trip-krainetrip-ukraine-dark

Kasutaja123

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

29 meeldimist
3 postitust
100 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui postitus hirmu suurendas, võin ära kustutada. Point on selles, et kõikide lendudega võib miskit juhtuda. Ei ole see Nordica miskit õudne ja kole. Lihtsalt Nordica jääb rohkem silma, kuna see on Eestiga otseselt seotud. Mind hirmutas minu lend, aga olen nõus taaskord sõitma. 

Mina arvasin kogu aeg, et Nordica ja Eesti ja kunagi pole ju miskit juhtunud. Suvel käisin Nizzas. Ostsin piletid pool aastat ette ära. Pidin minema beebi ja mehega. Ostsin otselennu, et siis saab juba hommikul kell 8 miskit sinna ja päeva nautida. Ma olen palju reisinud ja käinud ja lennanud ning Nordica tekitas mul lennuhirmu. Lapse jàtsime koju. Tegime õige otsuse. Eks meedias ka läbi lillede kirjutati sellest lennust, kuhu mina sattusin. Ütleme nii, et seda võib ju kõigiga juhtuda, aga mina igatahes sain suure ehmatuse osaliseks ja tahtsin kogu reisi p.... saata. Lend tõusis õigeaegselt kell 6 lendu. 45 min pärast öeldi, et kinnitage turvavööd ja siis tõmmati kõrgus alla ning lendasid õhumaskid valja. Meedias muidugi sellest ei kirjutatud, et lennuk oli kärsahaisu täis jne. Piloot teatas, et tehniline rike ja maandume 20 min parast taas Tln. Siis teatas, et läheb veel kuni 40 min ja siis veel 20, kuna ei saa lennuluba. Lennuk lendas kogu selle aja madalal ning minu mõtted olid selles suunas, et eks sohu me maandume. Need nn head teenindajad olid salongist natikese aja pärast kõik kadununud ja keegi rahustavat infot enam ei andnud. Piloot isegi ei teatanud, et nüüd maandume. Ja siis ma sealt maha saades jooksin Nordica leti juurde ja tahtsin kogu raha tagasi. Ei saanud. Rahustati lõpuks mind maha mehe poolt. Siis läksime tagasi ootama. Ikkagi pikalt planeeritud reis.  Siis veel korra saadeti meid bussi ja siis taas tulime ära sealt, endiselt lennuk ei olnud korras. Lõpuks anti asenduslennuk, 7 h hilinemist. Saime aga kompi 400. Täispikk öö magamata, soitsime teisest Eesti otsast kella 6 lennule. Aga ainuke asi mis lohutas, oligi see komp, mis kanti üle juba jàrgmisel ndl. Mind saadi lennukile tänu teistele kaasreisijatele, kes suutsid mind ära rääkida. Selliseid asju võib kõikide lennukitega juhtuda, aga minu jaoks oli see esimene õudne kogemus. Nüüd mõned kuud hiljem olen nõus taas Nordicaga lendama, aga need suvised kaks lendu st Nizza ja tagasi, olid küll katsumus. Täiendan. Ainult mõne inimese käitumisest oli näha kartust. Enamus ei teinud teist nàgugi.  Asi ongi mõtlemises, et kas mõelda positiivselt või mitte. Mina suutsin end üles kütta, mõelda meeletult üle. 

Oskab keegi, kes on hiljuti Vietnamis käinud, anda nõu, kust ja millist sisereisi võtta. Läheme neljakesi. Esimene õhtu tutvume söögikohtadega Ho Chi Minhis. Jõuame õhtul lennukiga. Järgmisel päeval tutvume linnaga ja kolmas päev plaanis külastada tunnelid. Neljas ja viies pàev oleks soov teha 2-pàevane Mekong Delta trip. Seejärel on ideed lahtised, et kuhu minna nädalaks edasi. Kas valida Phu Quoc v Con Dao v Phan Thiet v Nha Trang v Da Nang v Hoi An? Vaatasin, et Aurinkomatkat viib turiste Phan Thietisse. Sõbranna valis Con Dao, mitte Phu Quoc. Ise olen valikute ees. 1. Kui minna tunnelitesse, kuhu võtta majutust ja kust ekskursioon, et oleks asjalik reis?2. Kaks päeva delta reis. TripAdvisor oli pakkumisi täis. Pakuti kodumajutusega, hotelliga, sisaldasid erinevad tegevusi jne. On kellegil kogemusi, kust oleks asjalik see reis võtta? 3. Lend tuleb tagasi õhtul hilja. Kus soovitate ööbida enne kojulendu? Kas tulla lennukile linnahotellist v jõuab kohale ka nt Phan Thietist. Ok natuke segane sai kõik, aga äkki keegi hiljuti käinud ja oskab miskit head soovitada. Neli täiskasvanut. Rannapuhkust kahe ndl kohta planeerime max 2-3 päeva. Ülejäänud aja seikleks hea meelega ringi. 

