kirss

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Eelmise aasta detsembris sai seal oldud. Asukoht on tal natuke jama, eriti siis kui on plaanis kasutada liikumiseks kohalikke nn minibusse, taksodega sõites pole muidugi vahet. Nimelt asub Zouara nii kilomeetrike-poolteist eemal sellest teest, kus põhiliiklus käib ning selleks, et nt minibussile minna ja Naamasse või Vanasse Sharmi sõita (kui juba peateele jõutud, siis sõidule kulus kuskil tunnike), tuleb see tee jala marssida. Valges pole viga, aga pimedas oli küll natuke kõhe mööda peaaegu null-liiklusega teed hotelli poole tatsata sealt peateelt, ainult tähed ja kuu jalgeeesist valgustamas. Õnneks peale teist õhtut saime selgeks, et kuna need minibussid sealt vist eriti kaugemale ei läinud, olid nende juhid paari poundi eest rõõmsalt nõus hotelli ukse ette ära viskama meid. Rand oli muidu hotellil oma ja sinna viis hotelli buss. Puhtus, toit ja kõik muu oli nagu ühes Egiptuse kolmetärnises ikka- kannatas olla aga ei midagi erilist. Hotell ise kah oli selline, et peale vaadates ilus, aga lähemal uurimisel oleks nii mõnigi koht juba remondimehe kätt vajanud :)

Kindlasti tasub käia lisaks Rhodose vanalinnale veel Lindosel. Väga kena koht. Samuti oli hästi tore laevareis Symi saarele. Selle ostmiseks on parim variant sõita Rhodose linna ning minna sadamasse (kui minek bussiga, siis bussipeatus ongi peaaegu et sadamas). Sadamas seisavad reas erinevad pakkujad, kelle käest siis sobivaim variant välja valida. Samuti saab sadamast osta laevareisi Türki Marmarisesse.

Kui vähegi võimalust on, siis kindlasti eelistaksin 11-päevast reisi. Vaatasin Tensi kodulehelt korra neid programme ja vahe on suur. 7-päevasel reisil jääb minu meelest nägemata päris palju sellist, milleta üks klassikaline Norra reis pole kohe üldse see, mis ta olla võiks (Nt Trollitee, Briksdali liustik, Geirangeri fjord, üldse fjordide ja mägede osa jääb lahjaks, Trondheim jne). 7-päevasel reisil saab tegelikult Norras olla vaid 3,5 päeva, ülejäänu kulub kõik sõidule.

Minu meelest 11-päevane reis ON seda hinnavahet väärt.

Mina käisin Moosese mäel detsembris ja ütleks, et oli küll väga raske, aga mitte üks kriips ka ei kahetse, et sinna mindud sai. Tegelikult läheks kunagi kindlasti veel kord ja teeks selle asja läbi.

Esimene elamus minu jaoks oli tegelikult juba see, kui mäe all alles üles minema hakkasime- ümberringi mustad mäekontruurid ja tihedalt-tihedalt tähti täis taevas ning mööda mäekülge aina ülespoole vilkuv lambikeste rida ehk siis teised ronijad :)

Ülesminek ise oli raske- esimene kolmandik teest: "oh, mis see siis ära ei ole, nii lihtne", teine kolmandik teest: "no krt, janu on, süda klopib, kes käskis mul siia tulla, mõtle kui mõnus oleks hotelli voodis teist külge keerata" ja kolmas kolmandik teest (ehk treppide osa): "üks aste veel ja siia ma suren, ei tea, mitmes ma olen, kes siin otsad annab", aga kui esimesed päiksekiired üleval mäetipud nagu punaseks värvisid, läks kõik see meelest. Üleval kogu selle rahvamassiga külmetades ja oodates ning aina punasemalt kumavamat taevast vaadates sain mina küll sellise elamuse, et see ei lähe niipea meelest. Mingisuguse kummalise megaenergia andis see käik, kuigi olin ju sisuliselt terve öö rasket füüsilist koormust saanud, polnud järgmine päev üldse meeletut väsimust peal. Seega mina soovitaks igal tervel ja füüsiliselt tugeval inimesel see retk ette võtta, kui juba sealkandis olla. On küll raske ja väsitav, aga emotsioonid ja elamus on seda väärt.

Seljas olid mul t-särk õhuke dressipluus, keskmise paksusega jope, peas müts, käes kindad, jalas teksad ja tossud. Soovitan võtta kaasa teine t-särk ja et saaks mäe otsas särgi ära vahetada(sest ronimise ajal läheb keha korralikult higiseks ja siis märja särgiga hakkabki külm).

Häirisid natuke (peamiselt vene rahvusest) suured ronijate grupid, kes pidevalt omavahel karjusid ja hõikasid, aga noh sellistel asjadel ei tasu lasta oma elamusi rikkuda. Ise käisin väikse, 8-liikelise grupiga.

