kiks7

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

2 meeldimist
8 postitust
55 kommentaari
 

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Aga milliseid kuurorteid sa täpsemalt silmas pead? Krabiga ei kannata selles suhtes yldse v6rrelda, sest Krabi rand on iseenesest juba hoopis teistsugune. Pole selline pehme kreemja liivaga nagu Phuketis. Häid s6nu olen kuulnud Koh Lantast, räägitakse, et on puhtam ja vaiksem, ise käinud ei ole, ei tea. A endale meeldisid Koh Tao ja Koh Phangan, kuigi sealkandis olime viimati 5 aastat tagasi, ei kujuta ette, palju k6ik muutunud on. Koh Taolt 6nnestus tookord lausa rannalt snorkeldamine. A Phuketi kogemus on alles 2 kuud vana.

Aga miks te sinna Phuketisse nii kipute? Suht niru koht. Pea kõik turistid on venelased ja neid on seal korraga ikka mitukümmend tuhat ja hinnad võrrledes muu Taiga, kasvõi selle sama Krabi (Ao Nangiga) täitsa laes. Taksomaffia vohab, selleks, et saada ühelt rannalt teisele, peab maksma vähemalt 200.- bahti. Näiteks liikudes trajektooril Patong-Karon-Kata, on edasi-tagasi sõidu hinnaks 800.-, mis on ikka suht kallis. Ses mõttes, et ühel rannal võib ka muidugi kükitada, aga kaua ikka neid samu nännipoode ja massazitüdrukuid vaadata jaksab. Vesi on randades must, sest miljonid turistid kimavad paatide ja vesijetidega arutult ringi. Läbi ta veel paistab, aga rannalt snorkeldamisest ei või juttugi olla, selleks peab võtma ekskursioone, mida värvilisemaid kalu näha soov on, seda kaugemaks ja kallimaks reis läheb. Kuumal päeval võib muidugi sinna kilekottide ja muu sodi vahele ujuma minna. Eriti kui olete minemas omal käel, siis on teil võimalus ju palju kiftimatesse kohtadesse minna...

Lendasime paar kuud tagasi oma 6-kuusega Malaisiasse ja tagasi tulime ka loomulikult. Lennufirmaks oli Lufthansa ja seal eraldi midagi maksma nende kohtade ega korvide eest ei pidanud. Nimeks on neil sky cot või baby bassinet. Beebi seisukohalt sujus lend suurepäraselt, tema magas meist kõigist kõige paremini ja oli kohale jõudes virk ja kraps, samas ajal, kui me maadlesime tohutu väsimusega. Pilet tasuks tõesti võimalikult vara ära osta ja kohe broneerida ka need hällid. Lufthansal broneerisime netist piletid ja siis helistasime ja nad muutsid meie istekohad ära nendeks, mille ette hälli on võimalik panna.

Kui hällivõimalust ei peaks olema, siis meil osutus Londoni reisil väga kasulikuks varustuseks beebi magamiskott - selle panime istme alla maha ja poiss magas mõnuga seal suriseva põranda peal.

Ma sama raksuga kirjutan ka kõrvadest :) Paljud arvavad, et beebidel kõrvad valutavad lennuki tõusu ja maandumise ajal, ise lugesin ja veendusin ka praktikas, et nii see pole. Alla aastase lapse kõrvakäigud (?) pidavat olema nii elastsed, et suurt pinget sinna ei moodustu, nii et kui beebid ei soostu võõras keskkonnas tõustes ja maandudes midagi jooma, pole see eriti ohtlik.

Me oleme minemas juunis Malaisiasse - Malaisia idarannikul on just siis ilus ilm :) Endal plaan peatuda pikemalt Tiomani saartel, kallis ei peaks olema, rannad on ilmselt ka kenad, toit ei pidavat just nii super olema, kui Kuala Lumpuris või mõnes teises suuremas kohas, aga eks see üldiselt kipub nii ka mujal olema, et super head toitu saab seal, kus seda tehakse pigem kohalikele kui turistidele. Aga Malaisiast soovitatakse lapsega reisiks veel Redangi ja mõningaid kohti Borneolt, kuna ise sinna minna ei plaani, ei ole neid pikemalt ka uurinud. Bali peaks muidu juunis ka hea sihtkoht olema.