Ko Lanta on väga hea valik. Ikka on mõttekas sinna minna. Need pered, kes seal minu tutvusringkonnast käinud sh ka mina ise, on Ko Lantat kiitnud. Järjekord, et kuna mis piirkond ette votta, on maitse asi. Ma ise käisin esmalt Krabi, siis PhiPhi, Ko Lanta, Patong. Ko Lanta meeldis kõige enam. Sobranna tegi sama marsruudi läbi ja ta kahetses seda aega, mida jàttis Patongi jaoks reisi lõpus. Ütles, et oleks voinud olla rohkem Ko Lantal ja vähem Patongis. Maitse asi, kas olla reisi lõpus lärmakas piirkonnas v valida vaikus ja rahu. :)Kas soidate otse Phuketile v maandute Bangkokis ja sealt siselennuga edasi? Kui siselennuga, tasuks mõelda lendamist esmalt Phuketile ja tagasi nt Krabist. Ma ise Ko Lipele ei joudnud, jäi liiga eemale. Aga sobranna, kes liitis selle ka enda reisi sihtkohta, kiitis seda meeletult. Lemmik nendest väljatoodud kohtadest enda rahu ja ilu poolest. 

Tais reisimine omal käel on väga lihtne. Ei tasu karta. Kaisin mehega vist 2014 v oli 2015. Siis 2018 kaisime peredega. Olen teinud kaks kokkuvõtet ka selle kohta trip.ee-s enda kasutajanime alt. Alguses kartsin, aga Tai tõesti väga hea sihtkoht iseseisvaks reisimiseks. 

Täna Nice oli küll väga palav minu jaoks. Nägin àra 38 kraadi tablool, õhtul kell 19 oli 35. Isegi trammiliiklus oli tasuta seoses kuumaga. Tänavatel oli rohkelt kiirabi liikumas ja politseid. Arvasime, et ju ikka kuumaga seoses.  

Reisin Nice, Monaco, Cannes. Temperatuur päeval u 33. Ei kurda. Hotellis konditsioneer, poodides ja ühistranspordis ka. Müts ja prillid ja vesi peab kogu aeg päeval kaasas olema. Õhtud ja öö on monusalt soe. 

Kummaline. Minul kogemus 1,5 a tagasi. Ostsin piletid tyrkishi enda kodulehelt pikalt ette. Mingi aeg pärast seda tuli Tln esindusest vabandav kiri, et lennuaegasid Tln-Istanbul on muudetud ja ma pean kinnitama, et kas see mulle sobib. Muutus aga oli miskit u 20 min ainult. Vaga sobralik suhtumine oli jne. Suhtlesime nii kirja kui telefoni teel. Hiljem lennul lõhuti ka kohver ara. Kogu suhtlus kais Tln esinduse kaudu Eesti keeles. Kohver kompenseeriti. 

Minule meeldis see 2-päevane reis. Kaisin mehega aastal 2015. Olime esimest korda Tais.  Votsime reisi kohe alguses. Eestlasi oli u 10. Erinevatest kohtadest saabusid alguspunkti. Saime ideid ja teadmisi Tai kohta. Jens andis hea nõu ja oli vaga tore. Meie reis kulges norm tempos. Ei olnud kuskile kiiret. Meile meeldis. Väga. Kas väikeste lastega tasuks võtta? Mina vist ei võtaks kui nn kõike pakutavat ei kasuta. Läheb kulukaks. Samas lastega reisimine ongi kulukas, kui soovida reisilt koike seda, mida lasteta reisides on voimalik näha. 

Tekkis küsimus, et kas lennujaama poest ostetud kaup läheb ka käsipagasi kaalu alla?Kuidas beebi kergkäruga lood? 

Minul jäi Air Balticult piletid Nice ostmata. Suvel lähen mehe ja beebiga. Vaatasin, et hea hind u 140 eur in, aga siis selgus, et alla 2-aastase pilet oleks olnud miskit 100 eur. Lisaks siis veel see pagasi teema. Võtsin siis ikkagi Nordicast, pagas hinna sees ja beebi 10 eurot. Otselend. Kuigi täiskasvanu oli miskit 178 eurot. Viimasel ajal jah kuidagi tuleb eriti tähelepanelik olla, et kokkuvottes rohkem ei maksa. 

