trip-krainetrip-ukraine-dark

nurr

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
25 kommentaari
Viimased kommentaarid

Soovin! Kirjutage palun nurr.nurr@gmail.com

Aitäh!

Tere! Kas sõiduauto on hinna sees või mitte?

Sellest postitusest oli palju abi! Kas ööbimiskohtades oli lastevoodeid saada? Söögikohtades söögitoole? Kui pikk lend teil oli? Kas teie lennul laps sai lennukisiseses lapsevoodis magada? Kui ei, siis kuidas hakkama saite? Kas hotellides kasutasite konditsioneeri? Ma olen ise alati konditsioneeriga haigeks jäänud ja kardan nüüd seda ka lapse puhul. Kuubas ma saan aru turvahäll ja muu lapse turvavarustus ei ole teema? Kui kõhukotti ei kasutanud, siis oli igal pool käru kaasas? Mis käru teil oli, millega reisides rahule jäite ja mis vastu peaks? Kuidas laps kuumust talus - mingeid nippe või soovitusi, kuidas lapse olemist mõnusamaks teha? Mis olid olulised asjad, millest puudust tundsite?

Suur aitäh juba varasema info eest, julgustav lugeda!

Plaanime ka pikemat reisi aastase lapsega. Igasugune info Ja kogemus - nii asukohaspetsiifiline kui üldine, kulub marjaks ära. Tänan juba ette!

Milord, kui ära käite 1-aastasega, andke teada, kuidas kulges, meil sama vana lapsega minek ja no ikka muretsen ette :)

Aga mis on soovitus kui agent a'la ticket.ee või eDreams "vinguma" hakkab? Millised on meie kui heausksete ostjate õigused?

Tere! Hea meelega kuulaks muljeid. Meil plaanis minna Indoneesiasse 1-aastasega. Olen varem Balil käinud ja sinna läheme kindlasti, aga just täna mõtlesin, kas ja kuidas tuleks Lombok kõne alla. Eelmine kord jäi Lombok ja M. Rinjani tegemata, aga kas titega on see üldse kõne alla tulev?

Minu lennuvalikutel pakub ainult Tickets.ee ja eDreams ning SkyTours. Sihin Tartu-Singapur / Tokio-Tartu

Läbi millise vahendaa ostsite? Tickets.ee või eDreams? Või midagi muud?

Olen minemas nov lõpus. Jään esialgu umbes kuuks ajaks.

Näiteks Swedbanki kuldkaardiga kassas olev reisikindlustus kehtib vaid juhul, kui seda kaarti (või kaardiga seotud kontot) on kasutatud vähemasti 75% reisi maksumuse ulatuses. - Täna pangas öeldi mulle 50%. Varasemalt on mul piisanud sellest, et kaardiga on ostetud lennupiletid. Aga mis mulle uudisena tuli ja ei sobi - see kehtib ainult 3 kuud, st kui reis sellest pikem, siis pead 3 kuu pärast uue kindlustuse tegema. Lisaks väitis telleripreili, et Swedi Gold krediitkaardi reisikindlustus katab ka rolleriga sõitmist, sukeldumist ja suusareise, mida paljud kindlustajad ei kata.

Tartlane tänud info eest! Palun siiski natuke veel infot - kas koos viisataotlusega esitasid ka lennupileti 60 päeva pärast saabumist? Ja kui palju viisa tegemine otse saatkonnas maksis? Kas arve saadeti Sulle meile? Kuidas dokumendid saatsid, kas kulleriga? Viisakeskus küsib 70€ selle viisa eest.

Äkki on kunagi kellelegi kasu: Viisakeskusest sain sellise info: Esitame dokumendid konsuladisse 14.10.2015 Viisa peab olema väljustatud 1 nädala jooksul. Aga meie ei saa garanteerida et nad ei väljasta viisat samal päeval. Siis viisa kehtivusa päevad võivad olla 14.10.2015 – (+90 päeva) – 11.01.2016

Eks ma ostan nende soovituse järgi mingi odavama pileti ära siis nt Singapuri. Loodan, et see toimib.

Üks kogemus lennuaegade muutmisest ja reisikindlustusest: Lennuni oli aega 3 kuud ja sain kirja, et tagasilennu aegu on muudetud umbes 3,5h selliselt, et me ei jõua oma järgmisele lennule. Oli tehtud reisitõrke kindlustus (AIG Europe Limited tootega Travel Guard) keerulise marsuudi tõttu - mitu lendu, mis sõltusid üksteisest ajaliselt. Reisikindlustaja seisukoht oli järgmine: Vastavalt reisikindlustuse tingimustele läheb Teie juhtum punkt 16. Väljumisest mahajäämine alla, kus kindlustus ei kata väljumiselt mahajäämise kulusid, mis on tingitud lennugraafiku muudatustest või marsruudi tühistamisest, mille tõttu ei jõua kindlustatu edasilennu väljumiskohta õigeaegselt. Seega kahjuks ei kata kindlustus Teie kulusid.

