trip-krainetrip-ukraine-dark

khs

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
24 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aga kas kellelgi on kogemus, kas soome krediitkaardiga võiks siis saada osta Rootsi lehelt? No et kui Eesti on ääremaa, siis Soome ikkagi auline Põhjamaa ju :) Ülekandega saaks ilmselt maksta ehk AGA me tahaks teisipäeval juba lennata nii et rahvusvahelised maksed ei käi nii kiiresti, et me saaks esmaspäeval siis täie kindlusega juba laeva peale minna.

Proovisin kahe erineva panga kaardiga, mõlemad MasterCardid ning ei läinud läbi kahjuks. VISA kaarti kahjuks ei ole. Seda poleks vist osanud oodatagi, kuna Reisidiilid ja veel mõned portaalid ikka reklaamivad ka neid Rootsi viimase hetke pakkumisi - no et mis mõttega siis, kui eestlased neid osta ei saagi (vähemalt kui pole tutvusi Rootsis siis?)

Meil 9 inimese seltskond samuti märstsi Riosse minemas nädalaks ja tegelen ka korteriotsinguga. Siiani olen saatnud päringuid läbi tripadvisori ja täna ka läbi rioapartmentrental.com'i. Tripadvisoris ka kasutajate kommentaare, seega tundub vähe turvalisem. Samas hinnad on ikka üsna krõbedad.

Meil on 9-inimeseline seltskond (8 täiskasvanut + üks 7a laps) reisimas Riosse 20.-27.märts 2013. Ja ka just tegelen öömaja otsimisega. Kuna seltskond nii suur, siis oleks meil ilmselt mõistlik leida öömaja korterina. Ehk oskab keegi midagi soovitada, mingeid omi kogemusi?

Me läksime ka märtsis ja olime täpselt 30 päeva ning samuti oli USA piirikontroll äärmiselt lihtne - olenemata sellest et läksime terve perega ehk kuuekesi. Ulatasime ainult passid koos nende roheliste ja valgete ankeetidega, mis lennukis täitma pidi ja küsiti lihtsalt et mis on reisi eesmärk ning minu arust mitte miskit rohkemat. Töökoha ja rahakohta kindlasti ei küsitud, samas see kindlasti oleneb ametnikust ning tema tujust. Kotte ei kontrollitud meil mitte kuskil mujal kui Londonis Heathrow's just enne lennukile minekut. Lennujaama tavaturvakontrollis polnud seal probleeme, väravas on seal aga veel lisakontroll, kuhu võtavad siis pisteliselt - meid puistati kõiki üksipulgi läbi aga miskit kahtlast ei tuvastatud ja minu mäletamist mööda nad mingeid reisi kohta küsimusi ka ei esitanud. Tore, et ma alles nüüd siin nende tagasisaatmise juhtude kohta loen, sest meil oli ikka väga pikk ja põhjalik reis ette planeeritud ning kui oleks pidanud piirilt tagasi minema, siis oleks küll õnnetus olnud. Õnneks läks kõik sujuvalt igal pool.

Kiirpassi ei ole tõesti mõtet teha, kui just lend kahe päeva pärast pole. Me tegime aasta algul järjest kuus uut biomeetrilist passi ning kõik said valmis 2-3 päevaga. Ja kindlasti tuleb siis seal ESTA lehel see reisiluba ka taotleda.

Me bronnisime Nationali kaudu Miamis minivani kaheks nädalaks ning saime ette bronnides nt 400 doltsi odavama hinna kui Alamo tol hetkel pakkus (Muidu Alamo ja National asuvad Miamis üsna täpselt kõrvuti). Kõik kindlustused olid hinna sees nii et kohale jõudes täpselt nii palju krediitkaardil ära bronnitigi ning autot tagastades siis lõpuks võeti see summa kaardilt maha. Topeltbronne ja deposiite ei tehtud. Kokku maksime 2 nädala eest 673 doltsi.

... ja kogemus olemas ning see minu poolt siin eelpoolkirjutatud takso osutus täitsa kobedaks ning taksojuht samuti toredaks. Oli seda 50 doltsi pluss tippi väärt küll. Autoks Dodge grand caravani minivan. Tagasi lennujaama minekuks võtsime olude sunnil tavatakso tänavalt, mille eest maksime ka 45 flat rate'i + 5 doltsi tunnelimaksu + tippi nii et sama hinna, kuid takso oli räpakas, kolises ja kilises ning üks meie kuuest inimesest pidi takso põrandal istuma, sest minivani keskmine istmerida oli ära võetud. Aga kohale jõudsime.