Andsid ise hea vastuse. Ise sel perioodil olen külastanud Kuubat ja Barbadost.  

Mul äkki rumal küsimus, aga ikka peab kindluse mõttes uurima. Kui lahen Vientnami ja teen seal siselende, kas siis piisab ühekordset viisast või pean votma selle teise. Kui teen selle ühekordse ja kohapeal tekib tahtmine ikkagi minna Kambodžasse, millised on võimalused sinna minemiseks? 

Kaie22. Hea tähelepanek. Riiast pakutakse tõesti parema hinnaga sama paketti. Vaatasin praegu, et nn minu valitud pakett Tallinnast maksaks 2200, aga Riiast 1900. 

Ostsin jaanuaris varajase tellija soodustusega septembri lõppu. Perele 2 täiskasvanut ja 2 last vanuses 7 ja 9 läks 1728 eur ndl aega sh  hommikusöögid ja õhtusöögid. Asukoht Rethymos. Bio Hotel Suites. Lisaks läks juurde beebi 50 eur. Seega 1778 eur 5 in. Asukoht väga hea. Nüüd selle paketi hind perele oleks juba al 2200 eur. Võrdlesin reisi ostes erinevaid reisifirmasid samasse hotelli, kõige soodsam pakett tuli Teztourilt ja kõige kallima Aurinkolt. Võrdluses oli veel Tuusik ja Novatours. Veebilehtedelt võimalik vaadata hindasid ja võrrelda. Ise läksin sel korral mugavamat teed pidi, võtsin pakettreisi. Jah viimase hetke pakkumisega saaks kindlasti soodsamalt, aga mõtlesin selle peale, et pidevalt nn jälgida veebilehti ja teha päringud, ajaliselt on see kurnav. Otsustasin varakult aasta reisid ära planeerida ning tegin reisiostud juba jaanuaris. 

Ma nõus Marie kommentaariga. Ma ise esimesel korral Tais käies jätsin Bangkoki reisi lõppu. See oli selle reisi ainuke vale otsus. Esmalt käige Bangkokis ära ja siis edasi Krabi-PhiPhi-Ko Lanta ja Phuket. Vahet pole, millises järjekorras need, eks endale parema äranägemise jargi panna. Rolleriga julgesime me nendest soita vaid Ko Lantal, mõnus saareke, kus liiklus pole tihe ja saab ka vaikust nautida. 

Oktoobris voib olla kahtlane. Ilm on heitlik. Olen kainud kahel korral. Ühel korral mehega kahekesi nov lopp-dets algus. Saime ka siis reisi alguses 2 paeva pigem põrgu ilma kui paradiisi.  Bangkok-Krabi (ao nang)-phiphi-ko Lanta-phuket. Ko Lipe jäi välja, läks kiireks. Käisime läbi phiphi, sest siis tahtsime Jensi kahepäevast paketi, tegi neil päevadel. Muidu oleks voinud krabist otse ko lantale minna.  Mulle krabi/ao nang ei meeldinud. Küll soodne, aga nagu eelpool rääkija kirjastas, ei ole seal ao nangis midagi ilusat. Railay rand on kena. Seal tasub ara kaia. Ko Lantat mina kiidan.  Super. Selle reisi koige mõnusam aeg ja piirkond. Phiphil tasub ära käia. Tänu Jensile vt paradiisisaared.ee, sai Taist teada palju jne. Phuket ei ole ainult Patong ja veel paar randa. Ajaliselt meie jaoks nii kujunes. Tasus ka ara kaia. Kas just lastega seda soovitaks, vist mitte. Patongi st. Bangkoki linna külastuseks jatsime ka aega. Tõenäoliselt esimest ja viimast korda tegin seda. Kui eesmark puhata, pole mottet suurulinna hullusesse minna.  Teine reis loppes just moned ndl tagasi. Kaisime kahe perega koh changil. Meeldis väga. Lapsed meil alla 10. Ise tunnen, et valisime just selle koige õigema koha. Vesi ei lahe akki sygavaks. Monus rahulik. Veetsime reisist ka moned paevad pattayas. Seda ei soovita. Larmakas, must, õhku vähe, ei ole kena randa lahedal jne. Lastega reisides tasuks votta basseiniga majutus. Miskiparast nii minu ja mu soprade peredes kyll on kujunenud, st bassein laste jaoks väga oluline. Minu jaoks märtsi algus oli ikka vaga kuum. Moned raagivad, et palju mõnusam aeg kui nov, aga isiklikult ise eelistaks pigem seda nov lopu perioodi. Kuna lapsed teil suht suured juba, soovitaks toesti krabi-phiphi-ko Lanta. Koige pikem aeg reisist olla siis ko lantal. Vabandan trykivigade parast.  Tehtud mitte tahtlikult. Telefonis trükkimise tulemus.  