Väga mõnus lugemine! Aitäh :) Kas sääsemürgi ostsite siit kaasa või hankisite kohapealt? Sinna soovitatakse vist 15-20 %-lise DEET sisaldusega, aga pisikestele see vist ainult riietele pandav... Ja kuidas teie pisem kuumust talus? Meie beebik on siis veel jah rinnapiimal (loodetavasti), aga ilmselt peab seal olles vett ja mahla juurde andma. Kõige rohkem mõtlengi praegu, kuidas sääskede ja kuumuse eest beebikut kaista. Kõik muu, ma arvan, sujub iseenesest :) Skycoti oleme jah juba valmis broneerinud, nii et lennureisi pärast ma nagu ei oskagi muretseda.

Meie reisikava hakkab ka ilmet võtma, äkki keegi oskab jagada mõtteid, kuidas oleks kõige mugavam liikuda sihtkohtade vahet. Lend maandub Singapuris, otse lendaks edasi Kuala Lumpuri, kus oleks 3-4 päeva ja peale seda nüüd mõtlemegi, et kuhu ja kuidas. Tahame käia Perhenianidel, Tiomanidel ja Melakas. Kõik ettepanekud on väga oodatud!

Jään ootama kommentaari kodumajutuse kohta :) Ja muid Singapuris lapsega olemise/liiklemise muljeid ka!

Tere kõigile kaasarääkijatele! Mann, kui reisilt tagasi olete ja siia satud, äkki viitsiksid reisimuljeid jagada :) Just lastega Malaisias reisimise osas. Mida reisile võtta ja mida võib rahulikult koju jätta. Ostsime eile piletid Singapuri. Minek 19. mai ja tagasi juulis. Singapuris plaan veeta ainult 3 päeva, sealt edasi siis Tiomani saartele ja äkki Borneo ka. Väga ette ei planeeri, eks vaatame, kuidas jaksame. Tegelikult, nüüd kui piletid ostetud, hakkame alles reisikava paika panema, et mida näha tahame. Oleme minemas kolmekesi, mina, mees ja meie pooleaastane poeg. Nii väikesega polegi enne reisinud, kahekesi oleme päris palju maailmas ringi käinud ja eelmine aasta olime 8aastase tütrega 3 kuud Indias. Inspiratsiooni ja julgustust olen saanud blogist http://adventurousalfred.wordpress.com/about/ Aga lastega reisijate emotsioone oleks siin ka kift lugeda!

Kift on jagada armsate kohtade reisikogemusi. Olime Indias see aasta kokku 3 kuud, ja sai käidud ka Varkala randadel - mees kauples ennast nende samade kaluritega varahommikul kalale kaasa :) Nutune bisnes on see nende kalabisnes, paadis oli 16 meest ja kala tuli 1000 ruupia eest, mis on väga vähe, need jagati siis koikide meeste vahel ära... Aga kui vorrelda Gokarnat ja Varkalat, siis on nad ikka hästi erinevad (veel). Varkalas on kenad tavalised majutusvoimalused, maksujoulised turistid ja palju pakkumist. Gokarnas on liivaporandaga hytid, pontsakad rotid, kes hyttide lehtkatuses asustavad, hipimeelne seltskond ja moned yksikud myyjad, kes helmede voi puuviljadega mööda randa ringi käivad :) "Oma huvitava olemise" peab endale ise välja motlema voi siis tulla kohale hea lugemisega varustatuna.

