trip-krainetrip-ukraine-dark

mic

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Plaanin minna märtsi lõpu poole. Reisijuhtide ja foormumi kommentaaride põhjal sai paika pandud umbes järgmine kondikava: Alustaks Singapurist (ca 4 ööd), sealt edasi rongiga/bussiga vms Melakasse (2 ööd seal), bussiga vms Kuala Lumpuri, sealt lennukiga Kuala Terengganule ja edasi Perhentiani saartele. Seal oleks 3-4 ööd, edasi siis nõnda nagu kirjeldasin dzungliraudteega koos vahepeatusega Taman Negras Singapuri tagasi. Kokku siis ca 2 nädalat. Lugedes kirjandust ja kommentaare väldiksin tihedama turistide asustusega Malaisia looderannikut ning ka Borneod. Kuna plaan minna perega, siis tahaksin teha marsruudi, kus näeb Malaisia erinevaid osi ning mis pakuks elamusi nii lastele kui täiskasvanutele.

Uurin, kas kellelgi on kogemusi dzungliraudteega, mida Malaisia ja Singapuri Silmaringi Reisijuht soovitab? Näiteks peale Perhentiani saarte rannamõnusid võtta ette üks dzunglituur, minna nt Tanah Merahis peale ja sõita Jerantutini, seal teha paaripäevane peatus, väisates Taman Negarat, siis jälle lõuna poole edasi, nt Singapuri. Kas tasub ettevõtmist?

Tere, Mõtlesin tõstatada sellise filosoofilisemat sorti arutelu. Kas väikeste lastega tasuks ette võtta pikemat reisi, mõtlen sellist, kus lennusõit kestab üle 10 tunni (nt Malaisia, Maldiivid vms). Mul on 2 last, kellest 1 saab novembris 7 ja teine 1. Läheks kevade poole reisile, kuid soovitavalt kogu perega. Kuhugi lähemale (nt Kanaaridele) eriti ei taha, juba on käidud. Vanema lapsega sai käidud Mauritiusel, kui ta oli 5-ne, ei olnud probleeme. Kas 1-aastasega sellist pikka reisi ette võtta oleks hullumeelsus? Kas kellelgi on olnud kogemusi, nii head kui halvad kogemused on teretulnud.

Otsisin erinevaid variante ja sain järgmisi tulemusi:

  1. Läbi Stockholmi lennufirmaga Swiss International Airlines ca 12 600 krooni. Hinnale lisanduks sõit Stockholmi.

  2. Malaysia Airlines`ga algusega Amsterdamist ja läbi Kuala Lumpuri hind 13098 krooni, lisanduks sõit Amsterdami.

  3. Air Balticuga alates Tallinnast Dubaisse ja sealt edasi Emirates`ga. Hind ca 18 000.

Niiet 15 ooo kanti sain mina odavaimad variandid, eeldusel, et reis toimuks 2010 märts.

Ehk on kellelgi veel häid ideid, kuidas saaks odavamalt?

Hotellide hinnapoliitika kohta ei oska tõesti öelda: ehk nad arvestavadki, et kõrghooajal teenivad kasumit ning madalal hindu alla laskma ei hakka? Mine tea, aga proovida tasub ikka. Kohaliku giidi sõnul on kõrghooaeg Mauritiusel detsembris ja suvekuudel, eriti augustis, mil saar on "üleujutatud" prantslastest. Siis pidi hotellide täituvus olema tõesti 100%. Sõites saarel pisut ringi, jäi mulle mulje, et ilusaid randu on seal üldse vähe. Samas hotellis peatunud eestlased, kes olid rendiautoga ringi sõitnud, ütlesid, et üldkasutatavad rannad olid suht räpased...Mine võta kinni. Eks kindlasti leidub ka ilusaid avalikke randu. Milline ööbimisvariant valida, eks see sõltub reisiseltskonnast (meil oli nt ka väike laps), eelarvest muidugi ka.

Käisin jaanuari lõpus-veebruari alguses. Ööbisin korralikus 4 tärni hotellis saare põhjaosas. Praegu on seal madalhooaeg, minu hotelli täituvus oli hinnanguliselt 1/3. Arvan, et kui hotellidega otse suhelda ja võrdlevaid pakkumisi võtta, võiks saada päris head alet. Hotellide puhul on mitmeid eeliseid: reeglina ilus ja hooldatud rand + muud teenused (nt võtad iga hommiku pestud kuivad rätikud. Sellises kliimas ei kuiva miski korralikult ära)

Käisin Mauritiusel jaanuari lõpus-veebruari alguses. Ostsin kohalike käest rannas, kõige odavam oli 300 eurot paat pooleks päevaks. Olime kolmekesi, seega kolmele jagades tuli 100 eurot nägu. Kala me ei saanud (üks jäi korraks otsa), hiljem üks bussijuht ütles, et õige piirkond olevat läänekaldal Tamarini lähistel. Me käisime põhja pool Pointe aux Piments oli küla nimi. Kohalikelt ostes on muidugi riskimoment ka. Meil ei ilmunud kalapaketi müüja õigel ajal kohale, tuli helistada ja reljeefseid väljendeid kasutada...Ametlikud firmad on kahtlemata usaldusväärsemad

Ise plaanin minna perega Mauritiusele jaanuari lõpus. Reis õigemini on juba broneeritud.Võtsin Finnmatkat kaudu, mida Eestis müüb Estravel. 3 peale jagades (1 reisijatest 5 aastane laps) ööbides heas 4**** hotellis (7 ööd kohal) tuleb inimese kohta ca 26 000 krooni. Arvestades seda, et hotell on üsna kallis (ca 340 eurot öö), tuleb sõit minu arvates küllaltki soodne, vähemasti ma ei näe, et nö individuaalreis (koos ümberistumise ja võimaliku ööbimisega Londonis või Frankfurdis) tuleks märkimisväärselt odavam....Kui just ei satu mingi väga eriline pakkumine, kus sa aega ei saa ise valida.