trip-krainetrip-ukraine-dark

Kriskake

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

oma kogemusest:

1)Xi'an-> Moskva(Sheremetyevo) China Couther Airlines 2) Moskva-> Riia(+Tallinn) Airbaltic

Kahe lennu vahel 1,5 h ja lennud olid erinevatel piletitel. Reisisin käsipagasiga ja omasin viisat (mis oli tehtud igaks juhuks ja Eesti reisfirmade ebakompetentsest informatsioonist).

Lennuk Hiinast maandus täpselt ja lennukist väljudes liikusin transiidis. Kontrollpunktis oli vaid Aerofloti esindaja, kes printis välja järgnevatele (aerofloti) lendudele piletid. Minu pärimisele airbalticu kohta kutsus tädi telefoniga kohale noormehe, kes viis mind läbi turvakontrolli ja printis mulle ise välja järgnevate lendude piletid (Riia, Tallinn), samal ajal kui mina töötajatele mõeldud ruumis teed rüüpasin ja lennujaama ametnikega ilmast vestlesin. Asjaajamiseks kulus vaid 10 minutit. Ühesõnaga Sheremetyevo teenindajate töö kiire ja korralik!

  1. Tõestust leidis ka fakt, et transiidis liikudes ei ole vaja mul viisat, isegi siis kui järgmisele lennule pole piletit olemas ja pileti kavatsed lunastada alles transiittsooni ceck in-is. (Seda väitis ka esialgselt Sheremetyevo transiiditeenistuse töötaja telefonil +7–495–5787618).

  2. Reisisin küll käsipagasiga, aga kui oleksin omanud tava pagasit, siis kontrollpunkti tädi oleks lasknud selle edasi toimetada teisele lennule. Tema väitel oleks minu pagas jõudnud Riia lennuki peale otse 0,5 tunniga.

Kui on mure, siis helista transiiditeenistusse ja küsi järgi! Nad on väga kompetentsed:)

Palun kui suure ajavahe teil kahe lennu vahel on?

Mul on sama olukord, kuid reisifirmast arvati, et pean tegema eraldi ceck ini (kuna lennud pole ühel piletil) teises terminali ning selleks on vajalik transiitviisat, kuna lähen check ini ajaks tolli tsoonist välja.

Kui natuke viitsimust, siis üks variant Pariisi oleks:

Hel->Par (CDG)~2000 eeki/1 inimene Tln-> Hel lennuk või kiirlaev(apr/mais) või Tln->Rix->Par Easyjet alustab aprillist lende ja piletid edasi/tagasi jäävad 60-90 euri vahele.

Parisiis kasutad linna jõudmiseks RER'i ja saad 45 minutiga kesklinna (pilet ~10 euri).

Pariisis:

  1. Jalutad ringi, istud armsates tänavakohvikutes ja lihtsalt tunned rõõmu soojast kevadilmast( Aprillis juba nii 15 kraadi) ja naudid inimesi ja kultuuri.

  2. Öösel sõidad jalgrattaga linnatänavatel või istud mõnes heas jazz ja livemusic baaris.

  3. Nädalvahetuse hommikul võid külastada mõnda linna turgu, et tunda mõnu värsketest pagaitoodetets ja juustust ning pidada Lovre pargis murul pikniku.

Kui vajad abi ja infot Pariisi asjus, siis kriskake@hotmail.com (Olen elanud Pr ja ise külastan Pariisi nüüd vähemalt 2-3 korda aastas.. minu reisi eelarve jääb tavaliselt 7 päevasel reisil alla 6000 krooni ja siis olen ka laristanud:D)

Mina oleksin huvitatud:) Meil/msn: kriskake@hotmail.com

Kristi

International shipping on küll nimekirjas, kuid EL-ist on vaid valitud maad, kuhu postitus tehakse. Juhul kui selline teade tuleb, siis selle all on ka väike link (kuhu saadetakse kaup), ning sellele klikkides näedki, et mis riigid on saajate listis. Meile vist lähimal on Soome. Seega kui Soomes mõni tuttav, siis lase pakk saata sinna ja sõber postitab Eestisse:)

Kaardimaksed toimivad suurepäraselt ja vahet pole mis kaardiga. Hetkel oli 24 kraadi sooja, aga tasuks googeldada Pariisi ilma enne minekut..nii 14 kraadi ringi või isegi soojem...