Sai see talv veedetud Gokarna eri randadel monusad kolm nädalat. Majutusvoimalusi on Om rannal sobivalt, erilist luksust Gokarna randadelt ei leia, aga ilmselt see polegi asi, mida sinna otsima minnakse :) Samas Om ranna algusest leidub hiigelsuur aiaga piiratud bungalwide kompleks, see on vist klassikalises mottes luksuskoht. Ei tea, sees ei käinud ja väljapoole midagi ei näe. Onneks teadmine, et selline koht seal rannal on, ei häiri mingitmoodi ranna muidu rahulikku meeleolu. Om ranna teisel poolel on neid tavalisi majutuskohti - paljudes pakutakse ööbimisvoimalust liivaporandaga bambusmajakestest, yhe öö hind jääb 100 - 250 ruupia vahele. Omad linad peavad olema kaasas. Pesemiseks on yhisdush, wc ka yhine. Igast ööbimiskohast peaks siiski leiduma ka (oma wc ja dushiga) kivist majakesed, hinnad vähe korgemad. Söögikohtadest on kift koiki proovida, inimesed leiavad Om rannal tavaliselt selle "oma" koha, kus siis jäädakse tavaliselt söömas käima. Meie lemmiku nime ei mäleta, aga oli Manikarna kohast (kohutavad söögid!) ylejärgmine koht Gokarna poole. Kui sinna satud, proovi ära coffee-kitkat shake + rummi - viib keele alla! Juustu-tomati pakorat oskavad ka väga hästi teha. Neil on ka viisakad majutusvoimalused! Lokkeohtud Omil on elamus omaette...! Muidu Gokarna rannad, mõni rohkem, mõni vähem on ilmselt nagu Goa aastaid tagasi. Kõik on väga lihtne isegi India standardite järgi, panustatud pole mitte millessegi ja see ongi asja võlu. Koht tõmbab (veel) üsna hipilikku kontingenti. Gokarna pisike küla on hästi armas, põhimõtteliselt 2 tänavat, mida ääristavad kohalikele ja turistidele mõeldud poekesed ja söögikohad. Enne Omi oleval Kudle rannal on ehk vähe rohkem kõike, sinna pääseb Gokarnast kõndides. Põhimõtteliselt pääseb kõikidele randadele kõndides, aga kuumuses mööda künkaid edasi-tagasi ronida, ei ole eriti kift. Omist edasi oleval Half Moon rannal on paar kohta, kus saab ööbida ja süüa ja sealt veel edasi oleval Paradise rannal ei olnud see talv enam midagi :( Teadjamad rääkisid, et politsei oli käinud ja kõik maha lõhkunud, selle kohta, et mille pärast nii tehti, on mitmeid legende... Samas see, et seal enam ametlikult majakesi pole, ei takista kedagi seal telkimast, mida tehaksegi suht palju, paar usinat kohalikku on limonaadi ja munatoidu ärid seal üles pannud. Kui tahta täitsa inimestest eemale, kannatab sõita kas riksha või mopoga Tatadi kalastajate külla ja mõne kalastajaga jutule saada - need teavad ja oskavad viia ;) Omad toidud ja pannid ainult kaasa :) Igaks juhuks mainin veel ära, et kui plaanis on ööbussiga Gokarnasse saabuda, siis see tähendab, et kohal ollakse kell 04 hommikul ja antakse 2 võimalust - kas jääda Gokarnasse (otsida sealt miski majutusvõimalus ja hommikul siis edasi mõelda) või viiakse Omile, kus on kottpime ja kõik kohad on kinni :) Me veetsime pool ööd rannal, tähtede all - ja see polnud sugugi vilets variant! Voiksin Gokarnast kirjutama jäädagi - super koht! Bijapurist ei oska midagi kaasa rääkida.

Indias olles sai kõik rongipiletid hangitud just cleartripist, mitu piletit tühistasime ära ka - asjaajamine oli täiesti probleemitu, tühistatud piletite rahad ilmusid alati tagasi krediitkaardile. Lennupiletitest ei oska kaasa rääkida, aga kuna tegemist ikkagi sama portaaliga, siis soovitada julgen küll.

