trip-krainetrip-ukraine-dark

mileedi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
64 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tavid ostab ja müüb jah Shoti naelasid aga kurss ei ole Inglise naelaga sama. Mulle Tavidi müügijuht seletas 3 aastat tagasi, miks see nii on (no et kehvem kurss) aga ma ei hakka seda pikka juttu siia trükkima. Poisil käisid sõbrad selle aasta algul siin külas ja unustasid muidugi Shoti naelad tasku tagasi minnes ja said ikka väga kehva kursiga maha müüdud Tallinnas.

UK-sse pole probleemi 16 aastasel lennata Ryanairiga. Elemisel suvel tuli mu tol hetkel 14 aastane poeg Eestist (siis küll Riiast) Glasgowi koos 16 aastase sõbraga kahekesi ja mingeid probleeme ei tekkinud kummaski lennujaamas.

Sularaha teises riigis väljavõtmise tasude kohta ei oska kohe nii Sulle vastata, kuna ei tea, millise UK panga klient Sa oled. Ise olen 2 erinevas pangas ja on teatud erinevused. EU siseselt sularaha nn. taskus olemise kohta reisides ei hakka ka hetkel kindlalt vastama, kuna pole mahti Eesti Tolli lehelt seda uurida. Ise vahetasin naelad eurodeks juba UK-s, mitte Eestis. Eks kurss on ju sama, seal nüüd küll suuri erinevusi ei teki. Kui lähed lihtsalt mingiks ajaks puhkama Eesti ja plaanitav kulusumma ei ole just tuhandetesse naeltesse ulatuv, siis vaheta eurodeks ja pista rahakotti.

Katrina Nõupuule: SEB virtuaalkaardiga ostmisest: oli sama probleem mingi aeg tagasi sõbranna piletite ostmisel. ka temal oli see esimene virtuaalkaart ja esimene kasutamine. ja mis selgus - seal kaardikasutamise limiit suhteliselt madal (kindel ei ole, aga ehk oli 50 euri). Käis ja muutis netipangas ära ja kohe sai ka ost sooritatud. Ei väida et sul sama viga aga tshekka igaks-juhuks (juhul kui pole peale kaardi avamist muud teinud ehk siis limiiti vaadanud ja muutnud).

Ei saa nõustuda. Just nimelt Riias kästi lapakakott toppida käsipagasisse ning peale seda kaaluti veel üle ka. Tundub et kõik oleneb sellest, kes hetkel tööl on (ehk siis inimestest).

Kui ma olen ostnud piletid ilma äraantava pagasita aga nüüd tahaksin enne lendu ja on-line chek-i tegemist lisapagasi juurde osta. Kuidas see siis käib? Ehk keegi targem teab? Tänud.

Kallis Tiinakene.... Ma absoluutselt ei julgustanud kedagi tulema siia riiki ilma tõlgeteta:D Ise ma ju lasin kõik vajalikud dokumendid tõlkida. Rääkisin lihtsalt oma kogemusi, mis siin dokumentide ajamisel ette tulnud. jah - mu dokumendid ON vandetõlgil tõlgitud ja notariaalselt kinnitatud, nagu seadus ette näeb. paberid on nn. nööriga kokku õmmeldud ja pitsatiga kinnitatud ning vandetõlgi ja muud vajalikud andmed kõik peal. Lihtsalt mitte keegi isegi ei ole neid süvenenult vaadanud. Olen käinud mõlemad dok. näpus ja siiani on alati võetud mult originaal dokumendid (mitte uurides tõlkeid ja peale seda alles originaale tahetud). ja see viimane nõudmime oli kirja teel lastetoetusi ajavast asutusest, kus oli suurte tähtedega kirjas et saata ainult originaalid. Kirjutasin juba oma eelmise jutu alguses, et ei taha õpetada ega soovitada vaid panen kirja oma kogemuse. Arusaadav, et Eestist tulles peab laskma dokumendid tõlkida ja minu mäletamist mööda ma just Sinu soovitusel seda Eestis teha lasingi:) Nii et - minust saadi valesti aru. Vabandused

Ei puuduta küll otseselt teemaalgataja küsimust, aga panen kirja oma kogemuse: Lasin enne Eestist lahkumist tõlkida ja notariaalselt kinnitada (tõsi - apostilli jätsin aja puudusel ja raha mitte-raiskamise eesmärgil peale võtmata) laste sünnitunnistused, enda kõrgkooli diplomi (jah - hinneteleht on koolil väljastatud inglise keelsena, aga diplom ise ainult eesti keelne) ja vist veel mõned olulised dokumendid. Maksma läksid need siis 300 eeku+käibemaks (1 A 4 dokument). Ja mis ma sellest kasu olen saanud - absoluutselt mitte kui midagi, peale selle raha, mis kulus.' Olen nimelt Shotimaa poolel ja mitte ükski ametiasutus ei ole isegi vaadanud minu tõlgitud dokumentide variante. Olen ajanud laste kooli asju, lastetoetuste asju, enda NI numbrit jne.jne. Kõikjal näpus nii tõlgitud dokumendid kui ka igaks juhuks kaasas originaalid. Absoluutselt kõik riigiasutused tahavad mult ainult originaale!!! Viimati lausa nõuti originaal dokumente!!! Mitte kusagil ei huvita kedagi, et need on neile mingis tundmatus keeles. Abielutunnistus mul ju lausa NSVL vapiga ja pool vene keeles. Nii et minu tõlgetele kulunud raha on kahjuks siiani küll tuulde läinud. Mis aga ei tähenda et Inglismaa poolel sama oleks (samas kõik riigiasutused, kes tegelevad lastetoetuste ja muude riiklike rahadega on ju Uk samad).

