tutkaonu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

77 meeldimist
28 postitust
320 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere!

Ikka tuleb minna,kui plaanitud on reis. Räägitakse,et viirus aktiviseerub ainult ideaalsetes tingimustes. Seega tuleb talle luua võimatud tingimused...näit. Võtta nosu korralikult umbe! Ja näe...viirus keerab ringi ja läheb paremai paiku otsima.

PS!  Igal aastal sureb ainuüksi grippi,maailmas, ligi 100000 inimest. Arvan,et mingi coronavirus ei anna iial sellist tulemust. Aga,noh, mis me räägime-inimene on ikka ennekõike appikarjuja ,alles seejärel kaine mõtleja.

Unustasin, et jutt käis Bulgaariast.

Tere.
Kui päris mai alguses ei lähe, siis mai lõpupoole on vesi juba ujutav. Igal juhul soojem, kui meie lahtedes kuumal suvel. loodus sel ajal ilus- kõik õitseb ja rohetab.

Noh, see 4 euri ööpäevas pole ju nii hirmkallis. Vähemalt kindlas kohas. Pole ammu seal parkinud, arvan, et ikka veidi kallim peaks olema, kui 4 euri. Liiga odav tundub.

Kindlasti Makarska ja hotell Maritimo-kaks sammu ja vees. Neil maa alune garaaž-parkla. Auto ei pea päikese käes seisma. Kohe sealtsamast kai juurest lähevad laevad Hvar ja Brac saartele-päeva pikkune ekskursioon, koos lõuna ja veiniga. Lastel Makarskas igav ei hakka. Teil samuti.

Sellisele üritusele tahaks isegi minna...ka augusti lõpus Horvaatia reis.
Aga neid üritusi vist iga päev ei tehta...? Kes teab? Äkki oskab midagi rääkida sellest.

Kui liigud Lublin-Cosice-Budapest kaudu,siis kuni Budapestini saad kiirteed vältida. Olen seda marsruuti läbinud. Lööd lihtsalt navisse sisse-väldi kiirteid . Ajakadu ei ole suur,kuigi kiirus samuti-marsruut suht mägine. Enne Budapesti , umb. 10-15 km tuled küll kiirteele,aga see ei ole maksustatav. Edasi pole kiirteid vältinud ega Horvaatias vist eriti saagi-kui tahad lõuna poole minna.
Mingeid vinjette pole vaja kusagilt osta, Horvaatiasse sisenedes antakse väike kaart. mahasõidul annad selle ära ja siis maksad,vahet pole millega maksad...eur. kuna, kaardimakse...kõik toimib. Kui maksad eurides,saad kunades tagasi.

PS. Kuskil kommetaariumides Uva mainis,et pea paralleelselt kiirteega läheb ka vana tee ja täiesti sõidetav...pole kasutanud.
Edu.

Millega küll aidata...
Mine booking Klek ja hakka hotelle vaatama ehk mõni tuleb tuttav ette...Või mõne teise broneerimissaidi peal. Võid vaadata ka Youtube videoid ...äkki hakkab midagi silma... Teine variant - mine linna ( piirkonna )kodukale...sealt äkki.

Alates 16-ndast juunist tõuseb temperatuur järsult. 20-ndaks on üle 30 kraadi, ei mingit vihma.

Verso,tere.

Ma ei kahtle Sinu teadmistes Horvaatia kohta...Kuigi tean väga hästi,et Camping Mobile Hous Solarises ei saa oma autosuvilaga majutada. Seal tuleb see autosuvilahaagis rentida elamiseks.
Vee soojuse kohta nii palju...,et lisaks Trip.ee-le on mul mitmeid ja mitmeid sõpru tuttavaid,kes käinud Sinenikus nii juunis ,kui juulis-agustis. Viimane kui üks on öelnud et vee soojusel on tunduv vahe.
Ainuke asi,mida Karuisale rahustamiseks öelda...,et vesi juunis on ikka palju-palju soojem ,kui meil Pärnu lahes kuumadel suvepäevadel. Soovitan Karuisal ikka jätkuvalt Solarist ja Sibeniku kanti.
P.S. Kui verso lausa püsielanik on, ehk aitab ta Karuisal selle autokämpingu seal leida...

