helen

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
59 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

http://www.booking.com/hotel/lk/oasey-beach.html?sid=479aced9e209c7f814f7248783ef8b24

Vaata sellel aadressil, näiteks. Kah ei ole suur hotell - kõigest 14 tuba. Asub Bentotas. Panin päringu 15 -ks ööks veebruaris - sain tulemuseks 900 $ Minu arust päris taskukohane hind ju?

Ei, indigo, siin sa küll tsipa eksid. Mina ise panin ühe pisikese villa kinni. Vaatasin, et seal ainult 6 numbrituba ja fotod kah meeldisid. Sugugi mitte kallis. Minu teada sai otsida just villasid ja seal neid oli tohutu hulk. Ja ikka selles booking.com`is.

Sa saad neid hotelle uurida/vaadata aadressil booking.com? Trükid sihtkohana sisse Sri Lanka ja sulle viskab välja hotellide nimekirja asukoha/tärnide/hinna järgi. Valik on suur.

Seniks kui teised, indigo, Hea Kurimoor ja Naabrimees, mulle tipist vastavad küsin sinult üht-teist kui tohib...tohib? Kas see Adams Peak ongi Sygirial? Et jutt on ikka sellest mäetipu linnakesest? Ja veel: kas autojuhti koos autoga said kohapeal või leppisid temaga võrgus kokku? Kas lennujaamast hotelli on parem transfeer tellida või ise taksoga kohale sõita (Bentota)? Palju see takso raha tahab? Pidi odav olema? Vat nii! Vasta nüüd!;-)

A palju te tipiks siis "viskasite"? Vene portaalis oli palju juttu sellest kuidas kohalikud hindavad sigarette? Et kui paki ikka kingid, siis kummardatakse ja tänatakse nii et...On see tõsi? Mis neil üldse hinnas on? Keegi nagu rääkis veel pliiatsitest..

Head asja pannakse kirja ikka kirbukirjas lootuses, et mitte kõik ei loe ja st ka ei kasuta:-)) Mis hotellis olid?

Kurimoor, kõik sõltub riigist ja hotellist. Kui minna Dominikaani, siis sealsed hotellid pakuvad "kõik hinnas" terve päev söömist (ja väga head!) ükskõik mis söögikohas ja terve päev joomist (ja kvaliteetset joomist) ükskõik mis baaris, aga vist oli kuni 00.00-ni. Siis veel igaõhtused etendused (muusikalid), animaatorite lõbustused alates hommikust ja veel mõnus baarikapp numbris, mida täiendatakse üle päeva. Muide, need animaatorid tõid ka randa meile igasuguseid jooke. Türgi hotellides "kõik hinnas" - see on võrdlemisi hea toit, aga ka üpris vilets õlu ja vein. Nii et enne tulebki teha korraliku eeltööd kasvõi siin samas tripi foorumis. Aga selleks pead ütlema konkreetselt kuhu minek. Siis saadki vastuseid inimestelt, kes seal juba käinud.

pole kunagi Pariisis friikartuleid ja pastat söönud. Siin tuli meelde ühe kolleegi virisemine pärast Pariisi reisi. Tema kah kukkus nina krimsutades jutustama kui must ja räpane on Pariis ja kui pahasti neid toideti..et muudkui croissante topiti neile sisse ja röstisaia! Meie kui võtsime istet mõnes kohvikus või restoranis ja tellisime, näiteks, lõhet, meile küll ei toodud selle asemel röstisaia või croissanti :-))) Või kui meie käiksime Pariisi tänavatel ninad maas, siis, ehk, kah leiaks sealt igasugust prahti. Meie ikka uurisime maju, tänavaid, inimesi - prahti võib ka Tallinna tänavatel imetleda. Nendele, kes ei leia Pariisis midagi erilist, ma ütleksin nii: Pariis on nii võimas, suursugune ja kaunis, et ta võib lubada endale teha valikut KELLELE MEELDIDA, KELLELE MITTE!