Swedbank krediitkaardiga kaasakäiv kindlustus kattis sama juhtumi kulud - st ostsime uued piletid, mis täies ulatuses hüvitati kindlustuse poolt. Nende vastus päringule sel teemal: Kui lennufirma muudab või tühistab lennuaegasid ja sellest teavitatakse Teid varem st. enne väljalennu kuupäeva ja asenduslend ei sobi Teie plaanidega ( näiteks jätkulennuga) ja otsustate osta uue lennupileti, siis hüvitame lennupiletite vahetustasu ja lennupiletite vahetusest tingitud uute lennupiletite kallinemise kulud kuni 150 eurot (krediitkaardi kohta). Kui lennuplaani muudatusega seoses tekkivad lisakulud ka ööbimisele, siis need hüvitamisele ei kuulu.

Mul samuti Indoneesia piletid ostetud novembrisse. Mul küll plaanis pikem ja ilmselt aeglasema tempoga reis, aga kui samasse kanti satume, siis miks mitte kohtuda. Teade pm-i.

Kas keegi on taotlenud Helsingi Indoneesia saatkonnast pikema-ajalist turisti viisat ka? Saatkonna enda lehel on kirjas max stay 60 days. Samas viisa.ee konsultant ütles 90 päeva, aga sõnastas seda niimoodi: "TURISMI- JA ÄRIVIISA kehtib alates viisadokumentide käsitlusse võtmise kuupäevast kuni 90 päeva. Lubatud päevade arvu, mis lubab olla Indoneesias määrab saatkond. Tavaliselt nad märgivad sama päeva nagu lennupiletis."

Mul on nüüd natuke segadus. Kuna lähen piirkonda pikemaks ajaks, st on küll olemas tagasilennu pilet Jakartast, aga see alles mais 2016. Saabun novembris 2015. Ilmselt pean siis ikkagi kinnitama lennupiletiga, et lahkun vahepeal Indoneesiast. Segaseks jääb mulle, milliseks kuupäevaks ma peaksin ühe vahepealse äralennu pileti ostma, kas 2 kuud alates saabumisest? Või 90 päeva? Ja kui 90 päeva, siis alates millest? Viisataotluse esitamisest või kohalejõudmisest ikka? Saatsin täpsustava küsimuse viisa.ee-le ka, aga pole saanud vastust. Äkki on keegi targem selle hiljuti läbi teinud?

Helistasin vatse soovituse peale ka vayama.ie-sse, kustkaudu said piletid ostetud. Teenindus oli väga sõbralik ja meeldiv ning mõneks ajaks olin juba lootusrikas, et meid tõstetakse üle kiiev-riia lennule. Aga tütarlaps suhtles otse UIA-ga ning nimetatud lend meile sobival kuupäeval (23.06) ja kellaajal on suhteliselt ära müüdud ja järel ainult kallid piletid, mistõttu UIA ei näe võimalust meid ümber tõsta. Tagantjärele tarkusena sain aru, et mõistlik oleks olnud kohe vayama.ie kaudu osta ka ülejäänud piletid, siis ehk oleks neil motivatsioon leida meile parim variant. Aga kindel ei saa olla ...

SAS-il näen hetkel ARN-RIX vahel ainult hommikust lendu 08:25, mis maksab 55€ (3 vaba kohta). Kella 16-st lendu ei näita. St paistab, et ainus võimalus AB lend kell 19:50, mis tähendab 4,5h Stocki lennujaamas + rikutud jaaniööd. Oh well ...

Reisikindlustuse kohta: tegemist on AIG Europe Limited tootega Travel Guard. Kui õigesti mäletan, siis sai IIZIs isegi võrreldud neid kindlustajate tingimusi, aga kas ei hakanud silma või ei olnud välja toodud seda erisust. Samas Swedbanki krediitkaardiga kaasaskäiv reisikindlustus katab sellised tõrked: Nende vastus päringule sel teemal: Kui lennufirma muudab või tühistab lennuaegasid ja sellest teavitatakse Teid varem st. enne väljalennu kuupäeva ja asenduslend ei sobi Teie plaanidega ( näiteks jätkulennuga) ja otsustate osta uue lennupileti, siis hüvitame lennupiletite vahetustasu ja lennupiletite vahetusest tingitud uute lennupiletite kallinemise kulud kuni 150 eurot (krediitkaardi kohta). Kui lennuplaani muudatusega seoses tekkivad lisakulud ka ööbimisele, siis need hüvitamisele ei kuulu.

Peaks nüüd uurima (võttes arvesse Swedbanki reisikindlustuse võimalust), kas on võimalik nii, et alles jäävad nii kella 15:00-ne pilet kui siis osta ikka lisaks ka mingile hilisemale lennule pilet ära. Et siis kohapeal selgub, kumba saab kasutada... Aga huvitav, kuidas jääb check-in'iga kui liigud nö transiittsoonist väljumata ühelt lennult teisele? AB-le saab teha (ja peabki tegema) self-check-in varasemalt internetist. Aga kui kasutada nt mõnda teist lennufirmat?