Tere.
Sibenikus ei ole autokämpi. Trogirist Ciovo saarele...saare lõunaosas peaks üks autokämp olema. Muid kämpinguid on Sibenikust lõunasse ja eriti Splitist lõunasse on lausa mitmeid.
Saan aru,et Karuisa soovib ikka autoelamus elada. Lastele on Sibenik ja Solarise rand ehk kõige parem. Vee kohta kaldun arvama,et seal juuni alguses ehk veidi jahe,kuna jõgi tuleb sisse. Juuni lõpus aga peaks ikka täitsa mõnus olema.

Tere.

Kui autoga ei ole, siis saate piletid kohe enne minekut. Kui aga, autoga, siis tasuks osta sadamast(müügikohti mitmeid) päev - kaks enne ära. Pole sugugi kindel,et bronnida saab nii pika aja peale ette...väljumisaegu võidakse ka muuta. Usun,et saab kohapeal olles päev varem näit. Kui käisin,siis oli atokohti ka veel laeval,justkui.

Tere jälle, Eq19.

Võta asja rahulikult, sul veel aega planeerida. Kui maandud Rijekas, siis Makarska kanti ikka pikk sõit. Kui tahad ikka näha Plitvicet, siis pead kuskile põhja poole võtma ju majutuse päevaks või kaheks...
Ma saan sust aru,et tahaks ju kõike näha. Võta nüüd aeg maha ja mõtle...kas oleks parem ikka täiel rinnal puhata ja nautida merd ja loodust või tormata mööda Horvaatiat ringi... tükike siit tükike sealt. Säästa parem oma kaaslasi ja lapsi. Olen lastega ja seltskonnaga reisinud palju. See ühest kohast teise kolimine pole kerge.
Lähtu sellest, et oled nädala ühes ja nädala teises kohas. Kohad vali selle järgi, kui lähedal on sellest majutusest vaatamisväärsused või sind huvitavad kohad.
Sibenikut pakkusin sulle sellepärast, et seal kohe lähedal asub KRK rahvuspark. Ja Solarise rand on lastele lausa paradiis...ja mitte ainult lastele. Ka käia Trogiris pole eriti kauge. Kui vanalinnast tüdined...sõidad saarele randa(Ciovo saar)Õhtul jällegi Trogiri kohvikutesse õhtusööki nautima. Makarska on muidugi elamus omaette...sealt saad kõike,mida hing ihaldab. Makarska rand on üks Horvaatia kauneimatest. Kui tahad saarele, siis vali Brac. Minna saarele päevadeks on ehk veidi kulukas(majutuste hinnad kallimad, muu osas erinevusi ei märganud) ja väiksemad saared ammenduvad üpris kiiresti. Mina autoga Bracile ei läinud - tundus tülikas. Pealegi ei saa juht ka nautida veini ja õlut, mis on kuuma ilmaga lausa kohustuslik. Jään oma juurde- Üks majutus Põhja poole Spliti ja teine lõuna poole.
Makarskas võta kindlasti laevaga huvireis...see kestab kaua ja söök jook hinnas. Mulle tundus küll veidi kallis,kuid Makarskast on võimalik ka laevaga Dubrovnikusse. Õige, sul ju auto...

Tähtsam asi on see, et teed endale selgeks, mida soovid näha, et koha peal ajaraiskamist poleks. Youtubest on selleks palju abi.

Lugupidamisega, Maido

Tere,Eq19.

Ei oska öelda, kas mina olen nüüd kõige parem nõuandja...olen käinud Horvaatias vaid kaks korda ja mõlemad korrad oma autoga.
Plaan ei ole sul sugugi- liigne tormamine...selle ajaga on võimalik rahulikult kõik kohad ära vaadata.
Kuid on minu arust mõned "agad" ...

