trip-krainetrip-ukraine-dark

sst

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

TereKaaperdan ka selle teema ühe küsimusega:Palun soovitage mõnda head kohta Põhja Horvaatia pool, kus saaks ca 8 ööd mõnusalt aega veeta - oluline, et oleks ka hea rand lastega ujumiseks. Minek augusti keskel, kokku 8 inimesega.Kellel häid soovitusi?Parimat,T.

To Bruno:

Soovitan kasutada versiooni läbi Byalistoki. Kaotad ca 40 km, ajas võidad ja tee parem. Mingeid erilisi remonte seal küll pole täheldanud. Samuti on seal 3 lõiku 4 realist teed, kokku vast ca 100 - 150 km, tasuta.

Varssavist Berliini on täitsa lust sõita, ca 3 - 4 nädalat tagasi oli 4 maksuväravat ning kokku läks maksma ca 16 EUR.

Ilusat reisi!

Poola läbimiseks vast parim viis: Piirilt Bialystoki, sealt edasi Varssavi. Tuleb küll ca 30 - 40 km ringi, kui otsemat teed pidi, kuid ajaliselt võidab. Selle vahemiku sees ka 3 juppi 4 realist teed, need tasuta. Varssavist Berliini 100% kiirtee, saad 140+ sõita. 4 osa tasulised, kokku ca 15 EUR. Ehk siis sellel suunal on Poola läbimine täielik nali - kordades parem kui meil...

Varssavist lõuna poole minnes enam nii roosiline pole, kuid mitmeid - mitmeid uusi kiirteid on sealgi ehitatud ning ehitus käib. Wroclavi ümbergi sisuliselt ca 100 km uut neljarealist teed.

Seega pigem Poola küll täna enam see riik pole, mida teede poolest peljata :)

Linnamaksu kohta - vaatasin booking.com lehelt, et igale poole on kirjutatud juurde - ei sisalda linnamaksu - sellest ka küsimus, et mis maks see niisugune on. Ise ka ei leidnud selle kohta kusagilt infot.

Küsimus veel Horvaatia teemal: linnamaks... Kui suur see on ja millal ning kui palju peab seda maksma?

Keegi soovitas kusagil Vodicet - mille poolest see kant väga hea on? Oskab keegi täpsemalt valgustada?

Ja sama küsimus ka Pula kohta, peaks natukene lähemal ka olema.

Veel üks küsimus, äkki keegi oskab kiirelt vastata:

http://www.ferrycenter.lt/en/prices_vetr

Kas siin peab ilmtingimata ostma ka kajuti või istekoha? Kui ei pea, kas on keegi sõitnud ilma nendeta - on seal laevas kohta, kus see öö ka niisama mööda saata?

Kuigi lugedes tundub, et "mandatory"...

Tundub, et kisub ikka kõik selles suunas, et tuleb Horvaatias ära käia. Kas keegi oskab natukene valgustada ka kohapealsetest hindadest, mõtlen just söök - jook - kütus?

Jälle mõtteid juures, tänud vastajatele.

Kas keegi Saksamaal, eriti just lõunapool, on ka sellisel nö säästukal käinud? Kuidas seal lood kämparitega on - netist otsida oskan isegi aga just reaalne tagasiside oleks väga teretulnud :)

JD - mul on ka üks autodest Peugeot 508 2,0 HDi - keskmiseks kuluks 4,5 saada ei ole mingi küsimus, seega on su numbrid täiesti reaalsed. Reisile plaanin aga bussiga minna, omal mugavam.

Tsehhi ja Ungari on päris hea idee. Äkki kellelegi häid mõtteid, et emb-kumb ja kui, siis kuhu tasub minna?

Tore on lugeda teiste seiklusi Itaalias, kuid eks analoogseid mühkameid on igal pool.

Mul aga endiselt soov autoga üks lahe säästureis teha - kellel veel häid mõtteid andke teada. Ise plaanime startida Tallinnast 1 spetembri paiku, seega aega veel mõtteid koguda on :)

Tänud kiire tagasiside eest, sain juba häid mõtteid.

Autos on 3 täiskasvanut ja 2 last, autoks Multivan. Seega saab teepealsed ööbimised autos teha, kohapeal odav kämpa/telk/auto. Kütusekuluks arvestan ca 8 liitrit diislit sajale.

Endal on peast läbi käinud Horvaatia ja Bulgaaria. Bulgaaria ilmselt odavam.

Samas peale vahemere on olnud väike mõte ka Lõuna-Saksamaa.

Lihtsalt tahame hea seltskonnaga mõistliku raha eest võimalikult kihvti reisi teha. Soome, Rootsi, Norra, Baltikum läbi sõidetud.

Sõitmine ei ole probleem, 3 rooli on olemas. Proovime vältida ka kiirteid.

Äkki keegi teab soovitada mõnd head kämpat põhjapool Horvaatias?

Väljendasin ennast vähe valesti, kindlasti ei ole kinnisidee jaanuar, vaid pigem ikka veebruari lõpp märtsi algus. See ju ka aasta alguse paiku :P

Slovakkias oleme käinud, ei oska miskit halba öelda. Olime nädala kõrgtatrates ja ainult positiivne mulje jäi. Otsisime ise hotelli ja käisime mitmes suusakeskuses, ainukene häda sinna on see 1600 km pikkune sõit, eriti läbi Poola... Ares ka käidud, ei oska ei kiita ega laita. Kuna Lappi ei ole veel jõudnud, siis oligi plaan sinnapoole minna, ilmselt jääb ikkagi Levi või Ylläs selleks sihtkohaks. Kuna lapsed veel väikesed, siis neid afterski eriti ei huvita (vanemad on 3 aastased), seega ainult suusatamine ja muu pudi padi. Eks peab kalkulatsiooni ära tegema, kui ikka Austria või Slovakkiaga vahe väike tuleb, siis peab sinnapoole minema. Lastega õnneks probleemi ei ole, nad sünnist saati ringi rännanud...

Kahju on sellest, et see krdi rongisõit autoga sinna nii kallis on, muidu oleks superluks - õhtul sõidad rongi, hommikul ärkad oled kohal. Aga 1000 EUR edasi tagasi auto ja inimeste eest on natukene liiast.

Äkki keegi teab kommenteerida või on ise käinud, et kas Ryaniga on võimalik alates Riiast ilma suurema passimiseta Tenerifele saada? Kas ta üldse lendab sinna?

Ja kust võiks leida neid UK tsarterite pakkumisi..

Kalkuleerime siin hetkel, et kas tasub reis võtta või omal käel asja ajada, kui ikka mõne tuhande odavamalt saab, siis oleks ju väike sebimine kasulik.

Tänud ette vastuste eest!