Helistamine on ka hea plaan, mõtlen selle peale ka. Aga väga ei usu sellesse. Lisaks paneb mind muretsema see, et olen ka siit trip-ist varasemalt lugenud, et mõni kord muudetakse lennuaegu mitu korda enne reisi algust. Mis siis kui ma ostan uued piletid ja tehakse uued muudatused ja jälle need ei sobi? Paranoia? :)

Teemaalgataja jaoks võibolla ei sobi, aga teistele soodsalt AMSi tahtjatele infoks, et sai käidud just Wizzairiga, kes teeb soodsaid pakkumisi aegajalt Riiast Eindhovenisse. Hinnad alates 25€ - 60€ ots. Meie käisime muidugi Dortmundi kaudu, sealt edasi rongiga. See Dortmund natuke kaugel ikka, ning kuna oli veel raudteetöötajate streik ka, siis kulus Amsterdami jõudmiseks ikka liigselt aega. Eindhovenist käib see kindlasti kiiremini ja soodsamalt käia. Rongipilet Eindhovenist AMSi roundtrip 19€. (http://www.ns.nl/en/travellers/home)

Aga meie reis oli selline: RIX-DTM-RIX oli 20€ ja rongipilet 55€ DTM-AMS-DTM. Pagasiks ainult väike seljakott. Sobilik seiklejatele :)

NB! Wizzairi puhul kindlasti märgake pagasireegleid, mis tavalisest karmimad.

Portugalis on seoses mingite kohalike seadustega rendifirmadel nõue, et maksta tuleb rentija, st esimese juhi, krediitkaardiga. - Mul oli sama lugu Itaalias eelmisel aastal. Ja minumeelest ka USAs oli sama lugu (too oli 2 a tagasi, mälu võib petta). Ise võtsin riski, st ei vormistanud teist juhti, aga sõitis siiski teine inimene ja kindlustus ja auto olid minu nimel, just sellepärast, et krediitkaarti juhil polnud.

Tegin ca aasta tagasi läbi täpselt sama reisi. Võtsime auto ja sõitsime. Lõpetasime Salernos, kus leidsime juhuslikult supermõnusa koduse majutuspaiga - seal oleks tahtnud kauemgi olla, sest omanik oli superabivalmis ja sõbralik. (http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187781-d1727803-Reviews-Salerno_Centro_Bed_and_Breakfast-Salerno_Amalfi_Coast_Campania.html) Aga kohti, kus kindlasti soovitaksin käia:

  1. Castellana Crotte - kui meeldivad suured koopad. NB! all on külm - riided selga. http://en.wikipedia.org/wiki/Castellana_Caves
  2. Alberobello
  3. Lecce
  4. Matera - minu jaoks meeldejäävaim!
  5. Polignano a Mare
  6. Amalfi rannik läänerannik - Positano jt - vaatasin pilte meenutuseks, ise ka ei usu, et nii ilusas kohas olin :)

Läänerannik oli meeletult ilus, ma võibolla isegi teisel korral teeks tõesti nii, et Barist põrutaks otse Materasse ja sealt siis juba Salerno Sorrento mööda rannikut. Aga aega võiks loomulikult rohkem olla :) Sain enne enda reisi palju infot ka siit tripist - soovitan otsida.

Mina tooks makaroone (? pole kindel, kuidas eesti keeles õige oleks öelda) http://en.wikipedia.org/wiki/Macaron Ülimaitsvad, soovitan samas osta siiski mingist spetsiaalsest magusale orienteeritud poest, mitte supermarketist. Erinevad värvid - erinevad maitsed. Ja šokolaadi jms maiuseid Chocolaterie'st. Võibolla juustu ka (Fromagerie - juustukauplus)? Ahjaa, minu eriline lemmik, avastatud Lõuna-Prantsusmaalt - jook nimega Pineau, umbes veini ja konjaki vahepealne alkohoolne jook (u 16-17%). Toodetakse nii valget kui punast. Teoreetiliselt saab seda ka Eestist üksikutest kohtadest (olen näinud ainult valget), aga valik kindlasti kohapeal suurem. http://en.wikipedia.org/wiki/Pineau_des_Charentes

Leidsin googeldades ka sellise lingi: http://www.francetravelguide.com/france-gift-guide-55-gifts-for-the-francophile-in-your-life.html

Aga peamine Prantsusmaal käigust jääb ikka endale - mälestused :)

Mina olen üks neist, kellelt Novatours tahab saada 700/inimene. Ma küsisin vastu, et millest need bürookulud koosnevad. Eks näis, mida nad vastavad, kui midagi asjalikku, annan siin ka teada. Eriti ei tahaks küll piletite väljaprintimise ja broneeringu tegemise eest 1400 krooni maksta ... 700 broneeringu kohta oleks veel talunud, aga 1400 ... natuke liig, leian.

Kui see veel kehtib, siis kuu esimene pühapäev oli vist tasuta sissepääs. Sisse sai kähku, aga rahvast oli murdu, niiet üsna väsitav siiski.