trip-krainetrip-ukraine-dark

burp

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Usas tasub endale esimese asjana hankida kohalik telefonikaart ja number. AT&T-st ostsin 25$ eest kaardi koos numbriga, teoreetiliselt pidi selle kulu olema 1$ päev + 0,10$ minut, praktiliselt saadeti mulle kolm korda sõnum "küll meil on hea meel teatada,et laadisime teile igaks juhuks veel 10$ juurde jne", ehk siis kaardile jäi peale kahte nädalat veel 20$ alles :-)

Järgmiseks tasub tee pealt igasugustest putkadest ja rest areadest peoga kaasa haarata ajakirju, mis sisaldavad põhiliselt motellide kuponge aadresside ja tel numbritega ja on ka ühtlasi suht soodsate hindadega. Siis vaatad õhtul, kui palju veel sõita viitsid ja umbes tunnike enne linna jõudmist helistad kohalikud motellid läbi. Ainult ühel õhtul süsteem ei funganud, kuna lihtsalt levi polnud. Suure karjaga tundmatus linnas kolme autoga motellide vahel kolamine on enesetapp. Super8 kett jättis kõige parema mulje, Travellodgel polnud ka viga, Economy Inni rohkem ei läheks(küsimus pole mitte tingimustes, vaid hindudest omanikes, kellel on kauplemisest ja kokkulepetest natuke teine arusaam kui meil).

Sai siis hiljuti sõidetud kursil Chicago - San Francisco. Õnneks otsisin enne hoolikalt ja pika puuga on hinnaliider National Car. Drop off oli 199taala, kokku maksis minivan koos kõikide kindlustuste, drop offi ja asjadega 850 taala 9 päeva. Võrdluseks Avis või Hertz umbes 1500.- Autod olid praktiliselt tutikad, läbisõit 10K miili.

Huvitav on see,et kui marsid otse lennujaamast renti ja tahad samu autosid ilma netibroneeringuta samadel tingimustel võtta, siis tuli hinnaks 6500 taala 12 päeva:-)

Võtsime siis kolmeks päevaks Chicagosse (47taala kolm päeva kokku), tegime netis broneeringu, sõitsime korraks enne reisi algust rentalist läbi ja voila, 850 taala auto.

Tasub jälgida, et ilma rentijata üksi kimama ei läheks, kui poliis kinni peab,võivad auto ära võtta. Samuti ei tohi rentija ka kõrvalistmel istudes joogine olla.Tegelikult peaks lisajuhid eraldi vormistama ja maksma 10taala päev, aga seda ei tee vist eriti keegi.Mingi vabanduse ikka leiad. Õnneks ei tulnud poliisiga kordagi kokku puutuda.

Asoo, üks asi veel, mida peaks jälgima. Kui tankida krediitkaardiga, siis maksaks tankida võimalikult harva ja palju korraga. Point selles, et iga kord kui kaardi automaati pistad, broneeritakse koheselt teatud summa olenemata kütuse kogusest. Ehk siis ühel õhtul tabas meid hotelli rentides üllatus, et kaardilt on raha otsas. Tegelikult olime mitu päeva tilgutanud ja igas bensukas paagi täis lasknud. Iga 25taalase arve pealt oli tehtud 750eegune bronn, ehks siis 200 taala pealt bronniti umbes 6000 eeku:-( Õnneks tuli see paari päevaga arvele tagasi.

Aga muidu on Ameerikas roadtrippida väga lahe!