult Deluxe toas (40m2, max 3 täiskasvanut + 2 last)". Booking sellist varianti ei anna, annab vaid kahesed toad. Hotelli enda lk kirjutab toa kohta "Approximate size – 50 square metres, ( Max 3 Adults or 2 Child)" Hmm. Ei saa aru. Ju on siis mingid teised toad, millest bookingus ja kodulehel ei kirjutata.
Arvestasin enda reisi ära, keskpärase majutusega (bungalow, hommikusöök, bassein), kokku läheb 2 täiskasvanut ja 2 last (kui oleks 12 ööd) u 480x4+52x12 . Mõned ööd võtaks paremat hotelli ka. Teeks u 2800 pere. Kui võtta teemaalgataja reisipakett, siis täiskasvanu oleks 1150 ja laps 700. Seega tuleks mul perele 3700. Aga paketis pakutud hotell on kena :D. Majutus maksabki. Võib võtta majutuse 12 eur öö in ja samas on seal ka väga uhkeid ööbimiskoht, kus koht kaheses toas on 100 eur. Endal jäi nüüd kripeldama, et mis valemiga sinna kahesesse tuppa teema algataja paketis pakutavasse hotelli on võimalik 3+2 in. Vist uurin ikka välja, et kas siis sinna kahesesse saab 2 täiskasvanut ja 2 last, lähen proovin ikka mõned ööd seda hotelli ka :).
Olen käinud mõned aastad tagasi Krabi, Phi-Phi, Koh Lanta, Phuket. Söögi osas nõustun eelkõnelejatega. Kiidan tai toitu. Saab 2 euroga hea kõhutäie ja samas võid maksta ka 10 eur.

Ise käisin üksaasta Dubais. Jaanuari lõpus. Oli väga soe ja päike paistis kuumalt. Vesi küll oleks võinud soojem olla. Norwegian pakub Helsingist väga häid lennupileteid.

Kuuba osas teen väikse ülevaate enda reisist. Vaatasin enda reisikausta üle. Kokku oli see 9 päeva (oli esialgu meeles, et 8), seega üks päev enam kui teema algataja soovis. Ostsin selle aurinkomatkadest, tõesti jah viimase hetke pakkumisena. Aurinkomatkat pakub ka ainult lennupileteid. Võtsin aga terve paketi, kõik hinnas, 5 tärni, algusega Helsingist.

Käisime neljakesi. Eesmärk oli samasugune, nagu teema algatajal (v.a siis poed) - soe, meri, liivarand. Sel korral tahtsin lihtsat puhata, ei mingit seljakotiga rändamist, kauplemist. Puhas puhkus. Aurinkomatkat pakub pakette, alates stardist koju jõudmiseni 9 päeva. Võtsin selle. Kuna lapsed jäid Eestisse, ei tahtnud väga pikalt ära olla. Töölt 14 päeva eemal oleks olnud liiast.

Esimesel päeval läksin Tallinnast laevaga kell 12:00 Helsinki, sealt lennujaama (saab taksoga nt, mitu in, tuleb hind täitsa ok). Lend läks 17:10 ja kestis 11 tundi ja 40 min. Kohale jõudsime samal päeval (tulenevat ajavahest) kell 21:50. Ärkasime siis järgmisel päeval värskena ja puhkus algas.

Kohapeal olime kokku seega esimese päeva õhtu + 7 täispikka päeva. Lend tuli tagasi seitsmenda täispika kohaloleku päeva õhtul kell 23:50. Hotelli viidi ja hotellist toodi. Luksus. Tagasi saime Helsingisse kell 16.50 ja seda siis nn reisi üheksandal päeval. Lend kestis täpset 10 tundi. Sealt tulime taksoga laeva peale. Ooteaega praktiliset ei olnud. Saime kohe laevale. Laevapileteid saime suhteliselt soodsallt, flaiereid on saanud nn jooksuvõistlustel ja kampaaniaid tehakse tihti ka netis (sooduskoodid). Seega reis kestis kokku 9 päeva, millest kohapeal nautisime täispikki päevi kokku 7.

Kui soov on puhata ja eelarve ei ole väga piiratud, siis igal juhul tasub eelistada kiireid lende ja head hotelli. Kuna see hotell oli tõesti väga kõik hinnas (sh kõik joogid, mitte vaid kohalikud ja väga palju erinevaid kööke), siis tundsin tõesti, et puhkan. Võtsime kohapeal täispika päeva Havannasse, kasutasime kohalikku giidi. Sõitsime erinevates nn kohalikes elurajoonides ja näidati, kuidas elatakse, sõitsime läbi peamised vaatamisväärsused, tutvustati elu-olu, vastati kõigile küsimustele mida teada soovisime. Oli väga pikk, sisukas ja väsitav päev. Sellest meile täitsa piisas. Eesmärk ei olnud sel korral ringi rännata.

Varadero rannajoon on väga pikk, kõndisime ja nautisime ilusat sinist vett ja valget liivaranda ning soojust. Olen käinud ka Tais, kokku oli siis reis mineku-tulekuga 13 päeva. Siis oli puhas seljakotireis ja mitte kiired lennud. Eesmärk oli siis soodsalt palju näha. Sellest olen foorumis pikemalt ülevaate andnud.

Olen organiseerinud ise seljakotireise, siis taas olen lihtsat puhanud ja võtnud paketi reisifirmast. Ise orgunnites saab tõesti soodsamalt, aga vahel on lihtsat tahtmine niisama olla ja mitte mõelda :). Järgmine reis ma ei võta kõik hinnas, sest kaalu tuli päris mitu kg juurde :). Lähen ja rändan taas seljakotiga.

Käisin Tenerifel nov lõpus. Sain seitsmest päevast 2 päeva paduvihma, teed olid ka suletud. Võib vedada, võib ka mitte vedada. Kokkuvõttes aga jäin rahule, aga väike kampsun pidi ikka kogu aeg igaks juhuks kaasas olema. Tais käisin nov lõpus, said ka 2 päeva paduvihma. Kuna reis oli pikk, siis see vihm ununes kohe.
10 päeva Tai on ka ok. Kui on kiire lend, mida Finnair pakub, siis 10st päevast piisab. Sõltub jah, mida teha tahad. Kas ainult randa või ringi seigelda. Kuna te ei soovi seljakotiga rännata, siis 10 päeva paigal olla on väga ok.