trip-krainetrip-ukraine-dark

diver91

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
6 postitust
60 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ju on siis taikad ahnemaks läinud, aga minult kysiti Padangi saamise eest 1000bahti.Butterworthi 2000bahti. Yhesonaga valisin hoopis kohaliku bussi 2classi, mille hinnaks Hat Yaisse tuli 267 bahti. Kuna raudtejaam avatakse alles kell 5 hommikul magasin moned tunnid raudteejaama lähedal hotellis 200bahti eest. Rongi pilet Hat Yaist Butterworthi 350bahti. Minu kindel eelistus aasias liikumiseks on rongid.Kuna vahemaad pikad siis on hea vahepeal jalutada..Hinnavahe on muidugi väike, kuid mulle selline reisimine istub. Kuidagi on vaja kaks päeva sisustada.

Ei ole sugugi õel. Lihtsalt palju inimesi lajatavad oma küsimuse siia, ilma natukestki eeltööd tegemata. Väike vihje olekski, et kui sa juba siin ei tee piisavalt eeltööd saab sul seal seda raskem olema. Mida rohkem suudad endale selgeks teha seda parem sulle. Olen isegi küsinud, aga üritan oma küsimised esitada konkreetsemalt. Vastus su küsimusele on, et kui sul on kõrgharidus ja ka kogemus teatud valdkonnas, mis kuulub Demand listi( ametid mida kohalikud piisavalt täita ei suuda) siis on sul lootust sinna pääseda üle 30sena Skilled viisaga. Aga see on pikk protsess.Veel raskem on saada Sponsored viisa.(keegi kohalik toetab su sinna tulemist ja tõestab, et sa oleks nende jaoks asendamatu) Mingi võimalus on sul leida ka farme Austraalias, kes sind mustalt tööd lasevad teha. On seal maal isegi kelme, kes makse maksta ei taha. Linnas sa vaevalt sellist tööd leiad. Kui oled üle 30 ja isu kaugele minna suur, siis sellest aastast pääsevad varsti Eestlased ka Kanadasse WHM viisaga. Seal, aga saab vanuse piiranguks olema 35 aastat. Kui veel küsimusi siis täpsusta, mida teada tahad. Aga konkreetsemalt. Mingi võimalus on alati, kui väga tahta.

Imelik on lugeda selliseid viimaseid postitusi siin. Inimesed hakkavad minema teise maailma otsa, aga endal pole mitte millegist õrna aimugi. Mille jaoks on siis olemas valitsuse lehekülg, kus viisa kohta kõik seletatud. Suur soovitus on, et kui te ei vaevu isegi natukene eeltööd tegema siis parem ärge sinna mingegi. Lühidalt, kui ei sobi skilled visa alla ja sponsorit ei leia siis sinna üle 30 aastane ei saagi. Üliõpilaseks saab, aga siis võib maksimaalselt 20h nädalas tööötada. Kõik need asjad on siin varasemates postitustes kah kirjas. Ükski heaolu riik ei lase niisama inimestel nende riiki immigreeruda. Ise olen seal käinud WHM viisaga ja peale 10 kuud kodus olemist lähen 10 päeva pärast tagasi.

Oli see viimane link. Aja raiskamine on sellist saasta toota. Kes peaks olema sellise saate vaatajateks. 15 aastased vist. Lähme sõidame metsa ja hakkame põdra s...a sööma.

Tiomani saar on kindlasti parem valik...Langkawit võib võrrelda Phuketiga. Tiomani pääseb nii, et sõidad Mersingisse ja sealt laevaga juba saarele.Malaisia vahemaad pole nii pikad ja arvatavasti oleks sul mugavam lapsega bussiga sõita. ja need ei maksa absoluutselt mitte midagi Malaisias.

Sa ei saa ju neid lende oma vahel siduda. Seega võtad pagasi välja ja teed uue check ini jne jne.