Teen tagasihoidliku ettepaneku seoses selle teemaga. Nimelt kui mõne reisikorraldaja, vahendaja vms kohta kriitikat avaldada, siis võiks seda teha nii, et lisada alati ka pikema kirjelduse sellest, mis siis konkreetselt valesti läks, milles pettus seisnes või millega rahule ei jäädud.

Ühelauselised mõtteavaldused stiilis "X reisibüroos töötavad petised", või "Y reisikorraldaja ei kõlba kassi saba alla ka" ei aita paraku inimest, kes omale reisi plaanib või otsib, mitte kuidagi.

Kiitsin jah Estouri ja ei näe selles mitte midagi imelikku. Kiitva hinnagu andsin neile korraldajatele kelle korraldatud reise ostaks edaspidigi. Estour on üks neist.

Tore reis oli, kõik sujus, mitte midagi korralduse poole pealt ette heita firmale ei ole.

Firmal on põhihuvi ekskursioone müüa- no aga las olla, eks ma ise tean mida ostan ja mida mitte. Mind küll see miskit pidi ei häiri, et Estour neid ekskursioone seal müüb. Meil oli juba enne otsustatud, millised kaks ekskursiooni tahame osta, need ka ostsime ja kõik. Keegi midagi rohkem pähe ei määrinud.

Turistide probleemid häirivad- mis mõttes probleemid? Ma ei tea, olgem ausad, meil ei tekkinud nädala jooksul mitte ühtki sellist probleemi, mille lahendamiseks oleks Estouri abi vaja olnud. Tegelikult olen üsna palju reisinud ning mitte kunagi pole mul ühelgi reisil ühegi reisikorraldajaga olnud mitte ühtki sellist probleemi, mille lahendamiseks oleks kohapealse esindaja või lausa Eesti kontori abi olnud. Mul endal mõistus töötab, suu on peas, kui mingi mure on (nt hotellis), siis saan selle ise väga edukalt korda aetud.

Nädalased reisid on 1 päev lühemad- see, mis päeval ja mis kell lennuk läheb või saabub on ju teada juba siis, kui reisi valin ja broneerin. Kui lennuajad või reisi pikkus ei sobi, siis selle reisikorraldaja reisi järelikult ei vali, võtan teise. Ei oska samuti seda miskit pidi probleemina võtta.

Minul on kogemusi nelja reisikorraldajaga: Ekspressreisid, Tensi Reisid, Horizontravel ja Estour.

Ekspressreiside korraldus oli selline nii ja naa, aga ülejäänud kolmega olen küll kõigiga võrdselt rahule jäänud. Ei oskagi neist ühtki kohe eraldi välja tuua.

Majanduslangust on tunda ja näha küll, kasvõi poodides pole enam nii palju rahvast õhtustel aegadel järjekordades seismas, trennisaal on tühjem kui eelmisel sügisel ja minu meelest on hommikuti isegi vähem autosid kui varem (nt eelmisel sügisel sai Lasnamäe kanalist kesklinna ilma pikemalt seismata siis kui hiljemalt 7.30 paiku kesklinna piirile jõudsid, nüüd pole enam hiljem ka eriti probleemi).

Minu endaga on samas nii, et tööd on juurde tulnud ja kuna mingeid suuri laene kaelas ei ole, siis tunnen end üsna hästi. Ise pean enda puhul kõige olulisemaks praeguses situatsioonis seda, et mul on olema soskus oma väljaminekuid planeerida ning harjumus teatud osa sisse tulnud rahast säästa. Elu on näidanud, et mitte igaühel selliseid oskuseid ei ole.

Usun, et reisimas saan ikka käia ka tulevikus nii 1-2 korda aastas. Ka praegu ma rohkem ei reisi. Rohkem reise aastale ei planeeri eelkõige selle pärast, et minu jaoks on üks suuremaid reisi võlusid see, et tegu on pikalt planeeritud ja oodatud asjaga, mis ei ole igapäevane. Kui aastas 5-6 või rohkemgi kordi reisil käiksin, siis muutuks see lihtsalt üheks rutiiniks ja ei oskaks reisist enam sellist rõõmu tunda kui harvem käies.

Nonii, käidud.

Hotelli suurim pluss on asukoht. Võrreldes teiste Horizoni poolt Eloundas pakutavate hotellidega oli see Elounda keskuse ja ranna suhtes kõige parema asukohaga. Peaaegu kohe hotelli ees oli ka bussipeatus, kust käisid liinibussid nii Agios Nikolause kui Plaka poole. Samuti oli hotellist u 10 min jalutuskäigu kaugusel Kolokitha saar, kus olid mõnusad matkarajad. Teine suur pluss oli hotellist ja selle aiast avanev ilus vaade Elounda lahele ja Kolokitha saarele. Meil õnnestus saada veel lahe poolse vaatega tuba ka ja kuna hotell on lahe ja keskuse suhtes künka otsas, siis vaade oli toast 5+.