Me soitsime paar aastat tagasi rongiga Bangkoki Hualamphongi rongijaamast Chumphoni ja sealt edasi laevaga Koh Taole. Piletid ostsime Bangkoki rongijaamast paar päeva enne väljasoitu. Tegu oli lihtsama sleeperiga, voodilinad sai rongist, söömist oli endal kaasas. Kohapealt ostes oli rongipilet suht symboolse hinnaga. Tähtis on osta see oigest kohast rongijaamas :) kui ilmselt mitu inimest enne seda, kui pääsete oigele luugile yritab myya teil neid palju korgema hinnaga. Seal kuuleb igasuguseid seletusi - rongijaam on remondis, turistidele myyakse pileteid "seal nurga taga", suur pyha, rongijaama on turistidel pääs keelatud! jne. Koigil vormiriietus seljas ja sildid kaelas, näevad väga usaldusväärsed välja :)

Sama teema alla peaks sobima kysimus vaktsineerimise kohta India reisi tarvis. Täpsemalt jaapani entsefaliidi vaktsiini yle murran pead. Oleme minemas pea kolmeks kuuks, pohiliselt plaanime olla Keralas. Yhesonaga, kas olete otsustanud nimetatud vaktsiini kasuks voi panustanud pigem sääsemyrgile?

Mitte minemine ei tule kone allagi :) Mind eelnevatel Aasia ja Kesk-Ameerika reisidel on ehk vähe säästnud see, et mu nägemine ilma prillideta on suht niru - noh, mida ei näe, seda ei saa karta ka :) Erinevates foorumites India kohta käivaid teemasid lugedes on kuidagi jäänud mulje, et seal on neid veel rohkem, kui mujal, sellepärast siin motlengi, et kuidas oma närve koige paremini säästa. Ma arvan, et igayks, kes on prussakatega kokku puutunud teab, et kisamine mojub neile nii, et nad jooksevad veel kiiremini kisaja suunas - just see nende jultunud julgus on nii ahistav!

Tallinnast Ryanairi ja Easyjeti hindu ei tea, aga Helsingit lendab NorwegianAir suht odavalt mitmesse kohta. Jaanuariks Londonisse oli 29.- eurot ots.

Sa peaksid saama reisi algpunktist oma pagasi otse lõpppunkti ära tshekkida, et sa Londonis ei pea enam pagasiga sahmerdama hakkama vaid see läheb otse Air-Asia lennuki peale edasi. Kirjuta igaks juhuks Easy-Jetile (ja Air-Asiale). Meil ka suht lühike vahetus Miamis, tuleme Panamast ja edasi Madriidi ja siis Stockholmi ja lopuks Helsingisse. Vähemalt 3 erinevat lennufirmat. Kirjutasin esimese lennu lennufirmale ja nad vastasid, et pagasi õnnestub loppsihtkohani ära registreerida, peab ainult algpunktis kõikide jätkulendude info olemas olema ja vähe rohkem aega varuma. Ja pooleteise tunniga, ilma pagasita peaksid sa Londonis küll ühelt lennult teisele jõudma. Nojah, just märkasin, et teemaalgataja on tõenäoliselt juba õnnelikult Kuala Lumpuris, aga võibolla kellelegi teisele on mu vastusest kasu :) Ainult käsipagasiga lennates ei peaks lühikese vahetuse puhul probleeme olema.

Mu meelest Mekongi Delta on ikka vaatamist väärt, endale meeldis ehk kõige rohkem home-stay, oli nii mõnus jalutada pererahva puuviljaaias, võtsime aja maha ja lugesime raamatuid võrkkiikedes, Mekong mööda voolamas. Õhtul sai perega koos teha õhtusööki. Phu Quocile pühendaksin uuesti julgelt mitumitu päeva, mida vähem edasi-tagasi sebida, seda parem reis tuleb :) Mui Ne oli mu meelest suht mõtetu - väike venekeelne küla, lohesurfarite paradiis muidugi, kallim ka kui näiteks Phu Quoc.

American Airlines Panamast ja Iberiaga edasi Madriidi.