Ei tea küll mis linnast sa tagasi tuled aga 1600$ on küll ajuvaba hind. Tiger airways 18 apr. Perth - Bangkok ca 220$( võib leida ka odavamlt).LTUga Bangkok - Helsingi ca 400 euri. Kokku teeb see 8000 kanti koos kõigi maksudega. Ega eriti palju odavamlt ei saa kah. Olenevalt pakkumistest võib leida 1000krooni odavamalt. Ise läheks samas suunas tagasi ja kokku üle 8000 maksta ei tahaks. Niipalju, et kuna lendad odav lennu firmaga siis arvatavasti pead tegema Tais viisa ja maksma 800 bahti piiril. Mind kunagi ei lastud Tais Vietnami lennule, sest olin sidunud odava lennufirma tavalennu firmaga ja mul polnud Vietnami viisat. Tais õnneks saab viisi piiril kohe teha. Kuala Lumpuri kaudu peaks tulema samasse hinnaklassi, aga minu jaoks on London vastumeelt, kuna ei tahaks lennujaamu vahetada. Lihtsam helsingist kodu tulla laevaga.

Alustasin Tartust kell 13.00. Poolas olin kell 20.00. Mina eelistasin sõita Poola läbi ööga, kuna on tunduvalt rahulikum. Kella 8-9 olin slovakkia piiril. Minu arvates on öösel Poola sõitmine tunduvalt rahulikum ja närvesäästvam. Pigem siis juba sõita kohale kiiresti. Puhata Slovakkias välja. Ja siis järjest tagasi.

Rongi jutt on sellel kodu leheküljel iseloomustamaks elu peale trasformatsiooni:D Miks elada elu nagu rongiga 40 tundi sõites, kui võib lennata kohale 4tunniga. Kõik transformeeruma ja kristalliseeruma ja delfiinidega voolama läbi tule ja vee. Lugege seda kodulehekülge, millele viitab Delfiinnaine ja kõik saab selgeks. Ma ei teadnud, et Eestis eksiteerivad selised sektid. Arvasin, et ainult suure lombi taga.

Leidsin sellise killukese teie kodulehe foorumist. Mis on siis delfiinnaise vastus ühele küsijale..."nagu täna üks transformeeritu ütles, et on vahe, et kas sõidan rongiga 40 tundi või lennukiga paar tundi. valik on sinu. kas läbi higi valu ja vere või otsetee. mugavustega, aga oma põnevusega." Mina siiski eeslistaks 40 tundi rongiga ja läbi higi ja pisarate.

Otsustasin, et hakkan kah tänasest reise korraldama. Näiteks Hawaile. Piletid ostke kõik ise. Minule, aga peate maksma kõik 7000. Hiljem peate veel kandma 13000. Selle, eest rendime auto ja ostame kütet. Appi ma tutvusin nalja pärast TEIE kodu lehega. Kõik on tore. Transformeerumine ja küllus ja mis kõik veel. Appi kas Teil õnnestub tõesti nii kergesti heausklikke leida, kes on kõik kohe nõus kandma ilma selgitusi saamata Teile 7000+13000 krooni. Ilma midagi reaalset vastu saamata. Sel juhul võin ma kah reise korraldada paikadesse kuhu olen om elu jooksul sattunud. Leian lollikesed, kes maksavad minu reisi kinni ja pealegi ja muidku reisin.

Aga kui ükspäev tuleb inimene, kes korraldaks sama reisi, aga ei küsiks mitte 7000 krooni vaid 2000krooni. Kas siis variseb Teie ärimudel kokku? Või on tegemist sekti liikmetega, kes peale transformeerumist on nõus loovutama ükskõik mis summa teie reisivaimustuse rahuldamiseks??

Aga kes olid need Eestlased kes ostsid SL maad, et hakata midagi kaevandama. Kogu üritus läks p..e ja üks poistest tuli tagasi ja teine jäi sinna puhkama. Nii, et sela eestlasi varemgi asju ajamas olnud. Kusjuures istusin selle tüübiga ühes lauas ja kuulasin jutte kuidas ta sinna plaaanib minna ja vaikselt mõtlesin Vauu...Aasta hiljem, aga kuulsin et asja ei saanud sellest suurest ärist. ei osutunud Danhammeriks...