Leidub, jah...Mis teha? Nendest pole pääsu kusagil. Täna jumalat ja meie "tarku" poliitikuid, et meie armas Eesti nii vaene on. Vastasel juhul oleksid ka eestimaalaste näod ...hm, mustavõitu. Aga Pariisis liikudes..ei tea...nad eriti ei häirinudki, ehk sellepärast, et vältisime metrood ja Tatou (või kuidas seda nime kirjutatakse?) kaubamaja piirkonda. Seega siis oli silmnähtav valgete inimeste ülekaal. Aga sinu nördimusest saan täiesti aru - ise olen tsip rassist :-)

Sest Pariis - see ei ole ju ainult Louvre või Eiffel ja kõik need muuseumid. Pariis- see on Pariisi eriline hõng, Seine`i-äärsed bukinistide lavkad, magusad suhkruga praetud kastanid, võrratud tänavakohvikud, head veinid, väga erilised ja väga väärikad vanad daamid ja härrad ja tänavad, mis kohe mitte ei väsita - kõnni kasvõi päevad läbi, sest see vaatepilt su ümber on imeline ja ei väsita iialgi!

No kui ma pinsiunäri palkaks, siis see oleks otse loomulikult ainult tema ja minu asi!!! Ei mingeid ameteid me küll oma vahele sekka ei lase...Aga kussssss -see on suuuur saladus! :-)

Ma panin ju valesti! tripp ja tripppp! No ei jõua ju neid p-sid üle lugeda. Ah et siis vastus on...nii ja naa..kuidas võtta. Ohhh, raske juhus! :-)

300 kr tunni hinnaks??????????? No niisugust hinda ma pole kuulnudki! Uurisin mõningais Eesti firmasid - pakuti 150 kr. tunnihinnaks. Soomes pidi tunnihind hoopis 5 euri olema. Ja Inglismaal minu tuttav teeb niisugust tööd 25 paundi (ca 450 kr) eest, koristades 5-toalist maja. Nii et see 300 kr/h on ju ropphind!Aga noh..kui kundet jätkub, siis, nagu venelane ütleb, FLAG v RUKI!

Einoh, umbes sama pilt avanes ka meile...väljaspoolt.. Väljaspool kuplit ma vist polegi kunagi rahvamasse näinud. Klaaskuppel on suur ja lai - mahutab palju; aga kui sinna üritada sisse minna, siis näedki pilti, mis võtab kogu lossi külastamise tuju ära. Muideks, kas tripp ja trippp on üks ja seesama isik? :-)

Vaata seda: http://et.hotels.com/de504261/hotellid-asukohas-pariis-prantsusmaa/ Ise elasime eelmisel aastal mais Hotel des Tuileries. Pariisi kohta mõistlik hind (ca 1200-1400 ö/p eest) ja hotell ise väikne, väike ja hubane. Asub mõne meetri kauguses Tuileriesi aiast, Rivoli tänava läheduses. Ja seejuures see tänav, kus meie hotell paikneb, on ise kah sihuke tilluke, kitsas ja hästi vaikne. Niisuguseid kohti võib veel Pariisi südalinnas leida. No ma ei tea millal tripp inimtühja Eiffeli juurde sattus?! Äkki öösel..unes lennates :-) Siis kui meie üritasime sinna pääseda olid kassade järjekorrad mitmetuhandelised ja sama ka Louvrei juures. Aga sellegipoolest oli Pariisis veedetud aeg kaunis. Iga õhtu lõppes meil mõnes baaris või tänava kohvikus, kus sai istutud peaaegu hommikuni..Mõõõnus!

Mnjahh, aga su sõber määras min. hinnaks 600,00. Aga kui mul, näiteks, on pisike ca 45 m2 kahetoaline korter koristada? Kas ka siis selle kahetunnise töö eest peab välja käima 600,00? Paljuvõitu nagu..Või ta niisuguste pisitöödega ei tegele?

Oh, ära aja Pariisi isu peale! Ma juba kibelen sinna tagasi! Ai-ai-ai, tahan Pariisi!

