trip-krainetrip-ukraine-dark

scally

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Isle Of Man'il sai taksojuhiga vesteldud ja kui tema küsimusele, et kust pärit olen, vastasin, et Estonia, teatas ta rõõmsalt, et "oh, we have loads of Estonians living here", minu üllatunud "really?" peale täpsustas ta, et tegelikult teab ta ühte :D. Aga isegi tubli saavutus, kui sellises kohas ka Eestlasi leidub.

Sealsamas pidas üks Austraalia paar mind kanadalaseks, aktsent pidi selline olema. Kuid kui seletasin, et kohe sugugi mitte Kanadast ei ole, vaid hoopis Eestist, selgus, et nad aastaid tagasi Baltikumis ringi reisinud ja väga hästi teadsid, kus Eesti asub. Ka Britid tunduvad eestlaste kohapealt üsna teadlikud olevat (või siis nad vaid teesklesid, et muljet avaldada), võidukaid "I know where Estonia is" hüüatusi kuulsin rohkem kui korra. Britid käivad muidugi väga palju Baltikumis oma poissmeesteõhtutel, nii et ju sealt ka teadmised tulevad. Paraku mitte sellised, mis riigile hea maine tekitaksid. Liverpooli lennujaamas ütles passi kontrollinud ametnik pärast passi pilgu heitmist väga kõlava "tere" (mis scouse aktsendiga kõlab äärmiselt naljakalt :D).

Korra on mind ka venelaseks peetud, kui Eestit mainisin, kuid solvumiseks õigust mul ei olnud, sest noormees, kes selle välja pakkus oli ka minu jaoks täiesti suvaline "hindu" (mul ei ole tegelikult mitte kõige õrnematki aimdust, mis rahvusest ta oli, võis vabalt ka Pakistanist või kust iganes olla, sealt kandist rahvustel ei tee ma absoluutselt vahet, silmaring on paraku nii kitsas). Ning kui mina ei tea, mis rahvusest tema on, ei ole mul absoluutselt mitte mingisugust õigust eeldada, et tema eestlastel ja venelastel vahet tegema peaks. Eesti on paraku vaid tühine plekk kaardil ning kui inimesel isiklik kogemus puudub, ei ole tal ka erilist vajadust teada, mis kohaga tegu on.