Leidsingi urka endale õnneks.800poola raha 3 päeva kahele.Hotell 3* isegi.Ei ole odav, aga see oli ka viimane mille lasi netist bronnida.Kuskil mäe otsas.Piltidelt päris kena. Otsustasin siiski, et ei lähe õnne proovima. Oli saadaval ka korter, mis oleks maksnud 300zloti päev, aga arvan, et pea 1000 eek päevas ööbimise peale kulutada on palju. Sealt edasi siis madal tatrad. Küsimus selline, et palju räägitakse ainult Jasnast.Vaatan ka sinna. Aga mis toimub kõrg-tatrates? Kuhu seal võiks lauatama minna? Kes-kus käinud on? Kas on võimalik ka midagi ekstreemsemat teha ja omaette kuhugi ronida. Võtan isegi spetsiaalselt autole ketid kaasa, et vajadusel mäkke turnida. Kuna tagasitulekuga kiiret pole siis tahaks kõik paremad kohad üle vaadata.Sest vaevalt sinna enam satun Mida põnevat seal veel võimalik kogeda oleks. Ja kummale rohkem aega jätta kas kõrg või madal tatrad? Ja mis kõige tähtsam,kus on kõige paremad free ride võimalused lauduritele. Palju küsimusi.Kes viitsib vastab..

Osutub suhteliselt raskeks leida neti kaudu midagi. Ei otsi midagi väga kallist, aga ei tahaks ka aastavahetust kuskil hostelis veeta(Terve see aasta on juba nii elatud) Olen saatnud kuskil 30 meili ja vastuseks kõigil, et täis kahjuks. Ei tahaks kohapeal selgusele jõuda, et pean autos magama.Äkki keegi siiski teab veel mõnda kohta või on isegi külastanud, millega saaks ühendust võtta.Ei peaks olema yldse linnas sees ja mäele võib ka hommikul sõita. Kuskil metsa sees ja mäe otsas olekski meeldivam. Mäletan ise kah et, kui mõned aastad tagasi sai sealt kaudu Eesti tuldud kõik kohad majutus silte täis. Aga puhkavad ju ka poolakad sellel ajal ise seal.

Küsib kus 100km raadiuses Pattayast on. Vastus on: ei ole dzunglit seal. Chiang Mai on ca 1200km, Krabi ja Aothong ca 1500KM. Need pole kah dzunglid nii väga. Aga võid ju niisama nt sõita Kambodia poole. Ma ei mäleta enam nimesi aga just kuskil 120km kaugusel Pattayast alla poole Chantaburi ja Trati suunas on päris ilusad kosed ja matkarajad metsas. Mõni tempel jääb isegi sisse. Pole mõtet mingit ekskursiooni võtta omal käel, näed kah piisavalt. Võtad turistide kaardi ja seal peal kõik, mis vaadata kõlbab peale märgitud.

Koh Nangyang või midagi sellist on nimeks. Asub Koh tao kõrval. Algajatele korraldatakse seal snorgeldamist ja tutvumist sukeldumisega. Ilus saar on küll. Samas ei ole seal saarel midagi teha, sest seal peale paari hyti polegi midagi. Koh Taolt võid sinna sõita hommikul paadiga ja õhtul tagasi tulla. Snorgeldada, sukelduda, päevitada või ma ei tea mida turistid teevad:D Olen olnud kokku erinevate seltskondadega Samuil, Phanganil, Taol kokku vast mõni kord alla 10. Positiivsema mulje jätab ikkagi Phangan. Ma ise eelistaks siiski neid saari Phuketile. Sul oli kirjas, et tahad teada, mis on kõige meeletumad elamused Tais. Full moon partyt loetakse kah nagu juba Tai rahvuspeoks. Mina jätsin selle reivi peo muidugi vahele. Aga nii palju, et kui küsimusi peaks olema, siis küsi konkreetselt. Kuidas kust kuhu saada, kui palju mingi asi maksab. Mida teha, mida näha. Eelmine aasta olin näiteks 2kuud seal saartel. Sukeldumas. Kui mu eelmine postitus oli vist natuke negatiivne, siis see oli sellest vist, et 2 korda aastas Tais käia olla on vb liiga palju. Kui puudub võrdlusmoment ja Tai osutub esimeseks kaugemaks reisikohaks, siis ajab asja ära küll. Minule kah esimest korda 20 aastaselt tundus päris lahe. . . . Trip.ee lisas kohanimedele suured algustähed!

