trip-krainetrip-ukraine-dark

propeller

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

3 meeldimist
15 postitust
109 kommentaari
 

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tere!

Olles elanud ca 6 kuud itaalias ning reisinud seal mitmeid kordi annan natuke soovitusi:

Toit & Elu: Üldiselt on toit sama kallis kui Eestis (nii nagu mitmed on juba rääkinud) Õlu ja vein on odavam. Kütus ja teemaksud on kallid, niiet kui on võimalus kiirteed vältida, siis soovitan seda teha (milano veneetsia ots, aastal 2008 oli mingi ~20€). Kindlasti proovida kohalikku Gelatot, eriti veel väiksemates kohtades, kus nad seda tagaruumis ise tavaliselt teevad. Hommikuti minna mingisse kohalikku kohvikusse, süüa itaallastega koos Brioche ja juua cappucinot. (Cappucinot peale kella 10 itaalased väga ei joo, seda teevad ainult turistid :D). Poodidest on suuremad Esselunga, Coop, Lidl jpm tuntud ketid. Turu pealt saab värsket kraami. Toidu ja toitainete üle on itaalased väga uhked.

Infot (Toodud linnade kohta):

Genova - Ilus mereäärne linn, olen seal ainult põgusalt viibinud, seega kahjuks palju ei tea. Isa on mul seal rohkem käinud ning tema rääkis, et tegemist on väga ägeda linnaga.

Firenze - suhteliselt suur linn, Taaveti kuju on vinge. Ilus vanalinn ning tänavad, aga kokkuvõtvalt suurlinn nagu suurlinn ikka. Läbi tasub käia ning ringi vaadata.

Rimini - Turistilõks, suur rand ja sellega kõik üldiselt piirdubki, Tasub samuti läbi sõita.

Pisa - Pisa on suhteliselt traditsiooniline itaalia linn, kui te teistest kohtadest juba läbi olete sõitnud, siis arhitektruur enam ei üllata ning see kuulus torn ongi praktiliselt ainuke vaatamisväärsus.

Verona - Verona on ilus, kindlasti tasub käia amfiteatris, vaadata juulia rõdu ning jalutada niisama mööda vanalinna. Kui on lapsed (Või täiskasvanud lapsed) kaasas, siis enne veronat, Garda järve ääres, on selline koht nimega Gardaland (euroopa üks suurimaid lõbustusparke)

Milano - Sõja ajal sai kõvasti purustusi, suurem osa hooneid ei ole enam vanad, vaatamisväärsusteks on peakatedraal, kindlus, peamine rongijaama hoone. Ägedatest kohtadest on Navigli kanalite rajoon.

Soovitused -

Toscana väikelinnad - Kui juba firenzeni välja sõidate sõitke ka natuke toscanas ringi, Siena on väga ilus linn näiteks, Montepulciano on äge. Üldiselt kõik toscana väikesed mägilinnad on ägedad. Eriti aga soovitan Sienat, oma vanalinna pärast. Samuti Arezzo on suurem linn seal kandis, tehke üks päev toscana väikelinnades, alustades näiteks firenzes ja lõpetades Grossetos.

Bergamo - Tegemist on põhja itaalia pool oleva Toscana tüüpi mägilinnaga, mõnus vanalinn. Kui aega ning marsuut sinna kanti viib, siis selline mõnus 1-2h peatuspaik.

Ravenna - Riminist natuke ülalpool asub selline linn nagu Ravenna, samuti ilusa vanalinnaga, ümbritsetud müüriga ja asub mere ääres.

Chioggia - Ravennast veel ülespoole, tegemist on väikse veneetsiaga, kanalid jpm, aga ilma turistideta. autentne ning huvitav. Rand on ka ilus ja liivane. Ööbimine telkides on soodne.

Garda/Iseo/Como järved ja nende ümbrus. Kui meeldivad mäed ja järved, siis seda ei tasu vahele jätta.

Cinque Terre - (Riomaggiore Monterosso al mare) 5 väikes mägilinna mere ääres. Asub Pisa ja Genova vahel, soovitan auto parkida ühte algsihtpunkti ning siis kas jalutada või sõita rongiga kõikidesse linnadesse (linnade vahel saab liigelda nii rongi kui laevaga, või siis matkata pool päeva kõigi viie linna vahel - ilusad vaated) - See on jällegi koht, mida ei tohiks vahele jätta. Pärast sõita rongiga algsihtpunkti tagasi autole järgi. Võib ka võtta La Spezia linnas korter ning siis minna rongiga ühte algpunkti.

