trip-krainetrip-ukraine-dark

Aaro

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

14 meeldimist
4 postitust
83 kommentaari
 

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Miks sa ei lase pangas üleliigseid makseid tühistada? Kui on magnetriba kasutatud peab ka kassa tsekil olema sinu allkiri. Ilma selleta on makse tühine.

Tänud punkel, ma tean mis selle asja nimi inglise keeles on. Paar aastat tagasi otsisin terve ChiangMai läbi. Rohkem ei ole neid vaadanud, võibolla nüüd juba on igas tehnika letis.

Haaran sõnasabas ja väide nagu Tais oleks kõik müügil on väär. Mitte kuskilt ei võlu sa välja näiteks ID kaardi lugejat. Eks neid asju ole kindlasti veel mida ei ole saada. Fototehnika suhtes ma siiski kahtlen, kas käidi ikka õigest kohast otsimas. Seda kraami peaks olema hulgim.

Mahaunustatud asjad on ju võimalik samuti postiga saata. Pole minul ükski pakk veel kaduma läinud liinil euroopa - tai.

Kohapeal saaksid ühekordselt pikendada veel 30 päeva ja see oleks kõik. Aga sellest jääb vist väheks. Siis jah nagu Naks ütles, riigist välja teed turisti viisa ja tagasi.

Tais kuskil pangas arvet avada on vaja viisat mis kehtib vähemalt 3 kuud ja kohalikust immigratsioonist tõendit, et elad tais. Kui kuskil kontoris ametnik avab turisti viisaga konto siis see on pime juhus ja panga ametniku puhas teadmatus. Seega proovida võib aga lootma sellele jääda ei tasu. EUR-o on oma aegade madalaim oma väärtuses võrreldes dollariga hetkel. Kurss muutub tais samamoodi vastavalt maailma kursile iga päev, mitte mingi erilise tai kursi järgi. Kurss mis oli eile on juba ajalugu tänaseks. Imelik oleks samamoodi kirjutada, et pool aastat tagasi sai rubla eest palju rohkem bahte kui praegu.

Tore, et oma viga tunnistad. Sellise info välja jagamisel peab olema väga ettevaatlik, kuna kergelt võivad tekkida kõlakad, et näe antakse ka 30 päeva maismaad mõõda tulles ja mõnel reisisellil võib üsnagi palju ebameeldivusi nii tulla, kes ei vaevu fakte kontrollima.

Minu arust on siin mitu fakti viga.

  1. pole olemas sellist piiripunkti, pakun et tulid üle Nong Khai
  2. suht uskumatu, et said sealt 30 päeva VOA, mõõda maismaad saavad eestlased 15 päeva, lennujaamast aga 30 päeva. http://www.immigration.go.th/nov2004/en/base.php?page=voa

andresk millal sa tulid mööda maismaad naaberriigist ja said 30 päeva? Täitsa põnev oleks kohe teada seda piiripunkti.

Ei ole teemaga kursis aga nagu arusaan, pakkusite odavaid reise. Ning inimesed kaebasid tarbijakaitsesse? No ja siis, las kaebavad, kui teil kõik korras, milleks siis siin kurta? Või tarbijakaitse ei luba nii odavalt müüa?

No siis on küll kvaliteet eetriaega sealt oodata. Kahju ainult, et ise eestis ei ole ja ei saa nautida. Ehk mõned andunud fännid laevad youtube ülesse. :)

Kallis sebin, siin sa eksid, see 150 ja 180 bahti on just kohaliku teenuspakkuja panga ATMi teenustasu mida võetakse nii õelda väliskaardi kasutamise eest.

http://www.thaivisa.com/forum/topic/642139-atm-charge-increased/

Tai ATM-id võtavad erinevalt seda teenustasu. Ei ole muidugi absoluutselt kõiki torkinud aga minuarust ainult Bangkok Bank võtab 150 bahti. Kõik teised 180 bahti, mis muidugi ei ole suur vahe aga ikkagi. Ma siin kunagi arvutasin, et krediitkaardiga väljavõttes 600 euri eest tuleb teenustasud ja muud maksud väga umbes 20 euri jagu. ATM aga annab selle kindlustuse, et ei jookse suure raharulliga koguaeg ringi.

ATM-id on lennujaamas ikka juba peale passi kontrolli.

Mis siin ikka Lonely Planet iga riigi kohta seljakotti. Sealt saad transpordi info, eelnevalt lase kodus muidugi internetist ka see info läbi ja raamatus ka erinevaid ööbimiskohtasid kirjas. Ning alati on abiks ka suhtlemine kohalikega. Siin jällegi abiks eelnev kodutöö, kasvõi google translatoriga mõned elementaarsed väljendid välja trükkida (tere, kus on odav ööbimine, juhatage mind sinna palun, jne).

Endal meeles tore moment põhja Taist, kui vennaga kahekesi olime linnas äkki nimega Phayao, peatasin kohaliku tüdruku nii vanust 17, et kus asub odav hotell? Ta ütles, et tuleb näitab, aga enne peab emalt luba küsima. Meil polnud selle vastu midagi ja kõndisime ta koju. Seal ema uuris meid ja ütles, et üksi minna küll ei tohi ja käskis nooremal õel ka veel kaasa tulla. Ei tea kas proovis tütreid mehele sokutada või mis plaan, 2 tütart kahe karvakasvanud valge ränduriga kaasa saata? Aga tüdrukud juhatasid kenasti hotellini.