Eelmine aasta olime juuli lopus 1 öö Veneetsias, tuba oli pisukeses hotellis seal täitsa täitsa keskel, lihtne kahene tuba oma vannitoaga oli 50.- euri öö, pole ju koige hullem variant... Vaade oli muidugi naabermaja hallile seinale, aga kuna kolasime peaasjalikult mööda linna ringi, siis vaade polnudki see koige olulisem. Tulime Milaanost rongiga ja rongijaamas olid papid broshyyridega vastas, näitasid erinevate hotellide pilte ja juhatasid teeotsa kätte, kui meil oli see nii spontaanne otsus käia ära Veneetsias, siis eelnevat broneeringut polnud ja nii oligi hea. Ses mottes, kui raha väha, aga Veneetsias tahaks ära käia, siis ei tasu karta netis toodud hirmkalleid hindu vaid ikka kohale minna, kyll koik järjestub :)

Sziegeti festivalile :) http://www.sziget.hu/festival_english On saar, on EU riigis, on suvel, oma plaanitud rahadega saaksid ka hakkama. Natuke küll lühem, kui 1 nädal, aga nendel muudel päevadel võid ju kuskil mujal Ungaris ringi vaadata.

No just see Lagos mu meelest, seal on sellist särtsu :) Luz ja Salema ja nendetaolised on kyll kiftid kuurortlinnad, aga rohkem sellised perekesksed, Vilamoura on jälle täielik golffarite paradiis. Farost ei saanudki ööelu koha pealt mingit muljet.

Ma soovitaks jälle Lissaboni ja Algarve vahelist ala :) Kõike, mis on enne Lagost, samas Lagoses on jälle sellist särtsu, et noh, kui seigelda mööda neid pisukesi külakesi, kus portugaallased ise puhkavad ja rendikaga jõuab imelistesse kaljude vahele peidetud randadesse ja saab olla rahulikult, siis Lagos on peale seda kuidagi eriline ja värskendav - seal on melu ja baarid ja inimesed puhkusel :) Maailma lõpus (Sagresis) peaks ka kindlasti ära käima.

Jaa Portugalis on kodumajutust, tihti tulid inimesed ise küsima, et kas vajate majutust, just sellistes pisikestes külades, ette broneerida mu meelest ei ole vajadust. Mõistlik hind ühest toast (hea õnne korral kööginurgaga) terrassiga on 25-50 euri. B&B majutus on ka suht levinud. Ja kui rendikaga olete liikvel, siis võite campingud ka järele proovida, seal tihti mingid tipi või bungalow variandid (15 - 30 euri). Eks sa ise näed, palju kohapeal on turiste, et palju on mõistlik tingida. Vesi on mu meelest külm, samas kui kõrvetav päike praeb pidevalt, siis see külm vesi väga ei häirigi. Lissaboni ja Algarve vaheline rannik oli hästi kift - seal just neid väikseid mitte nii uhkeid külakesi palju, kus portugaallased ise armastavad puhkamas käia, aga tõenäoliselt olete eeltöö selle suhtes, kuhu lähete, juba ära teinud :) Head reisi!

Milaanoski müüakse sellest veneetsia klaasist tehtud ägedaid asju - pisikestele tüdrukutele miskid keed, ehted,võlukepid :) poistele vb mingi veneetsia (kole-ilus) mask.

Jah, võibolla väljendasin ennast valesti - Kariibi saartel on jaanuaris tõesti hea ilm, aga just Panama ja Costa-Rica Kariibi mere poolne osa - seal vihmahooaeg. Ja infot lonelyplaneti thorn tree foorumist, tripadvisori foorumist, kõikidelt võimalikelt Costa-Rica ja Panama kodulehtedelt. http://www.pro-bono.net/Cahuita/Cahuita/Cahuita/Weather%20Maps.html http://www.bocas.com/btisfact.htm Praegu kaldub plaan San Las Blas saarte poole, kui need kuuluvad kuna-indiaanlastele ja saab selle õnnetu napi aja, kui kohal oleme ühendada indiaanlaste kultuuriga tutvumisega ja päikese nautimisega.