trip-krainetrip-ukraine-dark

Anneli

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nujah, eks see nii ole. Alati on olnud inimesi kellele meeldib puhata aktiivselt omal käel..ja mis siin salata, on ju ka mainitud, et reisibürood on kadumas, kuna inimesed panevad ise oma reise kokku. Kuid siiski on hunnikuga tuntud firmasid ja tegelasi kes siiski tegelevad aktiise puhkuse pakkumisega. Nt: Seikluspuhkus OÜ Reimann retked OÜ PSYCHO OÜ aka Paap Kõlar Aktiivne Puhkus OÜ Eesti Matkaliit jne.

Minu uurimus just ongi uurida aktiivset puhkust pakkuvaid ettevõtteid, et kuidas nad tegelikult oma tegevusi peavad korraldama. Uurimustööd teha inimeste peale, kes tegelevad ekstreemiga omal käel..olex päris raske...kuid võibolla järgmine kord :)

Suur tänu soovituse eest :)

Selle küsimustiku eesmärk ongi teada saada kui palju aktiivse puhkusega tegelejad (kui kliendid) teavad riskidest ja riskide ennetamisest. Ma uurin just seda kuidas ettevõtted inimesi ette valmistavad, kui paljud täidavad neile ette nähtud kohustusi õnnetuste ennetamise eesmärgil.

"Ja kas selliseid inimesi, kes aktiivselt puhkavad ja mõtlevad nii nagu Sinu küsimustik eeldab - on üldse olemas?"

Kui veel ei ole inimesi kes nii mõtlevad, siis võibolla peaks olema. Point ongi informeerida inimesi sellest millele nad peaksid tähelepanu pöörama, enne mõne ettevõtte teenuste kasutamist. Kui eesmärk on ennetada õnnetusi, siis usun, et mida rohkem harrastajad teemat valdavad - seda rohkem õnnetusi saab ennetada. Ja ehk ka minu küsitlus annab neile natuke uut informatsiooni ja teine kord oskavad nad rohkem tähelepanu pöörata asjadele millest nad ennem ei olnud teadlikud.

Arusaadav :) See kord on jah põhirõhk teenusepakkujatel..Ex teine kord kui jälle mõnd uurimustööd pean tegema, siis uurin ka aktiivse puhkuse teisi pooli :)

Hea on näha kui inimesed leiavad aega kirjutada oma mõtetest.

Mind just huvitabki see mis inimesed arvavad, kuna see mis leiab kirjandusest on hoopis teine asi.

Ja olen nõus kõigega mis on eelnevas kommentaaris :)

Õnnetusi tekitavad põhjused olid kõik väga õiged, kuid eks neid ole veel.. nagu näiteks oma võimete ülehindamine ja instruktori märguannete eiramine. Ei ole ohtlikumat mõtteviisi kui "las nad räägivad, minusuguse tegijaga sellised õnnetused ikka ei juhtu". On palju ohte, millest saadakse aru alles siis kui õnnetus juba käes on. Seetõttu ei juhtugi niipalju õnnetusi väheste kogemustega ja ettevaatlikel matkajatel kui füüsiliselt paremas vormis olevatel, kuid oma võimeid selgelt ülehindavatel matkalistel.

Aga igatahes, tänan veel kommentaari eest ja päikeselist kevadest teile kõigile!

Aktiivne puhkus seisneb füüsilist pingutust nõudvate tegevuste harrastamises looduslikus keskkonnas. See seob spordi, kultuuri ja seikluse originaalsesse turismitootesse. Vanasti olid sellisteks harrastusteks näiteks mägironimine ja kuumaõhupalliga lendamine. Aja möödudes on aktiivsete tegevuste valik aga laienenud. Tänapäeval on pakutavate teenuste valik tunduvalt laiem, sh mägimatkamine, rafting, kanjonironimine, benji hüpped, purilennundus, mägirattaga sõitmine ja loodus-safarid. Neid saab käsitleda nii eraldi toodetena kui ka komplekse toote ühe osana.