trip-krainetrip-ukraine-dark

tutovski

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
25 kommentaari
Viimased kommentaarid

Huvitavad paigad kõik. Soojalembelistele meenutaks, et Hue ja sealt ülespoole võib jaanuaris-veebruaris olla üsna külm ja märg paik. Ränduritele soovitaks nt. põhjast lõunasse liikumiseks 20 taalast liinibussi. Kui keegi mäletab abonement pileteid vanasti, siis midagi sellist see ongi. Kui miski meeldib, hüppad maha ja taas päeva-paari pärast edasi. Saadaval igas nurgapealses büroos. Saigonis muidugi Vietkongi tunneli ekskursioon koos ümberkaudsete kalurikülade paadikülastusega. Ei saa mainimata jätta, et kõik see rõõm tundub ikka üsna soodsana.

No niikaua, kui oma kommi täiendasin on hr. Triipkood jõudnud juba reageerida. Usun, et tegu ongi kohaliku hotellipidajaga. Siinkohal soovikski tänada sooja vastuvõtu eest ja jõudu töös ning kaitses. Hirmus soov oleks veelkord seda kaunist kohta külastada. Muide, kaugel lennujaama ehitus on?

Palju õnne Peterinole maismaa sõiduks Taist Siem Reapi. Tegime selle katsumuse mõned aastad tagasi läbi ja peab ütlema, et üsna meeldejääv kogemus nii pehmelt öeldes. Võttis umbes 12 tundi ja rohkem oled autos püsti kui istud. No tee on lihtsalt selline. Tegelikult ongi kõrval põllul parem sõita. Meil juhtus veel intsident kah, kus meid jälitati umbes 50 km. Oli kuulda, et vahel rööviti teel valgeid. Aga andke tuld. Muidugi lennupilet maksab odavlennu firmas umbes 40 euri. Oleks veel soovitus Siem Reapist Phnom Penhi liikumiseks tiiburlaevaga. Teel huvitavad kalurikülad ja muidugi unustamatu Reapi sadam, kus kaid asendas vast kolmemeetrine ja paarikümnesendise laiusega lauajupp. Sealt siis nn.taksoga kohustuslikku Sihanoukvilli, kus on maailma kümne parema hulka kuuluv rand ja ka eestlaste hotell. Ärge unustage külastamast saari. Head reisi.

Pole midagi keerulist. Mõned aastad tagasi tegime umbes sama. Bangkokis lähete koos passide ja piltidega kuulsale turistitänavale nimega Khao San Road (kui nime õieti mäletan). Õhtul andsime kolm passi suvalisse reisibüroosse ja järgmisel päeval toodi hotelli ära. Maksime kättesaamisel normaalse hinna ja kehtivad templid olidki sees. Võtsime tookord Laose ja Vietnami viisad. Ja õieti tegime, sest Vietnami viisa saamine piirilt võib olla keeruline. Head reisi.

Küll sellest eespool räägitud. Ikka Soome kaudu parim.

Mina soovitan VC Hotelli. Alati peatun just seal. Mingi 15-kordne hoone Walking Streetiga paralleelselt. 900 batjat ööpäev, parim hind, mis olen leidnud, ookeani vaade, kui küsid, paksud seinad ja seega vaikne, bassein, no lady taxes, vaibad maas, väga viisakas teenindus, kehtib krediitkaart kuid bronnida kahjuks internetist ei saa. Alati on kohapealt õnnestunud, kui ütled, et Estoniast. Oleme seal suht korralikud olnud. Ise jõuan 10 jan. paiku.

Ja-jaa. Samad ilusad soovid ikka. Nagu keegi eespool mainis, soovitigi eest ära. Saab lõpuks minema. Esmaspäeval Indiasse ja sealt, nagu alati ikka Taisse. Palju õnne! Ja tripikatele kõigile jaksu reisidel.

Nojah - eks igaüks teab, milline ja kus tema au on. Ja ega see polegi ju tegelt teema. Ja mis siis veel saaks, kui sellega serviti vehklema hakataks? Kalevipoega pole vaja mulle meelde tuletada. Tema teadis, mis värk on. Sultanja hakkab juba hingesugulaseks saama lausa. Ei ole sul ühtegi arsti vaja. Aina rohkem tundub mulle, et sa saad asjast rohkem aru, kui mõni muu. Sa nagu oleks kogu aeg saadaval. Ja siis veel, et kust rebaseonu minu Pattaya üleaedseid teab? Äkki olid ka seal?