Grosseto - Klassikaline toscana müüritud linn.

Head reisi, ise olen samuti tsikliga septembri alguses P-itaalias. :)

Mina oleksin öö Bergamos või Milanis (Bergamo on ilusam) ja sõidaks rongiga kohale. Rongiliiklus on seal tihe ja mõnusalt tempokas.

Muidu saaks anda ka majutusesoovitust, aga 10 inimest on natuke palju :D

soovitan vaadata sel juhul lehte - http://www.agriturismo.it/

Seal saab farmides ja mujal ööbida, päris mõnus ja hea. Hostele ja odavamaid hotelle leiab üle itaalia maanteede äärest.

Kui tahad paika panna veidi paremini majutusi, siis viimasel ajal olen ma kasutanud airbnb teenuseid.

Martin

Tere!

põhja-Itaalias soovitan ühendust võtta Stefaniaga.

On üks inglise keele õpetaja ja juhuslikult ka paari korteri omanik. Omab kortereid Bergamos (Väga ilus väikelinn põhjapool) ja mägedes maja asukohaga Aprica (Eriti hea näiteks stelviot ja teisi mägirajoone külastada)

meiliaadress oli vähemalt vanasti: tenninegri@tin.it

//Update 11.04.16//

Uus meiliaadress on uparonar@gmail.com

Teema jätkuks, kuidas nende kohtadega on? Lähen koos kaaslasega nädala pärast Neff Jorki ning kohti ette ei ostnud. Olen netiavarustest lugenud et saab suht kindlalt kõrvuti istuma, aga sooviks mingeid reaalseid kogemusi tripi kasutajatelt.

Olles elanud ca 6 kuud Como linnas, tahaks öelda, et tegemist on suhteliselt mägise ning linnastunud paigaga, niiöelda, odavat ja järve lähedal asuvat telklat on suhteliselt raske leida. Kasutage ehk pigem AirBnB vms teenuseid. Itaalias aitab ka hädast välja selline lehekülg:

http://www.agriturismo.it/it/agriturismi/lombardia

Hetkel näitab seal paari kämpimiskohta ümber järve. Ise soovitan Bellagio oma uurida(järve keskkohas asuv märge). Bellagio linn on väga ilus paik kus ööbida. Rongiga saab milanost comosse ja comost edasi bussi või laevaga bellagiosse. Bellagiost saab laevaga sõita mõlemale kaldale.

Aga telkimise ja natuke vähem turistiliku elamuse saamiseks sõitke ehk hoopis Iseo järve äärde ning sealt edasi mägedesse. Näiteks Aprica on ilus mägiküla, kui sõita Iseo-st põhja poole. Edasi veel Stelvio Pass ja Livigno tax free ala. Sealt saab soovi korral ka mööda mäekuru como järveni sõita rongi, auto või miski muu sõiduvahendiga. Rong läheb minu teada kuni Lecco linnani välja.

Igatahes kui veel mingit infot vaja, siis võib kirjutada martin@externa.ee

Ise omast kogemusest soovitan Viini vältida või siis veeta seal terve päev. Graz on iseenesest tunduvalt asisem linn kui Viin. Viinis on kõik väärsused üksteisest väga kaugel. Grazil on kompaktne vanalinn ning mõnus sõbralik atmosfäär, soovitaks selle peale rihtida. Iseenesest jõuaksite Grazi kuskil viis-kuus-seitse kui ummikuid pole.

Kui Bergamos ööbimist vajate, siis võin sellega aidata, pole küll tasuta, aga on olemas tuttav kes rendib kesklinnas korterit :D

Ühte asja võin soovitada, võite küll Bergamo vahele jätta, aga selle asemel vaadake Veronat, Veneetsia on liialt turistikas, Verona on kordades ilusam! ;)

Selle peale oskan mina ainult üht öelda....Didnt see that coming!

Ma arvasin juba eelmise aasta kevadel, et see lennufirma üle aasta vastu ei pea. Aga tutkit, võttis natu kauem aega. Lendan ryanairi ja EstAiriga!