Õigekeele kohta nii palju, et kella 2 ajal öösel pea tõesti kõige selgemini ei tööta ja sada akent oli netis tuhnates lahti korraga. Ühesõnaga vabandused. Nende 8 aasta jooksul, mis ma olen tripis lugenud ja kirjutanud on selline õigekirja vastus kõige esimesena tulema. Ja küsija ei eeldanud ka õigekirjaliselt õiget vastust.Pigem adekvaatset vastust. Gruusia on jah esimene valik, aga tundub et detsember on siiski vale aeg sinna minna. Lähen hoopis märtsis. Rumeenias Brasowis olen käinud ja samasse kohta tagasi ei tahaks. Slovakkia on vist natuke liiga läbu koht minu jaoks, kuna ei otsi erilist afterskid. Kunagi sõitsin saksamaalt, tsehhi ja poola kaudu eestisse ja mäletan et kuskil tsehhi piiri lähedal oli poolas mingi suusakeskus.Zakapane. Kas seal võib lund olla ja kas keegi on sela käinud viimasel ajal. Sõidaksin ise sinna ja vaataks kohapeal mingi elamise. Kõige perfektsem oleks mingi mägi maja rentida.Kas keegi teab mõnda lehekylge või inimest kes seal sellega tegeleks. Või siis mõnda lahedat kodumajutust. Kui tüli ei tee siis äkki keegi teab hindade kohta kah midagi lisada.Piletid jne. Kui võimalik siis jõuluajal äkki ilma sõimuta. Tõesti mu õigekeel pole enam kooliaja tasemel ja võibolla on oma põhjus ka sellel, et olen elanud juba viimased 4 aastat nii inglismaal,soomes,austraalias elanud. Paluks siis veel infot..Ja tänud eelmistele postitajatele. Valdo kanguri otsin kindlasti üles. Lapimaale ei taha kuna hetkel elangi soomes jälle üle pika aja. Ilusat Jõulu aega.

Iga korraga järjest ebameeldivamaks see muutunud jaoks. Viimase aasta jooksul lausa kuude kaupa seal oldud ja läbi lennates veel paar nädalat. Enam ei tahaks sinna kunagi minna. Otsi mõni rahulik rand. Vaiksem linnake. Ja ära lase endale igalpool kotti pähe tõmmata. Pattaiast hoiua üldse eemale. Bangkokis ei ole kah midagi vaadata. Kirjutatakse siin paadi turust ja templitest. Mine soida paadiga parem kuskil mujal ja templeid näed kah igal pool. Väga negatiivne postitus, aga ma arvan, et paljud, kes on Tais mitmeid kordi käinud ja esimene kord võis jääda 10 aasta taha siis teavad, et Tai on ennast ammendanud.

Tumpatisse. Pidin soitma Gemasi ja sealt hommikul kell 6 siis economiga Gota Bahru lähedale ja homme siit siis juba bussiga piiripunkti. Igatahes ilus soit oli. Keegi muidugi oli ennem siin kirjutanud, et rong ronib mägedesse ja et ahvid hüppavad. Midagi sellist ei olnud, kuigi seisin 4 tundi rongi uksel. Aga võrratu siiski.

Kuidas saan rongiga KList just ida poolt Taisse..

Abi eest. Varem olin kuulnud et saab ainult Phnop Penis teha sinna aga pole asja..

Kambodza viisa saan piirilt. Aga kust saan BKKs vietnami viisa teha. Pattayal reisibyroost kysivad 2500bahti. Natuke kallis tundub? Kui Kambodza viiisa piiril 20 taala siis tundub see 800eeku kuidagi palju. Pigem siis soidan ise BKKsse ja teen viisa. seega kus teha ja palju maksab ja mitut pilti vaja on? Kirjavigade ja muu\kolepostituse pärast vabandan,sest toksin siin postitusi oma kommunikaatoriga käigu pealt....

Air Asiaga jah hetkel läheks ainult 2200bahti. Tagasi ei tulegi. 9 jaanuar läheb mul Saigonist lend Darwinisse. Suutsin netist leida 230 daalaga pileti. Alguses plaanisin jääda taisse kauemaks, aga ausalt oelda on juba korini. Vb selle pärast et esimene 2 nädalat sai ainult vihma ja tormi. Pohieesmärki sukeldumist ei saanudki teha, sest lihtsalt keeegi ei läinud sukelduma. Lopuks sain onneks pohi kohad Koh Taol veeall yle vaadata, kuigi nähtavus oli maks 6m. Egiptusega ei andnud vorreldagi kus oli nähtavus yle 20m. Aga koige ponevam tundub endalegi, et kui minna Laose kaudu. Ma pole siin kohapeal yheltki packerilt häid sonu Kambodia kohta kuulnud, Laost kiidavad koik. Ja need templid mind nagunii ei tomba. Aga juba tänud ette, ja votke siis tais yhendust nr 0815357035. Hannes.