kirjukarvik

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
19 kommentaari

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Ühistranspordiga puuduvad igasugused kogemused. Sai ise auto renditud ja neis kohtades ära käidud. Lisaks mingit piletiraha ei pidanud kuskil maksma. Ekskursiooniga minnes oleks asi ikka väga kalliks läinud.

Ei oska öelda kuidas praegu viisavabadusprogrammi raames on aga oktoobris oli nii, et sai küll USA-sse kehtetu passiga. Nimelt mu reisikaaslane unustas ära, et tal 2 passi on, üks neist siis kehtetuks tunnistatud. Taotles viisa ka rõõmsalt vanasse passi ja olime juba poolel teel USA-sse kui meelde tuli, et pass ju kehtetu. Esimeses USA lennujaamas tuldi meile kohe lennukile vastu. Vormistati igast paberid ja lõpuks ka päris kopsakas trahv ja reis võis jätkuda. Muidu anti valida ka, et kas sõidame kohe tagasi või maksame trahvi, valisime siis trahvi.

Puerto Ricos käidud, ööbitud sai Marrioti hotellis. Kõik otsivad võimalikult odavat ööbimist, seega pole hakanud eriti reklaamima. Ise ei olnud eriti odava ööbimise peal väljas, sellest ka selline valik. Täpselt ei mäleta aga umbes 150 USD oli öö.

Pagas läks otse Stockholmi. Ma muidugi ei tea, et kui küsida kas saab lasta pagasi ka ainult Londonini chekkida? Ehk teadjamad, kes proovinud, annavad selles osas infi. Eks see vastik ja tüütu on sealt Stockist läbi sõita aga me nii tegime. Stockist sai laevaga mindud Tallinna. Tänu suurele ajavahele olime nii väsinud, et jäime magama enne kui laev liikuma hakkas:) See laevapilet oli köki-möki reisi kogumaksumuse juures...

Tõepoolest, nii kummaline kui see ka pole - igal pool on kõik hinnad ilma maksudeta. Alguses veits harjumatu, et kuidas nii saab aga paari päevaga harjub ära, et väike maks tuleb veel otsa.

Postkastist välja võttes vaatasin, et ohhooo! kui lahe, et veel niimoodi infi koju kätte toovad. Aga ausalt öeldes polnud sealt midagi lugeda. Kes on enne reisi ise netis surfanud ja infi otsinud, siis selle jaoks oli see ikka väga igav. Nii et jube USA "erinumber" oli see ikka küll...

Vaata Arlanda lennuvälja kodulehekülge, seal on ka hotellide kohta infot. Üks soodne variant tundub olevat siuke lihtsalt magamise kohake Rest and Fly.

Minek laupäevasel päeval Estonian Air`iga Stockholmi. Kust sa võtad, et EA ei lenda laupäeviti? Meil on piletid olemas. Vaatasin teisi laupäevasid ka, näitas justkui et lendavad küll?

Bronnisin ka täna istekohad ära, sõit järgmise nädala lõpus. Kohad olid suhteliselt täis, kõrvuti sai veel ainult keskele, kus on 5 kohta kõrvuti. Nii et suht vara tuleks ikka kohad ära bronnida, et head kohta saada.

Kui reisilt tagasi, siis sooviks muljeid kuulda. Ja huvitab ka eriti Puerto Rico:) Kuidas muidu lennud sujusid? Jõudsite ilusti järgnevatele lendudele, oli piisavalt aega kahe lennu vahel?

Olen oktoobris käinud Türgis (Alanya) ja Tuneesias. Ilmad olid täiesti ok, sooja oli u 30 kraadi. Sai ujuda ja päevitada. Kuigi Tuneesias olid mõned päevad sudused, soe oli ikka aga päevitamisest ei tulnud midagi välja. Türgis olid kõik puhkusepäevad väga päikeselised. Mõlemad reisid toimusid oktoobri lõpus.

Kas piisab internetipangast maksekorralduse väljatrükist või nõutakse saatkonnas pangast võetud panga templiga maksekorraldust?