Tegelikult, täpsustuseks, ma olen käinud Manhattanil, 5 aastat tagasi, seega pole päris võõras koht minu jaoks, kuid teiste reisikaaslaste jaoks on. Tahakski lihtsalt ühte sõitu - mõistliku hinna eest (meid 6 inimest), et teha kerge ülevaatlik tiir peale, enne kui jalgsi ja subway'ga läbi seigelda.

Kusjuures ka USA enda autorentidel on välismaalastele soodsamad hinnad, vahepeal hinnapäringut tehes Alamo lehel jätsin kogemata elukoha riigiks USA ning hind tuli lausa kolmandiku võrra suurem kui Eesti elukohariigiga täpselt sama päringut tehes.

Ma sain ühe shuttle teenuse osutaja kontakti meie üüritava korteri omaniku käest. Kontakti saab inimesega aadressil: aaw205@optonline.net ning nimeks peaks olema Adonis Williams. Tasub lihtsalt kirjutada ja öelda, et sooviksite lennujaamast Manhattanile sõitu. Ta saaadab vastu ühe ankeedi, mis ära täita (millal saabute, mitu inimest, mis lennufirmaga jne) ning sõidu tasu on 50 dol + tip. Samas mainin ära: me ei ole seda veel kasutanud, reaalse kogemuse saame 16. märtsil ning siis võin teada anda, kas oli korralik teenus.

Kas keegi oskaks soovitada aga hoopis mingit lihtsat bussituuri: mis teeks näiteks umbes tunnise tiiru Manhattanil ja olekski kõik. Kõik pakuvad seal ainult mitmepäevaseid ja kalleid combosid ning pikki põhjalikke tuure (mis on iseenesest ju vahvad), aga meil on kõikide asjade külastamine endal juba ära planeeritud (New York Passiga www.newyorkpass.com) ning tahaks lihtsalt esimesel päeval enne kõige muu külastamist Manhattanist kerge üldpildi ette saada, siis pärast lihtsam omal käel ringi seigelda.

Tänud vastamast. Ma loodan siiski, et vast see shuttle siis tasuta, kuna ma olen ju märkinud oma rendi alguskohaks lennujaama ja hinna ka vastavalt sellele saanud - siis oleks totter veel mingi "fee" sinna otsa keevitada.

Me otsisime ka rendiautot 15 päevaks Floridas (märtsi lõpp, aprilli algus), minivani kuna reisijaid 6. Paar nädalat tagasi vaatasime Budgetist ja oleks saanud ca 750 dol eest koos kõigi oluliste kindlustustega. Siis ei bronninud ja nüüd eelmine nädal oli hinnaks juba 1100 ilma kindlustuseta, seega otsisin muud kohta. Tol hetkel paistis soodsaim Alamo kes pakkus koos kindlustustega 973 dollari eest mini vani. Bronnisime ära, kuni täna sattusin seda teemat lugema ning tegin siinse ühe postituse põhjal (kus Nationali hindu kiideti) seal päringu ning voila, täpselt sama auto ja samad tingimused/kindlustused, mis Alamos ainult et hind 684 dollarit. Tühistasin siis eelmise broneeringu (see õnneks tõesti lihtne ja muretu, kuna neil on ainult su nimi ja meiliaadress ning ei pea kartma, et äkki tühistamistasu vms krediitkaardilt maha võtavad) ning broneerisin Nationalis. 300 dollarit hinnavahet on ikka päris korralik. Loodan, et siis nüüd koha peal mingeid ebameeldivaid üllatusi ei selgu ja lõpuks ikka rohkem ei maksa. Kas keegi teab, kas National ka viib oma kliendid lennujaamast siis mingi shuttle'iga rendikohta või kuidas? Mul reserveeringu peal on alg- ja lõpp-punkti Miami lennujaam, kuid samas on antud mingid juhised, kuidas autorenti minna (juhised suunavad küll lennujaama poole, kuid mingit täpset kohta pole öeldud, et kus või mida tegema peaks). Ilmselt siis lähen ikka lihtsalt lennujaamas nende letti ja annan oma broneeringu lehe ja ülejäänu siis korraldavad nemad?

Kui täpselt kontrollitakse seda, et mitmekesi tegelikkuses toas ööbitakse või külastajet vanust? No näiteks meil on üks seltskonna liige alles hiljuti 18 saanud, mõnes hotellis kvalifitseerub ta lapse alla, kelle on võimalik ka mingi välivoodi lisaks võtta ja mõnes hotellis jälle on ta täiskasvanuna ja peab olema eraldi voodikoht. Teine on meil 3-aastane - huvitav kas on võimalik, et näiteks jätame ta kirja panemata kui ei nõua talle eraldi voodit vms? Või pärast maksustavad selle kõvasti otsa kui lisakülaline? Hinnavahe tuleb päris suur - kui nt mõnikord ajaks ühe suure toaga läbi, kus on lubatud 5 inimest, siis kas see kuues ehk 3-aastane saab siis takistuseks?