Ise soovitaksin Germalo Reise. Olen nendega kaks korda käinud - väga kvaliteetne värk! Ei peagi koguaeg ninapidi koos grupiga olema. Võib kaasa lüüa ainult üritustes, mis huvitavad. Eelmisel aastal küll käisin sõbrannaga Pariisis ilma, et oleks kasutanud kellegi teenust. Kõik oli viimase peal (Pariis ikkagi!), ise valisime hotelli, samuti interneti teel said tellitud Grand Opera ja Moulin Rouge piletid. Aga kui tahtsime, näiteks, külastada Eiffeli torni või Jumalaema kirikut vms, siis ei pääsenud löögile -rahvamassid olid kohutavad. Selles mõttes on, ehk, parem minna mõne reisikorraldaja kaudu - nendel kõik kellaajad kinni pandud. A muul ajal võib olla täielikult oma aja peremees. Või äkki on siiski võimalus ka ise kinni panna ajad muuseumitesse - ei ole uurinud. Sest kui see on võimalik, siis polekski nagu põhjust minna kellegi kaudu. Turismifirmad tahavad ju kah elada ja võtavad vahendamise eest raha.

Oooo, millised inimesed on välja ilmunud! A haisid ma ikkagi ei näinud - muidu oleksin ilmtingimata nendega ujuma läinud! Või need olid mingid erisorti haid, sihukesed tibatillukesed, nagu meie kilud, et me neid ei märganud?

Hm, aaaa kus sa seal haisid nägid? :-) Ju siis meie eest nad pugesid peitu.

Kirjutad, et 2 nädalat on liig mis liig...Nojah, oleneb ju reisi eesmärgist.Minule isiklikult olid 2 nädalat (sama hotell, veebr.lõpp-märtsi algus) nii tibatilluke aeg, et jube! Meie põgenesime siit külmast päikese kätte ja tahtsime nautida Dominikaani kuuma päikest ja sooja ookeani (mitte basseini - jumala eest!). Ainuke soov oli visata end pikali rannas palmide alla ja mõõõõnuleda! Kui aga väikese lapsega reisida, siis olgu see nö suurlinna reis või puht-rannapuhkus...muutub see lõppude lõpuks...ei taha siin kasutada sõna "tüütuks" aga ütleme nii: mitte erilist mõnu pakkuvaks. Just ise enda jaoks. Sest tõeliselt lõdvestuda, arvan, sul endal ei õnnestunud vist kordagi? A laps vist oli sellegipoolest reisiga rahul? Eriti kui sai veel osaleda õhtuti selles laste shows? Mista nimi nüüd oligi...mini-discos.

Sõltub ju ka kas reis on ühe- või kahenädalane või hoopiski kolme? Äkki see 200 naela edasi-tagasi ühele on mõni 5-päevane reis? :-)

Ohohh! Aga mitu päeva Miamis ja mitu Jamaikal? Nädal ühes, nädal teises? Huvitav, jah, miks just Jamaika? Seal on ju teisigi saarelkesi...peakski uurima. Pole ammu tuhninud nendes..saartes :-) Äkki siis meie hall Eesti ei tundugu enam nii hall, kui silmade ees jälle hakkavad palmid, saared, ookeanid virvendama, ah?

Jessas!!!!!!!!! Ka mina kah esialgu olin häälestatud Jamaika suunas! Ja täpselt samal põhjusel sai lõpuks Dominikaan võidu! Einoh..pole sõnu! Ja nüüd mõtlesin, et võiks siiski Jamaikat külastada järgmisel talvel :-)

to tripppp Vohh, ka mina, siin meie kallil Eestimaal olles ja terve aasta külma/vihma/sombusust nautides, unistan vaid ühest: kiiremini mõne palmi alla sattuda ja mõõõõnuleda! Sinine taevas, soe ookean, kollane liiv – oooohhh! Kui kaua peab ootama!

to merli Ära siis nii tõsiselt mu sõnu võta – lihtsalt kadestan sinu noorust ja energiat..seepärast kergelt nii..lõõbin.