trip-krainetrip-ukraine-dark

reisuline2

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

See ElGouna bussifirma peatas peaaegu kesklinnas. Viimane peatus. Enne seda pidavat olema peatus, kui tahad minna rahvusvahelisse lennujaama. Keerulist pole midagi. Bussis mõnelt kohalikult küsida, et kas õige peatus. Aitavad ilusasti. Kohalikud enamasti ikka töötajad, kes koju puhkusele sõidavad. Kui ma õieti mäletan siis bussid väljusid tihti. Soovitus on aga pilet varem valmis osta. Vähemalt tagasitulekul. Sellel ElGouna firmal oma bussiterminal oli Kairos. Samas kohas kus bussist mahagi tulid. Õlihaisune buss peatus ka kesklinnas. Kuid sel korral tagasi Sharmi bussile minekul pidime minema nende bussijaama. See oli tõeline pärapõrgu. Kuid seal igasugu busse väljus Sharmi-õlihaisuseid ja korralikke. Seal isegi bussipiletikassa töötas. Toogord vist tagasi sõitsime East Delta firma bussiga või oli Super Jet. Ma ei mäleta täpselt. Üldiselt mugavuse pärast kiidaksin rohkem seda ElGounat. Seda enam et kõik kesklinnas on. Minu arust kui bussist väljusime, siis ületee otse minnes oli suur kiirteesild ja sealt alt läbi ning oligi kesklinn. Sõidul kohaliku bussiga pead arvestama pidevate kontrollidega nii minekul kui tulekul. Rutiinne passi näitamine. Võivad küsida ka kuhu lähed, seda enam kui nt üksi sõidad. Kui seltskonnaga siis pole probleemi. Sharmist viisa kehtib vist 2-3 nädalat. Panen kaasa ühe hea aadressi: http://thebook-sharm.com/Services1.asp?categ=28&id=134

Olime ka seal hotellis. Tõesti super. Soovitan ka kõigile. Meil oli igatahes tegu et hotellist välja saada...kõik oli kohapeal olemas--sõõgid igal sammul, joogid igal sammul, õhtused shoud, hamam, päike, meri, liivarand, market. Õhtused programmis panime tähele, et ühel õhtul oli lausa tantsu tehtud madudega. Valiti Casanovat---nalja nabani. Väga lahe ja hea hotell. Enamus rahvast olid sakslased, tsehhid, leedukad või poolakad. Meie, eestlased olime puhkuse algul ainukesed. Väga lahedad ja tolerantsed. Polnud sugugi, et mõni ei saanudki baariletist kaugemale (nagu mõne reisi puhul olnud on mõnel rahvusel).

Tulime äsja just Alanyast. Supersoe. Õhtuti näitas termomeeter +28. Päeval päikese käes oli küll vähemalt +30- +35.

Lisan veel, et seal hotellis olid supertegelased Jonny ja Smiley, kes pidevalt orgunnisid, et rahval lõbus oleks. Nooremate inimestena meeldis meile nende organiseering õhtuti ööklubisse (viidi kohale ja toodi hotelli tagasi), sportimine rannas, õhtuti lastedisco jne. Bussid peatusid otse hotelli ees.

Tulime äsja just Alanyast. Hotell oli Merlin Beach.Asub keskusest eemal Novatoursi järgi 4 km, tegelikult ei tundunud et nii kaugel. Bussid 1 liir pidevalt käisid. Hotell super. Toitlustus super. Söö, joo ogaraks. Hotellis pidevalt toimus midagi õhtuti. Hotellil olemas om hamam...väga hea. Milleks minna suurde hamam-i kui sealsamas superteenindus ja normaalsed hinnad. Meie hotell oli täis pensionäridest sakslaseid, kes olid väga tolerantsed ja aktiivsed osalemaks õhtuti animatsion showdes. Soovitame oma seltskonnaga igati seda hotelli. Rand oli sealsamas üle tee. Tasuline, kuid soovitus osta kogu seltskonnale korraga kogu puhkuse perioodiks, siis odavam hind oli.

Olime veebruaris seal hotellis. Normaalne hotell. Hotelli rand jah jama. Hotelli lähedal avalik rand tasuline kuid normaalne. Korallid kõik olemas. Masaaziteenus igati viisakas ja oma hinda väärt. Baari omanik oli eurooplane keskealine naisterahvas. Oi ta tümitas neid kohalikke baari töötajaid seal. Tellisime mahla kokteili...kui tädi kõrval oli, siis tehti nii hea ja rammus jook, kui tädi läinud siis mees nii koonderdas puuviljade purustamisega. Hinnad täiesti normaalsed olid.

Mina käisin esimesel korral täiesti lihtsa bussiga Kairos. Maksin 60Le. Istmed olid kitsad ja õlihais käis üle pea. See ligadi-logadi minek oli tingitud sellest, et luxbussid olid kõik välja müüdud. Tookord väljus see buss Sharmist nende üldisest bussijaamast (no oli koht). Omaette elamus oli see aga täiega. Kuidas neid kohalikke puistati. Teine kord Kairos käies kohalik tuttav soovitas ElGouna bussifirmat. Sellel omaette bussijaam. Bussid a la sellised nagu meil Eurolinesi Luxekspress. Buss tasemel. Hind äkki oli 80Le. Bussis pakuti pidevalt teed, igale reisijale anti karbike, milles oli valik teesid ja pakendis keeksike maiustamiseks. Kõik oli väga puhas. Reisisaatja käis pidevalt küsimas, kas kõik on korras jne. Ainult mis häiris oli see, et kuigi kohalikud reisijad ise magama keeravad siis telekas pannakse üürgama. Olin ise ka nii väsinud, et see teleka karjumine minu und ei häirinud eriti üldse. Tagasi Sharmi sõites oli taas huvitav jälgida, kuidas kohalikke puistati. Minu ees istus üks mehike, kellel oli mingi imelik valge löga kaasas....sinna valvepunki see mees jäigi. Oma seltskonnaga lõpuks juba viskasime loteriid, et mitu järgmises valvepunktis maha võetakse. Ega neid ju esimeses valvepunktis kõiki ära ei korjatud..igas natuke. Aru ei saanud kuidas need policed seal tegutsesid.