Ma tänan hääletajat. Ega ma ei paanitsenudki, lihtsalt lugesin siit eile hilisõhtul seda teemat esmaskordselt ja ei hakanud öösel enam mujal netiavarustes kolistama, kuna lennuni veel üle 3 nädala aega. Aga tänud siis väärtusliku info eest.

Ohh mis üllatused. On-line peale pidi ju sügisest alles minema? Mure siis järgmine: poeg koos tüdruksõbraga tulevad selle kuu lõpus siia. Piletid mul ostetud suht ammu juba ja valitud sai LENNUJAAMA tshek-in+äraantav pagas. Nüüd siis selgub, et peab tegema on-lines? Ja küsivad selle eest uue raha või? Pole varem on-line teinud ning ostetud ju lennujaama tshek? Oskab keegi vastata? Kaua enne lendu peab on-line tegema?

Kas Ryanairi lende Riiga oled vaadanud? Riiast Pärnu saaksid Eurolines bussiga ja sealt Saaremaale juba väga lihtne minna.... Uuri seda varianti, peaks praegu ostes küll veel hea hinnaga saama.

Ise lendasin Riia-Glasgow-Riia ja siis arveldati naeltes, tähendab hinnad olid naeltes. Ise ei ostnud midagi, aga "pinginaabrid" ostsid veini ja õlut, seega mäletan, et need maksid 10 naela. Rohkem ei oska hindade suhtes aidata. Aga kellegi peale keegi ei karjunud ja minu meelest oli ka personal väga tore mõlemit pidi lennates.

Ma tõesti tänan Sind selle info eest. Tean et see teema oli kunagi siin, aga ei suutnud otsinguga leida, kuigi lappasin paar päeva Ryanairiga seotud teemasid. Igaljuhul on see siis tõesti tobe, et kui maksangi kahe kohvri eest, tohib mul ikka kokku 15 kilo olla. Miks siis nagu topelt tasuma peaks, aga ju see pole lihtinimese mõistusele:) Aga lisakilo maksab Riias 10.50 latti. Tean, sest tasusin just eelmisel reedel kahe lisakilo eest:( Ja tasusid väga paljud reisijad seekord.

Loodan et keegi veel loeb seda teemat, sest mul tekkis veel üks küsimus/mõte seoses Ryanairi pagasiga (sedapuhku siis äraantava pagasiga): Kui ma ostan endale näiteks lennujaama schek-in ja 2 äraantavat pagasit (seal on selline valik olemas), kas siis see äraantav pagas peabki mul olema kahte kotti pakitud või võib olla siiski 1 kohver, mille kaal siis ületab ühe pagasi 15 kg.? No oletame et kohvi kaaluks tuleb näiteks 20+kg....kas siis aktsepteeritakse, et olen tasunud ju 2 pagasi ehk 30 kg eest, kuigi kogu kupatus 1 kohvris koos? Ehk sai segane küsimus aga loodan et siiski arusaadav.

kogemus siis eilne ehk 13.veebr Riias.... Suur ehk äraantav pagas kaaluti grammi täpsusega ja enamus (kaasaarvatud mina ise) maksid lisakilode eest. Käsipagas lasti enamusel reisijatest toppida sinna kasti. Olla tohtis käsipagasis ainult 1 kott, lapakas kästi toppida käsipagasi kotti. Samuti kaaluti paljudel üle käsipagas.Kui naisterahvastel oli käekott, siis rohkem enam käsipagasis kotti olla ei tohtinud. Kokkuvõte - ka Riias on asi läinud väga karmiks ja konkreetseks. Okt.lõpus oli veel hoopis teine tera ja palju leebem.

Just oli teema kaartide kohta. Ise tean 99% kindlusega, et deebetkaartidega ei saa osta netist lennupileteid. See ccv või mis tähekombinatsioon sellel numril on, see on ainult krediitkaartidel. Seega pakun et see ost lihtsalt ei õnnestunud. Ise ostsin just eile aga ikka krediitkaardiga.

krediitkaardi põhja peal on Swedpangal ainult tudengite kaardid. Täiskasvanutel ja mitte tudengitel kahjuks ei ole. Tean, sest olen ise seal pangas töötanud ja omasin veel 2008 tudengikaarti. Kuna tudengistaatus lõppes, siis sain tavakaardi. Lastel NPNK, aga ikka tavalise põhja peal. Lihtsalt noortele ei anta krediidi põhjal seda kaarti.

Tänud Kurimoor. Küsiksin siiski veel.... kas landasid nüüd, peale seda uut 1 koti korra kehtestamist? Ja see on jah õige, et oleneb lennujaamast. Riias suht leebed, teselpool juba natuke karmim lugu. Mõtlengi siin, et kas jätta käsipagasisse ruum lapaka jaoks või kuidas lapakat transportida.....

just eile sai ostetud ryanairi lennule pilet. tasuda saab tõesti ainult krediitkaartidega....kahjuks. ise kasutasin selleks sõbranna abi, tema tasus netis oma krediitkaardiga, mina kandsin talle raha tagasi.

aga pagasi suhtes jah nii, et käsipagas (kuni 10 kg) pileti hinna sees, ära antav lisapagas (kuni 15 kg) pead siis juurde ostma.