Tundub, et Juuli alguse probleemid on välja ravitud ja laev püsib ilusti graafikus. alla nädala veel sõiduni.

Wolfsschnaze on väga vägev koos Giidiga, soovitan soojalt pole kallis.

Kellegil värskemaid kogemusi Ave Line-iga seoses on? Marinetrafficu andmeil püsib küll juba viimased 3 nädalat graafikus. Ilmselt on tekile sõit nagu Ecerö line peal, seal ka kitsas ja järsk, 2,4 volvo v70 veab vast ära.

Btw uus soodukas on alanud. 4 inimese aknaga kajut 175 EURi.

Mnjaa....tegevust ei ole tõesti seal laeval, ilmselt peab leppima suure filmiarhiiviga ning kasti õllega.

Kas sadama leidmine oli raske? Inglise keelega saab hakkama sadamas või peab purssima vene keelt?

See on see Läti nagu 10a tagasi Eesti.

Hetkeseisuga tundub laev marinetrafficu andmeil graafikus olevat. Endal ka augustis sõit ees niiet eks näis :D

Tingimustes oli ju selgelt kirjas, et toitlustus ei ole sees. Omad salatid ja kõrpsud ning võileivamaterjal kaasa ja pole midagi! :D

Peaks mainima, et iga 3. lend Tartu lennuväljalt on bussiliin Riiga või Tallinna. :D

Verso, Jesolos ei ole väga kämpingute valduses rannajoon. Eelmine aasta oli vähemalt küll nii, et ennem on hotelli rand ja siis sealt läbi minnes on vaba rand :D

Siit moraal, ärge kasutage reisifirmasid, ka kõige usaldusväärsemaid. Ning kui kasutate uurige enne krediidiinfost võlgnevuste kohta!

Plaan on suvel minna!

Niiet sama küsimus mis eins-il.

Rääkides Itaaliast pärit välistudengitega, soovitavad nemad igal juhul minna saartele, sest sealsed rannad olevat tunduvalt paremad.

Kaevandusmuuseumi saab igal täistunnil alla ning giid on niiehknaa...niiet ei pea väga midagi kokku leppima. Samas kui tahate einet ja personaaltuuri sis võiks leppida. Grupi suurus vist oligi 15 vms niiet kui te oma grupiga kohale lähete, siis ongi grupp täis ja saate pmts kohe alla. Ise olen korduvalt seal käinud seega on kogemusi.

Vaadake Narva-Jõesuud ka ning Narva ja Narva-Jõesuu vahelisel teel asuvat postamenditanki. Sinimäed on üsna toredad. Toila-Valaste-Ontika-Saka turismitee on üsna ilus koht kus liigelda. Saka "kanjon" on ka üsna vägev. Tegemist on vene sõjaväe poolt lõhatud ja raiutud teega, mis viib randa. Sõites seda viimati mainitud turismiteed on seda kohta üsna lihtne leida. Nimelt Sõites läbi Saka küla näitab silt Narva Maantee peale vms, sealt keerate paremale mere poole ja sõidate kuni kruusateeni, sealt soovitan edasi jala minna alla randa.

Minu arust peab Itaalias sõiduvahendi ostmiseks elamisluba või kauplemisluba, vms olema. Kunagi sai loetud mingit reisikirja, kus sooviti osta omale mootorratas kohapealt ning sellega seal ringi sõita ja pärast eestisse põrutada, aga ta ei saanud osta kuna ta ei elanud alaliselt seal.

Igatahes uuri seadusandlust ennem!

Bergamo asub tõesti milanost üpris kaugel, umbes 60km....

Üldiselt soovitaks ööbima jääda Bergamosse üldse, tegemist on tunduvalt ilusama linnaga kui Milano. Viimasel ööl näiteks minna Milanosse lennujaama lähedal asuvasse hotelli.

Mul Bergamos üks kontakt, saab korterit üpris odavalt rentida... (meil oli 8 ööd, 4 inimesele 500 euri)

Prop3ller@gmail.com

www.easyterra.com

Väga hea lehekülg väga heade hindadega, eelmine aasta rentisime selle kaudu endale auto....itaalia kohalikust autorendist maggiore.

Kaunasest läheb otse Gironasse lend.

Tartust sinna 600km sõita ainult.

Hind ilma pagasita 18.mai ära ja 1. juuni tagasi oli mingi 1500kr.