Puhtusega hotellis oli nii ja naa. Otseselt midagi hullu minu meelest ei olnud, aga nt rõdupõrand oli vahel päris tolmuseks jäänud. Bassein ja basseiniümbrus oli ok.

Hommikusöök oli selline tavaline kahetärni oma- sai, või, moos, mahlad, tee, kohv ja siis olenevalt päevast kas vorst, juust, kohupiima taoline värk või muna. Samuti olid olemas minu meelest helbed ja müsli, samuti kas virsikud, viinamarjad või arbuus. Kui miski otsa sai, siis tuli natuke oodata, toodi juurde. Muide, sellist eestlasele harjumuspärast kohvi ei ole mina veel üheski lõunaaa hotelli hommikusöögilauas saanud. Kes on kohvi joomisega harjunud, siis tuleks oma keedupulk, kohvipulber ja tass kaasa võtta :)

Hotelli pidav pere oli nüüd hooaja lõpuks juba vist turistidest veidi tüdinenud, olid mõnel hommikul sellised mossis.

Aga kokkuvõtteks paneks mina hotellile hindeks korraliku 4. Suurema osa sellest hindest moodustab asukoht ja vaade.

PS hotell on sobilik pigem neile, kes soovivad pigem ringi liikuda ja kasutavad hotelli vaid pesemiseks-magamiseks. See, kes läheb puhkust pigem hotelli ja hotelli baseini ärde veetma, peaks mõne parema hotelli valima.

Kas teemaalgataja on juba sellest hotellist tagasi? Kuidas muljed olid?

Ootan samuti kommentaare selle hotelli kohta, kuna kahe nädala pärast minek sinna.

Kusjuures ma praegu lugesin kogu selle teema tähelepanelikult läbi ja tõesti ei leidnud kuskilt, et "täitmatu reisija" sooviks 3500.- eest 5* hotelli ja luksust. Inimene lihtsalt küsis, et kas oleks võimalik leida kuskilt sellist sooduspakkumist, mis oleks konkreetse hotelliga ja väljuks Tallinnast ning maksaks alla 6000. Ma ei tea, ma sellist soovi küll mingi erilise luksuse nõudmise alla ei paigutaks. Pole nagu eriti võimatud nõudmised?

Kuna ise otsin praegu samasse kanti aktiivselt reisi, siis paraku pean "täitmatut reisijat" kurvastama, et tõesti, konkreetse hotelliga sooduspakkumist praegu eriti alla 6000.- ei saa. Vahepeal oli korraks Novatoursil selline kampaania, et üks maksab täishinna, teine 2000 krooni. Vot seal tuli tõesti mõne odavama öömaja puhul hinnaks u 4500.- (eeldusel, et kaks reisijat algul selle täishind+2000 ära maksavad ja siis kulunud summa omavahel pooleks arvestavad), aga seda pakkumisrt praegu paraku enam pole.

Samas soovitan silmad lahti hoida ja igapäevaselt nt Horizontraveli, Happytraveli ja Novatoursi lehtedel käia. Võibolla õnnestub midagi leida.

Kasutan teemat ära, kuna tekkis üks küsimus seoses auto rentimise võimalustega GC-l. Uurisin seal erinevaid autorenti pakkuvaid internetilehekülgi, kuid päris 100% selgusele ei jõudnud. Osadel oli märgitud tingimustes selgelt, et juhtimisstaaži peab olema auto rentimiseks vähemalt 1 aasta, osad mainisid vaid, et juht peab olema vanem kui 25a ning osadel polnud kodulehel üleüldse mingeid tingimusi kirjas.

Seepärast hakkaski huvitama, et kas kellelgi on õnnestunud rentida autot ka nii, et juhistaaž on olnud alla aasta? Kuidas nad selle kindlaks teevad üldse? Juhiloa väljaandmise aja ärgi?

Kuna autorent tundub olevat parim võimalus selle saarega tutvumiseks, siis oleks üsna nutune kohale minna ja avastada, et autot ei saagi. Siis juba pigem see reis paar kuud edasi lükata, et juhistaaži aasta täis saaks.

Iirimaa reis tundub Germalol kuidagi pikem ja sisukam kava järgi.

Samas mulle küll Tensi giid Reet meeldis. Pole nagu ühtki viletsat sõna ta kohta elda.

Käisin 2004.a aasta suvel Tensireisidega ja jäin väga rahule. Öömajad, buss ja ekskursioonid olid kõik 5+. Mina käisin sellisel reisil, kus sinnasõit oli lennukiga (Edinburghi) ning tagasi bussi-laevaga läbi Rootsi.