Olen nüüd reisilt tagasi ja annan väikse ülevaate. Äkki kellegile abiks. Reisisime 2peret, mõlemas peres 2 last. Läksime Turkishiga Tln-Istanbul-Bangkok. Lend sujus väga hästi. Käisin teist korda Turkisiga ja endiselt ei ole ühtegi halba sõna öelda. Reis sai lõpuks planeeritud järgmiselt: 8 ööd Koh Changil ja 2 ööd Pattayas. Isegi ei tea, miks see Pattaya sai sinna otsa liidetud, aga nüüd on see tehtud. Ise olen seda nn ööelu näinud Phuketil Patongis ja see on võrreldav Pattayaga. Lastega reisides oleks võinud selle Pattaya ikkagi välja jätta. Tellisime transpordi Iani kaudu. Sellest tripis ka juttu olnud. Bangkokist Koh Changile hotelli maksis 5800 ja Koh Changilt Pattayasse 4300. Buss ainult meie päralt st see siis bussi hind. Sisaldas kõiki praamipileteid. Kõik toimis suurepäraselt. Oodati juba varakult kokkulepitud kohas jne. Suurepärane teenus. Koh Changile hotelli võttis reis aega natuke üle 6 tunni ja Koh Changilt Pattayasse umbes sama aeg. Kuigi kui vaadata google mapsist siis oleks pidanud Pattayasse jõudma max 4 tunniga. Praami järjekord aga oli pikk ja ootasime seal 2 tundi. Seega sellega võiks igaks juhuks reisi planeerides arvestada. Pattayast (majutus oli u 1 km walking street) lennujaama aga ei kulunud kahte tundigi. Selle transpordi võtsime hotellist. Maksis 2500. Tänavalt oleks saanud 1800 buss. Tegemist siis 10 kohalise bussiga. Kiidan Koh Chang saart. Lastega reisides on see hea valik. Olen käinud seljakotiga Krabis, Ko Lantal, PhiPhil, Phuketil, aga kui võrrelda neid piirkondi Koh Changiga, siis minu isiklik arvamus on, et Koh Chang oli just õige valik lastega reisimiseks. Mõnusad rannad, ei läinud kiiresti sügavaks. Väljas söömine tundus Koh Changil soodsam kui eelnimetatud kohtades. Rannas kujunes lemmikuks kaks söögikohta. Hinnad üldiselt nt Fanta/Sprite/Cola 30 bahti, korralik kohalik eine 60-150 bahti, lastele väga hea lihaburger friikatega 100 bahti või lihtsalt friikad kuni 100 bahti. Tänavalt puhastatud ananass 30 bahti, arbuus u 50 bahti, mango u 30 bahti. Puuviljakokteil 60-80 bahti. Euro kurss siis u 38. Majutusasutuste tingimuseks oli, et peab olema bassein ja 2 suurt voodit toas. Olime mõned ööd Sofia Garden Resortis (omanik soomlane). Keskpärane hotell, teenindajad inglise keelest aru ei saanud. Üldiselt jäime rahule. Olime VIP peretoas. Seal oli üks suur voodi, ühekohaline voodi ja üks sofavoodi. Sofavoodil linu ja patja ei olnud. Saime ikka padja, aga linu ei saanud, teenindajad ei saanud aru, mida tahtsime. Kolmandal päeval siis kui koristajat nägin, tegin kehakeelega selgeks, et ma vajan linu, sest meil on neli inimest ja tahame kasutada kõiki magamiskohti. Rätikutega oli ka seal pidev jama. Aga see kõik oli pisiasi. Bassein oli väga hea. Asukoht enamvähem. Tagant järgi mõeldes, oli ikkagi natuke kallis, mingi 55 eur öö tuli perele, hommikusöögita. Miks tundub tagantjärgi kallis, seepärast et olime paar ööd ka teises kohas, Noren Resortis (rootslaste oma), kus maksime majutuse eest 60 eurot (bronnisime selle vahetult enne reisi, nn tagastamatu bronn), ja see sisaldas ka hommikusööki. Kui bronni oleks teinud nn tagastamisele kuulumisega, siis oleks olnud 85 eur. Seal oli kõik puhas. mõnus, hommikusöök hinna sees, rannarätikud, bungalows ka 2 suurt voodit jne. Mida teha saarel? Puhata :). Kui jõuate pärast saarel käimist Pattayasse, siis saab aru, millest räägin. Võtsime ka saaretuuri, 4 saart. Väga tore oli. Lastele väga meeldis. Käisime elevante vaatamas, randades jalutamas, rolleriga sõitmas jne jne. Ja need Tai toidud, need on nii maistvad. Ma ei saanud saarel kordagi toitu, milles oleksin olnud pettunud. Ja need puuviljad - ananassid, arbuusid, banaanid, mangod hmmmm. Neid sõin iga päev. Pattayas aga lihtsalt olime need 2 päeva ära. Vaatasime rannad üle, käisime söömas, jalutasime mööda walking streeti. Meil oli väga hea basseiniga ja hommikusöögiga majutuskoht (Miracle Suites). Saan ristikese tõmmata, et olen Pattayas käinud :). Palju kulus: kõik kokku 10 ööd koos lennupiletite, söökidega, sõitudega, majutusega 750 eur in.