 • juuni algus
 • kaks last, eas, kui tahaks naudiskleda
 • Pula kant
 • esmakordne reis Horvaatiasse
  Kirjutame, siis, lahti...
  Juuni alguses on merevesi Pulas kindlasti tunduvalt jahedam, kui lõuna pool. Pealegi Pula rannikut ei varja saared avamere poolt - see varjamine teeks selle vee muidugi soojemaks.
  Kui randa ei saa täiega nautida, siis lapsed seda sulle ei andestaks...vaatamata sellele, et see kant on küll täis ajaloolisi vaatamisväärsusi.
  Kuna oled esimest korda, siis miks mitte näha tõelist Horvaatiat...koos mägede, maaliliste linnakeste ja imeilusate randadega ja saartega.
  See tähendab, et miks mitte kohe lõuna poole...
  Pole Plitvices käinud, küll aga KRK-s.
  Minu plaan oleks selline: Lennata Spliti,sealt auto ja kohe rannikut mööda Sibenikusse. Seal olla a5-6 päeva. Käia krk-s. Nautida Sibeniku Solarise randa, käia Zadaris, Trogiris, Ciovo saarel-saad autoga otse randa.
  Selle järel saad külastada Spliti vanalinna jne. ja kogu ülejäänud majutus võtta Makarskasse. Sealt saad laevareisi(ka autoga) Hvari saarele ja Bracile, viimasel leiad ka Horvaatia kuulsama liivaranna. Pealegi on vesi oma 5-7 c soojem ,kui Pulas. Splitist lõuna poole on lausa fantastiliselt maaliline piirkond.
  Kui oled korra Horvaatias käinud, siis, olen kindel, et tuled veel ja veel... Seal on avastamist ja vaatamist küllaga. Seega, jõuad vaadata ka seda põhjapoolsemat Pula kanti ja Plitvice`t
  ...Mina teeksin nii. Vaata ise.
  Arvan,et UVA liitub ka mingil ajal sinu teemaga...pane kõik kõrva taha, mida ta soovitab. Mina olen nii teinud ja ei kahetse.
  Olen olnud Ciovo saarel nädala ja teisel aastal Makarskas. Tänavu minek Brelasse,kuna eelmine aasta jäi vahele. Ja sugugi ei kisu põhja poole, kuna sealgi on avastamist veel kuhjaga.
  Edu planeerimisel.
  Maido.

Ciovo saare sild on ju umb. 100 m pikk. Teine sild on veelgi lûhem. Mis paadist sa killuk räägid. Sillast saab ûle nii jala kui autoga-pole mingit probleemi.Trogiri vanalinna viiva silla juures polegi mingit paadiga ûlevedu. Sa ajad nûûd midagi sassi nende sildade osas.
Vanalinna ega vanalinna lähedale ei soovita vôtta mingit majutust-pole kusagil lähedal ujuda.

Tere.
Ei tea ilma kohta,aga seda,et Belekis tunduvalt vähem venelasi-seda kûll.

tere.

Kas igav ei ole rongiga loksuda.
Kunagi 80-ndate keskel sain tauta reisi noortele spetsialistidele-laevareis mööda Jenisseid ûlesvoolu ligi 1000 km.
Alustasime Krasnojarskist.ots laevaga,siis bussiga,siis jälle laevaga jne.
Sai vaadata ûrgset venemaa elu-olu,fantastilist loodust ja jôga mille kaldaid laevasïdul nähagi polnud.Reis kestil tol ajal 10 päeva. Pool oli maismaadpidi,kui laevaga easi ei saanud,siis jälle laevaga.
Elamus -millist pole saanud üheski Euroopa riigist tänapäeval.
Vöib ju uurida -sellised laevareisid peaksid praegugi käigus olema.

Tere,lauriandres.

Ära vôta tôsiselt seda Trogiri ummikutejuttu.Ei saa aru kuskohast selline jutt ûldse tuli. Olen olnud Trogiris Cioval kôrgperioodil ja pole sealmingeid ummikuid.Kahe väikese silla ûletamisel vahest satub paarkûmmend autut rivvi-kuid seegi ummik lôpeb minuti-pooleteisega.
Trogir on baaslaagriks väga hea-kôik ûpris lähedal.Ciovo lahe vesi on juba juunis päris soe -ka väikelapsele.
Kui kaks juhti,siis proovi saada läbi ûhe vahemajutusega.Proovige esimesel päeval sôita rohkem ja majutuskohta alles ööseks.ST-peate ûpris varahommikul startima nii-4-5 vahel.Teisel päeval olete rohkem väsinud,kui esimesel.Väikelapsega kindlasti ilma majutuseta ei saa,aga esimese päeva peab vastu kûll. Ma ise sôitnud oma lapsega alates kolmeaastasest ja pikemaidki otsi-lihtsalt tuleb tihedamalt peatusi teha-süûa jäätist sirutada jalgu.

