trip-krainetrip-ukraine-dark

Nok

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
12 kommentaari
 

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Päris mitme majutusasutuse kodulehel olen näinud vastavat kirja "You may bring your own sheets, or rent. We do not allow sleepingbags due to hygienic reasons."

Ei pea tingimata laenutama. Võid omad ka kaasa võtta. Ainult magamiskotid on keelatud.

Pole kumbagi teed küll läbinud, kahjuks. Plaanis oleks see järgmisel aastal, kuna viimane kord Norras jäi aega väheks, kuigi olin just sealkandis. Aga kindlasti läheneksin trolliteele Dalsnibba poolt, sest ülevalt alla sõites on võimsam vaade.

Soovitaksin omalt poolt sealpool olles sõita ka teel nr 613(selline tunne oli küll, et ei tea, kas jõuame mäest üles;P ), mis viib Tvinnefosseni kose juurde, mille alt saab läbi kõndida.Autoga kose juurde ei saa, vaja paar kilomeetrit jalutada.

Ja tee nr 258, mis viib Stryni suvisesse suusakeskusesse. Just need kaks teed mägede vahel sik-sakitades üles ja alla, on jätnud unustamatu mulje ja palju kauneid pilte albumisse ka. Ilusat reisi! :)

Minu mäletamist mööda oli 55 noki auto. See mitu inimest sul autos on, ei oma tähtsust teemaksude puhul.

Täna hommikused hinnad Reval Hotel Latvia ees seisvate taksode peal: 0.45 lvl/km; sõidu alustamise tasu 1.20 lvl ja ootetund 6 lvl.

Uurisin natuke kalastuslubade kohta ka. See erineb ilmselt suuresti piirkonniti ja sõltub ka sellest, millist kala on võimalik konkreetsest jõest püüda. Hinnad varieeruvad 30-500 noki päev, samas nädalase loa võid mõnes kohas saada 70 nokiga( ja muidugi ka oluliselt kõrgema hinnaga kusagil teises kohas) Ja nii võib ka saada terve hooaja loa ainult 100 noki eest. Nii et oleneb, kus kalastada soovid.... Minu andmed pärinevad siit http://www.nordfjord.no/index.php?sid=3&eid=217&spid=105&f=08050120&id=3436&mid=010402

Mina isiklikult ei näe mõtet minna Soome kaudu, kui tahad jõuda Trondheimi kanti.( vaata natuke kaarti) Ikka laevaga Rootsi ja siis vaata ise, kuidas edasi st. kaua viitsid igavaid Rootsi kiirteid sõita.(Rootsi igavus on võib-olla mu isiklik kiiks) Diisli hind on umbes 12 noki/l. Trondheimi kant on juba suht mägine ala, nii et eks seal kulub kütet ka rohkem. Teemakse nüüd nii palju ka pole, et üüratuid summasid peaks arvestama. Meil vast 200-300 noki läks eelmisel aastal( loodan, et ma ei liialdanud) Kalastusluba maksab jah midagi ja telkida võid igamehe õigusega igale poole, kus vaba maa ja pole kellegi maja külje all. Aga pm saad oma küsimustele täpsed vastused, kui viitsid otsingut kasutada, kõigest sellest on siin täpsemalt juttu juba olnud.

Ma ei tea mida sa kesk-Norraks pead, aga jah, üldiselt mägedes on juba septembri lõpus lumi...või vihm ja miinuskraadid. Ei tasu riskida niisama liugu laskma minna...

Eelmisel aastal käisin just septembri keskel seal. Just Bergeni kandis ka. Kruiisid täiesti toimisid ja ilmad olid ilusamad, kui meil siin samal ajal. Igal juhul tasub minna! Sellel aastal seal suve polnudki üldse, juulis oli ilmaga täitsa jama ja uputused ka paljudes kohtades...kaua seal ikka sajab, ehk just nüüd on ilusaid ilmasid rohkem loota... Ja lehtede kolletumise aeg on ka mägedes väga ilus.

Meie kohtasime politsei autot juulis kahe nädala jooksul Norras ringi tiirutades vaid 2 korda ja siis ka niisama linnas sõitmas, mitte otseselt passimas.