Lisan lihtsat informatsiooni mõttes, et kuidas mind majutusasutus tahtis tüssata ja kuidas booking.com mind aitas. Majutusasutuse bronnisin pikalt ette. Tingimustes oli kirjas, et ettemaks paypal kaudu esimese öö eest. Kuna bronnisin kahele perele, siis oli ettemaks u 110 eurot. Tingimustes oli selgelt kirjas, et kui tühistada enne 16.02.18, siis saab ettemaksu tagasi. Tühistasin majutuse jan lõpus, kirjutasin majutusasutusele, et tühistasin ja palun ettemaks tagasi kanda. Nad aga ei suvatsenudki seda teha. Hakkasid rääkima sellest, et kuidas ma hoidsin nende tube kinni ja nad ei kanna ettemaksu tagasi, aga vaatavad mida teha saavad. Kuna midagi nad ei teinud, kirjutasin neile paar korda veel, et tingimustes selgelt kirjas, et pean tagasi saama ja endiselt ootan. Nad ei reageerinud endiselt. Siis võtsin bookinguga ühendust. Nad kohe ei vastanud, tegid seda u 4 päeva hiljem. Aga nad aitasid mind. Saatsin väljavõtte ülekandest. Tuli vastus, et nad kannavad raha tagasi. See, mida nad ja kuidas majutusasutusega organiseerisid, ei tea. Kogu raha aga miskipärast ikkagi tagasi ei saanud. Mingid eurod läksid vahelt ikkagi kaduma, aga jah, kiidan bookingut abi eest.

Mul tuttavad laksid Helsingist. Votsid üheotsapileti. Ka küsisin, et misasja, et kas sellest probleeme ei tule. Kõik sujus.

Tellisime bussi, 10 kohta bussis. Kell 10.30 oodati lennujaamas kokkulepitud kohas. Andsin eelnevalt teada lennu saabumisaja. 8 inimest, kell 17.00 olime Koh Changil hotellis. Maksis 5500 kokku. Üks in seega u 18 eur. Kõik toimis suurepäraselt. Tellisin ka Iani kaudu. Eelpool keegi andis ka lingi. Lennukis magada ei saa, aga bussis magasin hästi. Minu jaoks see sõit vist seepärast küll miskit hullu ei tundunud. Tehti 3 peatust. Praami ootamine tundus kõige tüütum. Esimese peale ei mahtunud. Jäime järgmist ootama.

Mul sõber Phuketil. Tal A kategooria olemas. Eile politsei pidas ta kinni, kontrollis lubasid. Ütles, et kõik korras. Ei olnud rahvusvahelisi vaja. Seega vist sõltub politseist, kes kuidas asjadest aru saab.

Mar11. Jah olengi sealt saatnud. Enda konto alt. Bookingu lk peal on see 24/7 küsimused. Olen teinud juba kaks kirja. Lisanud ka bookingu nr ja kuupaevad ja probleemi jne. Saatsin ndl tagasi ja reedel uuesti. Näitab, et kiri saadetud. Aga mitte midagi keegi ei vasta. Ei teagi, kas see norm selliste asjade puhul, et vastamine võtab päevi.