Edu planeerimisel.

to rukola

Mul broneeritud nädalaks Brelasse septembris 6-13.Olin üleelmisel aastal Makarskas-augustis.Rahvast ülearu palju.Brelast olen läbi sõitnud ja rannas käinud-imekaunid,vähe rahvast,kristallselge vesi.Üldiselt väike armas mägikülake-ehk liigagi mägine-seda ronimist ikka oli-trepid-trepid-trepid.Aga kahele inimesele on see lausa paradiis.Sestap sel aastal sinna.

Kui sa veel minu tagasitulekuks läinud ei ole-võin rääkida pikemalt(ka privas).
Majutused broneerisin kahte erinevasse kohta Brelas-keskuses ja veidi eemal.Kumma kasuks otsustan selgub hiljem.Majutuskohti on seal muidugi kordades rohkem,kui booking pakub.Ise olen kasutanud vaid booking,it.Juba palju aastaid-tundub kindel.Paaril korral olen Euroopas vahemajutusi broneerinud ka mujal-on olnud probleeme ja ühel korral ei vastanud broneering reaalse majutusega.
Edu sulle otsingutel.

PS.Ei ole põhja-Horvaatias käinud.Lõunapoolse osa kohta oskan ühtteist rääkida.Trip.ee-s vaata UVA postitusi horvaatia kohta.Minu inspireerijaks Horvaatia avastamisel oli just uva.

Aga,kas Aura veekeskus ,Tartus, ei sobi?

Saab ujuda soojas ja liumäel saad ringi sõita-juhilube pole vaja.Hotellid läheduses ja keelega kõik ok.

Õige Jaanika.
Kui Venemaale,siis Moskvasse...Saksa,siis Berliini... jne.Ja kindlasti kontserdile...

to rukola

Veel tahan lisada-Ära jää Split,i.Split,is pole muud vaadata,kui vanalinn.
Kui autorentimise plaani pole-Togiri puhul pole see tegelikult üldse vajalik-kõik kompaktselt lähedal.
Lennujaamas võta takso-see pole suur kulutus-säästad aega ja buss peatub vaid Trogiri vanalinna servas turu vastas. sealt saarele on asjadega tülikas minna ja ülesmäge.Kui soovid rentida autot,siis seda saab teha otse lennujaamas ja ka neti teel.
Mina muidugi seda varianti ei kaaluks see seisab nagunii poole ajast tühjalt.
Majutuskohast saad kindlasti abi ka Krk külastamiseks,kui laevaga ei saa.

Tere rukola.

Splitist 28 km läände jääb imekaunis linnake nimega Trogir.seda linna jakorval asuvat saart ühendab vüike sild.Saare nimi Ciovo.Seda saart sulle soovitangi.Saare läänepoolne kaunis laht on poolkinnine-ehk tuulte poolt kaitstud. Vesi püsib seal sooja on oktoobri kespaigani -st.kui tuulte suund muutub.Laht ja selle rand on väga puhas ja ilus.Lahelt saab teha huvilaevadega väljasõite.Minu teada tehakse sealt väljasõite isegi Krk rahvusparki.Kui majutuse võtad selle saare,selle lahepoolsesse ossa oled paradiisiga koos.Sealt poole tunni jalutuse kaugusel asub Trogir,i vanalinn -elamus ja naudingud omaette.
Saare lahepoolses osas päris rannas on kaks toredat toidupoodi-rannalt tulles mugav toidud kohe kaasa osta.
trogir,i vanalinna servas on värvikas turg ,ka toiduturg.sellest kohe üle tee Konsum.
Ei taha kõike ära rääkida selle ilusa koha kohta -parem kui jääb teilegi avastamisainet.
Olen puhanud seal saarel korra-nädal korraga.Ja võin lähemalt mitmeid asju selgitada,kui vaja läheb.
Löö Google,sse booking Okrug Gorny croatia,ava,löö sisse puhkuseperiood ja mitu inimest.annab võimalikud majutused.Kindlasti ava ka bookingu kaart ja tee see suuremaks,siis saad ka täpsemalt majutust vaadata-saad selgemaks kus asud.
Vaatasin-sept. lõpus on isegi päris soodsaid pakkumisi.
Kui teed ühe seikluse Krk rahvusparki ja Sibenikusse,teise Split,i vanalinna ja ühel päeval raiskad pool päeva laevahuvireisile,siis on selleks ka küll.Trogiri vanalinn on nii kaunis ,et veedad seal mitu õhtut.
Kui huvitab-küsi julgesti.edu planeerimisel.