Räägi veidi lähemalt: mis ühe korteri hind (ma hindu ei suutnud sealt lehelt leida)ning kas neil on ka mingi ajaline alampiir? Me otsime Miami Beachi piirkonda kaheks ööks ööbimist ning hotellid on parajad kirved küll. Meid samuti 6, kuigi üks on vaid 3-aastane laps.

GGinger, minu meiliaadress on khs21@hot.ee

Suured tänud! :)

Kusjuures selle viimases postituses mainitud lingini ma oma otsingutega isegi jõudsin, kuid lasin googlil tõlkida selle "bagage hittegods" fraasi ja see tähendas google jaoks kaotsiläinud pagast vms, seega andsin alla.

Me otsisime ka kuuele inimesele korterit nädalaks New Yorkis märtsi lõpupoole. Kasutasin VRBO ja Criagslisti. VRBO kuulutused on põhjalikumad ja tunduvad veidi usaldusväärsemad. Selle kaudu leidsime ka endale öömaja. Asukoht Times Square'i läheduses https://files.nyu.edu/imm217/public/index.html Maksame selle 2 magamistoaga korteri eest 180dol öö pluss ühekordne 100 dol koristamistasu. Hind on omaniku väidete kohaselt soodne seetõttu, et kõrval ehitatakse mingit hotelli, seega tööpäevadel kell 7-16 on müra, kuid kuna plaanime päeva ajal nagunii mööda linna ringi seigelda, siis see meid ei morjenda. Deposiidiks maksin 300dollarit Paypali kaudu. Väljaspoolt Manhattanit me isegi ei kaalunud ööbimise otsimist, kuna nii palju kui ma olen teiste reisikirjadest ja kogemustest lugenud, siis hinnavahe läheb osaliselt kalliste taksosõitude kuluks (õhtusel ajal Manhattanilt äärelinnaosadesse liikumine).

Timbutong, millist sa seal täpsemalt mõtlesid, mulle ei jäänud silma ühtegi 2 magamistoaga 150dol. Pane ehk täpsem link konkreetsele? Tehniliselt on see hind täitsa võimalik, kuid tõenäoliselt ei ole sel juhul asukoht väga hea või turistide poolt eelistatud.

Me oleme märtsi lõpp- aprilli algus 2 nädalat Floridas ning oleme ka paraja ringi endale mõttes kokku kompunninud. Marsruut: Miami - Key West- Everglades - Miami - Naples - Tampa - Orlando - Cape Canaveral - Fort Lauderdale - Miami. Eks Orlando lähistel on vist kõige rohkem teha, seal kõiksugu teemaparke ja veeparke jne. Disneylandi kohta ei teagi, kas minna - meil täiskasvanud pluss üks 3-aastane, aga Sea World ja Aquatica veepark on küll ühed kohad, kuhu kindlasti minna tahaks. Kuigi pilet on kirves, kahe koha peale kokku 90dol per person. Muus osas vaatame jooksvalt, mida teha ja kuhu minna ning kui kaua kuskil peatuda.

Me oleme ka Märtsis New Yorkis nädalakese, 16-24. märts. Kuna meid on kokku 5,5 inimest (5 täiskasvanut + 3-aastane laps), siis on ööbimise leidmine veidi keerulisem. 2 Hotellituba läheks päris kopsaka summa maksma ning lisaks ei oleks köögivõimalust, et vähemalt söögi pealt kokku hoida. Seega oleme ka otsinud erinevaid kortereid, põhiliselt Craigslistist ning VRBO-st. http://www.vrbo.com/vacation-rentals/usa/new-york/new-york-city/manhattan http://newyork.craigslist.org/mnh/vac/ Ning siin ka häid linke ja nõuandeid: http://gonyc.about.com/od/hotels/a/apartment_rent.htm Craigslistis on pakkumisi päris ohtralt ning 2-3 inimese ööbimise leidmiseks võimalusi väga erinevates hinnaklassides. Samas tasub jääda ka skeptiliseks, sest kui ikka pakutakse hirmodavat ja klantspiltidega 5 tärni hotelli sarnast ööbimist, siis tõenäoliselt on tegemist petturlusega, millega üritatakse käsiraha välja petta ja siis vastupükse anda. Asukohtadena oleme ise jäänud Upper west/east side ja Midtown East/West juurde, kus kõik käe-jala juures, hetkel meil veel kindlat peatumispaika ei ole, aga ühe korteriomanikuga parasjagu räägime läbi ning tundub, et on reaalne pakkumine ja mõistlik hind (2 tillukest magamistuba, 180dol öö)