trip-krainetrip-ukraine-dark

Heleriinu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere pinnuke!

Oleme kahekesi ka Puerto Ricos 14-19. veebruar. Mainisid, et oleks tore koos eestlastega suhelda.

Kes autot ette broneerida ei soovi, siis San Juani lennujaamas on sein, kus olid toodud autorendi firmad. Neid oli seal kokku 30 ning all laua peal oli telefon, kust sai neisse otse helistada. Ise panime auto kinni Enterprisest mõni päev varem. Midagi maksma broneerimisel ei pidanud ja ütlesid, et kohal saab kõiki tingimusi muuta, mida ka sai. Võtsime Economy ja anti 2008 aasta Mazda 3. Kuna juhi vanus oli alla 25, siis pidime veidi kallimat hinda maksma (vist oli $10 päev). Peale selle võtsime täiskindlustuse (Tähendas seda, et kui midagi juhtub, siis ei pea midagi maskma. Muidu oleks omavastutus olnud $500), mis läks kuskil $100 juurde ning kokku maksime $288. Võtsime ka GPS, mille viis päeva maksis $59,9 aga selle raha saime tagasi (see raha pole enam 288 sees), sest mingi hetk peale sõitma hakkamist avastasime, et auto sigaretisüütaja ei tööta ning GPSi laadida ehk kasutada ei saa. Seega soovitan seda kohapeal kohe proovida, kes GPSi kasuks otsustab.

ESTA loal lubab aadressi muuta, nii et uut pole vaja taotleda.

Saatsin saatkonda küsimuse Puerto Rico kohta. Küsimus ise oli selline: Plaanin veebruaris reisida Ameerika Ühendriikidesse ja tegin ära ka ESTA taotluse ning sain positiivse vastuse. Samas tekkis mul aga küsimus Puerto Ricosse sisenemise kohta, sest see on üks Kariibi mere saartest ja Korduma kippuvates küsimustes on pandud: Omavad kehtivat tagasi- või edasisõidupiletit. Edasisõidupileti sihtkohaks ei tohi olla Kanada, Mehhiko või Kariibi mere piirkond; Kui tegelikult tulen läbi Ameerika tagasi, siis ei ole ju Puerto Rico edasisõidu sihtkoht vaid ma lähen selle alla, et oman kehtivat tagasisõidupiletit.

Ja vastus oli selline: Sellest saavad kõik valesti aru, siin on silmas peetud seda, et viisavabalt tohib sõita kui tagasisõidu piletid on kuhugi mujale mitte Kariibi mere saartele.

Seega kui ei kavatse Puerto Ricosse jääda võib seal ESTA-ga käia küll.

Tegelikult võiks vastata ka siia teemasse, et teised saaksid teada, kuidas on läinud.

Soovitan otsida Puerto Rico teemade alt, sest sellest on olnud varem juttu.

Ise hääletasin Rootsis paar suve tagasi ning minu meelest väga ok. Üks autojuht kutsus hiljem ka kohvile, kuid väitsime talle, et ei saa minna, sest sõber juba ootab. Vahemaade liikumise kiirus oli küll väga hea, sest need vahemaad, mida päeva jooksul läbida tahtsime said ka läbitud. Laevas suutsime juba leida ühe Eesti autojuhi, kes meid circa 400 km edasi sõidutas. Mõned päevad oli ka ainult 150 km läbida vaja. Kõige kauem ootasime kiirtee sissesõitude juures (kõige pikemalt 2,5 h). Negatiivset suhtumist küll väga ei mänganud.

Tere!

Oleksid võinud enne veidi teemasid otsida ja ringi vaadata, sest sellest on juba juttu olnud. http://www.trip.ee/node/45078#new