Tais reisides backpackeri stiili, siis 25 euri päev maksimaalselt, sisaldab sööki ja öömaja. Söök on odav, oleneb kuidas ööbimise saad.

Laos sama või tiba kallim. Laoses on söök kallim minu arvates või siis vähemalt asjad mida olen harjunud sööma. Laoses on aga õlu ja muu alkohool odavam Taist.

Vietnamis ja Hiinas ei ole käinud.

Terve eelmine aasta anti ja ka selle aasta juunis sain viimase kahe sisenemisega turisti viisa. Hetke olukorda enam ei tea, olen "non imm 0" viisaga. Hakati neid pikaajalisi turiste siin taga kiusma. :)

Tannu117 viisad on ikka olemas. See et piirilt saad 30 päeva viisata, ei tähenda, et passis ei võiks ka viisa olla. Ehk siis kui pass on suht tuugalt viisasid ja templeid täis, ei viitsi inspektor nendest kehtivat viisat otsima hakata ja küsibki, kas viisa on? Kui ei ole siis annab VOA.

Seda, et Tai siselennul küsitakse riigist väljumise piletit kuulen küll esimest korda.

CIDjEstL mis sinu arust foorumi mõte on, kui küsimustele vastatakse privaatselt?

Teema algatajale: ei küsi keegi mingeid pileteid, kui just mingi paadialusena välja ei paista. Inspektor küsib, kas viisa on, kui ei ole siis vastadki, et ei ole ja saad VOA 30 päeva passi.

Tere, kui ei ole teil passis palju Tai turisti viisasid siis soovitan tulla VOA Taisse, saad 30 päeva. Enne selle tähtaja kukkumist lähed teed uue viisa Laoses, kas Vientiannis või Savannakhetis. Seal teed kahe sisenemisega turisti viisa. Iga sisenemine annab 60 päeva, esimese 60 päeva lõppemisel lähed kohalikku immigratsiooni büroosse ja pikendad seda veel 30 päevaks. Mille lõppedes lähed teed viisa run-i. Saad järgmise 60 päeva. Millega ongi sul pool aastat täis, kui vaja saad ka teise 60 päeva mõõdumisel veel korra 30 päeva pikendada.

Teadmiseks, et hetkel on Tais "nn" pikaajaliste turistide suht tihe kontroll. Kui passis on rohkelt turisti viisasid ja viisa run-e, siis inspektor jätab kindlasti su lihtsalt kahe piiri vahele. Olenematta sellest, et passis viisa olemas.

Punkel: rolleril peab olema kleebis. See näitab kehtivat ülevaatust ja kindlustust. Osadel rolleritel on ta kas kleebitud kuhugi või mingisse torukesse rulli keeratud. Ju siis sellel see kleebis puudus. Juhiloa kohapealt, autoga sõites pollar teadis küll milline luba peab olema ja teatas, et minu luba kehtib ainult kohalikus riigis. Nõudis rahvusvahelist aga saime viisakalt kokkuleppele ja 500 bahti rändas pollari tasku. :) Kainuse kohapealt on meelde jäänud, et see sõltus kaua on load olnud. Algajal oli 0,2. Alates viiendast aastast siis on lubatud juba kuni 0,5 milligrammi alkoholi veres. Mina siiski muretseks, sest karistused on päris suured maksimaalselt kuni 6 kuud kinnimaja.

Ei pane ma midagi mööda. Kirjutasin oma arvamuse mis on kujunenud siin elades. Samuti nähes oma Tailannast abikaasa, tema sõprade, sugulaste ja tuttavate käitumist ja ostmisviise. Kuidas nad reisivad, palju nad maksavad ja palju ning kuskohas kauplevad.

Tais on mõtekas kaubelda ainult turul või kui on fikseerimata hind. Näiteks kui erataksoga kuhugi sõidad siis kaupled hinna väiksemaks enne sõitu. Tänavalt tuk-tuki või värvilise taksoga pole mõtet kaubelda. Reisifirmades on suht ühtlased hinnad muidugi võid proovida kaubelda. Oma kogemus, et ostes reisi lasevad nad ilma kauplematagi "extra sinu jaoks" mõnesajalise alla. Muudes kohtades, no ma ei tea, retoraanis või hotellis kauplema hakata? Nats nõme nagu. Pigem visatakse sellistes kohtades tippi. See jutt siis selle kohta, et igalpool peab kauplema ja esimesed pakkumised tagasi lükkama. NB: Tai inimestele ei ole kauplemine oluline nagu Egiptuses või Türgis. Harilikult maksavad nad esimese küsitud hinna, seda ka turul.

Ise nägin viimane kord maalt lahkudes, et ühel venelasel ka see puudu. Inspektor andis leti tagant uue ja käskis ära täita. Tundus, et suurt probleemi sellest ei olnud.

Tasuta buss jah täitsa olemas, sissepääsuks tuleb näidata lennukipiletit. Hommikul ja õhtul väljub iga tunni tagant, päevasel ajal iga poole tunni tagant. Suht ülerahvastatud ja pagasit palju.

Täna sain vastuse, et asenduslendu ei pakuta ja tagastatakse piletite raha. Nüüdseks siis juba uus pilet ostetud, seekord Finnair.