Ei tasuks kritiseerida!

Kas Te olete ise ümbermaailma reisil käinud, et kommenteerite asjade vajalikust??

See oli vaid ühe reisiselli seljakotti sisu ja tema nägemus vajalikest asjadest! Seal listis on palju selliseid asju, mille peale võibolla ise ei tulegi, seega sellepärast ka selline soovitus:)

Väiksed märkused: Maailmakaart: väga hea vaadata piiri ületusekohtadest, naaber asulad, lennujaamasid jne. Tänapäeva kaardid on väga asjalikud ja reisijat abistavad.

Desinfitseeritud ja pakendatud nõelad: üsna tavaline, et Aafrikas või muus kehva arstiabiga riikides rändajad võtavad need kaasa. Kõikides riikides pole super-lux arstiabi.

Taskulambid: igaüks kasutab neid vastavalt vajadustele ( mul on ka mägedes matkamiseks kahte erinevat tüüpi lambid kaasas)

Ja..õige märkus passikoopiatele! Kindlasti peaks neid mitu tükki kaasas olema!

Pariisi lähevad rongid küll. Tavaliselt tasub siis hommikul minna rongijaama ja küsida, et kas on mõni odavam pilet ("viimasehetke pakkumine") järgi. Üldiselt on neid saada kergem nädala sees. Rongi pileti üheks otsaks võib arvestada nii 100-150 euri (Kui mälu mind ei petta), aga kui kindel plaan minna ja kuupäevad teada, siis saab internetist nii kuu ette ostes väga soodsad piletid. (http://www.voyages-sncf.com/) Tasub siis kindlasti vaadata sõiduks kuluvat aega. Kui ei eksi, siis Pariis-Lyon on nii 4 tundi ja sealt edasi näiteks Niccese võib ka olla nii 2 tundi. Loomulikult see kõik oleneb rongist ja kuidas trajektoor jookseb. Samas üks päev Pariisis on liiga vähe ja isegi tuntumaid vaatamisväärusid annab läbi joosta. Pariis võiks olla eraldi trip ja kui te olete juba lõuna-pr. näinud, siis ei tea kas tahategi nii väga Pariisi minna... Lõunas tausb kindlasti külastada paiku, mida on soovitatud ja Moncao on super:)

toredat reisi

JAh 16-18 päeva on norm:) Saab ära teha küll. Seal pole midagi nii mägironimist, rohkem selline kõndimine orust mäkke ja vastupidi. Mõni kord rohkem raskem mõni kord jälle lihtsam päev. Ilmaga on nii, et jah kuidas juhtub! Uuri Nepaali turisti kodukalt enne minekut. Mina soovitan võta ühe kohaliku serpa. Võib kanda kotte ja on lihtsam ka. Reisifirmad nöörivad rämedalt. Seega saate kohe raja algusest kellegi kaasa võtta. Kui ta peab teie asju kandma, siis tuleks leppida kokku kas tal on oma kandekorv. Kas ta maksab oma söögi ja ööbimise eest ise. Nuh võite küsida sellist teenust kohalikust reisifirmast ja siis raja juures saate selle 2-3 korda odavamalt. Teejuht otseselt vajalik pole..nii palju on valgeid matkajaid ja ega teelt naljalt ära eksida ei saa. Silte on ka kusjuures üleval..ja kohalikes mägionnides/kohvikutes info olemas.

Jah Kathmandust ostke kõik varustus. Üliodav ja ülikvaliteetne! Eestis on ju röövelhinnad. Meie tankisime sealt kõik oma tipptasemel varustuse. Pidanud siiani vastu ja hind oli lihtsalt naeruväärne. Muidugi tasub kaubelda kõvasti.. see tähendab ikka kõvast! Matkasaapad Eestist, peate ennem need sisse käima!!! Sisse ostke "termo"sokkid. On endal mugavam ja parem. Saabastele vibram tald kohustuslik. Sealt saate osta matakeppid või võtate puu toika ..on kergem rada läbida. Magamiskott kindlasti..ööbimis kohtades ikak hea magada. Ostke kathmandust..odav ja super head:)

tervitades, kriskake

magasin maha selle sooduka, aga ega keegi ei tea kas flylal võib teha selliseid soodukaid veel? Nimelt sooviksin Praiisi minna Jaanuari keskpaigas...seega kõik info soodustuste kohta praiisi oleks tore:)