Ei suuda kuidagi leida vihjeid Agras asuva Kanha hotelli kohta. Pakuvad seda välja 2 päevasel tripil. Kui keegi aidata oskab oleks väga tänulik.

Unustasin lisada, et olles käinud ka Kambodza kaudu võin lisada, et see reis saab küll olema üks meeldejäävamaid. Kui sa just Angkori ei taha minna siis minu soovitus oleks küll valida mingi muu reisimisviis.

Meie läksime kunagi Laose kaudu. Rongiga Bangkokist põhja. Sealt tuk-tukiga Laose piirini no umbes 30 min. sõitu. Piiril teed viisa ja taksoga Vientianesse. Omaette kogemus see linn. Meie küll rentisime sealt jeebi, kuid tee on hea ja oleks ka saanud edasi vaniga või bussiga. Kuna Vietnami viisaga on maad mööda minnes raskusi, siis on tark teha mõlemad viisad Bangkokis ära. Võtab aega ehk 1 päev( kui kasutad keskuse büroosid). Vietnami piiril eriti range kontroll. Sealt on juba kiviga visata Huesse. Vahepeal ilusad vaated mägedes ja palju autosignaale. Huest ostate 20 taala eest bussi abonemendi Saigoni. Saadaval sadades väikestes reisibüroodes. Teel saate väljuda, kus meeldib ja sama piletiga jälle edasi. Eelnevalt tuleb küll päev ette registreerida. Palju mõnusaid linnu tee peal. Kasuta minu eelnevaid postitusi ja üldse otsi trip.ee. Ei kahetse. Head reisi.

Tai on ju üks hirmsamaid paiku maamunal. Ja jõulu ajal on eriti hirmus. Ja Phuket on ju üks ohtlikumaid kohti üldse Aasias.

Paluks lähemat infi rongisõidust Delhi-Chennai. Tundub huvitav olevat. Mitu päeva, milline rong, mis hind jne.

Juhuslikult, kui kedagi huvitab, siis bookinghouse müüb hetkel veebr.-märts 11 000 EEK-i. Ehk siis 1 kuu ja suht soodne hind.

Annaks samuti passi kaasa. Kontakt?

Eks see loomaarm on üks hea asi. Tegelt tuli kohe meele, kuda me Laoses nimelt Savannakethi linnakeses kõrtsi minnes ennem lauda istumist pidime ühe sellise toreda pruunika eksemplari laua pealt ära ajama. Isegi mögises midagi, kuid üldiselt saime kaubale heasti. Hiljem ta juba teadis, kes tulevad.

Toit kordi odavam, kui meil. Kuna muslimi maa, siis alkohol kallim, kui meil. Samas on kõike saada ja puhtam ning kuidagi rohkem steriilsem, kui nt. Tais. Süüa soovitan ikka väljas. Hommikusöök ju niikuinii hotellis. Tegemist on ikkagi multikultuurse maaga. See tähendab, et igas järgnevas kvartalis on erisugused road. Peaks küll leiduma igale maitsele. Eriti õhtuti mmutuvad tänavad suurteks söögikohtadeks. Takso odav, nii et lepi hind kokku ja kola kõik läbi. Meie olime küll märtsis Kuala Lumpuris, kuid usun,et see jutt laieneb ka mujale Malaysias. Toit väga maitsev.

Unustasin veel lisada, et Hongkongist tuli Air Asiaga Bangkokki ja tagasi 2300 EEKi. Ei mingit Macaud enam, kui kedagi huvitab.

Tänud aliase ja afi aadressil. Pekingist Hanoisse rongiga tundus vähe aeganõudev ja ka mitte väga odav - 1600 EEK. Vietnamis ka juba käidud. Samuti jällegi viisad. Kaldun vist afi pakutud Hongkongi variandi poole. Mul aega küll. Tahaks alles veebruaris või märtsis u. kuuks minna. Üle kümne korra juba käidud aga Finnairi vastu ikka ei saa. Ootame siis soodukaid.

Kuna hulludel päevadel eelnevale jutule põhinedes see aasta Bangkokki või Hongkongi ei ole, siis ehk oskab keegi ( nt.af ) soovitada et millisest eelpoolses listis olevast odavast sihtkohast ja millist lennukompaniid kasutades siis pääseks suht normaalse hinnaga Bangkokki edasi.